• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אג"ח ארה"ב - סיכון מטבע

Plato

משתמש רגיל
דירוג
38
משיקולי פיזור גאוגרפי אני רוצה שחלק מהכספים שלי יישבו ב-IB. לאור הקצאת הנכסים שלי, והרצון למקסם יעילות מיסויית (לנצל ככל שאפשר את החשבונות הפטורים לנכסים מסוכנים ובמידת האפשר להשקיע בנכסים סולידיים רק בתיקים הפרטיים), יש לי שלוש אפשרויות:

1. רכישת מניות ב-IB במחיר של הגדלת החלק הסולידי בחשבונות הפטורים
2. רכישת אג"ח ארה"ב (מח"מ קצר/בינוני) ב-IB במחיר של סיכון מטבע
3. שילוב בין 1 ל-2 (לרכוש ב-IB גם מניות וגם אג"ח ארה"ב)

המטרה של החלק הסולידי מבחינתי היא כפולה: (1) שמירה על יציבות במקרה של טלטלה בשווקים וצניחה משמעותית בחלק המנייתי (הרגעה פסיכולוגית שתעזור לי לדבוק בתכנית); (2) הגנה מסוימת, גם אם לא מלאה, מפני אינפלציה. טווח ההשקעה הוא מינימום 20 שנה.

מה הייתם עושים אם הייתם אני? מוותרים דה-פקטו על הטבות מס (1), נוטלים סיכון מטבע (2), או הולכים על שילוב ביניהם (3)?

מה הייתם עושים אם הייתם אני?
זה:
2. רכישת אג"ח ארה"ב (מח"מ קצר/בינוני) ב-IB במחיר של סיכון מטבע

המטרה של החלק הסולידי מבחינתי היא כפולה: (1) שמירה על יציבות במקרה של טלטלה בשווקים וצניחה משמעותית בחלק המנייתי (הרגעה פסיכולוגית שתעזור לי לדבוק בתכנית); (2) הגנה מסוימת, גם אם לא מלאה, מפני אינפלציה. טווח ההשקעה הוא מינימום 20 שנה.
אג"ח ממשלתי אמריקאי קצר/בינוני אכן מטפל ב2 הסעיפים שציינת.

לא יעוץ!

למה היית בוחר באופציה (2)?

1. רכישת מניות ב-IB במחיר של הגדלת החלק הסולידי בחשבונות הפטורים
נראה לי שלרוב יהיה עדיף למשוך את הכסף ולהשקיע עצמאית כל עוד מדובר בנתח סולידי, פשוט כי הטבת המס כבר לא שווה הרבה, אפשר לקנות למשל דרך הבנק קרן כספית עם מיסוי ריאלי ולשלם דמי ניהול נמוכים..
כלומר קרן השתלמות באמת צריכה להיות 100% מניות, וגם אז לא בטוח שזה משתלם (בעיקר אם לא IRA, יש על זה דיונים נפרדים).

פיזור אני מבין, אבל לא מובן לי בשביל מה לרכוש אגח עם סיכוני מטבע ב IB ? מכמה סיבות.

1. אם האגח מיועד להגנה מנפילה בשוק, (איזה שוק ? ) מה יעזור לך אגח בדולר ? אלא אם כן אתה שוקל לעזוב את הארץ.

2. הטווח הוא לא קצר, בטווח כזה, בשביל מה אתה צריך אגח בכלל ? למה לא מדד מניות רחב כמו ACWI

3. מפני איזה אינפלציה אתה רוצה להגן ? אני לא רואה איך אגח אמריקאי מגן עליך בפני אינפלציה בארץ. יש כמובן קורלציה, אבל הגנה ?

לא ייעוץ כמובן.

כי היא עונה על המטרות שלך.
נכון, אבל גם אג"ח ממשלת ישראל מסוג דומה יענה על המטרות שלי, אז למה לא לרכוש אותו בתיקים הפטורים בארץ וב-IB לרכוש מניות?

נכון, אבל גם אג"ח ממשלת ישראל מסוג דומה יענה על המטרות שלי, אז למה לא לרכוש אותו בתיקים הפטורים בארץ וב-IB לרכוש מניות?
כי הם פטורים ממס, עדיף שיהיו שם נכסים בעלי תשואה גבוהה יותר.

כי הם פטורים ממס, עדיף שיהיו שם נכסים בעלי תשואה גבוהה יותר.
אוקיי, אז בנסיבות הספציפיות האלה - היית לוקח את סיכון המטבע (הפוטנציאלי) לטובת מקסום הטבות המס (הוודאיות). תודה!

