• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דיווח על הכנסות מחו״ל - שובר 351 וטופס 5329ב

71mor

משתמש רגיל
דירוג
63
שלום לכולם,

יש לי תיק לא פעיל במס הכנסה (סוג תיק: 91) עקב הגשת בקשות להחזרי מס בעבר.

אם אני רוצה לדווח על רווחי הון בברוקר IB ואין לי צורך בהגשת דוח שנתי מלא, האם אני צריך למלא ולהגיש את טופס 5329ב ולשלם דרך שובר 351 או רק לשלם דרך 351 כי יש לי כבר תיק 91 לא פעיל?

תודה!

מישהו?

אפשר לשלם באתר התשלומים של מס הכנסה (יש אופציה לתשלום מקדמות חצי שנתיות)

ייתכן וצריך לפנות אליהם במפ"ל כדי לפתוח את האופציה ואז באמת הם ידרשו את טופס 5329 או 5329ב (זה משתנה מפקיד שומה לפקיד שומה)

ייתכן וצריך לפנות אליהם במפ"ל כדי לפתוח את האופציה ואז באמת הם ידרשו את טופס 5329 או 5329ב (זה משתנה מפקיד שומה לפקיד שומה)
תודה. זו בדיוק השאלה שלי - מכיוון שיש לי תיק לא פעיל במס הכנסה (91), יש לי את האופציה לשלם דרך האתר. האם בנוסף צריך להגיש את 5329ב למרות שהאופציה כבר פתוחה?

האם בנוסף צריך להגיש את 5329ב למרות שהאופציה כבר פתוחה?
רק אם ידרשו ממך.
מה שכן כדאי לבקש במפ"ל שינוי סיווג תיק ל"שכיר בעל הכנסות נוספות ללא ניכוי במקור"

רק אם ידרשו ממך.
מה שכן כדאי לבקש במפ"ל שינוי סיווג תיק ל"שכיר בעל הכנסות נוספות ללא ניכוי במקור"
שינוי הסיווג זה פתח לצרות (סיווג 94 כפי שאתה מציין יכריח אותי להגיש דוח שנתי) לפי השרשורים שקראתי כאן בפורום. מה יעזור לי שינוי הסיווג?

הנסיון שלי הוא שתשלום באתר לפני שקיבלתי חשבון לתשלום, מסתיים בהחזרת הסכום.
לאחר שמילאתי דוח 2020 לפני שנה, בסיכום הדוח נותרה יתרה של כמה מאות ש"ח לתשלום. שילמתי אותה באתר, אבל לאחר כחודשיים היא הוחזרה.
מספר חודשים לאחר מכן קיבלתי חשבון לתשלום, ככל הנראה לאחר שפקיד שומה עבר על הדוח שלי, ואז התשלום באתר התקבל ולא הוחזר כלום.

שינוי הסיווג זה פתח לצרות (סיווג 94 כפי שאתה מציין יכריח אותי להגיש דוח שנתי) לפי השרשורים שקראתי כאן בפורום. מה יעזור לי שינוי הסיווג?
שינוי הסיווג מאפשר פתיחה של "אזור אישי" ברשות המסים וככול הנראה מאפשר קליטת תשלום דרך שובר / דרך האתר

@FIYaacov ככול הנראה סיווג 94 (שכיר בעל הכנסות נוספות) תקול ומחייב אנשים שרוצים לעשות דיווח מקוצר בהגשת דוח שנתי ובמקדמות חודשיות כמו עוסק. (מתבסס מספר מקרים בפורום ואני בניהם שחוו את זה לאחר בקשה ל94)

אז איזה סיווגים יכולים לעבוד ?

קוד 95 - או במילים אחרות "תיק של שכיר שמשלם על שכר דירה במסלול 10% באמצעות שובר /אתר" (עובד לי ).

אולי - קוד 91 - קוד של תיק להחזר מס , @מתכנת יוכל אולי להרחיב בנושא .להבנתי יכול להיות שעובד.

שינוי הסיווג מאפשר פתיחה של "אזור אישי" ברשות המסים וככול הנראה מאפשר קליטת תשלום דרך שובר / דרך האתר

@FIYaacov ככול הנראה סיווג 94 (שכיר בעל הכנסות נוספות) תקול ומחייב אנשים שרוצים לעשות דיווח מקוצר בהגשת דוח שנתי ובמקדמות חודשיות כמו עוסק. (מתבסס מספר מקרים בפורום ואני בניהם שחוו את זה לאחר בקשה ל94)

אז איזה סיווגים יכולים לעבוד ?

קוד 95 - או במילים אחרות "תיק של שכיר שמשלם על שכר דירה במסלול 10% באמצעות שובר /אתר" (עובד לי ).

אולי - קוד 91 - קוד של תיק להחזר מס , @מתכנת יוכל אולי להרחיב בנושא .להבנתי יכול להיות שעובד.
בשביל מה לשנות את הסיווג, אם הסיווג הנוכחי (91) מאפשר גישה לאזור האישי ולתשלום אונליין.

סיווג 94 מחייב בהגשת דוח שנתי.

בשביל מה לשנות את הסיווג, אם הסיווג הנוכחי (91) מאפשר גישה לאזור האישי ולתשלום אונליין.
אם כבר יש לך 91 יכול להיות שתוכל לעשות דיווח מקוצר.
התכוונתי לשינוי סיווג ראשוני שצריך לעשות (מתיק לא פעיל של שכיר)

אשמח לעזרה קטנה מחוסר הבנה,

אם יש לי הכנסות מחו"ל רק מרווחי הון ודיבידנדים בברוקר IB.

איך אני ממלא את טופס 5329ב?
אני צריך למלא את סעיף "ב. פקדונות בנקאיים ונכסים פיננסיים"? אם כן, מה אני ממלא שם?

אשמח לעזרה קטנה מחוסר הבנה,

אם יש לי הכנסות מחו"ל רק מרווחי הון ודיבידנדים בברוקר IB.

איך אני ממלא את טופס 5329ב?
אני צריך למלא את סעיף "ב. פקדונות בנקאיים ונכסים פיננסיים"? אם כן, מה אני ממלא שם?
בהנחה ופקיד השומה ביקש שתמלא את 5329ב, אז אכן צריך למלא את חלק ב, וכך:
סוג - חשבון השקעות
מספר חשבון - למלא את מספר החשבון בIB
בנק - Inreractive Brokers LLC
סניף - להשאיר ריק
ארץ - ארה"ב
עיר - Greenwich, CT
סכום - לרשום את השווי העדכני
מניב הכנסה? - כן

לא רו"ח. ט.ל.ח

בהנחה ופקיד השומה ביקש שתמלא את 5329ב, אז אכן צריך למלא את חלק ב, וכך:
סוג - חשבון השקעות
מספר חשבון - למלא את מספר החשבון בIB
בנק - Inreractive Brokers LLC
סניף - להשאיר ריק
ארץ - ארה"ב
עיר - Greenwich, CT
סכום - לרשום את השווי העדכני
מניב הכנסה? - כן

לא רו"ח. ט.ל.ח
תודה רבה לך @FIYaacov

אחרי התגובה שלך, מצאתי ב-IB שאפשר לראות את כל הנתונים האלה בדוח אחד בשם "Account Confirmation Letter":
Markdown (GitHub flavored):
Performance & Reports -> Other Reports -> Account Confirmation Letter -> Sub Type: With Net Liquidation Value, Language: English -> Run

