• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אשראי "לאנשים מבוגרים"

• פותח הנושא yahud
  • פורסם בתאריך

yahud

משתמש בכיר
דירוג
1,338
בהמשך לפוסט הזה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/אפוטרופוס-vs-יפוי-כח-מתמשך.16208/

אני מתמודד עם בן משפחה מבוגר שיש לו כרטיס אשראי. כבר מספר פעמים נפל ל"עקיצה" צרכנית ע"י חברה כזו או אחרת וקנה ביטוח חסר תועלת כזה או אחר באלפי שקלים.
עד הפעם האחרונה שזה קרה בו, הגענו למצב שהוא ידע שאסור לו להביא פרטי כרטיס אשראי לשום גורם והוא צריך לפנות אליי לכל דבר כזה. עקב הגיל המבוגר (חוסר צלילות כלשהי שבאה עם הגיל), זה קרה שוב, והחלטנו שצריך לנקוט בדרכים שלא יערבו את ההיגיון הבריא שלו.

אין לו באמת צורך ב"כרטיס אשראי" לקניות מרחוק, אבל אחרי חיפוש קצר עם חברת האשראי (כאל) אני מבין שאין אופציה לקבל כרטיס רק ל"גיהוץ". בלי קשר אני לא רוצה להשאיר אותו רק עם מזומן... אשראי זה דבר טוב למקרי חירום כאלה או אחרים..

הפתרונות שאני רואה לעכשיו הם כאלה:
- כרטיס אשראי "שקלי" של דואר ישראל. קצת קאדר שצריך כל פעם להטעין אותו. זה לא באמת פותר לי את הבעיה.. אבל לפחות יש בו סכום כסף קבוע קטן שיגמר אם המצב הזה יקרה שוב, ואני די בטוח שאי אפשר לבצע בו קניות בתשלומים (מניסיונות עבר שביצעתי איתו)... אבל לא באמת בטוח.

אשמח לכל עצה כלשהי לפיתרון שיכול לעזור לי. תודה

מצב מאוד מעניין, האמת שאף פעם לא חשבתי על מצב שבו לקוח ירצה כרטיס רק ל''גיהוץ''
בכל אופן, יש לי כמה פתרונות שעלו לי בראש:
1. האמת שהרעיון הכי טוב שיש לי, זה שפשוט תדביק סוג של מדבקה על שלושת הספרות בגב הכרטיס/הספרות מקדימה
ככה הוא יוכל להמשיך לגהץ כרגיל, אבל לא יוכל לתת את פרטי האשראי שלו בטלפון
מדבקה קטנה לבנה מאחורה יכולה להיות מאוד אלגנטית ואף אחד לא ישים לב-רק תזכור לרשום את 3 הספרות איפשהו אצלך, אם במקרה תצטרכו אותן בעתיד
אתה יכול גם להזמין כרטיס אשראי חדש-כרטיסים חדשים מגיעים בדר''כ עם מדבקה מקדימה, והרבה לקוחות לא מורידים את זה, אז זה לא יראה מוזר

2. אם בכל זאת בא לך משהו דרסטי יותר, אתה יכול להזמין כרטיס בסגנון leumi.me-זה כרטיס בסגנון של הדואר, אבל הוא לא חד פעמי ותוכל לעקוב אחרי הקניות שלו דרך האפליקציה
אין תשלומים, כמה שמוטען זה כמה שאפשר לבזבז אבל כמו הכרטיס של הדואר, הוא עובד לקניות מרחוק

3.הרגע נזכרתי שלישרכארט יש כרטיסי דביט, ואולי גם אשראי, עם 8 ספרות
בצורה כזאת אפשר לגהץ איתם, אבל אי אפשר להזמין דרכם כמעט שום דבר מרחוק כי רוב המערכות בנויות לכרטיסים עם 16 ספרות
אני לא בטוח איך אפשר להשיג אותם, אני אישית קיבלתי כרטיס כזה כשהייתי תחת חשבון צעיר בבנק הפועלים, אבל אולי מנפיקים אותם גם לחשבונות עו''ש רגילים ואולי גם בעוד בנקים, שווה לבדוק

נערך לאחרונה ב:
אולי תוכלו לקבל את הכסף של העקיצות בחזרה.
יש חוק נגד עקיצות של זקנים ועולים חדשים, ואם החברה קצת לגיטימית, הם מסכימים להחזיר את הכסף אם מסבירים להם שמדובר בזקן לא לגמרי צלול.

- כרטיס אשראי "שקלי" של דואר ישראל. קצת קאדר שצריך כל פעם להטעין אותו. זה לא באמת פותר לי את הבעיה.. אבל לפחות יש בו סכום כסף קבוע קטן שיגמר אם המצב הזה יקרה שוב, ואני די בטוח שאי אפשר לבצע בו קניות בתשלומים (מניסיונות עבר שביצעתי איתו)... אבל לא באמת בטוח.
זה נקרא כרטיס דביט.
אתה יכול להזמין כרטיס דביט בנקאי ולשמור על יתרה נמוכה בעו״ש באותו חשבון - נגמר הכסף בעו״ש אין אישור לעסקאות.
זה יחסוך לך את הצורך להטעין.

הרגע נזכרתי שלישרכארט יש כרטיסי דביט, ואולי גם אשראי, עם 8 ספרות

היה לי כרטיס דירקט של ישראכרט.
8 ספרות מודפסות (לא מוטבעות)
אי אפשר לבצע איתו עסקאות בחול.

לאחרונה "שידרגו" לי בחינם לכרטיס בינלאומי עם ספרות מוטבעות (פשוט שלחו כרטיס חדש בדואר) אז אני בספק האם אפשר להנפיק כרטיס חדש כזה.

דווקא
לגרד את ה-cvv?
ניראה לי פיתרון מדוייק במקרה הזה. כמובן לשמור לעת הצורך.

אני לא רוצה לגרור את השירשור לאופטופיק, אבל ממש קשה לי לא להביע את רגשותי: זה פשוט עצוב. שיש מי שמנצלים ומשיאים רווחים ממצוקה של אדם מבוגר. פשוט כואב הלב. הייתי שם. ליבי איתך...
וכל הכבוד על העירנות. באירועים כאלו "עירנות מונעת אסון"...

תודה לכולם.

בכרטיסים של מקס (לאומי קארד לשעבר) ניתן לחסום את האופציה לעסקאות באינטרנט ובטלפון, בארץ ובחו"ל, בלחיצת כפתור באפליקציה.

אבדוק את זה. החשבון הראשי לא בלאומי אבל אולי שווה לפתוח חשבון בשביל זה.

לגרד את ה-cvv?

פתרון קצת מוזר לי,אבל אולי הגיוני סך הכל.
לא יכול לגרור איזה בעיה כלשהי לעסקאות פיזיות?

היה לי כרטיס דירקט של ישראכרט.
8 ספרות מודפסות (לא מוטבעות)
אי אפשר לבצע איתו עסקאות בחול.

לאחרונה "שידרגו" לי בחינם לכרטיס בינלאומי עם ספרות מוטבעות (פשוט שלחו כרטיס חדש בדואר) אז אני בספק האם אפשר להנפיק כרטיס חדש כזה.

דווקא

ניראה לי פיתרון מדוייק במקרה הזה. כמובן לשמור לעת הצורך.

אני לא רוצה לגרור את השירשור לאופטופיק, אבל ממש קשה לי לא להביע את רגשותי: זה פשוט עצוב. שיש מי שמנצלים ומשיאים רווחים ממצוקה של אדם מבוגר. פשוט כואב הלב. הייתי שם. ליבי איתך...
וכל הכבוד על העירנות. באירועים כאלו "עירנות מונעת אסון"...

