• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם המס החדש על המשקאות הקלים ישנה את הצריכה שלכם?

האם תמשיכו לצרוך משקאות קלים בעקבות המס החדש?

• אפסיק לצרוך לחלוטין בעקבות המס

הצבעות: 0 0.0%

• סך הכל מצביעים
    79
גם מידע על תופעות לוואי זוועתיות כתוצאה מחיסון קורונה פתוח באינטרנט.
תתפלא, אבל ממש לא. צריך ללכת רחוק כדי להגיע למידע כזה. לפחות בכל הנוגע לגוגל ופייסבוק - שזה כבר רוב האנשים.
הבעיה היא שיש כל כך הרבה דיסאינפורמציה וקונספירציה שמאוד קשה לברור את המוץ מהתבן, ובפרט בפרט בתחום התזונה המלא בשרלטנים.
אני חושב שיש לאנשים זכות להאמין בדיסאינפורמציה וקונספירציות. עשיתי חיסונים בעצמי, אבל רק בגלל הסנקציות. בינתיים, כל העסק הזה רק נראה כמו דרך של חברות התרופות לעשות שירות subscription על מערכות החיסון שלנו. $$$

אבל אם כבר אני ערב מבחינה חוקית לבריאותם של שמנים, דרך מס הבריאות, אז לפחות שיפוצצו להם את הארנק במסים כמו שעושים למעשנים.

בינתיים, כל העסק הזה רק נראה כמו דרך של חברות התרופות לעשות שירות subscription על מערכות החיסון שלנו. $$$
חכה שתשמע על המחירים של תרופות למחלות כרוניות.

חכה שתשמע על המחירים של תרופות למחלות כרוניות.
האמת היא שהם לא משהו למות עליו (pun intended).
המחירים מותאמים היטב לסכומים המקסימליים שמכסים ביטוחי בריאות פרטיים של תרופות מחוץ לסל.
אם זה בתוך הסל, זה סיפור שונה. לממשלות (שיש להן מערכות בריאות ציבוריות) יש הרבה כוח מיקוח מול החברות האלה, והן דווקא משיגות לאזרחים מחירים ״טובים״ אבל ברור שזה לא מושלם...

אבל עם הקורונה, אנחנו רואים תופעה אחרת לגמרי. ממשלות חמסו סמכויות לא-להן בהמוניהן תחת העלטה של ״מקרה חירום״ ומכריחות אזרחים לקבל טיפול שהרבה מהם לא צריכים. קשה אפילו לקרוא לזה ״חיסון״ בכלל ולא ״טיפול״ כבר, אם הצפי הוא שתהיה עכשיו זריקה כל חצי שנה או שנה...

למיטב הבנתי רוב מה שכתבת על החיסונים בשתי ההודעות סותר את הידע הרפואי הקיים אבל אין טעם להכנס לפרטים מכיוון שזה יצריך דיון ארוך בהרבה ובכל מקרה דיון כנ"ל אסור כאן (להזכירך בעלת הבית הודיעה שדיונים כנ"ל בנושא החיסונים אסורים מפאת הקהל שזה מושך)
@AlexNOSAM

למיטב הבנתי רוב מה שכתבת על החיסונים בשתי ההודעות סותר את הידע הרפואי הקיים אבל אין טעם להכנס לפרטים מכיוון שזה יצריך דיון ארוך בהרבה ובכל מקרה דיון כנ"ל אסור כאן (להזכירך בעלת הבית הודיעה שדיונים כנ"ל בנושא החיסונים אסורים מפאת הקהל שזה מושך)
@AlexNOSAM
מסכים שעדיף לנטוש את הנושא. בעיקר כי אף אחד לא הולך לשנות את דעתו.

רק שים לב שלא דיברתי בכלל על יעילות החיסון ואם זה נכון או לא נכון לקחת אותו. אלא רק על האספקטים העסקיים שיש לחברות כמו פייזר ומודרנה בעניין, הבעיות החוקתיות שמדיניות של ממשלות בנושא גרמו והשאלות על חירויות פרט.

