• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בהחלט עושה חשק להשקיע...

לא סולידי YET

משתמש רגיל
דירוג
641
מתוך אחד התשקיפים של תעודת סל (בראש העמוד הראשון, לא פחות)

Selection_001.png

פשוט קסם של מוצר....

אני חושב שבכל תעודות הסל שמחזיקות נגזרים במקום את נכס הבסיס יש את הסיכון הזה.

לא הבנתי את הנקודה. זאת נראית לי הזהרה סטנדרטית לגבי השקעות באופציות. טוב שיש הזהרות שכאלו כי הסיכון אכן קיים. מי שלא מתאים לו שלא ישקיע, אבל שידע.

ובנימה אחרת, משקיע ותיק אחד אמר לי פעם שבכל השקעה הוא תמיד שואל איך הוא יוכל להפסיד את כספו, ואם מי שמוכר לו את ההשקעה לא יודע, או מבטיח גן של שושנים, הוא נזהר כפליים. כמובן שיש סיכונים, כולל להפסד ההשקעה, אבל החוכמה היא לתכנן תכנית שתתמודד ככל האפשר עם סיכונים אלו בצורה סבירה ובעלות סבירה ביחסית להסתברות התממשות הסיכון.

בשנת 2008-9 חבר ביצע שורט דרך אופ' כיסוי של קסם על נפט, זהב וכו' וכו' - הגיע לרווח שערורייתי מבחינת אחוזים ועל הנייר היה "עשיר".
קסם הפעילו את ה"קסם" שלהם ובעת המימוש לא נמצאו מצוטטים באופ' כיסוי - כלומר לא היתה לו יכולת למכור.
טלפונים לחדרי מסחר של קסם, צעקות, איומים על תביעה וכו' וכו'. אני לא זוכר שיצא לו מזה משהו והמימוש היה במחיר נמוך בהרבה מהשווי ההוגן.
איך ניתן לקרוא לזה בכלל "שווי הוגן" ? אולי "שווי לא הוגן" - ככה אין שום העמדת פנים להגינות במשחק הזה.

בשנת 2008-9 חבר ביצע שורט דרך אופ' כיסוי של קסם על נפט, זהב וכו' וכו' - הגיע לרווח שערורייתי מבחינת אחוזים ועל הנייר היה "עשיר".
קסם הפעילו את ה"קסם" שלהם ובעת המימוש לא נמצאו מצוטטים באופ' כיסוי - כלומר לא היתה לו יכולת למכור.
טלפונים לחדרי מסחר של קסם, צעקות, איומים על תביעה וכו' וכו'. אני לא זוכר שיצא לו מזה משהו והמימוש היה במחיר נמוך בהרבה מהשווי ההוגן.
איך ניתן לקרוא לזה בכלל "שווי הוגן" ? אולי "שווי לא הוגן" - ככה אין שום העמדת פנים להגינות במשחק הזה.
בושה. מאפיה הכל פה...מאפיה.

צודק, וגם מצאתי אזהרות דומות בתעודות של פסגות ותכלית. בתעודה של הראל לא מצאתי את הנוסח הזה, אבל יש אזהרה אחרת:
"החברה אינה מתחייבת למנות עושה שוק בתעודות לעסקאות בשוק המשני. לפיכך עשויים להיווצר פערים משמעותיים בין הערכת השווי של התעודה לבין מחירה בבורסה."
תמיד חשבתי שסיכון המנפיק בתעודות סל זה קריסה שלו, עכשיו נראה שיש גם סיכון שלמנפיק פשוט לא יתחשק לשלם את שווי התעודה כפי שהבטיח.
@korma : תרגילים כאלה כמו שעשו לחברך, לא אמורים לגרום לאיבוד האמון של המשקיעים ולחיסול מהיר של החברה?

בעת המימוש לא נמצאו מצוטטים באופ' כיסוי
אפשר הסבר למשפט הזה? לא הבנתי מה בדיוק קרה ואיך.
תמיד תהיתי מה מבטיח שמי שכותב אופציה יקיים אותה (הוא לא מחויב שיהיו לו בטחונות כמו בחוזים עתידיים?). עכשיו אני מבינה שכלום.

עכשיו אני מבינה שכלום
לא מדובר באופציה, אלא מוצר שהוא תעודת סל שאמור להתנהג (על פי התשקיף) כמו אופציה.
בפועל, כמו בדוגמא כאן, במקרי קיצון יכול להיות קושי למכור את תעודת הסל בשווי שקרוב ל״שווי ההוגן שלה״ (שמחושב לפי נוסחא בתשקיף).

