• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רווחים כלואים בעסק והקטנת חבות המס שלו

_Tomer_

משתמש רגיל
דירוג
34
יש לי הזדמנות לרכוש עסק. לפי הערכות שעשיתי, הרווחים השנתית הצפויים שלו הן 150-200 א"ש לפני מס ואחרי הוצאות (אין כרגע עובדים בעסק חוץ ממני). אני מעוניין להבין איך אני יכול להוציא את הרווח מהחברה (באופן חוקי, כמובן)

דיסקליימר ורקע: אני לא מעוניין להיכנס לפרטי העסק או הרכישה. המטרה שלי הפוסט הזה היא להעריך את כדאיות המהלך. אם אחליט להתקדם - אפנה לרו"ח מקצועי, ואז התשובות שלכם יתנו לי יותר כלים להעריך את מקצועיותו.
בנוסף, אני לא מעוניין להשתמש ברווחים להשקעה חוזרת בעסק (לנסות להגדיל מכירות וכו'). את הרווחים ארצה להפנות לטובת החזר הלוואה שאצטרך לקחת למטרת קניית העסק ולחיסכון אישי.
כיום אני שכיר במקום עבודה אחר ומתכוון להישאר שכיר תוך כדי הפעלת העסק.

האפשרויות שאני רואה להשתמש ברווחים שבעסק:
  • הוצאות מוכרות. בגדול להעמיס הוצאות שלי על העסק (רכב, חלק משכר דירה..). ההוצאות שירשמו על העסק יכולות להוריד את הרווח השנתי ואת חבות המס שלי. זה אחלה, אבל אני לא חושב שאצליח להגיע קרוב לרווחים השנתיים כך שעדיין יהיה רווח מכובד בעסק ואני צריך לשלב את הסעיף הזה עם אחד נוסף
  • משיכת משכורת. השיטה הזאת יכולה לעבוד אחלה אבל בגלל מדרגת המס שלי בתור שכיר, כחצי מהכסף ילך למס הכנסה
  • משיכת הכסף מהעסק. להבנתי (אשמח לתיקון\אישור) בהנחה שיש בעסק בסוף שנה רווח, אני משלם מס חברות וממה שנותר מס דיבידנדים מה שאומר שכמעט חצי מהכסף יתנדף כך שגם האפיק הזה לא יעיל מבחינת מיסוי
  • השקעת הרווחים בנייר ערך. יש פה אפקט של דחיית מס חברות. מצד שני, אני לא רואה איך אפשר להימנע ממס כפול (מס הון לחברות הוא 23%, לא יודע אם אצטרך לשלם גם מס חברות במקרה זה אבל בוודאות אצטרך לשלם מס דיבידנדים) ביום שארצה להשתמש בכסף, מה גם שהוא נעול בחברה כך שאם ארצה למכור אותה אני בבעיה. אני גם לא בטוח כמה מס הכנסה יאהבו את הרעיון.

מה אתה הייתם עושים?

יש לי הזדמנות לרכוש עסק. לפי הערכות שעשיתי, הרווחים השנתית הצפויים שלו הן 150-200 א"ש לפני מס ואחרי הוצאות (אין כרגע עובדים בעסק חוץ ממני). אני מעוניין להבין איך אני יכול להוציא את הרווח מהחברה (באופן חוקי, כמובן)

דיסקליימר ורקע: אני לא מעוניין להיכנס לפרטי העסק או הרכישה. המטרה שלי הפוסט הזה היא להעריך את כדאיות המהלך. אם אחליט להתקדם - אפנה לרו"ח מקצועי, ואז התשובות שלכם יתנו לי יותר כלים להעריך את מקצועיותו.
בנוסף, אני לא מעוניין להשתמש ברווחים להשקעה חוזרת בעסק (לנסות להגדיל מכירות וכו'). את הרווחים ארצה להפנות לטובת החזר הלוואה שאצטרך לקחת למטרת קניית העסק ולחיסכון אישי.
כיום אני שכיר במקום עבודה אחר ומתכוון להישאר שכיר תוך כדי הפעלת העסק.