חושב שללא שינוי , למרות שהמציאות עם השקיות מראה אחרת.

חושב שללא שינוי , למרות שהמציאות עם השקיות מראה אחרת.

אני חושב שהסיפור עם השקיות הוא אחר.
על השקיות אתה משלם אחר כך בקופה, אחרי שכבר סיימת לרכוש את המוצרים, אז באופן טבעי הצרכן ינסה לצמצם את מס׳ השקיות למינימום.
המס על הפחיות הוא כבר יהייה גלום מראש במחיר, אז הצרכן לדעתי פחות ייתן לזה משמעות בקנייה/ ישים לב

המס על הפחיות הוא כבר יהייה גלום מראש במחיר, אז הצרכן לדעתי פחות ייתן לזה משמעות בקנייה/ ישים לב
אתה צודק, ולכן לדעתי זה לא יעבוד אם לא ילווה בהסברה רצינית במקביל. משרדי הממשלה לצערי חלשים מאד בהסברה טובה.

אז אפשר לומר על פי הסקר שלנו כאן, שיש מתאם חיובי בין חברי הסולידית לשמירה על אורח חיים בריא? על פניו נראה שכן.

אז אפשר לומר על פי הסקר שלנו כאן, שיש מתאם חיובי בין חברי הסולידית לשמירה על אורח חיים בריא? על פניו נראה שכן.
יש קרוב ל-10K חברים בפורום וענו על הסקר פחות ממאה. איך הגעת לתובנה הזאת?
ובנוסף, אין קשר הדוק בין אי צריכת משקאות כאלה לבין אורח חיים בריא שלם הכולל גם - לדעתי - אוכל מגוון ביתי, אי הסנפת חומרים למיניהם, פעילות גופנית מתונה, קשרים חברתיים איכותיים ופעילות מוחית איכותית. כל אחד מאיתנו כושל בחלק מהתחומים, מצטיין באחרים ונורמלי בשאר.

אני חושב שהסיפור עם השקיות הוא אחר.
על השקיות אתה משלם אחר כך בקופה, אחרי שכבר סיימת לרכוש את המוצרים, אז באופן טבעי הצרכן ינסה לצמצם את מס׳ השקיות למינימום.
הטענה הזו היא נכונה. אבל מצד שני אתה יכול לטעון ששקיות הם דבר נשכח והכרחי. כלומר אם הגעתי לסופר ללא שקיות רב פעמיות , אתה מחויב לקנות חד פעמי.
בניגוד לזה, אף אחד לא מחייב אותך לקנות שתייה ממותקת.
לכן אפשר לטעון דווקא הפוך.

בכל מקרה, אני כתבתי ללא שינוי -כשאני מדבר על עצמי. אני חושב שאני חכם מספיק כדי להבין ממה מורכב המחיר.

יש קרוב ל-10K חברים בפורום וענו על הסקר פחות ממאה. איך הגעת לתובנה הזאת?
ובנוסף, אין קשר הדוק בין אי צריכת משקאות כאלה לבין אורח חיים בריא שלם הכולל גם - לדעתי - אוכל מגוון ביתי, אי הסנפת חומרים למיניהם, פעילות גופנית מתונה, קשרים חברתיים איכותיים ופעילות מוחית איכותית. כל אחד מאיתנו כושל בחלק מהתחומים, מצטיין באחרים ונורמלי בשאר.

