• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער?

• פותח הנושא arvin
  • פורסם בתאריך
לפי הבורסה, נראה שבארה"ב לא אהבו את תוצאות הבחירות.

במקום לתת תחזיות שאולי תתגשמנה ואולי לא, אבל אין לי שום אחריות לגביהם, אני אציג מה אני עשיתי עם הכסף שלי בתקופה הזו, לפחות
I put my money where my mouth is אני משקיע לטווח רחוק 20+ שנים את ההשקעה הדו שבועית שלי, במדדים שמבוססת על dollar cost averaging ,לא שיניתי. אני ממשיך גם האסטרטגיה הזו שהתחלתי בה ב-2002. לא מכרתי מעולם אפילו לא מניה אחת, לא נסוגתי ב-2008-2009 או ב-2020, ולא שיניתי במאומה עכשיו.
מה שכן באפריל התפנה לי סכום של 100,000 דולר ואותו השקעתי לאחרונה באגרות חוב לשנה של ממשלת ארה"ב וב-IBONDS הסיבות הן כדלקמן:
1. השוק מאוד תנודתי והכנסה של סכום גדול בבת אחת חושף אותך לסיכוני עיתוי שיכולים להשפיע גם לטווח ארוך (רוב הרווחים בשוק (וההפסדים) מצטברים בימים מעטים מאוד יחסית). פיזור הסכום לאורך זמן לא היה עוזר, כי בקצב הפיזור הנוכחי מדובר בשנתיים שלוש, והתעסקות בקניות ומכירות של סכומים קטנים בתקופה של חוסר וודאות לא נראה לי משתלם.
2. הפד יעלה את הריבית עד שהאינפלציה תובס או שהאבטלה תצא משליטה, זו מחויבותו החוקית, וזה מה שהוא מצהיר. ולדעתי כל אלו שמנסים לקרוא בין השורות שוגים באשליות. זה גורם לאגרות חוב להיות אופציה הרבה יותר משתלמת, במיוחד שאגרות חוב קצרות טווח כבר עוברות את ה-4.5% לדעתי הן יעלו עוד, כי ריבית הפד תעלה, אבל החלטתי לא לחכות ולקפוץ על העגלה עכשיו.
3. IBONDS זה ממש בוננזה 9.62% לחצי שנה וכנראה 6-7% לחצי שנה הבאה, חבל שאני יכול לקנות רק ב-40,000$ ( עם האשה והילדים) TIPS זה בעייתי, כי זה לחמש שנים ולא כל כך סחיר, אני מעדיף להיות נזיל בעוד שנה, להערכתי יקח שנה ואולי יותר עד שהאינפלציה תגווע. ( זו הערכה ברמת וודאות לא גבוהה)
4. מה אני אעשה בעוד שנה עם הכסף? האמת אני לא ממש יודע, ואם זה נשמע כמו שאני מנסה לתזמן את השוק, אז יש בדבריכם צדק, למרות שזה מנוגד להבנתי ולאסטרטגיית ההשקעה שלי, כרגע נראה לי שאולי התקופה הזאת היא מאוד נוחה למעבר מאסטרטגיית מדדים אגרסיבית למה שקוראים fixed income הפנסיה מתקרבת ו5% או יותר מובטח לשנה מתחיל להשמע לא רע.
זה שני הסנטים שלי, לא משהו רדיקלי כמו מגיבים אחרים וקצת משעמם האם צדקתי? אין לי מושג, ימים יגידו.
דו שבועית הכוונה פעמיים בשבוע?
למה לא לקנות בסכום גדול יותר אחת לחודש למשל או פעמיים בחודש ולחסוך בעמלות (בגלל עמלות המינימום)

מעדכן שהתיק חזר כמעט להפסד המקסימלי שהיה. כרגע מופסד 39.06 אחוז מתואם ל308,909 שח.
דעתי לא השתנתה שזו התחתית. אתפלא מאוד אם נובמבר לא יסתיים עם תשואה חיובית בתיק.
היום התיק סוף סוף יתחיל עם קידומת 2 כלומר מינוס 29. אל תתפלאו אם מחר נגמור בקידומת מינוס 1.

