• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה אני עושה הלאה(עבודה/קריירה) ?

Curhx11

משתמש רגיל
דירוג
242
שלום לכולם,

רקע קודם-
למדתי תואר במעבדה רפואית, עבדתי במעבדה במשך 6 שנים, כאשר מיציתי את העבודה כבר אחרי שלוש שנים. התפטרתי בשביל לקדם עסקים פרטיים שלי אשר לצערי נחלו כישלון(מסיבות כאלה ואחרות)
ועכשיו מזה 4 חודשים אני מחפש עבודה ואו שלא מוצא כלל, או שמציעים לי בשכר נמוך יותר ממה שהיה לי.

לפני שמיציתי את העבודה, דווקא היא הייתה די מעניינת. למדתי דברים חדשים, וזה היה עבודה שמערבת תזוזה(לא סובל עבודה משרדית או שעל מחשב כול היום).

אז ככה, אני לא תמים, וכבר עברתי את השלב של ה"יהיה בסדר" שהנחלתי לעצמי בתקופת הלימודים. אני יודע שלא יהיה בסדר וככול הניראה אם אני רוצה לעבודת בתחום המעבדה מבלי להשתגע, אני אצטרך להחליף כול 3 שנים מקום עבודה, וכתוצאה מזה בעיקרון לחיות כול החיים על משכורת של 7-8 ברוטו. שזה לא להיט.

עכשיו השאלה היא מה אני עושה מכאן?
שיווק , מכירות, וכול זה? אני לא בנאדם של אנשים. בכלל לא. אני יכול לזייף את זה(ועשיתי את זה במשך 3 שנים כשעבדתי במכירות) אבל זה לא כיף לי, ולא הייתי רוצה לעשות את זה כול החיים.

הסבה כלשהי להייטק? אחד מהאופציות אבל אני בנאדם שלא יכול לשבת הרבה זמן זמן מול מחשב או במשרד. אני חייב תזוזה כלשהי. איזה תפקיד יש בהייטק שלא מצריך עבודה עם אנשים באופן קבוע ולא לשבת במשרד כול היום?

חשבתי על הסבה להנדסאי אלקטרוניקה. חשבתי אולי על ללמוד הנדסה מחדש, אבל אני כבר בן 32. לסיים בגיל 36-37 הנדסה מ-0 לא נשמע לי כמו משהו ממש מועיל.

האם יש לכם עיצות בשבילי?

משכורת של 7-8 לא מאפשרת כמעט כלום, אפילו בילד אחד ממש קשה לתמוך עם משכורת כזו.
יש לך 'יתרון' אחד במשכורת הנמוכה הזו (והנמוכה עוד יותר שמציעים לך)- יש לך מעט מאוד להפסיד. אם היית עובד ומרוויח 35K, הסיכוי שהיית עוזב כדי לרדוף אחר מה שמעניין אותך הוא קרוב ל-0. אתה לא כבול ולכן אולי תנסה שוב להקים משהו משלך? הכשלון הקודם בכל זאת נותן ניסיון, ויותר קל בפעם השנייה

עבודות פיזיות? נהג אוטובוס?

במה אתה רוצה לעסוק ?

לא יודע. אין לי איזה עיסוק אחד דומיננטי שאני עושה והייתי רוצה לעשות. יש לי מגוון עיסוקים קטנים שאני נהנה מהם.

משכורת של 7-8 לא מאפשרת כמעט כלום, אפילו בילד אחד ממש קשה לתמוך עם משכורת כזו.
יש לך 'יתרון' אחד במשכורת הנמוכה הזו (והנמוכה עוד יותר שמציעים לך)- יש לך מעט מאוד להפסיד. אם היית עובד ומרוויח 35K, הסיכוי שהיית עוזב כדי לרדוף אחר מה שמעניין אותך הוא קרוב ל-0. אתה לא כבול ולכן אולי תנסה שוב להקים משהו משלך? הכשלון הקודם בכל זאת נותן ניסיון, ויותר קל בפעם השנייה

אולי בפעם הבאה כשיהיה לי איזה רעיון, אבל כרגע לא

עבודות פיזיות? נהג אוטובוס?

לרוב אני נהנה לקרוא את התגובות שלך.
זאת, מעט מטופשת.

לרוב אני נהנה לקרוא את התגובות שלך.
זאת, מעט מטופשת
כי זה לא נחשב יוקרתי?
רצית תנועה פיזית, בלי להניע/לשכנע/לשרת אנשים, לפי האלגוריתם הזה זה מה שיצא לי.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה! (ותודה)

כי זה לא נחשב יוקרתי?
רצית תנועה פיזית, בלי להניע/לשכנע/לשרת אנשים, לפי האלגוריתם הזה זה מה שיצא לי.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה! (ותודה)
ספציפית נהג אוטובוס יושב על הכסא כל היום, מה שרחוק מ״לנוע״ ורחוק מבריא.

