• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם זאת בועה?

דוק

משתמש סולידי
דירוג
13
היום מדד s&p עבר את רף 3000 הנקודות והוא נמצא עכשיו רק 8 אחוז מתחת לשיא הגבוה ביותר שלו אי פעם, בהתחשב במצב של עשרות מיליוני מפוטרים בארצות הברית ומצב כלכלי לא פשוט בכלל האם אתם חושבים שזאת בועה ?

פוסט חשוב, אם זאת השאלה האם להכנס כעת מבחינתי היא האם להסתכן בירידה של 30 - 50 אחוז והאופציה השניה היא להפסיד ראלי של 10 אחוז כי בכל מקרה אני לא מתכוון לחכות למשבר הבא זה לא ריאלי, אני כן רוצה לדעת האם אנחנו בבועה, ואנחנו נדע את זה לכל היותר תוך כמה חודשים (כשעסקים יקרסו, אנשים לא יוציאו כסף שאין להם, ואחוז האבטלה ישאר ברמה אחת הגבוהות בהיסטוריה)

(כשעסקים יקרסו, אנשים לא יוציאו כסף שאין להם, ואחוז האבטלה ישאר ברמה אחת הגבוהות בהיסטוריה)
הבעיה היא שגם אם וכאשר זה יקרה, וברור שזה יקרה במידה כזאת או אחרת, לא בטוח שהמניות ייפלו. נראה שלאחרונה תמחור המניות קשור פחות למצב הכלכלי ולרווחי החברות, ויותר להזרמות כסף מצד הבנקים המרכזיים והממשלות. גם המסר שעובר מהממשל בארצות הברית הוא שתמחור המניות בבורסה יותר חשוב ממצב הכלכלה. זה מצב הזוי, אבל נראה שזה המצב. השאלה היא באמת למה המניות צריכות לרדת כשהכלכלה במשבר. יהיו חברות שיפשטו רגל והמניות שלהן יירדו לאפס. עכשיו הרץ השכרת רכב הכריזו על פשיטת רגל וסביר שיהיו עוד פשיטות רגל רבות, גם בין חברות גדולות ומפורסמות. מה יקרה אבל למחיר המניות שלא יפשטו רגל ורק ירוויחו פחות?

משהו שציינה הסולידית בפוסט שלה, לא קשור למה ששאלתי
אם אתה לא מתכוון לחכות לנפילה הבאה אז למה אתה כן מתכוון לחכות?
איך תדע אם אנחנו עדיין ב"בועה" או שעברנו אותה והשוק "באמת" עולה?

@דוק, קרא למרטי, בנה מכונת זמן ותוכל לראות בדיוק מתי השוק עומד לצנוח.
לנו מכל מקום, אין איך לסייע לך.
או שירד או שיעלה. מבטיח לך שזאת אחת משתי האפשרויות האלה.
והיי... אני נכנסתי בפברואר לפני הירידות של מרץ לסנופי... ועכשיו אני ברווח.

אני חושב שזאת בועה, אבל זה לא משנה.... למה אתה חושב sp עלה בצורה שהוא עלה אחרי המשבר ב-2008? בגלל ה- qe ובסוף הרבה מהכסף הזה שנוצר נותב לבורסה. עכשיו עושים qe בהיקפים מטורפים, ויכול להיות שזה יציל אותם לטווח הקצר אבל לטווח יותר ארוך כמו שנה וחצי - שנתיים הם יהיו בבעיה.

אז במקום לחטוף כאב ולתת לדברים לקרוס אתה מתתחזק בועות שבסופו של דבר כשהם יתפוצצו, והם כנראה יתפוצצו זו רק שאלה של זמן, זה יהיה עם השלכות הרבה יותר קשות.

היום מדד s&p עבר את רף 3000 הנקודות והוא נמצא עכשיו רק 8 אחוז מתחת לשיא הגבוה ביותר שלו אי פעם, בהתחשב במצב של עשרות מיליוני מפוטרים בארצות הברית ומצב כלכלי לא פשוט בכלל האם אתם חושבים שזאת בועה ?
לדעתי לא בועה. אנחנו פשוט נמצאים במצב מקרטע זמני.

נראה שלאחרונה תמחור המניות קשור פחות למצב הכלכלי ולרווחי החברות, ויותר להזרמות כסף מצד הבנקים המרכזיים והממשלות.
זאת לא בועה, בהגדרה?