התוכן הכי חשוב בהודעה:

"במדד הליבה בלטו ירידות מחירים בסעיפי הטיפול הרפואי (0.5%-), בתי חולים ושירותים נלווים (0.2%-), תרופות מרשם (0.1%-) וכאמור סעיף המכוניות המשומשות (2.4%-), ההלבשה (0.7%-) ותעריפי התעופה (1.1%-). מדד משק הבית, הריהוט והתפעול נותר ללא שינוי."

ירידות/חוסר שינוי בענפים משמעותיים בCORE CPI
לא האטה בעליות. ירידות!

חגיגה, הספקתי לקנות סנופי בקטנה בת"א לפני פתיחת מסחר....

אז בעצם כן אהבו?

זה רק דוגמא אחת למה זה חסר כל פשר לנסות לזקק "סיבה" למה השוק עושה X או עושה Y
זה לא נכון, יש דברים שמשפיעים ויש דברים שלא..
נניח אם תסתכל על דוח האינפלציה, הוא הטיס את המניות למעלה.
כמובן לדעת כמה כל דבר משפיע ואיך דברים תלויים אחד בשני ולהכין לזה מודל ששווה משהו זה כנראה קשה מאוד.

זה לא נכון, יש דברים שמשפיעים ויש דברים שלא..
נניח אם תסתכל על דוח האינפלציה, הוא הטיס את המניות למעלה.
כמובן לדעת כמה כל דבר משפיע ואיך דברים תלויים אחד בשני ולהכין לזה מודל ששווה משהו זה כנראה קשה מאוד.
תיקון קטן: זה לא קשה מאוד אלא בלתי אפשרי.
לכן יש אך ורק אסטרטגיה אחת (פשוטה אגב) לקנות לקנות לקנות ועדיף אחרי ירידות.

תיקון קטן: זה לא קשה מאוד אלא בלתי אפשרי.
לכן יש אך ורק אסטרטגיה אחת (פשוטה אגב) לקנות לקנות לקנות ועדיף אחרי ירידות.
לא התכוונתי שניתן לדעת בכל רגע מה השוק יעשה כי זה בלתי אפשרי.. אלא עבור נקודות זמן ספציפיות מאוד להיות עם הערכה סבירה שיש לה תוחלת חיובית.

נערך לאחרונה ב:

האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער?

כן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
לא התכוונתי שניתן לדעת בכל רגע מה השוק יעשה כי זה בלתי אפשרי.. אלא עבור נקודות זמן ספציפיות מאוד להיות עם הערכה סבירה שיש לה תוחלת חיובית.
הוכח מחקרית שהטענה הזו שגויה.

מה דעתכם? האם הסיכון בהשקעה במניות קטן בעקבות הנתונים שהתפרסמו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
A כפל תואר מכונות מתמטיקה.. האם באמת כדאי? התפתחות אישית 5
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
S האם הפגנות באמת מביאות לשינוי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1134
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
A האם יש באמת עליות של 7% בממוצע במדדי המניות: שוק ההון 49
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
Tsachi01 מסתבר שהעולם לא באמת נגדנו אוף טופיק 35
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A מזגנים עיליים לבית - האם באמת תדיראן הכי אמין? אוף טופיק 29
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
י האם באמת יש 100% סיכון בשוק ההון? שוק ההון 6
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
מ כמה מזומן באמת צריך בעובר ושב שוק ההון 14
Y האם זה באמת זמן טוב להכנס לשוק? שוק ההון 27
ג מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה? אוף טופיק 98
N הריבית על המינוף ב-IB באמת נמוכה או.. שוק ההון 2
א האם באמת אירועי העבר לא מנבאים את העתיד שוק ההון 16
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49
C מה זה באמת שער מט"ח בין-בנקאי שוק ההון 10
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
ס כיצד מחושבת *באמת* ההצמדה למדד לחישוב מס רווח הון שוק ההון 6
adamshalev איזה חלק מההוצאות שלנו חשוף באמת לשקל שוק ההון 40
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
ע איך באמת עובד המס על הרווחים ? שוק ההון 2
O האם באמת השוק יקר? שוק ההון 43
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Nimrod כמה תוכן אתם באמת קוראים בפורום? אוף טופיק 18
I כמה באמת עולה IRA צרכנות פיננסית 8
M כמה באמת עולה להחזיק קרן מחקה... שוק ההון 123
c881 עוד הוכחה... כשזה לא הכסף שלך, לא באמת אכפת לך לבזבז אותו אוף טופיק 8
M מבולגן זה באמת רע? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה