• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה אני עושה לא נכון ?

Daniel alon

משתמש סולידי
דירוג
57
שלום לכולם, המון תודה לכל חברי הפורום (וכמובן הסולידית) על השיח המדהים שיש כאן.
שמי דניאל בת 33, ואני יועצת פיתוח עצמאית (תוכנה) ב 6 שנים האחרונות והמטרה של הפוסט הוא לקבל קצת הכוונה (תיאורטית כמובן :) )

קצת על מצבי:
  • הון עצמי של 1M נזיל (יושב בעו"ש ונאכל על ידי תולעי האינפלציה)
  • קרן השתלמות חדשה יחסית עם 80K מסלול כללי (מפרישה לעצמי את המקסימום להטבת מס כל שנה)
  • קרן פנסיה 130K מסלול כללי (מפרישה לעצמי את המקסימום להטבת מס כל שנה)
  • ללא חובות
  • רווקה ללא ילדים (רוצה בעתיד).
  • הוצאות של 7K בחודש (גרה בפריפרייה ועובדת REMOTE)
  • משתכרת כ75K בחודש (ברוטו) - ההכנסה היא שכלול של כמה לקוחות

רוצה להיכנס לעולם ההשקעות אבל מרגישה לא מוכנה. קראתי הרבה פוסטים פה בקבוצה ובהחלט מקבלת תובנות אבל המחסום כניסה שלי קצת מקשה עליי להתחיל. גם קראתי את ה100 שאלות למשקיע המתחיל.
    אני מניחה שהמטרה בגדול היא להוריד רגל מהגז בשנים הקרובות (גם אם שנים קרובות = 10). אולי לא פרישה מלאה כי אני אוהבת מאוד לתת ערך D: אבל בהחלט לתת לי חופש וגמישות.

אשמח לכל התייחסות מהגורואים פה בפורום.
    המון תודה!

נערך לאחרונה ב:
קודם כל נראה לי שאת עושה הכל מעולה...

לנושא - ביכולת ההשתכרות שלך, אם את רק רוצה להוריד רגל מהגז אבל להמשיך לעבוד עוד 10 שנים, אפילו אם לא תשקיעי לרגע לא תהיה לך שום בעיה לעשות את זה (בקצב החיסכון הנוכחי יהיו לך 10 מיליון ש"ח עד אז...).
אולי תשקלי להתחיל מהשקעה של 10% מההון שלך או כל מספר שאין לך בעיה "לאבד" 70% ממנו תוך זמן קצר ותתקדמי משם.

לא ממליץ ולא מייעץ.

מה את אומרת שאקח אותך לסרט ונשב אצלי על בירה?
רק לי ההודעה נתפסת כחסרת טקט לחברה חדשה בפורום? (אני מניח שזה בצחוק)

קודם כל נראה לי שאת עושה הכל מעולה...

לנושא - ביכולת ההשתכרות שלך, אם את רק רוצה להוריד רגל מהגז אבל להמשיך לעבוד עוד 10 שנים, אפילו אם לא תשקיעי לרגע לא תהיה לך שום בעיה לעשות את זה (בקצב החיסכון הנוכחי יהיו לך 10 מיליון ש"ח עד אז...).
אולי תשקלי להתחיל מהשקעה של 10% מההון שלך או כל מספר שאין לך בעיה "לאבד" 70% ממנו תוך זמן קצר ותתקדמי משם.

לא ממליץ ולא מייעץ.
אני לא חושבת שהמשכורת שלי תשאר 75K (ברוטו) ב10 שנים הקרובות אלה אם אמשיך לתת רגל מלאה על הגז (ועם קצת מזל). בכל מקרה תגובה מעולה! תודה

אני לא חושבת שהמשכורת שלי תשאר 75K (ברוטו) ב10 שנים הקרובות אלה אם אמשיך לתת רגל מלאה על הגז (ועם קצת מזל).
לגמרי.

אולי תעשי רגע תרגיל מחשבתי (מחשבתי בלבד, כי ברור שההוצאות ישתנו עם ילדים/זוגיות/סתם כי בא לך וכו'):
כלל ה-3% (שמרני מאוד, רבים עובדים לפי 4%) אומר שבשביל לחיות על 10K בחודש את צריכה 4M מושקעים.
אם תשמרי על 40K משכורת ממוצעת ב-7 שנים הקרובות, באותן הוצאות, יהיה לך קרוב למספר הזה נזיל (ואני אפילו לא מתייחס לקרן ההשתלמות שאני מניח שלא כללת בהוצאות). העניין הוא שאם ההון הזה נזיל ותמשכי ממנו 10K בחודש, הוא מספיק לך לכ-35 שנה בלבד (נניח שהפסקת לעבוד עוד 7 שנים). כלומר איפשהו בגיל 70 ייגמר לך הכסף. אם לפחות חלק משמעותי ממנו יהיה מושקע, סביר שלא תצטרכי לעולם לדאוג שהוא יהיה קרוב ללהגמר (אלא אם יקרה משהו קטסטרופלי בעולם, ואז אני לא יודע כמה זה בדיוק יעניין אותך).

אני לא יכול לדבר בסקאלה שלך, אבל גם לי היה קשה להתחיל להשקיע את ה-50K שחסכתי. התחלתי לאט לאט, עם כסף שאני מבין שיכול להחתך במשבר כלכלי מחר בבוקר, וככה השקעתי עוד קצת ועוד קצת.

נערך לאחרונה ב:
תביא את חברה שלך נלך דאבל דייט אני מזמין

אני חושבת שההודעות שלך ממש לא ראויות. זה לא פורום היכרויות והטון הכללי ממש לא נעים, אפילו לי, כקוראת מהצד.
@yossik

הון עצמי של 1M נזיל (יושב בעו"ש ונאכל על ידי תולעי האינפלציה)
גדל בגלל הדיפלציה. לא יודע ממתי את מודדת, אבל אל תלקי את עצמך יותר מדי, סביר שהאינפלציה מאז היא אפס.

אשמח לכל התייחסות
גם אם תשבי על מזומן בעוד 10 שנים יהיו לך עשרה מיליון שקלים. את תחיי אחלה גם אם לא תשקיעי.

מצד שני, תשואה צנועה של 3% תממן לך 3 שנות מחיה בערך אז חבל שלא.

עצתי: קפצי למים הרדודים, תכניסי 100,000 לשוק ההון ותראי איך את מרגישה. אם אחרי תקופה את בסדר, תכניסי את היתר.

בהצלחנ

רק לי ההודעה נתפסת כחסרת טקט לחברה חדשה בפורום? (אני מניח שזה בצחוק)
מעבר לחוסר טקט, זה עשוי להרתיע נשים מלכתוב פה. אני מניח שכרגע הוא כותב לה (ולעוד נשים בפורום היום בשרשורים אחרים) בפומבי כי הוא עוד לא יכול לכתוב בפרטי, אבל כשזה ייפתח לו אף אחד לא יידע מה נשים יקבלו פה.

אגב, אם תרצי, יהיה מעניין לשמוע באחד משרשורי השכר והייטק איך הצלחת להגיע ל-75K שכר בתור פרילנסרית. זה יכול להתחרות בהזלת הריר של אנשים פה על ה-TC בFAANG :)

אגב, אם תרצי, יהיה מעניין לשמוע באחד משרשורי השכר והייטק איך הצלחת להגיע ל-75K שכר בתור פרילנסרית. זה יכול להתחרות בהזלת הריר של אנשים פה על ה-TC בFAANG :)
רוצה להגיב על ההודעה המפורטת שכתבת למעלה אבל עוד מנסחת. ערכתי את הפוסט כדי שיהיה יותר ברור, ה75K זה שכלול של כמה לקוחות. לכולם אני נותנת שירותי ניהול/פיתוח. אני מניחה שבגלל שאני עצמאית אז לא חוכמה להשוות את זה לשכר של FAANG כי אני לא מקבלת הרבה הטבות שהם מקבלים (פנסיה, ימי חופש, פיצויים וכו)

75K שכר בתור פרילנסרית
זה נשמע סכום גדול אבל אל תשווה את זה לברוטו של שכיר אלא לעלות מעסיק + ימי חופש ומחלה ושאר ההטבות.
ואולי אפילו צריך לשקלל פנימה מע"מ.

ולשאלה..
אני התחלתי עם 10k כל פעם במבנה דומה לשוקולד מריר.
כמו שאורי אומר, אולי שווה לקנות דירה ואולי אפילו באזור שלך, כך שזה יותר נוח לניהול.

משתכרת כ75K בחודש (ברוטו) - ההכנסה היא שכלול של כמה לקוחות
אני לא חושבת שהמשכורת שלי תשאר 75K
כבעלת עסק את לא אמורה להשתמש בטרמינולוגיה מעולם השכירים.
מה המשמעות של 75K משכורת ברוטו? אלה ההכנסות שלך? כל חודש בחודשו? כולל מע"מ ולפני מיסוי והוצאות?

מה את אומרת שאקח אותך לסרט ונשב אצלי על בירה?
על כל פוסט שני בפורום מתחיל דיון אם הכותב אמיתי או טרול, עכשיו צץ הברנש הזה ואף אחד לא אומר טרול?
@yossik נראה לי שעברנו לשלב ההטרלה הגלוי

מה המשמעות של 75K משכורת ברוטו?
מניח שהתכוונה לרווח מהעסק (הכנסות בניכוי הוצאות), שזה המקביל של העצמאים לברוטו של השכירים (בערך, עד כדי הפרשות פנסיוניות).