הפעם האחרונה לא הייתה אפילו עקיצה לפי דעתי. הבן אדם המבוגר לא זכר עם מי הוא דיבר, מה מכרו לו, ואני לא יודע אם זה לגיטימי או לא (בלי קשר לזה שאין סיבה שהוא צריך עוד ביטוח שקר בנוסף לכל המיליון האחרים).
המספר טלפון שהתקשר נהיה לא פעיל אחרי כמה שעות (הזמן שהתחלתי לטפל בזה) ולא מצאתי שום דבר שקשור אליו באינטרנט.
מה גם שהם עוד לא ביצעו שום עסקה עדיין, אז אני צריך לחכות עד שהם יעשו את זה ולהתחיל לרדוף אחריהם.
כמובן שגם אין לי שום טענות כעס כלפי הבן אדם המבוגר... זה כבר לא סיטואציות שהוא מסוגל להתמודד איתם.
מנסה לעקור את הבעיה מהשורש (:
תודה על הסימפטיה ;)

מה גם שהם עוד לא ביצעו שום עסקה עדיין, אז אני צריך לחכות עד שהם יעשו את זה ולהתחיל לרדוף אחריהם.
תבטל את הכרטיס ותוציא חדש, לא יוכלו לחייב את הישן.

בכרטיסים של מקס (לאומי קארד לשעבר) ניתן לחסום את האופציה לעסקאות באינטרנט ובטלפון, בארץ ובחו"ל, בלחיצת כפתור באפליקציה.

עכשיו נפל לי האסימון שאין קשר בין הבנק לMAX ,(לפחות בשבילי) אז זה דווקא אחלה אופציה!! תודה

אולי תוכלו לקבל את הכסף של העקיצות בחזרה.
יש חוק נגד עקיצות של זקנים ועולים חדשים, ואם החברה קצת לגיטימית, הם מסכימים להחזיר את הכסף אם מסבירים להם שמדובר בזקן לא לגמרי צלול.
כן נכון. מצד שני,
- לך תריב עכשיו עם חבורה של מפגרים
- אם תמצא מי הם בכלל
- אם יענו לך מתישהו
- מבחינת חברת האשראי ביצעת עסקה והכל טוב.

זה פשוט עצוב. שיש מי שמנצלים ומשיאים רווחים ממצוקה של אדם מבוגר. פשוט כואב הלב. הייתי שם. ליבי איתך...
גם אני הייתי שם, אין ספור מרדפים טלפונים והתשה אחרי כל תרגיל כזה (וחלקם חברות מכובדות לכאורה כמו מנויים לעיתון).
הכי מוכרים בתחום זה אלה שמוכרים להם ביטוח על מכשירי החשמל בבית ואלה ששולחים "מתנות" שנגמרות בריקון אלפי ש"ח מהחשבון.

תבטל את הכרטיס ותוציא חדש, לא יוכלו לחייב את הישן.
יאפ זה מה שעשיתי.
עכשיו אני מצטער שלא הזמנתי כרטיס של חברה שפוטר לי גם את הבעיה בעתיד. אבל זה כבר כסף קטן :)

לא יכול לגרור איזה בעיה כלשהי לעסקאות פיזיות?
לא.
הCVV2 (ה3 ספרות רשומות מאחורה) משמש רק לעסקאות "במסמך חסר" (אונליין/טלפוניות)
בעסקאות פיסיות יש CVV1 שמוטמע בתוך הפס המגנטי, בצורה כזאת שרק קורא מגנטי יכול לקרוא אותו.
קורא מגנטי (כזה שיש בעסקאות פיסיות) לא יכול בכלל לקרוא מספרים "מודפסים" אלא רק את הפס המגנטי.
חוץ מזה שהיום יש מעבר לציפים, שבכלל עובדים בצורה שונה.

