• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם המס החדש על המשקאות הקלים ישנה את הצריכה שלכם?

האם תמשיכו לצרוך משקאות קלים בעקבות המס החדש?

• אפסיק לצרוך לחלוטין בעקבות המס

הצבעות: 0 0.0%

• סך הכל מצביעים
    79

Tsachi01

משתמש בכיר
דירוג
1,435
בעקבות המס החדש שיוטל על משקאות קלים/ממותקים, החל מינואר הקרוב, האם הרגלי הצריכה שלכם ישתנו בעקבותיו?

מס כזה שינה את צריכת שקיות הניילון אז יש תקווה
שינה, אבל בכלל לא בטוח שלטובה

גם פה, קטונתי מלנבא את ההשלכות, יש לי כבר כמה רעיונות מופרעים על איך יעקפו את הבעיה בדרכים שונות ומשונות ומזיקות לסביבה, אבל נחכה ונראה

איך יעקפו את הבעיה בדרכים שונות ומשונות
לא צריך דרכים שונות ומשונות. אפשר לייצר שתייה מתוקה ע"י הוספת סוכר למים או להשתמש בתרכיזים.
מצד שני, אנשים שקונים כמויות של שתייה קלה, כנראה לא יעשו את זה גם בגלל הטעם וגם בגלל עצלנות וכו'.
תמיד כשמגיע הרגע ויש אורחים או אירוע וצריך לקנות שתייה קלה, קופצים לי המחירים של הבקבוקים האלה, שגם ככה נראים לי מטורפים. לשלם 2 ש"ח לבקבוק מים???
מי שקנה במחירים האלה קודם כנראה גם ימשיך לקנות.

מצד שני, אנשים שקונים כמויות של שתייה קלה, כנראה לא יעשו את זה גם בגלל הטעם וגם בגלל עצלנות וכו'.
לא לזלזל בכוחו של מותג.
המיליארדים שקוקה קולה השקיעה ותשקיע כדי להפוך למותג החזק בעולם מניבים לה הכנסת של פי כמה מההשקעה.

לא קונה ולא שותה גם ככה אז לא כזה משנה לי..

אבל בכלל לא בטוח שלטובה
על סמך מה אתה אומר את זה?

אני מאמין שזה ישנה.
זה מהלך שבעיקר מייצר מודעות, וזה מתיישב לאנשים בתודעה.

באופן אישי, אני כמעט ולא שותה שתייה מתוקה מטעמי בריאות. לפעמים אני נכנע ליצר ושולק איזה בקבוק קולה.
אני מניח שהמהלך הזה והדיבורים עליו פשוט יחזקו אצלי את ההפנמה שזה לא בריא, אבל קשה למדוד את ההשפעה על צריכה.

ידוע לך מה % המס על אלכוהול לשתיה?
זה בכלל לא משנה. הפער בין בירה לקולה יצומצם.

על סמך מה אתה אומר את זה?
המוני שקיות רב פעמיות מושלכות לפח. אין לי סטטיסטיקה על זה, אבל ראיתי שכתבו איפשהו שצריך להשתמש שהייצור שלהן מזהם מאוד וצריך להשתמש המון פעמים כדי להשוות לשקית חדפ.

מכיר המון אנשים שמקבלים אינסוף שקיות רב פעמיות מהזמנות מהסופר, ופשוט זורקים אותם בסוף, כי מה כבר אפשר לעשות עם כל כך הרבה?

אני מאמין שזה ישנה.
כמו במס על הסיגריות אנשים התחילו להכין לבד ככל שהמס התייקר, ואז אם כבר מכינים לבד אז מכניסים עוד חומרים.
גם כאן לדעתי יהיה אפקט דומה, יכינו לבד תחליפים עם הרבה סוכר במקום לקנות משקה קל דל סוכר (מאז הסימונים הרבה מאוד משקאות הפחיתו את הסוכר ומשלבים גם ממתיקים)

מי שלא יוכל להתחמק זה כנראה בעלי האירועים.

לא ישפיע עלי בכלל. אף פעם לא אהבתי משקאות קלים, בייחוד לא קולה.

אם מס כזה באמת ישנה לטובה את הרגלי הצריכה, מעניין איך זה ישפיע על ההוצאות של מערכת הבריאות.

כמו במס על הסיגריות אנשים התחילו להכין לבד ככל שהמס התייקר, ואז אם כבר מכינים לבד אז מכניסים עוד חומרים.
גם כאן לדעתי יהיה אפקט דומה, יכינו לבד תחליפים עם הרבה סוכר במקום לקנות משקה קל דל סוכר (מאז הסימונים הרבה מאוד משקאות הפחיתו את הסוכר ומשלבים גם ממתיקים)
אם באמת המס הזה יגרום לאנשים להכין משקאות ממותקים תוצרת בית, זה יהיה צעד מבורך מאוד.
כשאנשים אשכרה יראו בעיניים שלהם איך נראים 160 גרם סוכר לבן (כמות הסוכר בבקבוק קוקה קולה גדול) וזה כבר לא יהיה סתם עוד מספר על תווית של הבקבוק, אני משוכנע שצריכת הסוכר תרד בצורה דרסטית.

אם באמת המס הזה יגרום לאנשים להכין משקאות ממותקים תוצרת בית, זה יהיה צעד מבורך מאוד.
כשאנשים אשכרה יראו בעיניים שלהם איך נראים 160 גרם סוכר לבן (כמות הסוכר בבקבוק קוקה קולה גדול) וזה כבר לא יהיה סתם עוד מספר על תווית של הבקבוק, אני משוכנע שצריכת הסוכר תרד בצורה דרסטית.

זהו אכן צעד מבורך, אבל אם האינטרס של המדינה הוא אכן בריאות תושביה ולא פשוט מצאו דרך קלה להכניס עוד כסף לקופה, אז למה המס חל גם על משקאות עם תחליפי סוכר כמו קולה זירו ודיאט ספרייט שמכיל סטיויה? איפה ההגיון מלבד לחלוב את הפרה גם מאלו? מאכזב ששוב פעם הכל מסתכם בכסף ולא דאגה לתושבים.

בשוק המשקאות מבחינים בין השוק הקר לשוק החם.
בשוק הקר, תחליפים פחות רלוונטיים, אבל סביר שתהיה ירידה מסויימת בצריכה כי המשקאות יתייקרו.

בשוק החם סביר שיהיו יותר תחליפים, ואני מסכים שכשאנשים יבינו כמה סוכר צריך כדי לקבל מתיקות של קוקה קולה, הם ייבהלו ויצרכו פחות.

מי שלא יוכל להתחמק זה כנראה בעלי האירועים.
לידיעתך, ממתיק הינו שווה ערך לסוכר, אין שום הבדל, הגוף לא מבדיל, זה סתם חרטא

לידיעתך, ממתיק הינו שווה ערך לסוכר, אין שום הבדל, הגוף לא מבדיל, זה סתם חרטא
בכנות שאינני בטוח אם אתה ציני או רציני.
ערכים תזונתיים שונים לחלוטין ואין שום הבדל ?!

אני דווקא מכיר נתונים שכמות המעשנים באוכלוסיה יורדת. גם מאיפה הבאת שאם מכינים לבד מכניסים עוד חומרים?
נשמע לי מאוד לא מבוסס מה שאתה אומר.

מכיר המון אנשים שמקבלים אינסוף שקיות רב פעמיות מהזמנות מהסופר, ופשוט זורקים אותם בסוף, כי מה כבר אפשר לעשות עם כל כך הרבה?
תראה, כדי באמת למדוד השפעה חיובית או שלילית צריך נתונים ולא תחושות בטן.
ישראל היא לא המדינה הראשונה שגובים בה עלות על שקיות, ולמעשה היא די חדשה בזה.
לאוכלוסייה לוקח קצת זמן לשבור הרגלים ולפתח הרגלים חדשים.
אנחנו רואים שמדינות עם מודעות גבוהה לאיכות הסביבה ממשיכה במדיניות הזאת והיא מתבססת על מחקרים.

