• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם לאירופאים קל יותר ?

נתוני הילודה בישראל
אישה חילונית 2.1
דתיות/מסורתיות קצת יותר - סביב ה-3 לזיכרוני כנ"ל ערביות.
חרדיות 6.5 או משהו כזה
(הכל מהזכרון אל תתפסו אותי על שגיאה יחסית של פחות מ10% :))

אישה חילונית 2.1
חרדיות 6.5 או משהו כזה
נראה לי שאת רחוקה ...
חילונית סביב ה3 .
דתי מסורתי יותר.
אפילו להטבים מביאים היום 2 .

יש הרבה אלימות כנגד נשים (שפחות מדוברת כאן)
בקשר לנושא הספציפי הזה, אולי זה נובע כי הסקנדינבים מתלוננים יותר?
לא יודע אם משהו שעבר אונס בזימבבואה ילך להתלונן...
ברור שאם נבדוק פרסומי משטרה על תלונות אונס סקנדינביה תככב - זה לא אומר שהיא "בירת האונס העולמית".
חופשות הלידה הארוכות גורמות להרבה נשים לצאת ממעגל העבודה ולא לחזור לקריירה - כן לחזור למשרה חלקית. גם שם יש הרבה מחקרים על השוני בחלוקת הנטל של ההורות בין בני הזוג
את יודעת שאת החופשת לידה בני הזוג רשאים לחלק כראות עיניהם?
בקיצור, זהו שוב טענות שנובעות מהחלטות אישיות ולא ממשלתיות.

חמותי רצתה ללכת לרופא עור והסתבר לה שיש תור לעיר במרחק של 150 ק"מ בעוד שלושה חודשים, ו
נו כן... ועוד יותר המצב קשה במקומות פחות צפופים.. לכן הרבה מאד אנשים בגיל השלישי באזורים האלה עוברים לעיר.

נראה לי שאת רחוקה ...
חילונית סביב ה3 .
דתי מסורתי יותר.
אפילו להטבים מביאים היום 2 .
nah:
FQHh9kO.png

מקור

חבר'ה, אתם לא מרגישים שאתם בלופ? היה בדיוק הדיון הזה לפני חודש, וחודשיים, ושלושה.

מישהו "רוצה" לעבור לגרמניה, או שסתם נעים לו לדבר על זה.

ואז בא זה שאומר שגם בישראל החיים שלו סבבה, ועונה לו מישהו שטוען שישראל היא הגנהום עלי אדמות והוא כבר שנים על המזוודות.

והנה כבר בא זה (או זו) שיש לו בן דוד בדרגה שמינית שגר בגרמניה, מה שנותן לו הצדקה לעשות הכללות דביליות לגבי 82 מליון איש.

והנה גם פה כבר נזרקה המילה "נאצים", ועוד שנייה יגיע גם הילד הדתי החמוד עם הסמל של המנורה ויגיד שישראל היא המקום היחיד בעולם ליהודים, נקודה. ומשם זה גג עוד עמוד-שניים עד שהשרשור ננעל. מיצינו, לא?

לשאלה המקורית- לא חושב שגרמניה היא כזה מקום מוצלח לשלב הצבירה של מי ששואף לפרישה מוקדמת, בעיקר בגלל המרחק הגיאוגרפי בין האזורים בהם ניתן להרוויח הרבה כסף לאיזורים בהם ניתן להתכלב בעלות מחייה נמוכה. כל השאר (ימי חופש וכו') זה נהדר אבל לא מקרב בשיט לעצמאות כלכלית.

בקשר לנושא הספציפי הזה, אולי זה נובע כי הסקנדינבים מתלוננים יותר?
לא יודע אם משהו שעבר אונס בזימבבואה ילך להתלונן...
ברור שאם נבדוק פרסומי משטרה על תלונות אונס סקנדינביה תככב - זה לא אומר שהיא "בירת האונס העולמית".
את יודעת שאת החופשת לידה בני הזוג רשאים לחלק כראות עיניהם?
בקיצור, זהו שוב טענות שנובעות מהחלטות אישיות ולא ממשלתיות.
נו כן... ועוד יותר המצב קשה במקומות פחות צפופים.. לכן הרבה מאד אנשים בגיל השלישי באזורים האלה עוברים לעיר.
אני מבינה שאתה מדבר ממה שאתה חושב שזה ידע כללי, וחבל. במקרה זה חלק מהמקצוע שלי ואני דוקא כן קוראת את המאמרים *המדעיים* הרלבנטיים, לא בווינט. אנחנו לא משווים את סקנדינביה לזימבבואה, אלא את סקנדינביה ביחס למדינות ה- OECD, על פי מחקרים רבים שעושה ה- EU, בדרך כלל.