הבעיה היחידה עם זה שלא בכל העסקאות במסמך חסר בהכרח מבקשים את הקוד הזה, כלומר מחיקה שלו לא בהכרח תפתור לך את כל הבעיות

הכי מוכרים בתחום זה אלה שמוכרים להם ביטוח על מכשירי החשמל בבית

גם כזה יש אצלנו.
ולפחות תהיו בני אדם ותקחו את כל הכסף ישר. אני צריך עכשיו כל חודש לראות בחיוב החודשי את אחד התשלומים מהעקיצה הזו ולהרגיש מפגר מחדש.

גם כזה יש אצלנו.
ולפחות תהיו בני אדם ותקחו את כל הכסף ישר. אני צריך עכשיו כל חודש לראות בחיוב החודשי את אחד התשלומים מהעקיצה הזו ולהרגיש מפגר מחדש.
אני אספר לך מה קרה אצלנו עם זה.
באתי לבקר את אבי שהיה כבר מעל 90, והוא הראה לי חשבונית על הביטוח ולא זכר מה זה בכלל. התקשרתי למספר על החשבונית, ענו לי ואמרו שאנשי המכירות שלהם יודעים שאסור למכור לאנשים מעל גיל 80. העבירו לי את המספר של הסוכן, התקשרתי אליו ואמר שהוא לא מכיר שום מגבלה כזאת מהם (הוא הגיע באופן פיזי לדירה של אבא של בקיבוץ, כלומר היה לו את השם המלא והוא שאל חברי קיבוץ איפה הוא גר, ואבא שלי לא זכר את הביקור יומיים אחרי). חזרתי לטלפון הראשון והם ביטלו את העיסקה.
זה היה לפני יותר מחמש שנים אז לא יודעת איך מתנהלים היום מולם.

לצערי יש לי ניסיון עם זה במשפחה. אם העסקה בלתי סבירה לחלוטין והאדם המבוגר לא זוכר אותה, אפשר לערער על העסקה אצל חברת האשראי ולהגיד להם שלמיטב ידיעתכם לא הייתה עסקה כזאת. חברת האשראי מבטלת את החיוב מיד ומבקשת הקלטה של העסקה ממי שחייב את הכרטיס. במצב הזה סיכוי גבוה שהרמאים יוותרו.(בכל המקרים אצלנו, זה מה שקרה). אם הם יספקו הקלטה וישכנעו את חברת כרטיסי האשראי שהעסקה בסדר, אז קחו את ההקלטה ותגישו עליהם תלונה במשטרה. הם הרגע סיפקו לכם ראיות.
יותר חשוב, קחו את פנקס הצ'קים. יש נוכלים שמחפשים אנשים מבוגרים עם התחלה של דמנציה, מספרים להם שמגיע להם לקבל הרבה כסף. אז באים אליהם, מבקשים את פנקס הצ'קים, כותבים על הצ'קים סכומים אסטרונומיים ומבקשים מהאדם המבוגר לחתום עליהם, כאשר הם מספרים שהצ'ק זה דמי טיפול בשביל הכסף הגדול שהאדם המבוגר הולך לקבל.

נערך לאחרונה ב:
מהשרשור פה הציעו פתרונות רלוונטיים ויפים שבאמת יכולים לתת מענה לסיטואציה הזו.
הייתי ממליץ משהו אולי יותר קיצוני אבל יפתור את הבעיה (זה מה שעשיתי עם בן משפחה שלי לפני כ-5 שנים לתקופה מסויימת עד שהתיישר):
א. אין פנקס צ'קים.
ב. אין כרטיסי אשראי.
ג. יש מזומן / סניפומט.

עשיתי זאת, כי גיליתי שיש לו איזה 4-5 ביטוחי בריאות / חיים / תאונות אישיות וכו', מנוי לעיתון שמגיע עד הדלת (יש אפליקציות בימינו), תשלום הזוי לחברת סלולר ועוד כמה עיסקאות אשראי עם התחייבויות ארוכות טווח.

