• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אמ;לק: קניית קרנות איריות בדולרים

• פותח הנושא tuple
  • פורסם בתאריך

tuple

משתמש רגיל
דירוג
41
יש ברשותי דולרים ואיני מעוניין להמיר אותם לשקלים.
הייתי רוצה להשקיע בקרנות צוברות איריות, אין בארה"ב קרנות צוברות(?) ובעיקר כדי להימנע מהמיסוי (עיזבון/ירושה) בארה"ב.
מה תהיה הדרך הכי נוחה לקנות קרנות איריות בדולרים?
תודה.

יש קרנות איריות שנסחרות בדולרים (בבורסת לונדון למשל) תחפש בפורום קרנות איריות צוברות. חבל על השרשור

ראיתי באתר של בלאקרוק
הבעיה שאני לא מוצא דרך לקנות את הקרנות דרך מיטב

נערך לאחרונה ב:
VWRA / VHVE+VFEA
IMID / IWDA+EIMI

פרטים נוספים תוכל למצוא ע"י חיפוש מהיר בפורום כמו שכתבו מעליי

אחדד את השאלה - אני מכיר את הקרנות העוקבות מה שלא מצאתי זאת דרך לקנות אותן דרך מיטב, רציתי לשאול אם יש כאלו שעשו את זה?

אחדד את השאלה - אני מכיר את הקרנות העוקבות מה שלא מצאתי זאת דרך לקנות אותן דרך מיטב, רציתי לשאול אם יש כאלו שעשו את זה?
פעם אחרונה שבדקתי, בתי ההשקעות הישראלים לא מציעים ללקוחות קטנים מערכת מסחר בבורסות חו'ל שאינן ארה'ב.
בדוק עם מיטב. יתכן שבכדי לקנות בבורסות אירופאיות אתה צריך להעביר פקודה טלפונית דרך חדר המסחר.

תבדוק גם עמלות , יכול להיות שיהיו גבוהות משמעותית ממה שאתה רגיל במסחר בארה"ב

אתם צודקים, ניתן לבצע את הפעולות רק בטלפון והעלות לא נמוכה בכלל.
איזה אופציות עומדות בפני (יש כאלו?) להשקיע בקרנות בדולרים מבלי להיכנס לעניין מס ירושה בארה״ב?

אתם צודקים, ניתן לבצע את הפעולות רק בטלפון והעלות לא נמוכה בכלל.
איזה אופציות עומדות בפני (יש כאלו?) להשקיע בקרנות בדולרים מבלי להיכנס לעניין מס ירושה בארה״ב?
אני בגלל זה בהליכי בדיקה ומעבר לברוקר זר

שאלה נוספת, יש קרנות שנסחרות בבורסה בלונדון בדולרים?
לפי האתר של בלאקרוק, אם הבנתי נכון את המקרא, נראה שיש אבל הבחור במיטב צחק עלי ככשאלתי על האופציה לקנות בבורסה בלונדון בדולרים.

כשהיה לי חשבון באקסלנס (עד לפני כשנה), באמצעות המערכת של IB, מסחר בקרנות דולריות בלונדון נעשה אונליין ובעמלת מינימום של $5.
שאלה נוספת, יש קרנות שנסחרות בבורסה בלונדון בדולרים?
לפי האתר של בלאקרוק, אם הבנתי נכון את המקרא, נראה שיש אבל הבחור במיטב צחק עלי ככשאלתי על האופציה לקנות בבורסה בלונדון בדולרים.
בודאי.

תודה, אבדוק את העניין בבתי השקעות אחרים

תודה, אבדוק את העניין בבתי השקעות אחרים
לדעתי גם הברוקר הנוכחי שלך מאפשר עבודה דרך IB (בדוק איתם אם ניתן לעבור), ולדעתי המחיר יהיה דומה לארה"ב במקרה כזה (גם אם יגידו לך אחרת - בדוק בעצמך אחרי שיחברו אותך למערכת של IB).