הנחתי שחוסר הרצון "לשבת על כיסא" נובע משעמום ולא מבעיה פיזית.

נערך לאחרונה ב:
אם רוצים הרבה תנועה ולא לשבת על כסא אפשר להיות כרטיסן ברכבת או דייל.

עם התואר הקיים יש אפשרויות קידום?
אם כן אז הכי קל יהיה למצוא מקום עבודה עם אופק לקידום ולהתמיד בו.
קודם כל תמצא עבודה גם אם השכר נמוך ומשם נסה להתקדם / להשתדרג.
אם החברה מספיק רצינית בדרך כלל יעריכו את מאמציך ואת הראש הגדול שלך (בהנחה שתתאמץ.. :) )

אם היה לך חלום מקצועי או משהו שמעניין אותך תשובתי הייתה שונה.

בהיי טק שאני מכירה אין דבר כזה
איזה תפקיד יש בהייטק שלא מצריך עבודה עם אנשים באופן קבוע ולא לשבת במשרד כול היום?

גם בלי אנשים וגם לא מול מחשב זו בעיה..

עם התואר הקיים?

לא ממש. יכול להיות אפיק לקידום על בסיס תקנים פנויים או הרבה מזל, אבל קצת קשה לבנות על זה.

בעיה.
לא פשוט בשוק העבודה.
ובמיוחד לא פשוט למי שאינו בהייטק.

אין לי יותר מידי איך לתרום לדיון מלבד לומר ש - 32 זה עדיין צעיר. לא מספיק צעיר בשביל ללמוד 4 שנים מקצוע שאולי לא מתאים לך ואח"כ נראה, אבל מספיק צעיר בשביל לעבוד בעבודה זוטרה בתחום שמעניין אותך ותורם לנסיון התעסוקתי, לרכוש את ההשכלה הנדרשת כתנאי סף במקביל, ואח"כ לפרוץ קדימה.
אפשרות נוספת - קורסים מקצועיים של חצי שנה/תשעה חודשים, שבסיומם תוכל להתחיל לעבוד בתחום שאתה מוכן לסבול ויש בו אופק.
בשביל זה אתה בהחלט מספיק צעיר, בעיקר עם הרזומה שלך.

יש המון משרות להנדסאי אלקטרוניקה (וגם מכונות) שכוללות המון עבודה של מעבדה ואינטגרציה ומעט מחשב (כוונה למיילים ומסמכים)
אם התחום הזה מושך אותך אז שווה לשקול הסבה.

עצה שכבר נתתי פה בעבר -
למה שלא תעשה קורס מורי דרך? קורס מעניין מאוד בן שנתיים של 3 ימים בשבוע שאתה יכול לעבוד במהלכו, ובסופו תוכל להתחיל להדריך טיולי בתי ספר, משלחות מחו”ל (אם אתה שולט באנגלית או בשפה זרה אחרת) ועוד הרבה אחרים.
הקורס הזה לא הולך ברגל והמבחנים בסופו קשים אבל מורי דרך מרוויחים יפה מאוד, על אחת כמה וכמה אם בנית לעצמך שם (אני כרגע עובד זמנית כמאבטח טיולים ולפני כמה ימים דיברתי עם המורה דרך של הטיול - גובה מינימום 900 שקל ליום הדרכה שלו).

זה מקצוע שהוא מאוד פופולרי בתור קריירה שנייה, של אנשים שמאסו בעבודה שלהם ורוצים לשנות אווירה. הרבה אנשים בגילך ואפילו יותר. הקטע הוא שאתה צריך לאהוב להדריך אנשים ולהיות מסוגל לעבוד מול הרבה גורמים ולא לראות הרבה בית. אבל זרקתי הצעה :)

בכל מקרה בהצלחה!

העצה שלי היא שאתה צריך להיות פרקטי.
לא להתמקד רק בעבודות שמעניינות אותך, זה עלול להיות מותרות מבחינתך, תשאיר את כל האופציות פתוחות, תתמקד במטרה, סביר להניח שתצטרך להקריב ולעבוד בעבודה שאולי לא מספקת מבחינתך.
לא משנה במה תבחר, הזמן על השעון של שנות העבודה שנותרו לך הולך ומתקצר, נותרו לך X שנים לעבוד בהם אתה צריך לחסוך, להשקיע, וליצר רשת ביטוחן מהכנסות פסיביות.

דיברתי עם המורה דרך של הטיול - גובה מינימום 900 שקל ליום הדרכה שלו).