סקרים תמיד לוקחים אחוז מסויים מהאוכ׳ ומשליכים אותו על הכלל.
מעבר לסקר, אני מאמין שיש קשר חיובי חזק של חלק נכבד מחברי הפורום וקוראיו, לבין בריאות. מכיוון, שאנשים שחברים כאן בפורום הם מתנהליםמעל הממוצע בחברה, מבחינה כלכלית ביום יום, מכאן אני משליך שהמודעות הגבוהה שלהם בהתנהלות כלכלית וחשיבה מחוץ לקופסא, בהכרח שלא נשארת רק בתחום זה והולכת גם לתחומים אחרים בחייהם בהם יש להם מודעות גבוהה יותר, כמו אורח חיים בריא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
M ההצעה לצמצום הטבת המס בקרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
י הערכה של מדרגות המס לשנת 2024 מיסים 51
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
T מכירת RSU כאשר המס השולי נמוך שוק ההון 12
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
D מיסוי espp, בחירת אופן חישוב המס מיסים 2
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ס רפורמת המס עוסק זעיר ופלטפורמות כמו פייבר ואיביי מיסים 5
I משיכת פיצויים - מה המס בגין הרווח ? מיסים 14
מ קרנות או ETFים איריות - האם יתרון המס הוא רק לETF? שוק ההון 10
V interactive broker רשות המס מיסים 62
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
P האם יש מוצרים ישנים בהם המס הוא 25% ריאלי? מיסים 4
N שיעור המס על ריבית עוש באינטרקטיב מיסים 17
N מה שיעור המס עבור פיקדון דולרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T רווחים כלואים בעסק והקטנת חבות המס שלו מיסים 7
N מה המס על קרן כספית שיקלית ועל קרן כספית נקובה דולר? מיסים 9
L הורדת שיעור המס בשוק ההון להקלה על שוק הדיור נדל"ן 4
T כיצד מחושבת הריבית על החזר המס לשכיר? מיסים 2
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
N יש לי קצת הפסד לא ממומש בEURO והעברתי את הEURO מפועלים לIB, מה עליי לעשות כדי לשמור על מגן המס ? מיסים 6
הדבורה מיה סדר קיזוז המס כנגד הפסד ומס משנים קודמות מיסים 12
א דיווח לרשויות המס בIB לעומת ברוקר ישראלי כשכיר ועצמאי שוק ההון 11
S בסיס המס במכירת RSU שוק ההון 6
sha256 ניצול יעיל של פטור המס בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א מכירת ESPP ו-RSU ללא עלייה למדרגת המס הבאה שוק ההון 15
H טופס 135 - מס יסף כחלק מסך המס שנוכה מהמשכורת מיסים 3
A שאלה לגבי נספח 1322 כאשר אין מכירות בשנת המס מיסים 6
D דיווח לרשויות המס מיסים 1
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 1
י חישוב שנת המס שוק ההון 0
O המס על קנייה/מכירה של מנייה אחת בוול סטריט שוק ההון 9
ר אסטרטגיית מיצוי הטבות המס בנדל"ן שוק ההון 10
מ משיכת rsu לצורך פיזור. מה עושים עם המס? שוק ההון 5
P פתיחה ברשויות המס - האם גם בימינו צריך ללכת פיזית? צרכנות פיננסית 2
T איך להשוות את עול המס בישראל לארה״ב? שוק ההון 11
O התנהלות עצמאית מול רשויות המס צרכנות פיננסית 21
O קופת גמל לעצמאי - עד תקרת פטור רווח הון או עד תקרת הטבת המס? שוק ההון 3
D מכירת נייר (לראשונה) - איך מתבצע בפועל תשלום המס? שוק ההון 2
מקנולטי פיצול הפקדה לקרן השתלמות מעל תקרת הטבת המס שוק ההון 40
א פקידי האוצר רוצים לקצץ בהטבות המס לקרנות ההשתלמות אוף טופיק 3
JBUZZ קיצוץ בהטבות המס לקרנות ההשתלמות שוק ההון 125
yossik לפי החוק האמריקאי, אזרח שמחזיק ביותר מ-10,000 דולר בחשבון בנק מחוץ לארה"ב נדרש לדווח על כך לרשות המס צרכנות פיננסית 10
Z אפליית זוגות נשואים בדיני המס שוק ההון 27
S לקראת סוף שנת המס רוכשת ניירות ערך לא סחירים שוק ההון 1
ח סוף שנת המס. לא מוצא באינטראקטיב דוח מתאים שוק ההון 10
אצטרובל ביטול מס ירושה - רפורמת המס בארה"ב שוק ההון 20

נושאים דומים

Back
למעלה