@korma : תרגילים כאלה כמו שעשו לחברך, לא אמורים לגרום לאיבוד האמון של המשקיעים ולחיסול מהיר של החברה?

המכשיר הפיננסי המכונה "אופציות כיסוי" כבר לא קיים באחד העם. ובוודאי שזה גורם לאבוד אמון והעדפה בהתעסקות עם מנפיקות אחרות.

אפשר הסבר למשפט הזה? לא הבנתי מה בדיוק קרה ואיך.

כפי שמצויין בצילום מתוך התשקיף של המכשיר הנ"ל ודומיו - אין התייחבות לכך. אם נרצה מספרים - אזי החבר רכש אופ' מכר בשווי של אלפים בודדים על זהב ונפט, כאשר סטיית התקן היתה נמוכה - והוא הוסיף לרכוש כאשר ראה שהמגמה לצידו. משלב מסויים פשוט דגר עליהם ועם החרפת הירידות - הוביל הדבר לגידול של משמעותי בשווי הנכס - שכן סטיית התקן המריצה - ואז מספר אלפים נהיו שווים עשרות אלפים (מעולם לא צויין בפני הסכום המדוייק, ובשפת הספקולנטים זה הוגדר כ"חבילות"). בשעה שהוא רצה לממש את הרווח, לא היה קונה לכל הכמות לפי שווי הוגן. כלומר אם הוא קנה ב-X והשווי ההוגן היה 100X, הייתה לו אפשרות למכור רק לסוחרים אחרים שהזדמנו לסחור בנייר הזה, או לעושת השוק בשווי של 10X (כאמור מספרים מצוצים מהראש). אין לי מושג באיזה שלב הופסק המסחר באופ' הכיסוי באחד העם.

אני חושב שבכל תעודות הסל שמחזיקות נגזרים במקום את נכס הבסיס יש את הסיכון הזה.
לא התעמקתי בתשקיף הזה (420 עמודים), אבל תיבת האזהרה הזו דווקא מדברת על תעודות סל באופן כללי.
ואני שואל, האם זה נכון לכלל תעודות הסל? כלומר, בנוסף לסיכונים שפירטה הסולידית בפוסט שלה (השוואה בין קרנות לתעודות) יש גם סיכון שברגע מכירת תעודה לא יתקבל מלוא הסכום (לפי מחיר התעודה באותו הזמן) ? אם כן, זה סיכון כפול (או משולש).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
G מה מייק היה עושה עם דולרים? שוק ההון 12
Tsachi01 תתעוררו: הממשלה הזאת עושה בנו מניפולציות של שמאל ימין חרדיים חילונים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 54
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
S עושה חשבון נפש בנושא התעסוקה ואולי גם קצת פריקה התפתחות אישית 49
I מגן מס לא עושה היגיון - ספארק שוק ההון 33
deussex מה עושה לכם טוב - הרגשה טובה התפתחות אישית 60
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 12
S קרן סל ישראלית בלאקרוק בלי עושה שוק שוק ההון 5
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
סול ביטוח - אני עושה את זה נכון? צרכנות פיננסית 28
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
P הרהורים על ההווה ועל העתיד - ומה אני עושה הלאה מכאן. יומני מסע אישיים 144
D הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית השקעות אלטרנטיביות 147
בייניש עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
י ווליום , עושה שוק, ואיפה בודקים? שוק ההון 2
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 27
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
D מה אני עושה לא נכון ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 118
נ קרן סל אירית sp 500 - "עושה שוק" שוק ההון 2
Danielovich Dragon Protfoloio - איזה תיק עושה הכי הרבה תשואה ב100 שנה האחרונות? שוק ההון 12
A אני לא מאמינה שאני עושה את זה יומני מסע אישיים 19
ק איך וורן באפט עושה את זה שוק ההון 29
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65
כימאי עדכני - iShare עושה עליה (או שזה רק עניין שיווקי?) שוק ההון 22
A איך אתם עונים ל "מה אתה עושה בחיים"? אחרי פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
C מה אני עושה הלאה(עבודה/קריירה) ? אוף טופיק 49
אברם דוניץ מה אני עושה עם 8 מיליון ש"ח?!,זה ממש חוסר אונים! שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה