• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דעות על הרכב תיק

MadMarket

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן,
לאחרונה ניסיתי להרכיב תיק השקעות. התיק מיועד להשקעה פסיבית במדדים לטווח של עשרות שנים, והוא מתחיל מהון של כמה עשרות אלפי שקלים ויקבל הפקדות לאיזון מדי רבעון.
הרכב התיק:
פלח מנייתי (80%):
iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF - 20%
iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR - 16%
iShares Core S&P 500 UCITS ETF - 44%
(אחוזים מהתיק לא מהפלח)
פלח אג״חי (20%):
קרן מחקה של קסם על מדד שקליות ריבית קבועה ממשלתיות - 10%
קרן מחקה של קסם על צמודות מדד ממשלתיות - 10%

רציתי להכניס גם 10% של קרן רייט כלשהי אבל לא מצאתי קרן מספקת (דמי ניהול נמוכים וצוברת דיבידנדים) בבורסה בארץ, ולפחות כרגע להתחלה אני לא רוצה לסחור בחו״ל.
שיקולים:
מחפש פיזור מירבי. קרן בלאקרוק העולמית היא עם דמי ניהול גבוהים (0.6%) לכן אני מחלק את הפיזור בין כמה קרנות במקומה. מפספס בדרך חלק מהשווקים.
גודל כל קרן נקבע לפי היחס של כל מדינה ב-MSCI ACWI. שווקים שלא נכנסו לתיק נספגו ביחס שווה לשאר הקרנות.
בכל הנוגע לאג״ח - טרם הבנתי את כל השוק הזה באופן מלא, לכן ניסיתי לבצר את האפיק הזה כהגנה סולידית מפני דפלציה ואינפלציה.
התיק מתנהל בחשבון ממוסה נכון לעכשיו, ויתחלק עם קה״ש בעתיד.
אשמח לקבל חוות דעת, הערות ותגובות.
תודה רבה!

Em יוצא 25% מהחלק המנייתי בעוד שמשקלו בעולם 10%.

Em יוצא 25% מהחלק המנייתי בעוד שמשקלו בעולם 10%.
תודה, אתקן!

אתה בדרך הנכונה.

למה אתה צריך להגן מפני זה?
הבנתי מהבלוג שזה סיכון מסוים שדורש לנקוט באסטרטגיה מסוימת כדי לנסות ולהגן על ההון ממנו. אני מבין מהתגובה שלך שזו לא אופציה ממשית ולא כדאי להתייחס אליה בהכרח... אם כן, אני עדיין תוהה מה השיקולים להקצאת הנכסים באג״ח?
עבורי, האג״ח נועד לאזן את תנודתיות התיק ולאפשר נעילת רווחים באיזון.

הבנתי מהבלוג שזה סיכון מסוים שדורש לנקוט באסטרטגיה מסוימת כדי לנסות ולהגן על ההון ממנו
לא בטוח שהבנת את הכוונה בבלוג.
באותו תיק שראית שמכיל אג"ח שקלי ואג"ח צמוד (לסביבות דיפלציה ואינפלציה) יש מטרה לאג"ח.
מטרת העל של האג"ח שם היא להוות כרית ביטחון, ולהוות חלק יציב בתיק שמכיל רכיבים בעלי סיכון גבוה.
האג"ח נבחר להיות בשקלים כדי לתת יציבות לתיק כשמודדים את ערכו בשקלים (מטבע מקומי). בתיק של 80% מניות כמו שלך התרומה של היציבות השקלית כבר די זניחה בהשוואה לדולרים, שקלים או אג"ח ממשלתי ארה"ב בעל מח"מ דומה.
מכל מקום, אם בכל זאת אג"ח ישראלי, אז למה לא להגן עליו מאינפלציה? מכאן מגיע הרעיון של אג"ח צמוד - לשמור על ערכה של כרית הביטחון. אבל אם כל החלק הסולידי יהיה צמוד וניקלע למשבר דיפלציוני, זה עלול לכרסם בחלק הסולידי של התיק. מכאן מגיע האג"ח השקלי - להגן מפני האג"ח הצמוד בדיפלציה ולא מפני סיכון דיפלציה לתיק. בכל מקרה זו רק דעתי, לא מייעץ או ממליץ.

לא בטוח שהבנת את הכוונה בבלוג.
באותו תיק שראית שמכיל אג"ח שקלי ואג"ח צמוד (לסביבות דיפלציה ואינפלציה) יש מטרה לאג"ח.
מטרת העל של האג"ח שם היא להוות כרית ביטחון, ולהוות חלק יציב בתיק שמכיל רכיבים בעלי סיכון גבוה.
האג"ח נבחר להיות בשקלים כדי לתת יציבות לתיק כשמודדים את ערכו בשקלים (מטבע מקומי). בתיק של 80% מניות כמו שלך התרומה של היציבות השקלית כבר די זניחה בהשוואה לדולרים, שקלים או אג"ח ממשלתי ארה"ב בעל מח"מ דומה.
מכל מקום, אם בכל זאת אג"ח ישראלי, אז למה לא להגן עליו מאינפלציה? מכאן מגיע הרעיון של אג"ח צמוד - לשמור על ערכה של כרית הביטחון. אבל אם כל החלק הסולידי יהיה צמוד וניקלע למשבר דיפלציוני, זה עלול לכרסם בחלק הסולידי של התיק. מכאן מגיע האג"ח השקלי - להגן מפני האג"ח הצמוד בדיפלציה ולא מפני סיכון דיפלציה לתיק. בכל מקרה זו רק דעתי, לא מייעץ או ממליץ.
יש לי שאלות על דברייך ואשמח להמשיך את השיחה בהודעות פרטיות, אם זה יתאים לך. אני לא מצליח לשלוח לך הודעה פרטית.

לשאר קוראי הנושא - אם קראתם את הדיון ועלתה לכם מחשבה - אני אשמח אם תשתפו אותה כאן. אני מחפש את הדעות שלכם!

לשאר קוראי הנושא - אם קראתם את הדיון ועלתה לכם מחשבה - אני אשמח אם תשתפו אותה כאן. אני מחפש את הדעות שלכם!

איך שאני רואה את זה:
אג"ח לא יהיה "משקל נגד" למניות בתיק. כמו שראית בזמן האחרון, כשהמניות נופלות ב- 30% האג"ח במקרה הטוב עולה ב- 1% (אם הוא לא נופל גם).

התפקיד של האג"ח אצלי הוא "כסף שאני לא מוכן להפסיד, ונותן קצת ריבית".

אג"ח שקלי לא עונה על התפקיד כי הוא מאבד את ערכו באינפלציה.
אג"ח צמוד יכול לרדת בזמן של דיפלציה - אז מה? הדיפלציה מגדילה במקביל את כוח הקנייה.

כאשר נחזור לימים שאג"ח נותן ריבית של 4-5% אפשר יהיה למצוא לו תפקידים אחרים בתיק, בינתיים אנחנו לא שם.

יש לי שאלות על דברייך ואשמח להמשיך את השיחה בהודעות פרטיות, אם זה יתאים לך. אני לא מצליח לשלוח לך הודעה פרטית.
יש מגבלה על שליחת הודעות למשתמשים חדשים (אתה צריך להגיע למספר מסויים של פוסטים אאל״ט) וגם לצערי אסור בפורום ייעוץ מסוג זה או אחר. אבל תרגיש חופשי להמשיך פה את הדיון, לשאול ולקבל עוד דעות שלי ושל אחרים.
מה שכן, אני חושב שאתה לגמרי בכיוון הנכון ובכל מקרה ההתפלפלות על אג״ח ממשלתי עם מח״מ קצר היא בכל מקרה התפלפלות על תשואות קטנות מאוד, וההחלטה החשובה ביותר היא הגדרת אחוז הפלח המנייתי וההבנה כמה הוא מתאים לך (במקרה שלך 80%)

איך שאני רואה את זה:
אג"ח לא יהיה "משקל נגד" למניות בתיק. כמו שראית בזמן האחרון, כשהמניות נופלות ב- 30% האג"ח במקרה הטוב עולה ב- 1% (אם הוא לא נופל גם).

התפקיד של האג"ח אצלי הוא "כסף שאני לא מוכן להפסיד, ונותן קצת ריבית".

אג"ח שקלי לא עונה על התפקיד כי הוא מאבד את ערכו באינפלציה.
אג"ח צמוד יכול לרדת בזמן של דיפלציה - אז מה? הדיפלציה מגדילה במקביל את כוח הקנייה.

כאשר נחזור לימים שאג"ח נותן ריבית של 4-5% אפשר יהיה למצוא לו תפקידים אחרים בתיק, בינתיים אנחנו לא שם.

אג"ח דולרי נתן 6.4% בשלושת החודשים האחרונים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S דעות על הרכב תיק השקעות פסיבי שוק ההון 16
לא חשוב שמות דעות בדבר הרכב תיק ההשקעות שלי - טיוטא ראשונית שוק ההון 67
A תמהיל משכנתא מחודש מאי 2022, סילוקין ותוכנית המשך. דעות והמלצות? נדל"ן 7
G חילוקי דעות בנוגע לשכר, כיצד לנהוג? אוף טופיק 19
T IBI PILLAR - דעות וחלופות נדל"ן 4
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275
T Coinbase הונפקה בורסת הקריפטו - דעות השקעות אלטרנטיביות 38
B דעות על תיק השקעות עתידי שוק ההון 21
S עוד לא החלטתי למי להצביע ורוצה לשמוע דעות של אחרים פוסטים מאיכות נמוכה 154
ח תיק השקעות ראשון - דעות? שוק ההון 18
ס אשמח לשמוע דעות לפני פתיחת תיק השקעות, האם זה הדבר הנכון כרגע? שוק ההון 20
T חוזה השקעות שעשיתי | דעות? שוק ההון 7
ס אשמח לשמוע דעות לגבי תואר שני במנהל עסקים התפתחות אישית 0
A דעות והערות למעבר למסלול מחקי מדד שוק ההון 19
D משקיע מתחיל - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 12
לא חשוב שמות בקשת דעות בדבר הפלח האג"חי בתיקי הקט. שוק ההון 42
G דעות על מגדלי הים התיכון שוק ההון 3
הק995 שתי דעות מנוגדות עם השלכות עצומות. מה דעתכם? שוק ההון 18
קורא הדוק תוכנית פנסיונית - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 33
F דעות לגבי השקעה ב-All in one ETF שוק ההון 2
A קרן השתלמות מגדל פאסיבי כללי , דעות צרכנות פיננסית 1
ק מבקש לשמוע דעות על תיק ההשקעות שלי שוק ההון 10
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
O שאלה לגבי הרכב נכסי קרן כספית שוק ההון 6
F חיפוש ני"ע והבנת הרכב קרן נאמנות שוק ההון 8
S הבדל בין היקף נכסים וחשיפות לבין פירוט הרכב הנכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
לאץ' הרכב נכסים פנסיה מנייתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S הפניקס השתלמות מחקה מדד s&p500 - הרכב נכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M הרכב הלוואת משכנתא שקיבלתי מהבנק נדל"ן 16
א המלצה על הרכב תיק שוק ההון 9
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
נ "גם לי יש תיק אחד" - שאלות על הרכב תיק שוק ההון 2
2028_שנת_פרישה זיהוי הרכב השקעות - קרן סל מחקה מדדי אג"ח שוק ההון 3
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
B מבט על הרכב התיק שלי שוק ההון 10
ר הרכב נכסים של קרנות הסל. מה קורה כאן? שוק ההון 19
ה הרכב נכסים מול מדיניות השקעה שוק ההון 1
M777 אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
Q האם שיניתם את הרכב התיק בגלל הקורונה? שוק ההון 3
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
A הרכב מזומן בתיק וסיכון מט״ח שוק ההון 16
ה הרכב מניות עולות ויורדות בתוך מדד שוק ההון 1
S הרכב התיק שלי ושינויים גדולים שצפויים בקרוב (אזרח ישראלי שחי בארה״ב ובקרוב יהיה תושב חוזר) שוק ההון 120
T הרכב תיק הכולל נדל"ן - פידבק שוק ההון 12
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86

נושאים דומים

Back
למעלה