1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

האם למכור בכל זאת?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י רעות, ‏9/8/18.

1. רעות

רעות משתמש רשום

אני יודעת, אנחנו נגד למכור... אבל אשמח לעצת מומחים ממני מה כדאי לעשות :)
    אני עוברת מהיותי שכירה להיותי עצמאית (ולא מרוויחה...). כרגע תיק המניות שלי מחולק 40 מנייתי 60 אגח. בעקבות מכמה לחשושים על נפילה קרובה שהצליחו קצת להלחיץ אותי, והעובדה שהרווחתי די יפה בשנה האחרונה ואני לא חזירה, פלוס שהפסד כרגע יהיה קצת יותר כואב כי אין הכנסה צפויה, אני תוהה מה כדאי לעשות.. האופציות הן בעצם א. להשאיר הכל כמו שזה ב. להקטין סיכון בתיק, לחלק 30-70 או משהו בסגנון ג. למכור הכל, לשים בבנק לכמה חודשים, לשבת ללמוד קצת את שוק ההון ולהיכנס שוב בעוד כמה חודשים, אולי עם תיק אחר/דרך בית השקעות (כיום דרך הבנק)/משהו יותר חכם (אני חדשה בתחום ומבינה רק ברמה בסיסית, בניתי לעצמי את התיק לפני שנה לפי ההמלצות של דורין ומאז הרווחתי סבבה, אבל לא מבינה מספיק בעניינים כדי לדעת איך להיערך למצב החדש של העצמאות). עצות/מחשבות יתקבלו בברכה :)

תודות לעונים!

2. zaraza

zaraza משתמש רשום

60 אגח, איזה אגח? אם זה ישראלי/קצר ולא תנודתי, הייתי משתמש בו גם כביטחונות, ומוכר לפי הצורך במזומן.

3. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

@רעות
    לא פתחת שרשור זהה לחלוטין לפני כמה ימים?

naftul21 ו-חתול לילה אוהבים את זה.
  4. בת העמק

בת העמק משתמש רשום

מה זאת אומרת לא מרוויחה? את מתכננת לא להיות מרוויחה? זאת התכנית העסקית שלך? :)
    כשאדם מחליט להפוך לעצמאי, הוא צריך להכין תכנית. התכנית מתחילה במטרה לעוד X שנים, נאמר 3 שנים. איך את רואה את עצמך בעסק בעוד 3 שנים? כמה לקוחות יש לך? מה הרווח הנקי שנשאר לך בסוף כל חודש? מה הסכום שתצטרכי לדרוש מהלקוחות כדי לעמוד בזה? במה את צריכה להשקיע כדי להגיע לזה?
    אחרי שקבעת מטרה, לכי אחורה כדי לתכנן את השלבים שיובילו אותך אליה. למשל, כדי שיהיו לי 20 לקוחות בחודש בעוד 3 שנים- אני צריכה להכין תכנית התפתחות לקוחות מתחילת העסק לשלוש שנים קדימה. הרי ברור שלא תהיה לי כמות כזאת מהרגע הראשון. וברור שבתחילת הדרך יהיו יותר הוצאות מהכנסות ולכן אני עוברת לשאלה הבאה שלך:
    לא הבנתי איך את אמורה לממן את תקופת אי-ההשתכרות שלך. ע"י בן זוג? חסכונות בבנק? כמה זמן את מתכננת להרוויח אפס (כלומר להפסיד)?
    אם תיק ההשקעות שלך יכול להמשיך לשבת במנוחה אז יופי. אבל את צריכה לתכנן את המהלכים שלך. ממתי את מתחילה להיות עצמאית? כמה הוצאות יהיו לך בעסק בשלב הראשון? מתי יתחילו להגיע הכנסות? מתי יגיע השלב שההכנסה עולה על ההוצאה? האם הכסף מחוץ לתיק ההשקעות אמור לממן את כל התקופה הזאת או שמתישהו תצטרכי להשתמש בחלק מהתיק? אם להערכתך תצטרכי סכום מסויים מהתיק לצורך שלב המעבר- לדעתי זה הזמן להוציא את החלק הזה ולהעביר אותו לעו"ש כי את לא רוצה לסכן אותו. בתיק תשאירי את מה שאת לא צריכה בחמש-עשר שנים הקרובות ותתני לו להתפתח ובע"ה גם תוכלי להגדיל
    אותו אחרי שהעסק שלך יתרומם.

גרהם ו-MMM אוהבים את זה.
  5. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

נשמע לי כמו רעיון טוב, קחי את הזמן, לפעמים כמה חודשים זה לא מספיק.

כימאי אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.