אם האגח מיועד להגנה מנפילה בשוק, (איזה שוק ? ) מה יעזור לך אגח בדולר ? אלא אם כן אתה שוקל לעזוב את הארץ.
הכוונה היא לירידות חדות בנכסים שעוקבים אחרי מדדי מניות גלובליים

2. הטווח הוא לא קצר, בטווח כזה, בשביל מה אתה צריך אגח בכלל ? למה לא מדד מניות רחב כמו ACWI
האג"ח ממלא שתי מטרות, לראשונה יש אפקט פסיכולוגי משמעותי מבחינתי - מזעור תנודתיות של התיק בכללותו + הגנה מסוימת מפני אינפלציה. זה כמובן לא סותר את העובדה שהחלק המנייתי כולל מדדי מניות רחבים

3. מפני איזה אינפלציה אתה רוצה להגן ? אני לא רואה איך אגח אמריקאי מגן עליך בפני אינפלציה בארץ. יש כמובן קורלציה, אבל הגנה ?
התכוונתי להגנה במובן שהיות והאג"ח נושא תשואה כלשהי, הוא ממזער במידה מסוימת (גם אם לא מלאה) את השחיקה האינפלציונית של הכסף לו היה נשאר במזומן, בין בדולר, בין בשקל.

אוקיי, אז בנסיבות הספציפיות האלה - היית לוקח את סיכון המטבע (הפוטנציאלי) לטובת מקסום הטבות המס (הוודאיות). תודה!
אני אישית כן, במיוחד כי הסיכון הזה הוא גם סיכוי: יתכן והדולר יתחזק וטכנית זה אפילו מפחית לך סיכון של המדינה.

מה הייתם עושים אם הייתם אני?
ראשית לכל הייתי מפנים היטב שאם -
טווח ההשקעה הוא מינימום 20 שנה.
אז מקרים של טלטלה בשווקים יבואו וילכו כמה וכמה פעמים ומה שהכי חשוב זה להתעלם, להתעלם ועוד פעם להתעלם.

להבין שאת הפילוסופיה צריך להעביר מהתיאוריה אל הפרקטיקה. אחר כך אפשר לתכנן הקצאת נכסים. אבל קודם כל להפנים ולהתעלם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
ס אג"ח ארה"ב או אג"ח ארץ שוק ההון 2
ס קרן מחקה אג"ח ארה"ב-מנוטרלת מטח שוק ההון 0
J איתור וקנית אג"ח ממשלת ארה"ב שוק ההון 0
פ אג"ח ארה"ב מדינה - איך לקנות פוסטים מאיכות נמוכה 2
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
א קרן מחקה אג״ח קונצרני ארה״ב שוק ההון 0
O PFIC על ETF של ISHARES שמחקה אג"ח של ממשלת ארה"ב שוק ההון 5
א איך אני מוצא סימבולים של אג"ח ממשלת ארה"ב שפוקע בתאריך כלשהוא שוק ההון 2
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
ת היתרונות של קרנות אג״ח ארה״ב צוברות (בלאקרוק) שוק ההון 9
E שאלה על מיסוי אג"ח קונצרני ארה"ב לאזרח ישראלי מיסים 5
Y אג"ח ממשלתי ארה"ב שוק ההון 2
א אג"ח מדינה כללי של ארה"ב שוק ההון 8
ה אג״ח קונצרני ארה״ב ומס ירושה אמריקאי שוק ההון 0
חתול לילה קרן על אג"ח ממשלתי ארה"ב שוק ההון 1
A קרן מחקה אג"ח ארה"ב שוק ההון 7
the_newbie שילוב אג"ח ממשלת ארה"ב שוק ההון 20
unrealx חושב לשים את כל החלק אג"חי בתיק בקונצרני ארה"ב דירוג השקעה, תעצרו אותי שוק ההון 7
unrealx קרנות אג"ח קונצרני ארה"ב שלא הבנתי אחרי מה הן עוקבות שוק ההון 4
א עזרה במציאת תעודה / קרן מחקה ישראלית אג"ח ממשלתי ארה"ב שוק ההון 7
omertal Yield עבור אג"ח ממשלת ארה"ב שוק ההון 12
שיקלר תשואוץ אג"ח - ישראל מול ארה"ב שוק ההון 20
ע למה התשואה בETF אג"ח ארה"ב הרבה יותר נמוכה מהאג"ח עצמם שוק ההון 12
א איך יתכן שריבית אג"ח ספרד/איטליה נמוכות משל ארה"ב ? שוק ההון 22
ע אג"ח ארה"ב עם ריבית יותר גבוה מCD'S? שוק ההון 1
omertal אג"ח ארה"ב ארוך-טווח שוק ההון 20
Modric19 שאלת תם על אג"ח ארה"ב שוק ההון 7
א האם ניתן לקנות אג"ח ארה"ב בניטרול מטבע ? שוק ההון 1
B אג"ח ארה"ב - שינוי מגמה שוק ההון 37
Barak_hed אג"ח קונצרני ארה"ב האם מומלץ שהדולר נמוך או שאין קשר ? שוק ההון 3