• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגיע הזמן להשקיע את תקבולי החתונה - אשמח לקצת סדר בבלאגן

TalSO

משתמש סולידי
דירוג
22
אהלנים לכולם.
אחרי הרבה זמן שאני קורא את הבלוג הזה "על יבש" (כי ההכנסות נמוכות מדי), סוף סוף הגיע הרגע שצריך להתחיל להפוך את התיאוריה לפרקטיקה - בעיקר כספים מהחתונה (ועוד מספר חסכונות), בשלב זה.
דיברתי בינתיים עם שני יועצי השקעות שניסו להסביר לי למה עדיף ללכת על קרנות מנוהלות, ונכשלו, ככה שבאופן לא מפתיע, אני עדיין מתכוונן להשקעות עצלות. כנראה שמבחינת אופק ההשקעה, אנחנו מסתכלים על זה כחסכונות לטווח ארוך - לפנסיה. כנראה שכרגע אנחנו מדברים על משהו באזור ה-70% מניות והשאר באג"ח.

יחד עם ההבנה הטובה שלי את הרקע הכלכלי התיאורטי, אין לי שום הבנה של הצד הפרקטי. ברמה כזו שאפילו לא ממש ברור לי מה השאלות שאני צריך תשובות עליהן.
אם יש פה מישהו שיוכל לשבת איתי ולהסביר לי קצת עניינים פרקטיים - זה ממש ממש ישמח אותי. השאלות שלי הן לא ברמת ה"איפה/במה להשקיע" אלא ברמת ה"מה זה קופת גמל ומה זה קרן השתלמות ומה ההזדמנויות שכל אחד מהדברים האלה נותן לי?", ככה שאני לא חושב שיש פה סכנה שזה יגלוש לכדי ייעוץ אסור.

להוסיף את הלינק.
http://www.hasolidit.com/איך-להשקיע-בבורסה-מדריך-למתחילים

מישהו שיוכל לשבת איתי ולהסביר לי
קפה....... ומתחילים

בעיקרון, יש לך תיק השקעות אחד, אבל הנכסים מפוזרים לרוב במספר כלי השקעה
כלי השקעה יכול להיות בית השקעות, גוף פנסיוני, חשבון בבנק, 2 בלטות שאוגרות מזומנים או הלוואה שנתת לחבר אשר צפויה להניב ריבית
הסולידית כתבה יותר טוב ממני בפוסט הבא:
http://www.hasolidit.com/בעצם-יש-לכם-רק-תיק-השקעות-אחד

לגבי השימוש והמימוש של הכלים הללו ניתן למצוא עוד פוסטים בבלוג ושירשורים רבים בפורום
אחרי שתקרא את הפוסט אליו @yossik כיוון ומה שאני צירפתי תוכל לפתח לעצמך סדרת שאלות אשר כנראה כבר נעינו בפורום\בלוג
אם לא תמצא את התשובה אותה אתה מחפש תוכל לשאול במקום הרלוונטי כדי להבין לעומק
ממליץ לך לרשום את השאלות שלא ברורות לך אשר עולות תוך כדי קריאה כדי שתוכל "למחוק" אותם אחת-אחת

במידה ותרצה לחפש משהו מסויים בתוך הפורום מומלץ להשתמש בגוגל ולציין בחיפוש "הסולידית" + "מושג-שאינני-מבין", זה בדרך כלל יוביל אותך ישירות לבלוג/פורום ושם תמצא מענה

תודה לכם. אני אקרא את הדברים האלה בימים הקרובים, ואחזור עם שאלות.

טל

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה כמה שאלות בתחילת הדרך, כי הגיע הזמן להתחיל להשקיע שוק ההון 17
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
בובין חוט-השני לאחר 5 שנים - הגיע הזמן להעלות שכר דירה? נדל"ן 21
ה הגיע הזמן לתת לכסף לעבוד ! יומני מסע אישיים 6
B הגיע הזמן לא? יוצא לדרך יומני מסע אישיים 9
מ הגיע הזמן לשתף יומני מסע אישיים 187
D הגיע הזמן לעזוב? התפתחות אישית 31
A האם הגיע הזמן לשדרג את הארי בראון? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
גרהם כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור שוק ההון 601
E הגיע הזמן לביזנס- תיק התחלתי שוק ההון 17
יבגני_ל האם הגיע הזמן לבחון מחדש אפיקי השקעה לטווח ארוך או שהכל יתאזן מחדש? שוק ההון 16
ק הגיע הזמן להגן על הפוזיציה? שוק ההון 75
ש הגיע הזמן להתחיל - בן 26 יומני מסע אישיים 119
ט הגיע הזמן לקחת אחריות. יומני מסע אישיים 1
U עשיתי בלאגן, הגיע הזמן לעשות סדר שוק ההון 14
Y ביטוח בריאות - הגיע הזמן צרכנות פיננסית 5
N איך הוא הגיע למליון דולר אוף טופיק 0
Shnizelia האם תוכנית מחיר למשתכן הגיע לכדי מיצוי? נדל"ן 61
O הכסף לא הגיע לwise צרכנות פיננסית 0
S האם תיק "כל העונות" הגיע לסוף דרכו? שוק ההון 5
א עשיתי העברה בIB והכסף לא הגיע, יש מה לדאוג ? שוק ההון 11
S הינה זה הגיע - The social dilemma אוף טופיק 21
נ פקודת לימיט בוצעה למרות שהמחיר לא הגיע לשם שוק ההון 5
קובי טורנהיים היום הגדול שלכם הגיע. אתם מתחילים להרוויח מההתנהלות שלכם צרכנות פיננסית 92
א תיק ההשקעות שלי הגיע ליעד שוק ההון 9
ג'וליאן הגיע לידי סכום כסף גדול - להשקיע את כולו בבת אחת או להפקיד ע"ב חודשי? שוק ההון 12
Zach Moshe למה העברת סוויפט לוקחת עוד 2 ימי עסקים *אחרי* שהכסף הגיע לבנק בארץ? צרכנות פיננסית 8
L זמני הגיע, תיק ההשקעות הראשון שלי שוק ההון 50
S עוד צעיר הגיע :-) שוק ההון 28
c881 אז הגיע היום שנאלצים לקחת משכנתה יומני מסע אישיים 24
Zohar איך יודעים שהתשואה על האג"ח הגיע לקצה גבול יכולתו? ושאלה בנוגע לאיזון תיק הארי בראון שוק ההון 2
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
ד דירה אחת למגורים (שמתחלפת עם הזמן) ודירה אחת להשקעה שנותרת קבועה נדל"ן 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
צ אג"ח למשקיע חסר הזמן שוק ההון 1
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
P בעקבות הזמן האבוד יומני מסע אישיים 21
ע הזמן רץ ורץ ואני תקוע באותו מקום. התפתחות אישית 136
B זה הזמן להכין את גינת ירקות הקיץ אוף טופיק 20
Cat האם זה הזמן הנכון למכור את הדירה? נדל"ן 112
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
A הלאה של ריבית הפריים ל3.5% - האם זה הזמן להחזיר את המינופי משכנתא נדל"ן 15
T זה הזמן להקצות יותר לקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 13
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
Y קנית 2 נכסים באותו הזמן נדל"ן 1

נושאים דומים

Back
למעלה