מניח שהתכוונה לרווח מהעסק (הכנסות בניכוי הוצאות), שזה המקביל של העצמאים לברוטו של השכירים (בערך, עד כדי הפרשות פנסיוניות).
הרבה עצמאים חושבים שיש זהות בין ההכנסות שלהם והרווח שלהם לצערי.
בטח יפתיע אותך שאני חושדת שלפנינו עוד אחד ממספרי הסיפורים :)

כבעלת עסק את לא אמורה להשתמש בטרמינולוגיה מעולם השכירים.
מה המשמעות של 75K משכורת ברוטו? אלה ההכנסות שלך? כל חודש בחודשו? כולל מע"מ ולפני מיסוי והוצאות?
זה נכון. באמת אין משמעות למילה משכורת שמדברים על עסק. אבל הלקוחות שלי כרגע הם קבועים (לטווח ארוך) והחוזה שלי עם כולם הוא גלובלי ולא פר שעה, בנוסף אני עסק של אדם אחד (פרילאנסרית) אז ההוצאות שלי גם מאוד צפויות (פחות או יותר). הסכום שרשמתי הוא לא כולל מע"מ.

מה זה אומר 75K ברוטו כפרילנסר? כמה באמת נשאר בסוף חודש?
מצד שני, יש לך מיליון נזיל אז אני מניח שזה החלק שמעניין בכל הקשור לניהול תיק עצמאי.
גם מחסום הכניסה שלך הוא מאוד "כללי".
תתחילי בזה איך להשקיע בבורסה: מדריך למתחילים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סול ביטוח - אני עושה את זה נכון? צרכנות פיננסית 28
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
G מה מייק היה עושה עם דולרים? שוק ההון 12
Tsachi01 תתעוררו: הממשלה הזאת עושה בנו מניפולציות של שמאל ימין חרדיים חילונים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 54
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
S עושה חשבון נפש בנושא התעסוקה ואולי גם קצת פריקה התפתחות אישית 49
I מגן מס לא עושה היגיון - ספארק שוק ההון 33
deussex מה עושה לכם טוב - הרגשה טובה התפתחות אישית 60
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 12
S קרן סל ישראלית בלאקרוק בלי עושה שוק שוק ההון 5
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
P הרהורים על ההווה ועל העתיד - ומה אני עושה הלאה מכאן. יומני מסע אישיים 144
D הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית השקעות אלטרנטיביות 147
בייניש עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
י ווליום , עושה שוק, ואיפה בודקים? שוק ההון 2
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 27
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
נ קרן סל אירית sp 500 - "עושה שוק" שוק ההון 2
Danielovich Dragon Protfoloio - איזה תיק עושה הכי הרבה תשואה ב100 שנה האחרונות? שוק ההון 12
A אני לא מאמינה שאני עושה את זה יומני מסע אישיים 19
ק איך וורן באפט עושה את זה שוק ההון 29
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65
כימאי עדכני - iShare עושה עליה (או שזה רק עניין שיווקי?) שוק ההון 22
A איך אתם עונים ל "מה אתה עושה בחיים"? אחרי פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
C מה אני עושה הלאה(עבודה/קריירה) ? אוף טופיק 49
ל בהחלט עושה חשק להשקיע... שוק ההון 14
אברם דוניץ מה אני עושה עם 8 מיליון ש"ח?!,זה ממש חוסר אונים! שוק ההון 11
מ האם נכון שתיק המסחר שלי יורכב מנייר בודד?! שוק ההון 11
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
חתול לילה שימוש נכון בטוויטר אוף טופיק 39
The Thinker על מי האחריות כאשר מתבצעת מכירה בשער לא נכון בברוקר ישראלי? שוק ההון 10
Z מילוי נכון של טופס 1322 בדו"ח שנתי מיסים 5
J איך נכון להתייחס לנכסים עתידיים בירושה כחלק מתיק הנכסים? אוף טופיק 6
מ איך נכון לשלם בחו״ל? צרכנות פיננסית 1
א חישוב תשואה יומית של בנק לאומי לא נכון שוק ההון 0
A תכנון נכון של מס רכישה והיטל השבחה נדל"ן 0
N חישוב ריבית של קרן כספית (שקלית) - האם החישוב שלי נכון? שוק ההון 7
I איך הכי נכון להשתמש בהון העצמי לרכישת דירה למגורים נדל"ן 12
Z השלמת מסמכים בדו"ח שנתי. יועץ מס המייצג שלי הגיש את הדו"ח אך לא הגיש נכון חלק המסמכים (1322), קיבלנו הודעה על כך ממס הכנסה. מיסים 5
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
צ היטל השבחה מה יותר נכון? נדל"ן 6
S איך נכון לשמור על כסף לשעת חירום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
השקעה לא מזל מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה צרכנות פיננסית 29
deussex שאלות תם - איך למכור רכב נכון, בלי ליפול על נוכל + לא להיפגע אוף טופיק 45
S בקשה להעלאת שכר איך נכון לעשות? מה להגיד? אוף טופיק 65
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11

נושאים דומים

Back
למעלה