• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית

• פותח הנושא D_T
  • פורסם בתאריך
CRS?

והעברות של פיאט לבנקים בארץ, האם נתקלת בשאלות/קשיים?

תודה
@Dimbel
Common Report Standard
בקצרה, הבנק מחוייב לדווח לרשויות בישראל על פעילות החשבון שלך אצלם.

לא העברתי מהם לבנק בארץ אבל כלל ברזל: אם ההעברה מתבצעת מחשבון על שמך, לא אמורה להיות בעיה.

אז אם אני הבנתי נכון כל עוד פעילות הקריפטו מדווחת לרשויות, ומשלמים מס הכנסה על הקריפטו אז תיאורטית זה לא אמור לעניין את הרשויות בארץ איפה הכסף שלך חונה.
כרגע עושה הרושם שהבעיה היא של הבנקים הישראליים בלבד.
האין זה סוג של פתרון להתגבר על הסיטואציה המדוברת הזו ולספוג בשקט את העמלות?

אני רואה את זה ככה - מעדיף לשלם עמלה שמנה מאשר להתעסק עם עודף בירוקרטיה, ולהיות חסר אונים ותקוע.

אז אם אני הבנתי נכון כל עוד פעילות הקריפטו מדווחת לרשויות, ומשלמים מס הכנסה על הקריפטו אז תיאורטית זה לא אמור לעניין את הרשויות בארץ איפה הכסף שלך חונה.
כרגע עושה הרושם שהבעיה היא של הבנקים הישראליים בלבד.
האין זה סוג של פתרון להתגבר על הסיטואציה המדוברת הזו ולספוג בשקט את העמלות?

אני רואה את זה ככה - מעדיף לשלם עמלה שמנה מאשר להתעסק עם עודף בירוקרטיה, ולהיות חסר אונים ותקוע.
הבעיה היא שאתה צריך לשלם לרשות המיסים על הרווחים בקריפטו, אם לא תעביר חלק מהכסף לבנק בישראל לא תוכל לעשות זאת.

נשמע פישי ביותר. אישה מבוגרת בת 69 טוענת שרכשה ביטקוין במזומן שטרות לפני שנים כשהיה זול, ועשתה פי 100 על הכסף. לא אתפלא אם הסיפור הוא שהנכד/בן שלה השקיע לאחרונה בביטקוין הון שחור, עשה פי 10 על הכסף, וכעת מנסה להלבין אותו בעזרת סיפורי בדים על אמא/סבתא.
ומהו תאריך העיסקה?
למען האמת, זה פשוט הגיוני שיקרה כזה סיפור, ולכן אין סיבה לא להניח שהוא אכן קרה. (כמובן שיכול לקרות גם הסיפור שאתה מספר, אבל זה לא הגיוני לא לבדוק את הנקודה הכל כך פשוטה של תאריך העיסקה)

הי
מעדכן -ֿ
פתחתי חשבון בבנק הפועלים, ואחרי לא מעט זמן קיבלתי היום תשובה כי יהיה ניתן להכניס את הכסף אך ורק אם הכסף יצא מאותו חשבון.
אחרי חילופי דברים, אני אשלח להם פירוט של הפעולות ומסמכים ע״מ שיאשרו את העברת השקלים מהפלטפורמה לחשבון הבנק.
אעדכן!

טוב, פיתחתי תקוות לשווא.
״איננו יכולים לקבל כספים אלה אם מקור הכספים אינו בנק הפועלים.״.
אז עכשיו כנראה שאצטרך
1. לחכות שבנק ישראל יכריח את הבנקים לקבל כספים שמקורם בקריפטו - סיכוי אפסי
2. לחכות שהפלטפורמה הישראלית תועיל בטובה לדחוף לנושא או תאשר שליחת כסף לחשבונות בנק בחו״ל - סיכוי נמוך
3. לחשוב על פתרונות יצירתיים להשיג את הכסף - מעדיף שלא להתקע עם ערימות מזומנים ולעזור לסוחרים ב...
בקיצור, מאכזב מאוד, אבל גם מבין שאין מה לעשות. :(

טוב, פיתחתי תקוות לשווא.
״איננו יכולים לקבל כספים אלה אם מקור הכספים אינו בנק הפועלים.״.
אז עכשיו כנראה שאצטרך
1. לחכות שבנק ישראל יכריח את הבנקים לקבל כספים שמקורם בקריפטו - סיכוי אפסי
2. לחכות שהפלטפורמה הישראלית תועיל בטובה לדחוף לנושא או תאשר שליחת כסף לחשבונות בנק בחו״ל - סיכוי נמוך
3. לחשוב על פתרונות יצירתיים להשיג את הכסף - מעדיף שלא להתקע עם ערימות מזומנים ולעזור לסוחרים ב...
בקיצור, מאכזב מאוד, אבל גם מבין שאין מה לעשות. :(
היי, האם אתה פועל לבד? ואם כן, למה? אולי תשקול לפנות לבלוקסטקס לדוגמה?

