• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ללכת לקראת הבנק שלי או לא? מחזיק סכום נאה שלהם

• פותח הנושא JG1
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

JG1

משתמש רגיל
דירוג
145
סיפור קצת הזוי שקרה לי

פתחתי חשבון השקעות ב Schwab והעברתי ני"ע מהבנק הישראלי לשם
הבנקאית עשתה איזו טעות והעבירה לי 60 מניות של TQQQ יותר ממה שהיה לי (כרגע כ6000$).

ואז מתחילה הסאגה -
הבנק פנה ל-שוואב בקשר להחזר הני"ע, שוואב כתבו להם מה שהם צריכים לעשות (לשלוח להם בקשה בפקס/מערכת כלשהי), וככה זה נמשך כמה שבועות והמניות עדין נשארו אצלי.

כעבור כמה שבועות נוספים אני מקבל טלפון מהבנק, והם מבקשים שאני "אאשר" את ההעברה הזו בהתכתבות בין הבנק לשוואב. אז הסכמתי, והגבתי במייל I confirm the transfer of 60 TQQQ shares.

עבר עוד חודש, והמניות עדין אצלי.

עכשיו מתקשר אלי מנהל הסניף ואומר (בערך): "אני יודע שזו לא אשמתך, אבל אני מבקש ממך לפנות אליהם שוב ולהעביר את המניות האלו בחזרה אלינו לבנק ואנחנו כמובן נפצה אותך בסכום העמלות אם תצטרך לשלם".

בהתחלה, ביני לבין עצמי, הסכמתי
אבל אז נזכרתי ש:
1. אני לא עובד אצלהם, הם קיבלו ממני אישור (גם שוואב וגם הם), יש להם אימייל+טלפון והם ברוקרים גדולים. שיסתדרו בעצמם
2. הסיבה שעברתי לשוואב הייתה כי הבנק הטעה אותי בגובה עמלות מסחר אופציות. חשבתי שזה 7$ לעסקה, ובסוף זה היה 10$ לאופציה. במרץ ביצעתי רכישה של 30 אופציות ושילמתי על זה 300$ עמלה שגיליתי רק בדיעבד. ועוד מאות אם לא אלפי דולרים ששילמתי להם לאורך זמן.
3. למה שאני אעזור בלי לקבל כלום בתמורה? אפילו, אולי הקטנה של הריבית שאני משלם על איזו הלוואה?

מה הייתם עושים?

קרתה טעות, אתה מודה שהיא טעות ואז אתה רוצה לשחק משחקים עם הבנק?

קרתה טעות, אתה מודה שהיא טעות ואז אתה רוצה לשחק משחקים עם הבנק?

מישהו נתן לי בחזרה את ה600$ ששילמתי עמלה?

ושניה, מה אתה בא להגיד? שאני מכחיש שהייתה טעות? אני יודע שהייתה טעות וגם הבנק יודע שאני יודע

אתה אולי רוצה לבוא ולעבוד במקומי? אני נתתי להם אישור למשוך, אני לא יודע מה הסיפור שלהם. למה שאני אתחיל למלא טפסים בשביל להעביר מניות מארהב לישראל? אין לי מושג איך עושים את זה

מישהו נתן לי בחזרה את ה600$ ששילמתי עמלה?

ושניה, מה אתה בא להגיד? שאני מכחיש שהייתה טעות? אני יודע שהייתה טעות וגם הבנק יודע שאני יודע

אתה אולי רוצה לבוא ולעבוד במקומי? אני נתתי להם אישור למשוך, אני לא יודע מה הסיפור שלהם. למה שאני אתחיל למלא טפסים בשביל להעביר מניות מארהב לישראל? אין לי מושג איך עושים את זה
כתבתי שאתה מודה שהיתה טעות, איך הבנת שאמרתי שאתה מכחיש?
בעצמך כתבת שהבנק מוכן לשאת בעמלות, אז מה הבעיה?

כתבתי שאתה מודה שהיתה טעות, איך הבנת שאמרתי שאתה מכחיש?
בעצמך כתבת שהבנק מוכן לשאת בעמלות, אז מה הבעיה?
זה שהוא אמר שהוא מוכן לשאת בעמלות, זה לא התחייבות כלשהי לזה שאני אקבל משהו בתמורה.

money first. אחרי זה נדבר

זה שהוא אמר שהוא מוכן לשאת בעמלות, זה לא התחייבות כלשהי לזה שאני אקבל משהו בתמורה.