יש עדויות של נישומים המשלמים בדואר את השובר הידני 351 עם תיק 91 והתשלומים נקלטים כראוי.
תשלום דרך האתר עלול לגרום להחזר אוטומטי (עד שיהיה מערכת אונליין חליפית לשובר 351 כמו שיש לדיווח על הכנסה מהשכרת דירת מגורים).
לא מבין מה האינטרס לשנות סיווג.
עד כמה שידוע לי מה שמתאפשר לסיווג 95 מתאפשר גם לבעלי סיווג 91
קליטת שובר אוטומטית אינה מתאפשרת כרגע לאף אחד, רק ידנית בדואר או משלוח במפל /מייל לאגף תשלומים.
בהנחה ופקיד השומה ביקש שתמלא את 5329ב, אז אכן צריך למלא
להבנתי, לפי החוק/התקנות, הגשת הטופס הזה באופן חד פעמי הוא אחד התנאים לפטור מהגשת דוח על אף שמבחינה מערכתית ייתכן שניתן לקלוט שובר 351 גם לולא הטופס.
מה שמרגיז הוא שלרוב מי שמגיש טופס 5329ב מקבל מתנה בדמות חובת הגשת דוח שנתי עד שימצא פקיד שומה קשוב שיבין את הסיטואציה ויתקן את הסיווג.

תשלום דרך האתר עלול לגרום להחזר אוטומטי (עד שיהיה מערכת אונליין חליפית לשובר 351 כמו שיש לדיווח על הכנסה מהשכרת דירת מגורים).
יש מערכת ספציפית לתשלום על "ריבית ני"ע זרים" מקוונת דומה מאד לתשלום שכד10%, למה אתה חושב שאם נשלם שם זה לא יקלט ?
להבנתי, לפי החוק/התקנות, הגשת הטופס הזה באופן חד פעמי הוא אחד התנאים לפטור מהגשת דוח
למיטב זכרוני מה שמוזכר בתקנה הרלבנטית זה רק המקדמה.

יש מערכת ספציפית לתשלום על "ריבית ני"ע זרים" מקוונת דומה מאד לתשלום שכד10%
זה מיועד לתשלום מקדמה חצי שנתית למגישי דוח, אי אפשר לדווח שם את הפרטים שבשובר: גובה ההכנסה, סיווג המדויק שלה והמס שנוכה בחו״ל.
במערכת אונליין לדיווח ותשלום מס על שכ״ד יש שדות ייעודיים לכל המידע שמ״ה רוצים לקבל.
לפי התקנות אם שולמה מקדמה, והיקף ההכנסה לא עולה על סכום מסוים, אז יש פטור
למיטב זכרוני מה שמוזכר בתקנה הרלבנטית זה רק המקדמה.
תקנו אותי אם אני טועה, להבנתי הדיווח הוא תנאי ברור לפטור מהגשת דוח

תקנות מס הכנסה (פטור מהגשת דין וחשבון), תשמ"ח-1988
"מקדמת מס" – מקדמה לפי הוראות תקנות מס הכנסה (מקדמות בשל הכנסת חוץ), התשס"ד-2004, שצורך אליה דו"ח בדבר דרך קביעת המקדמה, כפי שנקבע באותן תקנות;
תקנות מס הכנסה (מקדמות בשל הכנסת חוץ), תשס"ד-2004
דיווח
5. לתשלום המקדמה יצורף דוח שבו תפורט דרך קביעת המקדמה השנתית.
חוזר מס הכנסה מס'2004/23 - תכנון ומדיניות
2.3. ....הוא יוכל להיות פטור מהגשת דו"ח על אף הכנסותיו מחו"ל, ובתנאי שיעמוד בדרישה הכפולה שמציב מנגנון הדיווח המקוצר:
* מילוי שובר דיווח מקוצר, בו יימסרו פרטים על ההכנסות מחו"ל.
* תשלום המס המתחייב בהתאם לסכום שדווח בשובר.
4.2 .אי עמידה בדרישות האמורות מחזיר את הנישום לברירת המחדל לפיה הוא חייב בהגשת דו"ח.