שנית, אני יודעת היטב שאת חופשת הלידה במדינות סקנדינביה שני ההורים רשאים לחלק, אבל זה לא לגמרי נכון שמדובר כראות עיניהם וזה לא נכון באופן גורף בכל סקנדינביה. הטענות שלך בדיוק מראות את מה שהמחקרים מראים, שיש חוסר הבנה שהחלטות אישיות נובעות בצורה כמעט חסרת מודעות מהתניות תרבויות, ושדוקא החלטות ממשלתיות יכולות לטפל ולתמוך בשינוי על ידי יצירת רגולוציה מתאימה. כששני בני הזוג מחלקים כראות עיניהם את חופשת הלידה, מעטים מאד באופן יחסי הגברים שבוחרים לקחת חופשת לידה, גם בשבדיה. לעומת זאת, במקומות אחרים כמו פינלנד, לאם יש חופשת לידה ולאב יש חופשת לידה (קצרה יותר) שהוא יכול לקחת אבל אם לא, האם לא יכולה לקחת אותה. זאת בדיוק משום שבמקרה כזה, תפיסות פטרנליסטיות גורמות לזה שהאמהות נדחפות לקחת את החופשה והאבות ממשיכים בקריירה שלהם, גם בסקנדינביה. שינויים רגולטורים הביאו לשינוי משמעותי מבחינת מספר האבות שבוחרים לקחת חופשת לידה. לא רק זה, המחקרים מראים שנשים אחרי לידה חוזרות לעבודה בשבדיה בדרך כלל במשרה חלקית, מאד מקובל 80% במחקר שאני קראתי, ואילו הגברים מעלים את שעות העבודה שלהם, בדרך כלל בדיוק באותו שיעור. אחרי עשר שנים יש הבדל משמעותי מבחינת קריירות וקידומים. כלומר, יש הבדל משמעותי בין יציאה לעבודה ובין לעשות קריירה, ובשבדיה לפחות, יש פער גדול בין אחוז הנשים מקרב העובדים לבין אחוז הנשים במשרות בכירות, שהוא סביב מה שנמצא ברוב אירופה, בערך 20-25%.

שלישית, חמותי גרה בעיר של 500 אלף תושבים. הבעיה עם רופא עור זה שהיא לא בביטוח רפואי פרטי אלא בביטוח רפואי ציבורי.

חבר'ה, אתם לא מרגישים שאתם בלופ? היה בדיוק הדיון הזה לפני חודש, וחודשיים, ושלושה.

ואז בא זה שאומר שגם בישראל החיים שלו סבבה, ועונה לו מישהו שטוען שישראל היא הגנהום עלי אדמות והוא כבר שנים על המזוודות.

והנה כבר בא זה (או זו) שיש לו בן דוד בדרגה שמינית שגר בגרמניה, מה שנותן לו הצדקה לעשות הכללות דביליות לגבי 82 מליון איש.

והנה גם פה כבר נזרקה המילה "נאצים", ועוד שנייה יגיע גם הילד הדתי החמוד עם הסמל של המנורה ויגיד שישראל היא המקום היחיד בעולם ליהודים, נקודה. ומשם זה גג עוד עמוד-שניים עד שהשרשור ננעל. מיצינו, לא?

לשאלה המקורית- לא חושב שגרמניה היא כזה מקום מוצלח לשלב הצבירה של מי ששואף לפרישה מוקדמת, בעיקר בגלל המרחק הגיאוגרפי בין האזורים בהם ניתן להרוויח הרבה כסף לאיזורים בהם ניתן להתכלב בעלות מחייה נמוכה. כל השאר (ימי חופש וכו') זה נהדר אבל לא מקרב בשיט לעצמאות כלכלית.
תודה. תמיד צריך מישהו שיחנך אותנו על מה צריך לדבר.

כן, אבל ככל שיותר אנשים מצטרפים וככלל שישנן דוגמאות חדשות אז זה כן עוזר לצייר איזשהי תמונת מציאות. עד הדיון הבא.
ובכלל וויכוחים מרובים, אפילו על אותן נקודות משפרות רזולוציה ע"י איטרציה.
scholastic lives matter!!!!