אתה משחק משחקים עם גוף שחזק ממך בעשרות מונים. חבל, בשבילך.
אם הבנק ירצה הוא גם יכול למשוך לך מהחשבון את הסכום או להכניס אותך להליך שיעלה לך הרבה יותר.

עכשיו נכנסתי להתכתבות שוב -
שוואב כותבים להם בדיוק איך לשלוח מייל ומה לציין בבקשה (של המשיכת מניות) והבנק פשוט לא מצליח למצוא מישהו שיודע למלא אחר הוראות. אז הם באים אלי ורוצים שאעשה את זה במקומם

אתה משחק משחקים עם גוף שחזק ממך בעשרות מונים. חבל, בשבילך.
אם הבנק ירצה הוא גם יכול למשוך לך מהחשבון את הסכום או להכניס אותך להליך שיעלה לך הרבה יותר.

נראה לי שאתה חיי בללה-לנד
בשביל לגעת למישהו בחשבון, זה חתיכת סרט ואישור ביהמ"ש והוצא"פ. אם הבנק ימשוך 1$ מהחשבון שלי אני אתבע אותם והם כמובן יפסידו

בהצלחה.
מקווה שזה לא חשבון העו"ש היחיד שיש לך.
כי אם לא שמת לב, אתה מחזיק ב 50 אלף שקל ששייכים לבנק (60 מניות QQQ ).
בנק כנראה מחזיק ביותר מזה.

נראה לי שאתה חיי בללה-לנד
בשביל לגעת למישהו בחשבון, זה חתיכת סרט ואישור ביהמ"ש והוצא"פ. אם הבנק ימשוך 1$ מהחשבון שלי אני אתבע אותם והם כמובן יפסידו
זה אתה שחי בלה לה לנד.
משכת אלף שח מכספומט. יצא לך בטעות 1200. הרגשת שזכית ושמחת וקפצת מאושר. אחרי כמה ימים תראה שירד מהחשבון עוד 200 שח בלי לשאול אותך. אתה מוזמן לנסות.

זה אתה שחי בלה לה לנד.
משכת אלף שח מכספומט. יצא לך בטעות 1200. הרגשת שזכית ושמחת וקפצת מאושר. אחרי כמה ימים תראה שירד מהחשבון עוד 200 שח בלי לשאול אותך. אתה מוזמן לנסות.

סבבה. הלכתי עכשיו לכספומט משכתי 1000 ויצא 1000.. ספר לי איך לעשות ככה שיצא 1200?
שנית, נכנסתי לאתר וואללה, אגיד לך את האמת? אין לי שמץ של מושג איך מעבירים מניות ואיך מגישים בקשה לזה.

ושלישית, למה אתם כ"כ ישרים ומקובעים? הם מבקשים ממני טובה, למה שלא נתפשר? אני מוכן לתת להם עכשיו את מחיר העלות ביום ההעברה

אצלם.

ושלישית, למה אתם כ"כ ישרים ומקובעים? הם מבקשים ממני טובה, למה שלא נתפשר? אני מוכן לתת להם עכשיו את מחיר העלות ביום ההעברה
ראה זאת כמצווה היומית שלך. מתי בפעם האחרונה, עשית משהו בשביל מישהו ? זה זמן הג'ניה!

סבבה. הלכתי עכשיו לכספומט משכתי 1000 ויצא 1000.. ספר לי איך לעשות ככה שיצא 1200?
זה מקרים שקרו. גם לי.
אין לי שמץ של מושג איך מעבירים מניות ואיך מגישים בקשה לזה.

אתה יכול לנסות להיות ראש קטן. אבל הבנק הוא זה שינצח. ובסוף גם יעלה לך יותר.

ראה זאת כמצווה היומית שלך. מתי בפעם האחרונה, עשית משהו בשביל מישהו ? זה זמן הג'ניה!