התמחור של כל הנכסים נראה בועתי במונחים היסטוריים - מניות מכל הסוגים(לפחות בארה"ב), אג"ח מכל הסוגים, נדל"ן. התשואות על כל סוגי הנכסים על הפנים. (מישהו מכיר נכס כלשהו שמתומחר בזול?) הבעיה היא שכשהכל יקר, מה נשאר לעשות עם הכסף? להחזיק אותו? זה גם מסוכן, כאשר הממשלות והבנקים המרכזיים, בהובלת ארצות הברית, נחושים להדפיס עוד ועוד כסף. זה רק מנפח את שווי הנכסים עוד יותר והכסף מאבד את ערכו. אז מה נשאר לעשות?

איזו בועה?
השוק אופטימי ומתקן עצמו.
כן, המצב האובייקטיבי לא משהו אבל חוזרים אט,אט לנורמה.
החברות הכושלות יימחקו, הזכירו את הרץ למשל, אבל מסתבר שהייתה כבר בדיפ שיט לפני הקורונה.
החברות האחרות מנצלות מצב, מנקות אורוות ומתייעלות ולכן אוטוטו יהיו רווחיות יותר מלפני הקורונה.
[אוף טופיק]
בזמן הקורונה חלק מהחברים נכנסו לפאניקה ומכרו תיקים, ועכשיו כשהשוק אופטימי אז מדברים על בועה.
הכל חרטא - מי שמתכנן לטווח ארוך לא מתעסק בזוטות אלא מתאים עצמו למצב ומאזן פה ושם.

איזו בועה?
השוק אופטימי ומתקן עצמו.
החברות הכושלות יימחקו, הזכירו את הרץ למשל, אבל מסתבר שהייתה כבר בדיפ שיט לפני הקורונה.
החברות האחרות מנצלות מצב, מנקות אורוות ומתייעלות ולכן אוטוטו יהיו רווחיות יותר מלפני הקורונה.
[אוף טופיק]
בזמן הקורונה חלק מהחברים נכנסו לפאניקה ומכרו תיקים, ועכשיו כשהשוק אופטימי אז מדברים על בועה.
הכל חרטא - מי שמתכנן לטווח ארוך לא מתעסק בזוטות אלא מתאים עצמו למצב ומאזן פה ושם.
תגיד את זה לבאפט

הבעיה היא שגם אם וכאשר זה יקרה, וברור שזה יקרה במידה כזאת או אחרת, לא בטוח שהמניות ייפלו. נראה שלאחרונה תמחור המניות קשור פחות למצב הכלכלי ולרווחי החברות, ויותר להזרמות כסף מצד הבנקים המרכזיים והממשלות. ולזה קוראים בועה... השאלה היא באמת למה המניות צריכות לרדת כשהכלכלה במשבר. מכיוון ש - יהיו חברות שיפשטו רגל והמניות שלהן יירדו לאפס. ויהיו חברות שלא יפשטו רגל אבל השווי שלהן יחתך בחצי

אם אתה לא מתכוון לחכות לנפילה הבאה אז למה אתה כן מתכוון לחכות?
איך תדע אם אנחנו עדיין ב"בועה" או שעברנו אותה והשוק "באמת" עולה?
אני מאמין שתוך כמה חודשים כשנראה את התוצאות של הקורונה בשטח נדע

אני לגמרי הדיוט אבל זה נראה לי כאילו זה משחק מכור. תם עידן הערך, the house always wins עם הזרמת הכסף הזאת. העיקר שהכסף הטיפש של משקיעים כמוני ימשיך לזרום.

אני לגמרי הדיוט אבל זה נראה לי כאילו זה משחק מכור. תם עידן הערך, the house always wins עם הזרמת הכסף הזאת. העיקר שהכסף הטיפש של משקיעים כמוני ימשיך לזרום.
אולי לכן השיטה של השקעות ערך די נכשלת בשנים האחרונות, יש פחות ערך ויותר הייפ ראה ערך טסלה...

איזו בועה?
השוק אופטימי ומתקן עצמו.
[אוף טופיק]

בטח בועה אבל לצערי הרבה אנשים לא מודעים אפילו עד כמה וזה בסדר, לי זה נותן יותר זמן להתכונן....איך יימחקו אם מצילים אותם? כמו בואינג וכו'...?