אני מתלבט אם לעבור לברוקר בגלל התשלום על העברת התיק (חבל שלא חשבתי על זה קודם) לפני שאני מכניס עוד כסף. כרגע זה מספר מאות שקלים ובהמשך כנראה יהיה יותר
הציעו לי בבנק עמלות קניה מכירה דומות ופטור מדמי משמרת זה משהו שכדאי לשקול?

אני מתלבט אם לעבור לברוקר
אני לא בטוח למה אתה מתכוון. אתה מתלבט אם לעבור לברוקר אחר? כי מיטב דש טרייד זה גם ברוקר (שכאמור, כנראה מאפשר את מה שאתה מחפש).

אף אחד בברוקר הישראלי הנוכחי שלי (פסגות) לא סיפר לי מעולם שיש אפשרות לעבוד מול IB, להפך אמרו לי במפורש שבשביל לסחור בניירות אירופאיים אני חייב להתקשר לחדר המסחר....

כאשר התעניינתי בהצעת מחיר מאקסלנס זה גם כן לא נאמר לי ואף נאמר לי במפורש שמסחר בדולרים כפוף לעמלה פר כמות שקונים מהנייר ולא באחוזים אפילו אם זה באירופה ולא בארצות הברית...

אף אחד בברוקר הישראלי הנוכחי שלי (פסגות) לא סיפר לי מעולם שיש אפשרות לעבוד מול IB, להפך אמרו לי במפורש שבשביל לסחור בניירות אירופאיים אני חייב להתקשר לחדר המסחר....

כאשר התעניינתי בהצעת מחיר מאקסלנס זה גם כן לא נאמר לי ואף נאמר לי במפורש שמסחר בדולרים כפוף לעמלה פר כמות שקונים מהנייר ולא באחוזים אפילו אם זה באירופה ולא בארצות הברית...
נכון ונכון.

נכון ונכון.
אז אם מי צריך לדבר כדי שיגלו על האפשרות לעבוד מול IB?
אני לא בטוח למה אתה מתכוון. אתה מתלבט אם לעבור לברוקר אחר? כי מיטב דש טרייד זה גם ברוקר (שכאמור, כנראה מאפשר את מה שאתה מחפש).
אני תוהה אם לא עדיף להחליף לברוקר שבעתיד תהיה לי את האופציה לעבור ממנו לברוקר אחר (במידה ויהיו אופציות נוחות יותר - כמו אולי הבנק הדיגיטלי) מבלי לשלם מלא כסף על העברת תיק (כמו שקורה) עכשיו במיטב. (טעות שלי שלא וידאתי את כל התנאים)

אז אם מי צריך לדבר כדי שיגלו על האפשרות לעבוד מול IB?
פסגות, ככל הידוע לי, לא עובדים עם IB; מיטב, ככל הידוע לי, כן. אין קשר ביניהם...

מיטב, ככל הידוע לי, כן.
אני במיטב, הייתי בשיחה גם עם שירות לקוחות וגם עם חדר מסחר האופציה היחידה שקיבלתי זה ביצוע פעולות טלפוני עם עמלות גבוהות.
בנוסף הבחור גם אמר לי שהמסחר תמיד בפאונד כי זה "לונדון" ויש כמובן עמלת המרה לא קטנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
c881 אמ:לק בת 18,עובדת מכיתה ג', חסכון של 85,000$ אוף טופיק 39
O אמ;לק לבחירת הקרנות בפלח המנייתי שוק ההון 51
tomer111 מיטב טרייד והסכם עם אפ. אמ. אר. שנראה לי מאוד דרקוני, האמנם? שוק ההון 16
I ניוד החלק ההוני של ביטוח המנהלים לק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ב איחור של יום בהפקדה לק"ה צרכנות פיננסית 10
R שאלות בנוגע לק. פנסיה וק. השתלמות צרכנות פיננסית 0
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 22
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2
Y קניית נייר ערך העוקב אחרי מחיר SOLANA השקעות אלטרנטיביות 0
M קניית דירה ראשונה בפרויקט דירה בהנחה - השוואת תמהילים נדל"ן 52