נערך לאחרונה ב:
אישה חילונית 2.1
חרדיות 6.5 או משהו כזה
אלה נתונים שונים משמעותית מאשר שאר העולם המפותח. אפילו אם מסתכלים רק על חילונים. זה עדיין שיעור ילודה חיובי ובשאר העולם המפותח זה שלילי באופן חזק.
בישראל אנשים בהחלט הרבה יותר אובססיביים לגבי כל עניין הילדים. וכמו שאמר חברי @amit , אפילו אצל להט״בים יש את הלחץ. יש הרבה הומואים ישראלים שנמצאים בנפאל וגיאורגיה כדי להביא ילדים בפונדקאות. וגם עליהם ההורים לוחצים לנכדים, באופן כללי (מהיכרות אישית).

@KFC Uerdingen 05
ממש לא דומה.
הדיון פה שונה בתכלית, ותשים לב לאופי.
בדיון עם הילד הדתי, אופי הדיון היה מיליטנטי מההודעה הראשונה.

זה עדיין שיעור ילודה חיובי ובשאר העולם המפותח זה שלילי באופן חזק.
חברה דיש בה פריון נמוך מ 2 באופן משמעותי וממושך , בעצם מתאבדת ואת אנשיה יחליפו אנשים אחרים ששיעור הפריון שלהם גבוה יותר.
זו נקוד ץה למחשבה מבחינת המקום אליו אתה רוצה להגיע (בפרט אם חשוב לך המצב מעבר לדור הנוכחי).

חברה דיש בה פריון נמוך מ 2 באופן משמעותי וממושך , בעצם מתאבדת ואת אנשיה יחליפו אנשים אחרים ששיעור הפריון שלהם גבוה יותר.
זו נקוד ץה למחשבה מבחינת המקום אליו אתה רוצה להגיע (בפרט אם חשוב לך המצב מעבר לדור הנוכחי).
אני לא מאמין בזה. היפנים לא ״מחליפים״ את עצמם, מדיניות ההגירה שם עדיין קשה מאין כמוה. וכך גם לא אף מדינה אחרת בד׳ מזרח אסיה. ויפן זו המדינה שיש בה שיעור ילודה שלילי הכי הרבה זמן בעולם, כבר.

כפי שאמרתי בשרשור הקודם, אני ממש לא מאמין שזה סוף העולם אם כמות האוכלוסיה נופלת. זה קרה כבר המון פעמים גם לאורך ההיסטוריה לעמים שונים.
גם במאה ה-19 באירופה היתה תקופה של כמה עשורים בה שיעורי הנישואין היו בשפל וכמות הילודה התרסקה בזמן הזה. הברברים לא חדרו לרומא, העולם המשיך להסתובב.

אני חושב שהנפילה בשיעורי הילודה מהווה בעיקר מקור לסיפורי פנטזיה בסגנון 2012.
אפילו הגירעון האקטוארי במערכות הביטוח הלאומי לא מפחיד אותי. פשוט יעשו רפורמות, יקצצו קצבאות, והמערכות ימשיכו להתקיים במתכונת כלשהי.

אני לא מאמין בזה. היפנים לא ״מחליפים״ את עצמם, מדיניות ההגירה שם עדיין קשה מאין כמוה. וכך גם לא אף מדינה אחרת בד׳ מזרח אסיה. ויפן זו המדינה שיש בה שיעור ילודה שלילי הכי הרבה זמן בעולם, כבר.

כפי שאמרתי בשרשור הקודם, אני ממש לא מאמין שזה סוף העולם אם כמות האוכלוסיה נופלת. זה קרה כבר המון פעמים גם לאורך ההיסטוריה לעמים שונים.
גם במאה ה-19 באירופה היתה תקופה של כמה עשורים בה שיעורי הנישואין היו בשפל וכמות הילודה התרסקה בזמן הזה. הברברים לא חדרו לרומא, העולם המשיך להסתובב.

אני חושב שהנפילה בשיעורי הילודה מהווה בעיקר מקור לסיפורי פנטזיה בסגנון 2012.
אפילו הגירעון האקטוארי במערכות הביטוח הלאומי לא מפחיד אותי. פשוט יעשו רפורמות, יקצצו קצבאות, והמערכות ימשיכו להתקיים במתכונת כלשהי.
לא סוף העולם.במדינות עשירות, תמיד יהיו זרים שישמחו להחליף את המקומיים שלא רוצים המשכיות.

חמותי גרה בעיר של 500 אלף תושבים. הבעיה עם רופא עור זה שהיא לא בביטוח רפואי פרטי אלא בביטוח רפואי ציבורי.

אוי, נו, אין גבול לשטויות?

גם לחמותי יש כמה בעיות, חלקן גם פסיכוסומטית, מה זה אומר על מדינת ישראל?