אגב אני אתן עוד איזה נקודה למחשבה שתבינו עד כמה המצב אבסורד שם, אני מצרף תמונה שמראה כמה רזרבות הבנקים בארה"ב צריכים להחזיק על "כסף" שהם מייצרים (לא כסף אלא מטבע, אבל נשאר עם המונח של כסף), אגב עד לא מזמן זה היה שונה אבל הם החליטו לשנות קצת את הדברים למרות שהם "אופטימים":
image.png

https://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/reservereq.htm

אז כמו שתראו בתמונה, לא משנה כמה כסף הם מייצרים או מחזיקים הם לא צריכים להחזיק כלום, האמת הכי טוב בשבילם. גם לא צריכים להחזיק טלרים, לא צריכים להחזיק שומרים גם ככה לא יהיה מה לגנוב (אולי השודדים ישאירו להם קצת כי לא יהיה כלום בכספות), וכשהאזרחים יבואו לבקש כסף, לא נורא אולי הממשלה תציל אותם.... וזה עוד כלום יש שם נתונים לא פחות מדאיגים

ההבדל בין דולר אחד לטריליון דולר זה 12 מקשים במקלדת.... :lol::lol::lol::lol:

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
H אג"ח ממשלתי אמריקאי - בכל זאת מאבד ערך לאינפלציה? שוק ההון 0
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
T משבר האנרגיה העולמי - השורשים, הסיבות והאם בכל זאת יש פתרונות? אוף טופיק 0
TheOneTech אחריות של איקאה או עשה זאת בעצמך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
S לתכנת או לא לתכנת זאת השאלה התפתחות אישית 22
פ תשואות עבר לא מנבאות תשואות עתיד, מה בכל זאת הערך שלהן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G עשה זאת בעצמך לעבודות נגרות כאמצעי לחיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
JG1 אולי בכל זאת? משיכת פנסיה לפני גיל פרישה צרכנות פיננסית 2
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
N התייעצות לגבי השקעה בתקופה זאת נדל"ן 15
ע צמוד מדד או לא? זאת השאלה! שוק ההון 2
T שיקולים משניים, אני יודע, אבל בכל זאת - חצץ בנעל שוק ההון 49
א הלוואה לצורך השקעה - נדוש אבל בכל זאת ... שוק ההון 42
נ חיפוי לקיר מטבח - עשה זאת בעצמך התפתחות אישית 12
ר האם למכור בכל זאת? שוק ההון 5
de dud שאלה פילוסופית: האם מינימליזם זאת דת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
wa11a עז״ב [עשה זאת בעצמך] בתחום הרכב התפתחות אישית 16
A תיק השקעות אחד - בפועל, איך נכון יהיה לעשות זאת? שוק ההון 2
R רכישת דירה להשקעה במדריד, מבקש להתייעץ עם משקיע פרטי שכבר עשה זאת נדל"ן 12
O תואר או לא תואר - זאת השאלה! התפתחות אישית 23
א האם זאת קרן REIT חדשה בישראל? שוק ההון 0
Benjamin W אז מהיום מיטב דש זאת חברה סינית שוק ההון 23
doc29 תזמון שוק - אולי בכל זאת? שוק ההון 62
לירן אולי בכל זאת ביטוח מנהלים? צרכנות פיננסית 35
פ שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת. צרכנות פיננסית 13
ל הרהורי כפירה בהשקעה עשה-זאת-בעצמך שוק ההון 131
Izik האם השקעה במדדים זאת השקעה סולידית? שוק ההון 7
yossik אנונימי או לא - זאת השאלה אוף טופיק 82
ע אני יודע שאנחנו שוק קטן ובכל זאת שוק ההון 5
ETL מה זאת קריסה ומה עושים אז שוק ההון 48
aziz עשה זאת בעצמך: מנורת לילה מסָּפֶּלִי מהגוני התפתחות אישית 0
aziz עשה זאת בעצמך: קערות מעץ התפתחות אישית 0
aziz עשה זאת בעצמך: עמוד תווים התפתחות אישית 1
Aranchik לצבור או לחלק - זאת השאלה שוק ההון 23
aziz עשה זאת בעצמך - מיטה התפתחות אישית 11
aziz עשה זאת בעצמך - שעון התפתחות אישית 3
הסולידית יומני מסע -- מה זאת אומרת? יומני מסע אישיים 7