לפי סעיף 2 אני מבין שיש לך חשבון בנק בחו"ל? אם כן תקנה ביטקוין בביטוסי עם היתרה שלך שם, תעביר אותו לבורסה כמו קראקן, תמכור לדולרים ותעביר לחשבון שלך בחו"ל.

בלוקסטקס קשורים למיסוי - כבר טיפלתי במיסוי על הרווחים עם רו״ח שלי.
יש לי חשבון בנק בחו״ל - אבל מדובר על סכום יחסית משמעותי שאני מפחד שירים שם דגלים ויסבך אותי שם.

בלוקסטקס קשורים למיסוי - כבר טיפלתי במיסוי על הרווחים עם רו״ח שלי.
אמרתי לך כבר לפני המון זמן, תומר רביד המנכ"ל ידע לתת לך תשובות, בטח יותר טובות ממה שהבנת לבד. אבל אם אתה כל כך מתעקש לא להרים טלפון שיהיה לך בהצלחה.
יש לי חשבון בנק בחו״ל - אבל מדובר על סכום יחסית משמעותי שאני מפחד שירים שם דגלים ויסבך אותי שם.
אמרת שטיפלת במיסוי אז איזה דגל בדיוק? אני מזכיר לך שביטקוין חוקי לגמרי.

אני לא יודע על איזה בנק מדובר אז אולי אני טועה, אם הבנק שלך ממש אנטי ביטקוין אולי תהיה בעיה גם אם תציג הוכחה ששילמת מסים. בכל מקרה אלו דברים שאתה חייב לברר אם אתה רוצה להתקדם לאנשהו.

אני לא מתעקש על שום דבר, דיברתי עם מישהו שם, ונאמר לי שהם מתעסקים אך ורק בענייני המיסוי ולא בעבודה מול הבנקים.

אתה מזכיר לי שביטקוין חוקי? מה זה חוקי? כל אחד עושה מה שהוא רוצה (בנקים, חברות אשראי, בורסות קריפטו, בנקי השקעות ישראלים), יש מערב פרוע בנושא, ואם היה מדובר בסכום נמוך אף אחד לא היה שואל אותי שאלות, בגלל שמדובר בסכום גבוה אז אני בבעיה.
ראה דוגמא (לא אני) - https://www.ynet.co.il/economy/article/rkloxhyjq

המקום היחיד שאני מכיר כרגע שמבחינתנו ״הכנסת רווחים כתוצאה ממסחר במטבעות קריפטוגרפים״ זה חוקי וגם אשכרה ישים זה פורטוגל.
ראה דוגמא - https://portugalisrael.com/coin-free-tax/

אני במקרה עובד על אזרחות פורטוגלית אז אולי זה הכיוון שבסוף אגיע אליו.
אבל אין לדעת עדין אם הבנקים בישראל יערימו עלי קשיים בהכנסת יורו מחו״ל וידרשו להבין מה מקור ההכנסות.

נערך לאחרונה ב:
אמרת שטיפלת במיסוי אז איזה דגל בדיוק? אני מזכיר לך שביטקוין חוקי לגמרי.
אני לא חושב שאתה מבין את המשמעות של ״הלבנת הון״. גם דולרים חוקיים. הלבנת הון דרכם היא לא. וגם על פעילות לא חוקית חייבים לשלם מס, זה ששילמת מס לא אומר שהכסף לגיטימי.
הבנקים חוששים מהלבנת הון דרך קריפטו, או ליתר דיוק מההשלכות של זה עליהם.

@D_T
דבר עם תומר.
תעשה נסיון של להפקיד סכום קטן לחשבון בחול.
הסיכוי כי טוב שלך לדעתי: בורסה בחול -> חשבון בנק בחול -> חשבון מסחר כמו IB -> בנק ישראלי (דרך העברת כסף או ני״ע).
עדיין יש סיכוי שבשלב שבו מנסה להכניס את הכסף לבנק תיתקל בשאלות לגבי מקור הכספים.

אני לא חושב שאתה מבין את המשמעות של ״הלבנת הון״.
אתה לא חושב שאני מבין אבל ממליץ בדיוק את מה שהמלצתי. כמו שנאמר: מה אתה רוצה?
דבר עם תומר.
הסיכוי כי טוב שלך לדעתי: בורסה בחול -> חשבון בנק בחול

אגב ההמלצה שלך להכניס את הכסף לבנק ישראלי בדלת האחורית דרך IB היא גרועה מאוד, במיוחד אחרי שהבנק אמר לו בפירוש שהוא לא מוכן לקבל את הכסף. הכסף צריך להיות מושקע ב-IB או במקום אחר בחו"ל עד שהוא יקבל אור ירוק מהבנק.