הוא אמר כמה ימים הוא עובד בחודש ממוצע? אני לא מכיר את התחום אבל שמעתי שהתחרות שם קשה מאוד.
(בלי קשר, הקורס נשמע לי נהדר ואני מתכנן לעשות אותו אחרי הפרישה, אולי זה גם יאפשר הכנסה מזדמנת אבל אני לא בונה על זה)

בדרך כלל זה או לעבוד מול אנשים או מול מחשבים. לא מכיר מקצוע שמשלב עבודה ללא מחשב וללא אנשים, אז בעצם מול מי אתה עובד? אולי גנן?
,

תתמקד במטרה, סביר להניח שתצטרך להקריב ולעבוד בעבודה שאולי לא מספקת מבחינתך.
מסכימה מאד, כשיש מטרה כלשהי לשמה מרוויחים וחוסכים, חוסר ההנאה מהעבודה מתגמד.

מסכימה מאד, כשיש מטרה כלשהי לשמה מרוויחים וחוסכים, חוסר ההנאה מהעבודה מתגמד.

אחוז קטן מהעובדים זוכים לעבוד בעבודה מספקת, לעיתים אני נתקל באלו המתרצים מדוע הם לא עובדים, בזה שהם מחפשים עבודה מספקת, במציאות זה שונה, אנחנו רואים היום צעירים מחליפים מקומות עבודה כל מספר שנים, ובשלב מסוים משנים קריירה, הכל נזיל, לא משנה באיזו דרך בוחרים היעד הוא הוא העיקר.

באופן אישי, במשך 27.5 שנים עבדתי בעבודה אומנם מתגמלת אבל סבלתי, אומנם הייתי בעל עסק אבל עבדתי לילות, סופי שבוע וערבי חג, העבודה הזו איפשרה לי לפרנס את המשפחה ולבנות פורטפוליו נכסים מניבים. היום אני מדחיק את התקופה הזו, לא נעים לי להזכר בה, אבל אין ספק שגם היום בדיעבד אם היה ניתן להחזיר את הגלגל לאחור, הייתי מקבל את אותה חלטה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P הרהורים על ההווה ועל העתיד - ומה אני עושה הלאה מכאן. יומני מסע אישיים 144
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
G מה מייק היה עושה עם דולרים? שוק ההון 12
Tsachi01 תתעוררו: הממשלה הזאת עושה בנו מניפולציות של שמאל ימין חרדיים חילונים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 54
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
S עושה חשבון נפש בנושא התעסוקה ואולי גם קצת פריקה התפתחות אישית 49
I מגן מס לא עושה היגיון - ספארק שוק ההון 33
deussex מה עושה לכם טוב - הרגשה טובה התפתחות אישית 60
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 12
S קרן סל ישראלית בלאקרוק בלי עושה שוק שוק ההון 5
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
סול ביטוח - אני עושה את זה נכון? צרכנות פיננסית 28
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית השקעות אלטרנטיביות 147
בייניש עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
י ווליום , עושה שוק, ואיפה בודקים? שוק ההון 2
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 27
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
D מה אני עושה לא נכון ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 118
נ קרן סל אירית sp 500 - "עושה שוק" שוק ההון 2
Danielovich Dragon Protfoloio - איזה תיק עושה הכי הרבה תשואה ב100 שנה האחרונות? שוק ההון 12
A אני לא מאמינה שאני עושה את זה יומני מסע אישיים 19
ק איך וורן באפט עושה את זה שוק ההון 29
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65
כימאי עדכני - iShare עושה עליה (או שזה רק עניין שיווקי?) שוק ההון 22
A איך אתם עונים ל "מה אתה עושה בחיים"? אחרי פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
ל בהחלט עושה חשק להשקיע... שוק ההון 14
אברם דוניץ מה אני עושה עם 8 מיליון ש"ח?!,זה ממש חוסר אונים! שוק ההון 11
ל לזוג צעיר נמאס מהאוטובוסים. מה הלאה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 63
א לא יודעת מה הלאה בקריירה התפתחות אישית 41
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
A הלאה של ריבית הפריים ל3.5% - האם זה הזמן להחזיר את המינופי משכנתא נדל"ן 15
L מה הלאה? התפתחות אישית 9
S חשבון מט"ח דולרי על שמי בארץ: דיווח, עמלות, ומה הלאה? צרכנות פיננסית 18
ק גיל 40, מצב כלכלי חדש - מה הלאה? יומני מסע אישיים 32
Lag בניית הכנסות צדדיות כפרילנסר- בניית אתרים, עיצוב גרפי, e-commerce וכן הלאה התפתחות אישית 3
E פספסתי הזדמנות גדולה, לא יודע איך אני ממשיך הלאה אוף טופיק 73
הפרופסור סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה התפתחות אישית 107
W לאן ללכת הלאה? שוק ההון 32
I איך להמשיך הלאה שוק ההון 6
abby1994 רעיון לאפליקציה יש מה הלאה? התפתחות אישית 12
ע הרבה מאחורינו - מה הלאה? שוק ההון 26
oz1987 קרן חיסכון פרטית - מה הלאה ? צרכנות פיננסית 1
B הגעתם לעצמאות כלכלית, מה הלאה? התפתחות אישית 12
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 0
S סעיף מוזר בחוזה עבודה אוף טופיק 7
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2