נערך לאחרונה ב:
תקנו אותי אם אני טועה, להבנתי הדיווח הוא תנאי ברור לפטור מהגשת דוח
יש את התקנות האלה שמדברות על מקדמה שנתית אחת.
ויש את פסקה 91 (ד)(2ג)(ב) לפקודה שאומרת
לא נוכה המס כאמור בפסקת משנה (1) והמוכר חייב בהגשת דוח לפי סעיף 131, יוגש הדוח על רווח ההון, על אף האמור בפסקה (1) או (1א), לפי העניין, ביום 31 ביולי וביום 31 בינואר של כל שנת מס, בשל מכירה של ניירות ערך בששת החודשים שקדמו לחודש שבו חל יום הדיווח; עם הגשת הדוח כאמור, תשולם מקדמה בסכום המס החל לפי הוראות פקודה זו על רווח ההון בשל המכירה.
בכל מקרה, אם שולמה מקדמה, אז עילה אחת של הגשת דוח שנתי יורדת מהפרק.

בכל מקרה, אם שולמה מקדמה, אז עילה אחת של הגשת דוח שנתי יורדת מהפרק.
לא בטוח שהבנתי את כוונתך.
בעל הכנסות מחול חייב בהגשת דוח שנתי יחד עם חובה של תשלום מקדמה דו שנתית.
במידה ולולא ההכנסה מחול נישום זה היה פטור, הוא יכול לשמר את הפטור (מהגשת דיווח + מקדמות דו שנתיות) במידה והוא מדווח ומשלם באמצעות שובר 351.
יש לך פרשנות אחרת ?
ויש את פסקה 91 (ד)(2ג)(ב) לפקודה שאומרת
זה חל על נישום שמגיש דוח מלא שחייב במקדמות דו שנתיות, אז במסגרת הדוח המלא הוא מדווח בפירוט גם ההכנסות מחו״ל.
יש את התקנות האלה שמדברות על מקדמה שנתית אחת.
זה חל על נישום שמדווח ומשלם בשובר 351

מידע נוסף:
בשולי המאמר הזה התייחסו לחפיפה מסוימת שיש לכאורה בין דיווח חצי שנתי לבין דיווח מקוצר, לדעתם היות שדיווח מקוצר פוטר מהגשת דוח שנתי כפועל יוצא הוא גם פוטר מדיווח חצי שנתי:

דיווח חצי-שנתי ודיווח מקוצר​

נציין, כי נישום שיבחר (באפריל 2020) לשלם מקדמה בשל הכנסות-חוץ ("דיווח מקוצר")* בגין הרווחים (בשנת-המס 2019) ממכירת ניירות-ערך הנסחרים שלא נוכה מהם מס במקור יהיה פטוּר, בתנאים מסוימים, מהגשת דו"ח שנתי בגין שנת-המס 2019, וכנגזר מכך, לא יהיה כפוף לחובת הדיווח והתשלום של המקדמה החצי-שנתית בגין רווחיו בשנת-המס 2019.
ספק אם לכך כּיוֵון המחוקק, מה גם שקיים הבדל בין מועדי תשלום שני סוגי המקדמות: בעוד שהמקדמה החצי-שנתית משולמת ביום 31.7 של שנת-המס שבהּ נצמחו הרווחים ("שנת-המס הקובעת") וביום 31.1 של שנת-המס שלאחַר שנת-המס הקובעת ("שנת-המס העוקבת"), המקדמה בְּשל הכנסות-חוץ משולמת עד ליום 30 באפריל של שנת-המס העוקבת.
הם מסכימים שמשהו כאן אינו הגיוני, ההשערה שלי היא היות ששתי החובות (דיווח מקוצר, דיווח על מכירת נכס) תוקנו בהפרש של כשנה, בתקופה בה שר האוצר נתניהו קידם שורה ארוכה של רפורמות כלכליות וביניהם בתחום המיסוי, גם בשביל רשות המסים הנושאים היו חדשים לגמרי וכולם היו חסרי ניסיון, כתוצאה מכך נוצר מקרה קצה שלא קיבל התייחסות מפורשת, היה רצוי שיוגדר באופן ברור האם וכיצד דיווח מקוצר עולה בקנה אחד עם דיווח חצי שנתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ERE בלי ה E דיווח מקוצר על הכנסות מחו"ל, 35% מס WTF!!! שוק ההון 2
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 5
ב דיווח על הכנסות במקביל להפסד בהשקעת שותפות נדל״ן בחו״ל נדל"ן 0
ע דיווח על הכנסות לרשות בחול צרכנות פיננסית 1
4 דיווח הכנסות לצבא/ למלגות ולביטוח לאומי שוק ההון 4
K דיווח על הכנסות משכ"ד בישראל נדל"ן 2
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
דו דו שנת דיווח דיבידנד בברוקר זר מיסים 1
A אי דיווח מקדמות מס הכנסה מיסים 2
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
D דיווח מס על מימוש כלל חשבון ב-IB בהפסד מיסים 1
DORON455 חשבון מסחר IB - דיווח מס לשכיר מיסים 0
צ אופן דיווח וחישוב רווחי הון בדוח השנתי מיסים 1
avivkd דיווח על דיבידנדים מאינטראקטיב מיסים 1
A שמירת עוסק פטור פעיל למטרות דיווח מס מIB מיסים 5
S דיווח מס הכנסה חצי שנתי מרווחי הון שוק ההון 4
C דיווח מס על הכנסה מחו״ל שוק ההון 6
ז דיווח מס לאזרחי ארה"ב על ברוקר בארה"ב (IB) מיסים 2
Z דיווח מס על דיבידנד מחברה שרשומה במדינת מקלט מס מיסים 1
B דיווח בדוח שנתי על השכרת דירה מיסים 2
פנטום עלות רואה חשבון על דיווח שנתי למס הכנסה מיסים 14
M מילואים כעצמאי ושכיר- דיווח ימים ותמורה נוספת אוף טופיק 0
R חובת דיווח על הוצאת כספים לחו"ל לבני זוג מיסים 1
H דיווח שכ"ד למס הכנסה למספר דירות משותפות במסלול 10% נדל"ן 2
B דיווח על חשבון בנק בחו"ל מיסים 15
NightStyle ספיגת מכירה בהפסד דורשת דיווח מס? מיסים 4
N שאלה קצרצרה על דיווח מס ב-Ib מיסים 3
K אחת ולתמיד ← דיווח עצמאי על ריווחי הון מאינטראקטיב ברוקרס מיסים 2
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
MaorRocky דיבידנים מ-interactive האם חלה עלי חובת דיווח? מיסים 7
O לגבי דיווח מס רווחי הון מיסים 5
B דיווח רווחים מעסקת נדל"ן בארה"ב מיסים 2
ח דיווח על IRA - אזרח אמריקאי מיסים 4
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
A דיווח עבור רווחים מניירות ערך - אזרח אמריקאי מיסים 0
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
E דיווח על דמי לידה מיסים 12
A דיווח קופת גמל להשקעה בדוח השנתי מיסים 5
Y EIN - דיווח מיסים בארה"ב מיסים 8
R דיווח על חשבון בחו"ל מיסים 3
Zegman דיווח על החזר מענק קורונה למס הכנסה בטופס 1301 מיסים 0
פסיוני דיווח על ריבית מיסים 4
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
deussex חובת דיווח מס הכנסה על חשבון מדדי בבית השקעות ישראלי שוק ההון 38
D דיווח על מניה שהתקבלה בספין-אוף מיסים 17
S חשבון מט"ח דולרי על שמי בארץ: דיווח, עמלות, ומה הלאה? צרכנות פיננסית 18

נושאים דומים

Back
למעלה