האפשרויות שאני רואה להשתמש ברווחים שבעסק:
  • הוצאות מוכרות. בגדול להעמיס הוצאות שלי על העסק (רכב, חלק משכר דירה..). ההוצאות שירשמו על העסק יכולות להוריד את הרווח השנתי ואת חבות המס שלי. זה אחלה, אבל אני לא חושב שאצליח להגיע קרוב לרווחים השנתיים כך שעדיין יהיה רווח מכובד בעסק ואני צריך לשלב את הסעיף הזה עם אחד נוסף
  • משיכת משכורת. השיטה הזאת יכולה לעבוד אחלה אבל בגלל מדרגת המס שלי בתור שכיר, כחצי מהכסף ילך למס הכנסה
  • משיכת הכסף מהעסק. להבנתי (אשמח לתיקון\אישור) בהנחה שיש בעסק בסוף שנה רווח, אני משלם מס חברות וממה שנותר מס דיבידנדים מה שאומר שכמעט חצי מהכסף יתנדף כך שגם האפיק הזה לא יעיל מבחינת מיסוי
  • השקעת הרווחים בנייר ערך. יש פה אפקט של דחיית מס חברות. מצד שני, אני לא רואה איך אפשר להימנע ממס כפול (מס הון לחברות הוא 23%, לא יודע אם אצטרך לשלם גם מס חברות במקרה זה אבל בוודאות אצטרך לשלם מס דיבידנדים) ביום שארצה להשתמש בכסף, מה גם שהוא נעול בחברה כך שאם ארצה למכור אותה אני בבעיה. אני גם לא בטוח כמה מס הכנסה יאהבו את הרעיון.

מה אתה הייתם עושים?
אני הייתי מדבר עם יועץ מס

בעיקרון עדיף לא להוציא מהחברה במקרה כזה ולהמשיך להשקיע אותו. קרא טוב טוב את ההגדרות של חברת ארנק ותראה שאתה לא עומד בהן, במקרה/בטעות

אני לא מעוניין להשתמש ברווחים להשקעה חוזרת בעסק (לנסות להגדיל מכירות וכו'). את הרווחים ארצה להפנות לטובת החזר הלוואה שאצטרך לקחת למטרת קניית העסק ולחיסכון אישי.
1.איזה עסק אתה פותח? חברה בע"מ או עוסק מורשה?
2.האם אתה מתכוון לקנות את העסק רק דרך הלוואה (ממי, אגב) או גם מהון עצמי?
3.תקרא קצת על "הלוואת בעלים" ותראה אם רלוונטי אליך (לעניין רישום ההלוואה וההחזרים בתוך העסק).
4.תקרא על "שכיר בעל שליטה" ותראה אם רלוונטי אליך (לעניין הכסף שיוצא מהעסק לחשבונך הפרטי).

בעיקרון עדיף לא להוציא מהחברה במקרה כזה ולהמשיך להשקיע אותו. קרא טוב טוב את ההגדרות של חברת ארנק ותראה שאתה לא עומד בהן, במקרה/בטעות
קראתי ברפרוף וניראה שלא, אבל אני אבדוק שוב ליתר ביטחון.

1.איזה עסק אתה פותח? חברה בע"מ או עוסק מורשה?
2.האם אתה מתכוון לקנות את העסק רק דרך הלוואה (ממי, אגב) או גם מהון עצמי?
3.תקרא קצת על "הלוואת בעלים" ותראה אם רלוונטי אליך (לעניין רישום ההלוואה וההחזרים בתוך העסק).
4.תקרא על "שכיר בעל שליטה" ותראה אם רלוונטי אליך (לעניין הכסף שיוצא מהעסק לחשבונך הפרטי).
1. בע"מ
2. כניראה שילוב של הלוואה והון עצמי, אין לי כרגע תוכנית מסודרת למימון. הבנתי שניתן להשיג הלוואות מכל מני גורמים רישמיים למטרת קניית חברה ואני יכול להעזר בהלוואה על חשבון קרן השתלמות\פנסיה למרות שהריביות כרגע לא משהו. יש לך הצעות ששווה לי לשקול?
3. להבנתי זה כאשר אני מלווה לעסק, לא הפוך... איך זה יכול לעזור לי? גם אם העסק מלווה לי אני לא רואה איך זה עוזר לי
4. קראתי, אחרי מס חברות ומס דבידנדים המס נושק ל 50% כך שאין שם יתרון.
ממש אשמח אם תתקני אותי :)

אין לי כרגע תוכנית מסודרת למימון. הבנתי שניתן להשיג הלוואות מכל מני גורמים רישמיים למטרת קניית חברה
לא פשוט בכלל להשיג הלוואה כזאת, וגם אתה צריך לדעת שזה לא "גורמים רשמיים" - זה הבנק מלווה לך ואולי תזכה לערבות מדינה (אם כי, כאשר תצטרך לפרוע, יבואו אליך קודם כל ורק אז למדינה). אני מניחה שאם העסק שאתה קונה הוא כבר מניב, תוכל לקבל משהו אם תבוא עם המאזנים השנתיים שלו+תכנית עסקית שלך.
להבנתי זה כאשר אני מלווה לעסק, לא הפוך.
הלוואת בעלים היא כאשר אתה מכניס כסף לחברה וצובע את זה כהלוואה. אפילו אם לא כהלוואה, זה יעזור לך כנגד רווחים בשנים הראשונות. רו"ח הוא הכתובת שלך לכל העניינים האלה.
אחרי מס חברות ומס דבידנדים המס נושק ל 50% כך שאין שם יתרון.
דיברתי על משיכת שכר כחלק מהוצאות העסק.