תזכור - לא כל השקיות הרב״פ עשויות מחומרים שאינם מתכלים.
יש הרבה מאוד שקיות שעשויות מחומרים מתחדשים ומתכלים כמו שקיות בד. הן גם הרבה יותר קלות ונוחות לנשיאה בתיק ולשימוש מזדמן.

מאכזב ששוב פעם הכל מסתכם בכסף ולא דאגה לתושבים.
אל תצפה מהמדינה לדאוג לך ואז לעולם לא תתאכזב ממנה.
הבריאות שלך היא בידים שלך, ושלך בלבד.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
M ההצעה לצמצום הטבת המס בקרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
י הערכה של מדרגות המס לשנת 2024 מיסים 51
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
T מכירת RSU כאשר המס השולי נמוך שוק ההון 12
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ס רפורמת המס עוסק זעיר ופלטפורמות כמו פייבר ואיביי מיסים 5
I משיכת פיצויים - מה המס בגין הרווח ? מיסים 14
מ קרנות או ETFים איריות - האם יתרון המס הוא רק לETF? שוק ההון 10
V interactive broker רשות המס מיסים 62
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
P האם יש מוצרים ישנים בהם המס הוא 25% ריאלי? מיסים 4
N שיעור המס על ריבית עוש באינטרקטיב מיסים 17
N מה שיעור המס עבור פיקדון דולרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T רווחים כלואים בעסק והקטנת חבות המס שלו מיסים 7
N מה המס על קרן כספית שיקלית ועל קרן כספית נקובה דולר? מיסים 9
L הורדת שיעור המס בשוק ההון להקלה על שוק הדיור נדל"ן 4
T כיצד מחושבת הריבית על החזר המס לשכיר? מיסים 2
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
N יש לי קצת הפסד לא ממומש בEURO והעברתי את הEURO מפועלים לIB, מה עליי לעשות כדי לשמור על מגן המס ? מיסים 6
הדבורה מיה סדר קיזוז המס כנגד הפסד ומס משנים קודמות מיסים 12
א דיווח לרשויות המס בIB לעומת ברוקר ישראלי כשכיר ועצמאי שוק ההון 11
S בסיס המס במכירת RSU שוק ההון 6
sha256 ניצול יעיל של פטור המס בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א מכירת ESPP ו-RSU ללא עלייה למדרגת המס הבאה שוק ההון 15
H טופס 135 - מס יסף כחלק מסך המס שנוכה מהמשכורת מיסים 3
A שאלה לגבי נספח 1322 כאשר אין מכירות בשנת המס מיסים 6
D דיווח לרשויות המס מיסים 1
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 1
י חישוב שנת המס שוק ההון 0
O המס על קנייה/מכירה של מנייה אחת בוול סטריט שוק ההון 9
ר אסטרטגיית מיצוי הטבות המס בנדל"ן שוק ההון 10
מ משיכת rsu לצורך פיזור. מה עושים עם המס? שוק ההון 5
P פתיחה ברשויות המס - האם גם בימינו צריך ללכת פיזית? צרכנות פיננסית 2
T איך להשוות את עול המס בישראל לארה״ב? שוק ההון 11
O התנהלות עצמאית מול רשויות המס צרכנות פיננסית 21
O קופת גמל לעצמאי - עד תקרת פטור רווח הון או עד תקרת הטבת המס? שוק ההון 3
D מכירת נייר (לראשונה) - איך מתבצע בפועל תשלום המס? שוק ההון 2
מקנולטי פיצול הפקדה לקרן השתלמות מעל תקרת הטבת המס שוק ההון 40
א פקידי האוצר רוצים לקצץ בהטבות המס לקרנות ההשתלמות אוף טופיק 3
JBUZZ קיצוץ בהטבות המס לקרנות ההשתלמות שוק ההון 125
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
Z אפליית זוגות נשואים בדיני המס שוק ההון 27
S לקראת סוף שנת המס רוכשת ניירות ערך לא סחירים שוק ההון 1
ח סוף שנת המס. לא מוצא באינטראקטיב דוח מתאים שוק ההון 10
אצטרובל ביטול מס ירושה - רפורמת המס בארה"ב שוק ההון 20
Res Cogitans רפורמת המס בארה"ב צרכנות פיננסית 18

נושאים דומים

Back
למעלה