נו באמת... יורקים עלייך ואתה אומר שזה גשם.
לבנק שלי לא חסר 6000$ .. יכולים לקחת אותם מהעמלות ששילמתי

בנק שלי לא חסר 6000$ .. יכולים לקחת אותם מהעמלות ששילמת
ויכולים גם להתחיל בהליך עם עורכי דין שלהם. מבטיח לך שלא חסר להם עורכי דין.
ועכשיו תביא ניחוש אינטלגנטי מה יקרה קודם...
הבנק שולח לך מכתב ובו כתוב שהם החליטו לשכוח מהמניות האבודות ולתת לך אותם מתנה.
או שכתוב בו שהמחלקה המשפטית נכנסת לפעולה.

אני בהחלט הייתי דורש התחייבות בכתב לתשלום כול העמלות שיגרמו כתוצאה מהעברה.

אתם בוחרים ישר לתקוף אותי בגלל הניסוח שלי מלכתחילה.
אבל בואו נעשה סימולציה שאני משתמש אחר וההודעה שלי מנוסחת בצורה הבאה:

היי,
...
...
אני מאוד רוצה לעזור לבנק שלי ולהיפטר מהמניות הללו, אבל אני לא יודע איך מעבירים מניות מחו"ל לישראל, אל מי אני צריך לפנות?
או בעצם אצטרך למכור את המניות ולהעביר להם את הכסף במזומן? אבל אז זה יופיע לי בדו"ח למס הכנסה בתור רווח למרות שלא נהנתי מהרווח..

מה תמליצו לי?

אני משוכנע שאופי התגובות פה היה אחר, יותר בכיוון, זה הבעיה של הבנק שהם יפתרו את זה (למרות שכמובן תכחישו)

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
M איך לא לבזבז על הוצאות גדולות שיכלו ללכת לחיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
L האם זה ללכת אחורה? התפתחות אישית 20
adamshalev אפשר לקבל אונליין אישור ניכוי מס במקור לפיצויים\תגמולים במקום ללכת למס הכנסה? מיסים 6
Emilia שוב צומת דרכים, האם ללכת לפתוחה או לא? יומני מסע אישיים 3
R דיבידנדים - מתחיל ללכת לאיבוד שוק ההון 8
A ללכת עם הלב או עם המוח? התפתחות אישית 12
W לאן ללכת הלאה? שוק ההון 32
P פתיחה ברשויות המס - האם גם בימינו צריך ללכת פיזית? צרכנות פיננסית 2
G איך לדעת לאיזה סופר ללכת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
I כדאי ללכת ליועץ השקעות? שוק ההון 69
Henchman34 מה הדרך הנכונה ללכת בה אם המטרה הסופית היא תיק מניות דיבידנד? שוק ההון 44
Raven אחרי חובות ולפני השקעות - ממשיכים ללכת יומני מסע אישיים 2
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
M הכנות לקראת הורדת ריבית שוק ההון 9
י ללמוד Excel לקראת תפקיד אנליסט (כלכלה) התפתחות אישית 3
K הנזלת מניות לקראת משכנתה של דירת הגרלה שוק ההון 3
צ חשבון בנק משותף - זוג לקראת חתונה צרכנות פיננסית 7
י השקעה דולרית לקראת רילוקיישן שוק ההון 2
מ לקראת משבר חוקתי פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 284
פיטר גריפין שאלות לקראת הדו״ח השנתי - עוסק פטור מיסים 8
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
ט שקשוק מפחד לקראת כניסה לשוק ההון בסכום גבוה שוק ההון 62
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
פ פעולות לקראת סגירה של חשבון בנק צרכנות פיננסית 9
ס מניות נדלן בישראל ככלי לשמירה על ערך הכסף לקראת קנייה בעוד כמה שנים שוק ההון 6
נ "גם לי יש רק תיק אחד" - דילמות לקראת השקעה עצמאית שוק ההון 3
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
ד נזילה בדירה שכורה לקראת תמ"א - בעל דירה לא מתקן אוף טופיק 28
H צ'ק ליסט לקראת רילוקיישן אוף טופיק 68
המהנדל לבטים לקראת כניסה לעסקי הנדל"ן נדל"ן 17
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א חיסכון לקראת הפנסיה מגיל 20 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
S תכנון לקראת משכנתא צרכנות פיננסית 3
A תיק השקעות לקראת רילוקיישן שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה