• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

9.9 מ' בבנק - מה לדרוש בחשבון העו"ש וההשקעות

אולי יש לך תיאבון גדול לכסף
כנראה שהרבה הרבה פחות מלאדם הממוצע.

ש אנשים ש-10 מיליון מספיק להם
גם לי זה מספיק מעל ומעבר. אבל להגיד שאין הבדל בין 10 ל20 מיליון???

אגב, רוב האנשים משנים את ההרגלים ואת אופן השימוש בכסף כשיש להם סכומים כאלו.

לך זה הזוי, אולי יש לך תיאבון גדול לכסף, יש אנשים ש-10 מיליון מספיק להם, לך תבין.

יש שתי דרכים להסתכל על זה.

אחת זה להגיד: יש לי את כל הכסף שאני צריך. למה לסכן אותו? נשים את כולו באג"ח ממשלתי.
השנייה זה להגיד: יש לי כל כך הרבה כסף שאני לא צריך, אפשר לשים חלק במניות ומקסימום לחכות הרבה אם תהיה מפולת.

אני לא חושב שיש כאן תשובה אחת נכונה, לאנשים שונים יש תועלת שולית שונה.

למישהו מתחיל יהיה לו מאוד קשה לפתור את הלחץ מנפילות בשוק
ניתן לפתור את זה ע"י כניסה הדרגתית: לוקחים שתי קרנות נניח אצלי זה IWDA למניות ו-IB01 לאגחים.
מתחילים עם 20% במניות ו-80% באגחים.
אחרי שנה מעבירים רבע מהאגחים למניות.
אחרי עוד שנה שליש ממה שנשאר באגחים למניות.
כך באופן הדרגתי עוברים עד שמגיעים לתמהיל שמרגישים נוח איתו.

ניתן לפתור את זה ע"י כניסה הדרגתית: לוקחים שתי קרנות נניח אצלי זה IWDA למניות ו-IB01 לאגחים.
מתחילים עם 20% במניות ו-80% באגחים.
אחרי שנה מעבירים רבע מהאגחים למניות.
אחרי עוד שנה שליש ממה שנשאר באגחים למניות.
כך באופן הדרגתי עוברים עד שמגיעים לתמהיל שמרגישים נוח איתו.
כבר דובר על זה רבות בפורום. אתה לא מבטל סיכון, רק דוחה אותו. עדיף בהרבה לקבוע תמהיל שנוח לך איתו, ולרוץ איתו מהיום הראשון.

העניין הוא שהטענה שלו היתה שהוא יקבל כמה אחוזים מאג״ח ממשלתי לטווח קצר כשלמעשה הוא יפסיד כסף במונחים ריאלים.
בראייתי זה לא משנה, אם היו לי 10M פנויים אז בכיף הייתי מוכן לאבד 0.5% ריאלי לשנה ובלבד ששאר הקרן לא תיפגע.
וזה מהסיבה שסכום כזה מספיק לכל שארית חיי עם פקטור ביטחון גדול.
אבל כל אחד והשיקולים שלו, מי שרוצה לקחת סיכון ולהגדיל את הסכום עבור הילדים - ליגיטימי לחלוטין.

בראייתי זה לא משנה, אם היו לי 10M פנויים אז בכיף הייתי מוכן לאבד 0.5% ריאלי לשנה ובלבד ששאר הקרן לא תיפגע.
וזה מהסיבה שסכום כזה מספיק לכל שארית חיי עם פקטור ביטחון גדול.
אבל כל אחד והשיקולים שלו, מי שרוצה לקחת סיכון ולהגדיל את הסכום עבור הילדים - ליגיטימי לחלוטין.
אתה חושב ככה רק כי אין לך 10 מיליון.

אתה חושב ככה רק כי אין לך 10 מיליון.
אני לא מאוד רחוק.
ועדיין חלקים גדולים בתיק שלי מושקעים באג"ח מדינה צמוד. למה לי לסכן סכום שכבר מאפשר לי לצאת לפרישה מוקדמת?
אני לא עושה תחרות עם אף אחד.

אני לא מאוד רחוק.
ועדיין חלקים גדולים בתיק שלי מושקעים באג"ח מדינה צמוד. למה לי לסכן סכום שכבר מאפשר לי לצאת לפרישה מוקדמת?
אני לא עושה תחרות עם אף אחד.

סכום ש - ״דרוש״ לך בשביל לצאת לפרישה מוקדמת עדיין *צריך* לעשות בממוצע 3-4% בשנה (בהתאם למודל הפרישה המוקדמת שלך) במיוחד אם מדובר על פרישה מאוד מוקדמת.
ֿכך שבהגדרה אתה כנראה תהיה חייב ״לסכן״ חלקית את הכסף שלך ולא תוכל לשים את כולו באג״ח.
ֿאם יש לך הרבה מעל הסכום הדרוש לך, אתה יכול להרשות לעצמך לשים את כולו באג״ח אבל מה האינטרס? זה לא שאתה מבזבז על זה יותר זמן או באמת יותר מסכן את הכסף שלך. להיפך. חלוקה שמרנית בין אג״ח למניות כנראה דווקא פחות תסכן את הכסף שלך מאשר לשים את רובו/כולו באג״ח.

10 מיליון? מה רע בלשים את כל הסכום במגוון אגרות חוב ממשלתיות קצרות מועד יחסית? אחוזי תשואה בודדים אבל למה להכנס להרפתקאות וללמוד את תחום ההשקעות כשעדיף שאת הזמן תשקיעו בלייצר עוד מוצר/שירות או משהו חיוני לעולם, נשמע כמו תשואה יותר גבוהה על הזמן.

אבל גם על השקעות באג״ח צריך ללמוד:roll:... מה ההבדל בין ללמוד על זה לבין ללמוד על השקעות במניות? למה שמישהו ידע על איזה אגרות חוב לשים את הכסף אבל לא ידע על מדדי מניות מובילים? ואם הוא נותן למישהו אחר לנהל לו את הכסף איזה ביזבוז זמן נוסף נובע דווקא מהעובדה שמי שמנהל לו את הכסף ימנע מלהשקיע גם במניות?
ֿזה כאילו בכוח לקחת את הכסף ולמנוע ממנו לצמוח. למה?

אני ממש מצטער, אבל, אני יושב על עו"ש של 7 ספרות כבר מעל שנה, רואה את כל העולם, אחותו ונהג האוטובוס שעובר ליד הירקן שלו,
כולם מרוויחים בבורסה תשואות חלומיות, קונים מניות כאילו שזה שיח שמצמיח זהב.
בכל זאת, למרות פתיחת תיק וירטואלי שהיה מקפיץ אותי בעשרות אחוזים (לפחות 15% במדדים),
לא מסוגל להשקיע שקל מהפחד כי הנה בדיוק מרפי יגיע והשוק יחתוך "רק" 30% מהתיק.
בשנת 2000 ראיתי איך אנשים שיום אחד היו עם הון עצמי גדול, מושקעים עד צוואר ועפים על עצמם, נהפכים תוך חודש, לסמרטוטי רצפה חסרי אויר.
להבנתי למי שנכנס לנאסדק לפני הנפילה לקח להחזיר את הכסף 10 שנים. 10 שנים. 10. 10 שנים הוא חיכה להחזיר את הקרן.
עם כל הכבוד לסולידית ושאר האנשים שמשחקים פה, זה משחק, הימור, ללא שום מתכון בטוח.
אם השוק מבטיח תשואה ממוצעת של 5%, קחו את כל כספי מחר בבוקר, העמידו בטחונות! ותנו תשואה של 2.5% בלבד.
לצערי, להצעה הזאת אין קונים. אפילו יועץ ההשקעות של הבנק ואדון אלטשולר בעצמו לא מוכנים לעסקה כזאת.
מכאן אני מבין ש:
א. אני פחדן. אני לא מוכן לסכן את הקרן
ב. כמו שהרווחתי את הכסף עד היום (ניהול עסקים "אמיתיים") כך אעשה גם בעתיד (נפתח עוד פלאפליה)
ג. הבורסה היא הימור, יש המהמרים על 19 שחור ביחס 36:1 ויש סולידיים המשקיעים באדום ביחס 2:1 (לא כולל ה 0)
ד. אף אחד לא מוכן לקחת את ההון שלי תמורת אחוז מובטח, למרות שהוא יודע למכור אחוז גבוה יותר להמונים
ה. מועבר באתר של הסולידית הרושם כי הימור סילידי אינו הימור וכמעט ואין כותבים שנחתך להם ההון ולא חזר עדיין

לפותח הפוסט, קח את הזמן, אל תמהר, גם אם האינפלציה, דפלציה וכו יאכלו קצת,
תישן בשקט ותהנה רגע מהשלווה שמקנה ההון גם אם הוא נשחק לו לאיטו,
עברת את השלב הראשון ביציאה מהמטריקס, אל תמהר לקפוץ שוב פנימה.

אשמח לדעתכם

נערך לאחרונה ב:
בכל זאת, למרות פתיחת תיק וירטואלי שהיה מקפיץ אותי בעשרות אחוזים (לפחות 15% במדדים),
כן, זו הדילמה הקלאסית של פחד מול חמדנות.
השקעה זה עניין של פסיכולוגיה + ניהול סיכונים.

אם השוק מבטיח תשואה ממוצעת של 5%, קחו את כל כספי מחר בבוקר, העמידו בטחונות! ותנו תשואה של 2.5% בלבד.
לצערי, להצעה הזאת אין קונים. אפילו יועץ ההשקעות של הבנק ואדון אלטשולר בעצמו לא מוכנים לעסקה כזאת.
פיקדון קוקוס של מזרחי ל-16.5 שנים, 3.4% לשנה לא צמוד.

אני ממש מצטער, אבל, אני יושב על עו"ש של 7 ספרות כבר מעל שנה, רואה את כל העולם, אחותו ונהג האוטובוס שעובר ליד הירקן שלו,
כולם מרוויחים בבורסה תשואות חלומיות, קונים מניות כאילו שזה שיח שמצמיח זהב.
בשנת 2000 ראיתי איך אנשים שיום אחד היו עם הון עצמי גדול, מושקעים עד צוואר ועפים על עצמם, נהפכים תוך חודש, לסמרטוטי רצפה חסרי אויר.
להבנתי למי שנכנס לנאסדק לפני הנפילה לקח להחזיר את הכסף 10 שנים. 10 שנים. 10. 10 שנים הוא חיכה להחזיר את הקרן.
עם כל הכבוד לסולידית ושאר האנשים שמשחקים פה, זה משחק, הימור, ללא שום מתכון בטוח.
מכאן אני מבין ש:
ב. כמו שהרווחתי את הכסף עד היום (ניהול עסקים "אמיתיים") כך אעשה גם בעתיד (נפתח עוד פלאפליה)
ג. הבורסה היא הימור, יש המהמרים על 19 שחור ביחס 36:1 ויש סולידיים המשקיעים באדום ביחס 2:1 (לא כולל ה 0)
ד. אף אחד לא מוכן לקחת את ההון שלי תמורת אחוז מובטח, למרות שהוא יודע למכור אחוז גבוה יותר להמונים
ה. מועבר באתר של הסולידית הרושם כי הימור סילידי אינו הימור וכמעט ואין כותבים שנחתך להם ההון ולא חזר עדיין

לפותח הפוסט, קח את הזמן, אל תמהר, גם אם האינפלציה, דפלציה וכו יאכלו קצת,
תישן בשקט ותהנה רגע מהשלווה שמקנה ההון גם אם הוא נשחק לו לאיטו,
עברת את השלב הראשון ביציאה מהמטריקס, אל תמהר לקפוץ שוב פנימה.

אשמח לדעתכם

הבורסה היא לא הימור...היא לא מספר חסר משמעות. ואם אתה מסתכל עליה ככה אז באמת לא כדאי שתשקיע במדדים...כי ברגע שהם ירדו אתה תמכור ותצא.
אתה קונה אחזקות בחברות(אולי אפילו גם כמה חברות שמחזיקות גם פלאפליות...)....ותשואה ממוצעת היא בדיוק זה...ממוצעת...התשואה שלך כמעט אף פעם לא תהיה X% לשנה...היא לפעמים תהיה 16%, לפעמים 0% ולפעמים -40%(משבר 2008)...
אם אתה נשאר מושקע לאורך תקופה ארוכה, משקיע במדדיים רחבים, מוכן פסיכולוגית להתמודד עם ירידות מהותיות(שבטוח יבואו - הרוב מעריכים ביתר את יכולתם לשאת את "הכאב"...ולא כולם, למרות מה שאומרים לעצמם בעת גאות, מתאימים להשקעה במניות וזה בסדר לגמרי) ומבין במה השקעת(בכלל החברות הקיימות במקום מסויים אשר מייצגות כלכלה שאתה מקבל את חלקך בצמיחה שלה ולכן בסיכוי סביר עוד 15+ שנה תקבל את התשואה הממוצעת(אך לא מובטחת))...אז השקעה במדדים בבורסה מתאימה לך.

עם כל מה שאמרתי, אין שום חובה להשקיע את הכסף בבורסה ואם אתה משקיע את הונך בעסקים אותם אתה מבין בשוק הפרטי(עוד פלאפליה) כאשר אתה יודע להעריך ולתפעל אותם(כנראה לא תשלם מכפיל רווח 40 על פלאפליה...על גוגל כן)...התשואה אותה תעשה כנראה תהיה גבוהה בעשרות מונים מהשקעה במדדים ותעשה ביותר נוחות פסיכולגית מצידך(ובצדק)...זוהי גישה לגיטמית לחלוטין להשקעות הון.
אם אתה סתם יושב על הון משמעותי ואינך צריך אותו לצורך השקעות פרטיות, כן הייתי שוקל ללמוד את התחום, התאוריה, להרגיש בנוח עם השקעה מדדית ולהשקיע(לאורך זמן(!!) לא בבת אחת) במדדים רחבים כחלק מההון שלך.

+ הערה, אני אישית לא משקיע כך כרגע (למרות שחושב שזוהי אכן השיטה הטובה ביותר לרוב המשקיעים), כי אני חושב שהמדדים היום מנופחים ומכילים או בועות בחלקים מסויימים או חברות מדהימות(גוגל אמזון וכו) שפשוט נסחרות במחירים יקרים שקשה לי לראות איך ייצרו תשואה מעניינת בשנים הקרובות.
אבל אם הייתי מדבר עם חבר שאינו מושקע בכלל כרגע ואינו מתעניין בהשקעות, הייתי אומר לו להכניס לאורך תקופה חלק מהונו ולנסות להסתכל על התיק רק בעוד הרבה מאד שנים...

נערך לאחרונה ב:
אני יושב על עו"ש של 7 ספרות כבר מעל שנה
יש לי חדשות עבורך. כשאתה מחזיק כסף בעו"ש אתה כן מסכן את הקרן לאינפלציה.

ג. הבורסה היא הימור,
ניהול עסק "אמיתי" הוא הימור יותר גדול ומסוכן מהשקעות מסוימות בבורסה.
אם אכן הקמת וניהלת עסקים, אתה הראשון לדעת זאת.

בכל מקרה, אם אתה לדבריך יודע לייצר מזומנים ללא סיכון, מה אכפת לך מה אחרים עושים בבורסה (שלהבנתך הכל שם הימור פרוע)?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B יום עסקים בבנק צרכנות פיננסית 0
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
Y מהו הסכום בעו"ש שנחשב בבנק כסכום לא נמוך? צרכנות פיננסית 36
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
H להתמקח על אחוזים על פיקדון בבנק שוק ההון 18
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
ט פלטפורמת מסחר בבנק שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
מ חשבון פרימיום בבנק צרכנות פיננסית 1
ז סיכונים בפיקדון דולרי בבנק צרכנות פיננסית 5
R רכישת שבר מניה בבנק שוק ההון 5
avivaviv סליקה נדחתה חוסר בני"ע בבנק אחר שוק ההון 0
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
C מה נחשבים תנאים טובים בבנק? צרכנות פיננסית 16
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
פיטר גריפין פטור מדמי משמרת בבנק לאומי צרכנות פיננסית 13
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
O כספית בבנק בנוסף לחשבון מסחר בבית השקעות שוק ההון 17
א קרן שקלית בבנק שוק ההון 8
K השקעה בטווח קצר - פיקדון בבנק? שוק ההון 10
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
A פתיחת תיק השקעות גדול בבנק שוק ההון 4
מ פתיחת חשבון השקעות בבנק אמריקאי שוק ההון 2
ס תשלום מס על ריבית מפיקדון בבנק זר מיסים 1
U העברת ניעז מברוקר בחו"ל לחשבון בבנק בישראל מיסים 1
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
F חיוב לא מזוהה בבנק - שיאון פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y קרן כספית? נקובה בדולר? פיקדון בבנק? - שאלות שיעזרו לי להבין. שוק ההון 3
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
פטל ואוכמניות איך לקבל שירות אישי בבנק? צרכנות פיננסית 21
י מס על פיקדון בבנק שוק ההון 3
W שיחה מהיועץ בבנק- אנקדוטה שוק ההון 27
א מיסוי על פקדון בבנק מיסים 11
yossik איסור מסחר בבורסה בבנק הפועלים לבעלי אזרחות אמריקאית. צרכנות פיננסית 15
א כמה זה ריבית טובה על פקדון בבנק צרכנות פיננסית 3
M פתיחת חשבון בבנק זר צרכנות פיננסית 2
C מיסוי דיבידנדים בארה״ב + פתיחת חשבון מסחר בבנק אמריקאי מיסים 43
ה התלבטות בין מק״מ לפקדון בבנק שוק ההון 3