לא סוף העולם.במדינות עשירות, תמיד יהיו זרים שישמחו להחליף את המקומיים שלא רוצים המשכיות.
או שיהיו מדינות שיבחרו במסלול של יפן שלא כולל הבאת זרים ממדינות עניות.

אגב, אני מוצא את הדיון הזה ממש משעשע. כי איכשהו בהקשר של ישראל אף פעם אין ״זרים״, נכון? כי יהודי הוא לכאורה יהודי גם אם הוא מצפון אפריקה או מזרח אירופה. אפילו שאני נגיד חושב שבמנטליות אני הרבה יותר קרוב לאיזה פולני (נוצרי) או פיני מאשר לשכן שלי, מר בוזגלו.

מדינת ישראל כבר במשך למעלה מעשור לוקחת כיוון מאוד ברור בנוגע להגירה. עתודות היהודים (שרוצים להגיע לישראל) הולכות ונגמרות, אז הולכים לחפש ״שבטים אבודים״ בהודו ואפריקה שמדרום לסהרה. או במילים אחרות, לחפש גויים שמוכנים לייהד את עצמם מבחינה תרבותית כדי לקבל אולי גישה לחיים בישראל.
אם אנחנו כבר מדברים על ״החלפת״ אוכלוסיות, כן? :|

אני גם מסכימה. הברברים כמובן כן פלשו לרומא, ושבטים שונים שטפו את כל אירופה - חלקם בצורה אלימה אבל רובם בצורה לא אלימה והם התמזגו לחלוטין ויצרו חברה חדשה. כשהאימפריה הרומית נפלה, אחרי כמעט 1000 שנים, בני התקופה חשבו שזה נורא ואיום. מדינות אירופה כפי שאנחנו מכירים אותן כיום, קיימות 150 שנים, הרף עין בהקשר של ההיסטוריה האירופאית. אף אחד לא אומר שהזרים שיגיעו לא יקימו משהו חדש, שיחזיק מעמד 1000 שנים נוספות :)

אני גם מסכימה. הברברים כמובן כן פלשו לרומא, ושבטים שונים שטפו את כל אירופה - חלקם בצורה אלימה אבל רובם בצורה לא אלימה והם התמזגו לחלוטין ויצרו חברה חדשה. כשהאימפריה הרומית נפלה, אחרי כמעט 1000 שנים, בני התקופה חשבו שזה נורא ואיום. מדינות אירופה כפי שאנחנו מכירים אותן כיום, קיימות 150 שנים, הרף עין בהקשר של ההיסטוריה האירופאית. אף אחד לא אומר שהזרים שיגיעו לא יקימו משהו חדש, שיחזיק מעמד 1000 שנים נוספות :)
אני מסכים עם התגובה שלך ב-100%. בגלל זה, אני לא מפחד בכלל גם מתנועות האוכלוסיה שיש היום.
אבל התגובה הקודמת שלי נועדה להסיט את הזרקור לדוגמאות בהיסטוריה בהן היתה נפילה טבעית באוכלוסיה, ולא הגיעו קבוצות אתניות חיצוניות ״להחליף״ את המקומיים.
כמו יפן בתקופת אדו (אלה היו 200 שנים בהן האוכלוסיה היפנית הצטמקה באופן מתון). או אירופה במאה ה-19: לא הגיעו שום זרים מוסלמים או שחורים ״להחליף״ אף אחד...

יש הרבה דרכים בהן הסרט הזה יכול להיגמר. אני ממש לא חושב שסיפורי הבלהות שמנסים למכור לנו זו הדרך בה דברים יקרו.

אוי, נו, אין גבול לשטויות?
גם לחמותי יש כמה בעיות, חלקן גם פסיכוסומטית, מה זה אומר על מדינת ישראל?
תראה, אני לא מבינה את האגרסיביות שלך ובכל זאת אנסה לענות לך באופן תרבותי. באזור שבו גרה חמותי, יש תהליך ארוך פוליטי / כלכלי שבו הטיפול הרפואי הולך ומתדרדר. מי שעבר מהביטוח הממשלתי הציבורי לביטוח הפרטי, ועבר גיל מסוים, משלם כיום הרבה כסף. מי שנשאר בביטוח הציבורי אמנם משלם פחות, אבל הדרך של המדינה לטפל בזה כלכלית זה לשכור פחות רופאים שיעבדו איתה, או ליתר דיוק, לעשות את זה פחות משתלם לרופאים לעבוד מול הביטוח הציבורי ולא מול הביטוח הפרטי. מה שקורה זה שזמינות הטיפול, גם בנושאים לכאורה יומיומיים, הולכת ומתדרדרת. זה קורה באזורים מסוימים, ובעיקר בפריפריה באזור (למרות שהיא ספציפית גרה בעיר). מי שלא יכול להרשות לעצמו לעבור לביטוח פרטי, וההבדל הוא בסביבות ארבע מאות יורו לחודש בגילי ושמונה מאות יורו בגילה, מקבל טיפול פחות טוב. לא רק זאת, בגיל הזה לא תוכל לעבור בחזרה לביטוח הציבורי ואתה תקוע עם התשלום. זה בהחלט שיקול כשאתה צריך לחשוב על פרישה מוקדמת.

עכשיו, אני באמת לא מבינה מה הבעיות שלך עם נושא גרמניה ואין לי גם מושג למה אתה מתכוון בשרשור "ההוא" שלא זוכרת שקראתי או ראיתי. אני אישית מאד אוהבת את גרמניה, שני שליש מהמשפחה שלי גרה שם, חלקם יהודים, חלקם לא יהודים, חלקם ישראלים שירדו, חלקם גרמנים שעלו. גם אני גרתי שם כמה שנים בתקופות שונות בחיים שלי. באמת שאין לי ולא מפריע לי מי עובר לגור שם ומי חוזר, ואני לא מנסה לשכנע אף אחד לשום כיוון, רק לומר שגרמניה ובפרט ברלין הפכו להיות מה שלוס אנג'לס ושכונות מסוימות ליד ניו יורק היו לפני 20 שנים - איזה ארץ פלאות שהכל בה נפלא והיא מלאה הזדמנויות. במציאות, לכל מקום יש יתרונות וחסרונות. יש אנשים שיסתדר להם מצוין כי הסיטואציה טובה להם, ויש כאלה שלא יודעים למה הם נכנסים.

נערך לאחרונה ב:
אירופה כבר עשתה את הבחירה שלה, לא?
עם כל הכבוד לסיפורי-אונס במאלמו, אני ממש לא מאמין בנרטיב הזה בהקשר לאירופה. אין בכלל מה להשוות.
גם ב-2015 - שזו היתה תקופת השיא של ״פלישות״ מהמזרח התיכון ואפריקה בשנים האחרונות - כמות האנשים שהגיעה היא טיפה בים. והאירופאים דאגו לפזר אותם היטב ברחבי האיחוד, כדי לדלל אותם. אם נדבר על מוסלמים למשל (כי בישראל משום מה כולם מפחדים מהם) עדיין מדובר בשיעורים של 3%-5% לכל האיחוד. ממש לא סרטי האימה שהפיק צבי יחזקאלי.
לגבי שבדיה בפרט, זו אחלה מדינה. אני הייתי עובר בעצמי לגור בה, אם הייתי אזרח האיחוד. הכלכלה שלהם שואגת בעשור האחרון והם צריכים הרבה מוחות מוכשרים.

אני לא רוצה להעליב, כי אני דווקא מעריך אותך בפורום, אבל אם יש לך רק תשובות של שורה לענות לי על כל תגובה שלי בשרשור אולי עדיף שנסיים פה. אני, כפי שאתה רואה היטב, עושה את שיעורי הבית שלי. לא קל להפיל אותי בפח, כמו למשל את הילד הדתי ההוא מהדיון הקודם שעשיתי ממנו קציצות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 12
ג'וני לנד קל לתת ציפיות כלכליות קשה לעמוד בהם שוק ההון 4
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א בלבול קל לגבי מיסוי ריאלי לעומת נומינלי מיסים 1
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S תיקון קל בדוח 135 שהוגש למס הכנסה מיסים 7
G תמהיל משכנתא, יותר מידי קל"צ? נדל"ן 5
S קל גמל (SLICE) האם בטוח לעשות שם קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
י קל גמל סלייס- סיכון? שוק ההון 367
I קופת גמל מתמחה בזהב - של Slice/קל גמל שוק ההון 3
ש בלבול קל - דיבידנדים שוק ההון 1
T IRA של קל-גמל לעומת מסלול מחקה מדד שוק ההון 4
M פרעון במסלול קל"צ מיד לאחר לקיחת המשכנתא נדל"ן 11
Omri. מה הסיפור של קל גמל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
B קל גמל - קופת גמל מחקה מדד שוק ההון 18
י קל גמל שינוי דמי ניהול למקסימום כעבור שנתיים שוק ההון 10
G קל גמל צרכנות פיננסית 22