נערך לאחרונה ב:
אני מתבייש שאני לא יודע איך לעשות ציטוטים פה כמו שצריך.

@adamshalev - עשיתי ניסוי, וזה צלח - כלומר הגיע סכום כסף קטן לחשבון בנק בחו״ל מבלי שיצרו איתי קשר בנושא. אבל זה לא אומר כלום. גם בארץ אנשים מעבירים סכומים קטנים לבנקים ישראלים וזה לא קופץ לבנק במערכות ההתרעה.
בשנה הבאה כאשר אצטרך להגיש דו״ח באותה מדינה, כשהרו״ח המקומי יכין את הדו״ח השנתי, אני מאוד מקווה שלא יעשו בעיות.
אני מפחד שאם אעביר סכום גדול זה יעשה צרות ולא רוצה לקחת סיכון בנושא - זה חשבון עם אופי הפקדות מחזורי קבוע ופתאום תהיה אנומליה משמעותית.

פניתי לרו״ח הישראלי שלי לנסות להבין האם אפשר לקבל חזרה את מס ההכנסה ששילמתי על הרווחים - מביך מצידי אבל מדובר בעשרות אלפי שקלים.

אנסה ליצור קשר ישירות עם תומר. :)

השורה התחתונה - אני לא מחפש להיות צדיק אבל גם לא מעוניין להסתבך עם בנקים ישראלים או בחו״ל.
אולי אעדיף להעביר את הכסף לפורטוגל (קניית קריפטו->העברה לבורסה בינלאומית->משיכה לחשבון פורטוגלי) ולקנות שם נדל״ן או קומבינה בסגנון דומה/אחר.

מעניין אותי מה @הסולידית מתכננת לעשות כאשר היא תרצה לממש חלקים מהקריפטו שלה, כי לפי ״הסולידית ממליצה״ היא גם מחזיקה את הקריפטו בלדג׳ר ואם יום אחד תרצה לממש אז היא תתקל באותה בעיה (בתיאוריה).

עשיתי ניסוי, וזה צלח - כלומר הגיע סכום כסף קטן לחשבון בנק בחו״ל מבלי שיצרו איתי קשר בנושא. אבל זה לא אומר כלום. גם בארץ אנשים מעבירים סכומים קטנים לבנקים ישראלים וזה לא קופץ לבנק במערכות ההתרעה.
בשנה הבאה כאשר אצטרך להגיש דו״ח באותה מדינה, כשהרו״ח המקומי יכין את הדו״ח השנתי, אני מאוד מקווה שלא יעשו בעיות.
אני מפחד שאם אעביר סכום גדול זה יעשה צרות ולא רוצה לקחת סיכון בנושא - זה חשבון עם אופי הפקדות מחזורי קבוע ופתאום תהיה אנומליה משמעותית.
הדרך המקובלת היא לפנות לבנק ולהודיע שאתה מתכנן להעביר סכום גדול, אם ישאלו אותך מה מקור הכסף תגיד קראקן ותציג Audit trail והוכחה ששילמת מסים בארץ. בסכומים גדולים כל דרך אחרת (לרבות התחכמות עם הבנק בהכנסה של הכסף דרך IB) עלולה לבוא לרעתך, במיוחד אם יש לך סיבה לחשוב שהבנק הספציפי שלך הוא אנטי קריפטו (כך זה נראה מהתגובות שלך אחרת לא ברור למה לא דיברת איתם).

אל תחשוב שאם בנק הפועלים מאשר העברה של 20 אלף מקראקן זה בגלל שהיא לא קופצת "במערכות ההתראה" שלו, זה פשוט פחות מעניין אותם.

לא עברתי על הכל אבל שתי המלצות שלא יודע אם ניסית.

במקום למכור את הקריפטו, לקחת הלוואה בגינו בשירות כמו בלוקפיי ודומיו.

או אם הצלחת להעביר את הכסף לברוקר אמריקאי, לקנות שם מניות (יכול להיות גם אג"ח סולידי למשל) ואז להעביר אותן לברוקר ישראלי ולמכור.
משם הדרך לבנק אמורה להיות פשוטה.

מעניין אותי מה @הסולידית מתכננת לעשות כאשר היא תרצה לממש חלקים מהקריפטו שלה, כי לפי ״הסולידית ממליצה״ היא גם מחזיקה את הקריפטו בלדג׳ר ואם יום אחד תרצה לממש אז היא תתקל באותה בעיה (בתיאוריה).
מחכים בסבלנות....אני מחכה כחמש שנים, אולי עוד חמש שנים יהיה פשוט יותר.
במקרה הרע, תמיד אפשר לחיות מביטקויין דרך לוקאלביטקויינס. יש לי חבר שבפנסיה מ 2018 ומתנהל דרך לוקאלביטקויינס בלבד.

לא אעשה שום הנחות בנוגע להתנהלות שלו - אבל למעשה אין הבדל בין localbitcoins לטלגרם במובן של מול מי אתה סוחר, דיווח לרשויות ותנהלות עם מזומן.
אני בוחן את האופציה של חשבון בנק בפורטוגל וגם אופציה לרכישת נדל״ן בקריפטו בעיר אירופאית (או מה שישאר ממנה...)

תודה, אך ״הבעיה״ הזאת כבר נפתרה, שילמתי מכספי שלי והכסף עדין ״תקוע״ בפלטפורמה.
והפתרון שלהם לא עוזר לפתור את הבעיה.
דיברתי עם עו״ד מומחית בתחום וגם רו״ח בתחום (השם של תומר הוזכר) אך נאמר כי בסכום שלי לא שווה להלחם מול הבנקים אלא ללכת לחלפנים / טלגרם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
יוסירחיוסי הבנק התחיל לחייב על כרטיס דיירקט צרכנות פיננסית 18
א מצליחים להזדהות איתי בהרגשה שלי מול הבנק? צרכנות פיננסית 38
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
T מה הבנק הכי ידידותי להעברות מט"ח הקשורות בקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
ד הבנק מחייב אותי פעמיים צרכנות פיננסית 29
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
H תהיה הבנק של עצמך / Infinite banking צרכנות פיננסית 4
A הבנק עם התנאים האופטימאלים לשותף/ חסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
D טעות של הבנק בהפקדת שיק צרכנות פיננסית 11
N קרן כספית דולרית דרך הבנק או דרך בית השקעות + חריגת מט"ח שוק ההון 3
Y בעיות פוטנציאליות בהעברות בנקאיות בשל חשש של הבנק מהלבנת הון שוק ההון 7
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
S קרן כספית - דרך הבנק או דרך בית השקעות שוק ההון 3
א האם הבנק מגלם בפקדונות עליות ריבית צפויות ? שוק ההון 6
I האם הבנק יכול לסרב העברת כספים מהלוואות עבור דירה? נדל"ן 9
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
יוזר משכנתא - האם פגישה עם הבנק שורפת יועץ משכנתאות? נדל"ן 29
א הבנק לא מאשר העברה לbit2c השקעות אלטרנטיביות 10
S בהעברה בנקאית לKraken הבנק מבקש מהות העברה השקעות אלטרנטיביות 3
F האם ניתן לבצע בצורה אוטומטית השקעה בנייר X דרך הבנק? שוק ההון 11
Y הבנק שלי העביר אותי סניף ללא רשותי ולא עונה מאז צרכנות פיננסית 12
שם משתמש בעייתי האם הכסף בעו"ש של הבנק מושקע בשוק ההון? שוק ההון 12
שם משתמש בעייתי דיבידנד: זה משהו שפשוט נכנס לך לחשבון הבנק? שוק ההון 36
S האם הבנק תמיד ״כסף אחרון״ ? נדל"ן 28
T השוואת עמלות בין הבנק למיטב דש שוק ההון 11
1337justme העברת כספים בין חשבונות - כיצד להמנע מטעויות של הבנק? אוף טופיק 8
c881 "הבנק איבד את האמון בך - את לא זזה מפה חצי שנה אוף טופיק 17
א כמה עולה ייפוי כוח נוטריוני, והאם זה משנה אם זה עבור הבנק? צרכנות פיננסית 6
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
P פרעון מוקדם למשכנתא - הוגנות בייעוץ הבנק צרכנות פיננסית 5
stamEhad עמלות שונות בהמרה והעברת מט"ח דרך הבנק שוק ההון 15
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 1
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
Trevor הבנק הדיגיטלי הראשון אושר כחבר בורסה צרכנות פיננסית 22
shirbi מעשה באלף דולר שנכנסו לי לחשבון הבנק צרכנות פיננסית 20
R האם אפשר לקנות קרן מחקה דרך הבנק שוק ההון 4
B API של הבנק אוף טופיק 15
Evgeny Sahnin הקפצת ריביות ע״י הבנק באמצע לקיחת המשכנתא נדל"ן 2
R פיקדון בבנק גדול - מה הסיכונים פרט לחדלת פירעון של הבנק? שוק ההון 0
M הבנק לא מעביר את המניות ל- IB שוק ההון 5
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
JG1 ללכת לקראת הבנק שלי או לא? מחזיק סכום נאה שלהם צרכנות פיננסית 80
A התמקחות מול הבנק צרכנות פיננסית 2
A העברת מניות בין ברוקרים רק דרך הבנק? שוק ההון 7