דיברתי על משיכת שכר כחלק מהוצאות העסק.
אני אמוסה לפי מדרגת המס בתור שכיר ובגלל שאני עובד בעוד עבודה במקביל, התוצאה תהיה אותו דבר פחות או יותר

הלוואת בעלים היא כאשר אתה מכניס כסף לחברה וצובע את זה כהלוואה
תוכלי להסביר איך זה עוזר?

דיברתי עם רו"ח שנשמע רציני, אבל לא הייתה בשורה משמעותית - הציע לי להפוך את החברה לעוסק מורשה כדי לחסוך בעלויות אבל לא היו לו הצעות לגבי הורדת האחוז מס שאשלם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
nmac רווחים "כלואים" בקופת גמל ישנה שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
ריש-לקיש מיקם מקצועות לא רווחים כפילוסופית חיים לגיטימית ברוח הבלוג? פוסטים מאיכות נמוכה 135
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
N קיזוז רווחים והפסדים משתי קופות גמל להשקעה שונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
חצי פנסיון שאלה לגבי הזנת רווחים מהבורסה בטופס 135 מיסים 5
R כיצד ניתן לקזז הפסדים בשוק ההון, אל מול חישוב מס במימוש רווחים בשנים שאחרי? מיסים 2
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
guesto חישוב קצב צמיחת רווחים באתרים הפיננסיים שוק ההון 0
א קיזוז הפסד הון מול מימוש רווחים באופציות (סעיף 102 מסלול הוני) מיסים 2
M מס על רווחים ממטח שוק ההון 1
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
B דיווח רווחים מעסקת נדל"ן בארה"ב מיסים 2
A דיווח עבור רווחים מניירות ערך - אזרח אמריקאי מיסים 0
M קיזוז הפסדים ארה'ב עם רווחים מתל אביב? שוק ההון 2
T איך מדווחים בדוח השנתי על משיכת פקדון בנקאי עם רווחים פטורים? מיסים 3
Z הגשת דו"ח על רווחים מנירות ערך באיחור מיסים 0
י רווחים בדולרים מול שקלים שוק ההון 12
ב כיצד ממוסים רווחים מקרנות זרות? מיסים 2
U הודעות מהבנק על ניכוי מס בגין רווחים מניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 2
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
I משיכת רווחים מהתיק הפרטי לאחר גיל 60 שוק ההון 0
F חוץ מהייטק איזה תחומים רווחים עוד היום בסקטור השכיר ? התפתחות אישית 70
G החזר מס על רווחים גם או רק על הפסדים ? מיסים 6
yancuk קיזוז רווחים והפסדים שוק ההון 14
האזרח החשדן שיעור מס על רווחים מיסים 2
T האם תיק ההשקעות (+רווחים,ריבית דריבית) צמוד למדד המחירים לצרכן? שוק ההון 2
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
R חובת דיווח על מניות בחו"ל כשאין רווחים מיסים 4
A מיסוי על רווחים מני"ע בישראל עבור ישראלי תושב חוץ מיסים 3
G דיווח על רווחים בחו"ל מזהב פיזי מיסים 0
G מיסים על רווחים משיווק שותפים מיסים 4
O קיזוז רווחים מול הפסדים - פסגות טרייד פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ למה מניות עם רווחים מעולים נופלות?? שוק ההון 18
S שאלה על מס רווחים שוק ההון 3
ז מיסוי רווחים מיסים 1
H בעניין הגשת דוח רווחים שנתי למס הכנסה שוק ההון 0
D רווחים ב - TD Ameritrade - שאלה בנוגע למס הכנסה מיסים 9
R הפקדה מעל תקרה שנתית של קרן השתלמות - מס הון גם על רווחים מצטברים מההפרש בעתיד? שוק ההון 1
J חישוב מס ,גריעת הפסדים- ממס לתשלום על רווחים שוק ההון 5
M למה לא למשוך רווחים מהתיק? שוק ההון 26
G האם כשמוכרים VTI המיסוי הוא גם על רווחים כתוצאה משינוי שער מטח? שוק ההון 3
ש האם לעבור לרק מניות בקופ"ג פטורה שהצטברו בה רווחים גם מאג" ח שוק ההון 13
Liron2035 מחזיק תיק השקעות בIB, פעם ראשונה שממלא דו"ח רווחים. מתי נהוג להתחיל את התהליך? שוק ההון 9
Z מיסוי רווחים מנכס שהתקבל בירושה אצל קטין או בן זוג. חריג לסעיפים 65,66. מיסים 0
Yoss טופס 1322 רווחים מול הפסדים בשיעורי מס שונים צרכנות פיננסית 0
O חשיבותם של מרווח קנייה וחלוקת רווחים מהשאלת ני"ע שוק ההון 57

נושאים דומים

Back
למעלה