מה קרה בפועל?
א. לא היו יותר התחייבויות / עיסקאות הזויות (העיסקאות שהיו קיימות - ביטלתי).
ב. חי על מזומן או כרטיס דיירקט. רוצה משהו? צריך להוציא כסף. האדם מטבעו מתעצל כך שבאופן אוטומטי היקף העיסקאות ירדו.
ג. צריך משהו רק באשראי? אין בעיה, הוא היה מתקשר אליי (במקום לבית העסק) ואני הייתי מבצע את העיסקה אם הייתי רואה לנכון. במידה שהיה נראה לי הזוי או לא נדרש, הייתי מסביר לו למה לא צריך לבצע את העסקה וכך לא היו טעויות.

אחרי חצי שנה, הכל התיישר ובא על מקומו בשלום. היום הבן אדם הרבה יותר מחושב, לא מוציא כסף על דברים שאינם נדרשים (את האשראי החזרתי לו כמובן) ואינו חשוף לכל מיני סוכני מכירות שקריים למיניהם.

זו רק המלצה, כל מקרה לגופו - שיהיה בהצלחה.

בכלל ערעור על עסקת אשראי הוא כלי חשוב, פשוט ויעיל. השתמשתי בזה כמה פעמים גם למשפחה במקרים דומים למה שהוזכר פה וגם על חיובים שלי כאשר הזמנתי משהו והמוצר לא סופק וגם לא קיבלתי החזר וגם כאשר חויבתי סכום גבוה יותר על עסקה ממה שאמור היה להיות. בכל המקרים הכסף הוחזר לגמרי בלי שום בעיות.

בכלל ערעור על עסקת אשראי הוא כלי חשוב, פשוט ויעיל. השתמשתי בזה כמה פעמים גם למשפחה במקרים דומים למה שהוזכר פה וגם על חיובים שלי כאשר הזמנתי משהו והמוצר לא סופק וגם לא קיבלתי החזר וגם כאשר חויבתי סכום גבוה יותר על עסקה ממה שאמור היה להיות. בכל המקרים הכסף הוחזר לגמרי בלי שום בעיות.

בשיחה עם חברת האשראי אמרו לי שאין להם מה לעשות עם עסקה שאושרה כביכול ע"י בעל הכרטיס.
מה טכנית אתה עושה כדי לערער על העסקה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T דירוג אשראי צנח דרסטית - חזרת צ'ק מסיבה טכנית צרכנות פיננסית 67
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
A סדר בכרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 12
ד אשראי לחיובים בחו״ל צרכנות פיננסית 1
H סרטון בטיקטוק על גביית חוב ודיון אודות אשראי ונזילות פוסטים מאיכות נמוכה 2
מ תסכול מכרטיס אשראי אמריקאי ראשון צרכנות פיננסית 1
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
N כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
A השפעות של חריגה מהמסגרת אשראי פוסטים מאיכות נמוכה 20
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
WRLD כרטיס אשראי ראשון צרכנות פיננסית 22
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
A כרטיס אשראי flycard מסוים צרכנות פיננסית 1
TheOneTech כרטיס אשראי לא יקר לעסקאות מתמשכות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
C הגדלת מסגרת אשראי צרכנות פיננסית 27
R בעיה בדירוג אשראי - איך פותרים את זה ? שוק ההון 25
R תיקון דירוג אשראי נמוך אוף טופיק 0
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
פיטר גריפין ביטוח נסיעות דרך כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 26
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
TheOneTech שאלה על כרטיס אשראי של חבר מחו"ל צרכנות פיננסית 6
D חשבון מסחר IBI- ריבית עבור מסגרת אשראי? שוק ההון 3
C דוח מסלקה פנסיונית ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 8
V תשלום בטוח באינטרנט דרך אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
Flex אשראי הייטקזון פוסטים מאיכות נמוכה 1