• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

~1200 ש"ח לחודש על קניות בסופר בתור רווק

ברור, אבל עדיין יש מוטציות ובנוסף, אני לא יודע אם אני או משפחתי שאני מבקר אותם פעם בשבוע נמצאים ב5% שהחיסון לא עבד עליהם (או אפילו מעל ל5%, כי יש לקחת בחשבון גם את הגורם האנושי, כלומר סיכוי שהמחסן לא נתן את החיסון לפי ההוראות ו\או החיסון לא אוחסן נכון).
אם אתה ממש חושש, קח N95 או KN95, יחד עם החיסון זו הגנה ממש הרמטית(כל אחד נותן 95% הגנה, תעשה את המכפלה), מעבר לזה לענ"ד זה כבר מעט היסטרי

• אהבתי
Reactions: Roi
זה כבר לא חיסכון (במובן של הקטנת ההוצאה),
זה חיסכון של האני העתידי שלך (תרופות ומזון מיוחד, הגדלת ביטוח, אולי ציוד רפואי...)
קיצר- בישול זה מיומנות.
+1
כמו כל דבר. גם היום הראשון והשנה הראשונה בהייטק לא דומים ביעילות וההבנה לעומת השנה החמישית.

קיצר- בישול זה מיומנות.
נכון, אני כבר רואה שיותר קל להכין דברים פשוטים ולמקבל מלפני שהתחלתי להתעסק עם זה.
אבל עדיין זה לוקח המון זמן ואנרגיה (כן אני דיי עצלן :) ).
אבל בשביל בריאות וחסכון צריך לעבוד, מה אעשה.

אם תיקח בחשבון שינוי הרגלי בישול ואכילה לכיוון פשוט ובריא יותר, זה שווה לא מעט כסף. גם החזרה לאיזון הבריאות עולה לא מעט, אם בכלל אפשרית. אני מדברת על סוכרת מבוגרים ועל בעיות לב, לחץ דם ועודף כולסטרול ושומנים בדם.
*נוסף בעריכה - חוץ מבנימין, לו מותר :)
האמת שאני מסכים עם כל מה שכתבת.

בתכלס, אני חושב, שלהכין לבד מזון איכותי, ולהימנע ממזון מעובד, זה כאילו שלושת רבעי הדרך.

הדבר היחידי שקצת מרתיע אותי, זה שאני חושש שלהכין ולבשל לבד הכל יקח המון זמן וסבלנות.
כבר עכשיו כשאני סך הכול מבשל חזה עוף ברטבים וירקות שונים ופסטות עם רוטב מוכן זה לוקח לי יחסית הרבה זמן בגלל שצריך לשטוף כלים וכל המסביב (פריסת העוף, הכנת המצטרכים, הבישול עצמו וכו'). יכול לקחת בכיף חצי שעה.
1. לבשל זה כיף. זה תחביב טכני, יצירתי, ואומנותי.

2. ככל שהיכולות שלך בישול משתפרות, אתה לומד לעשות דברים מורכבים ומתוחכמים שלוקחים חצי יום להכין. אבל אתה גם לומד איך להכין דברים מעולים ממש מהר. תלוי גם במה אתה מתמקד.
לצורך הדוגמה, אתמול הכנתי ביף סטרוגנוף, 2 ארוחות זוגיות, ב12 דקות.
באופן שגרתי אני מכין:
סלופי ג'ו/ בולונז אני מכין באופן שגרתי 4 קג ב20~ דקות עבודה
צלי קדירה 4 ק"ג + ירקות 15 דקות עבודה
רוסטביף 10 דקות.
חביתות, אפשר להכין מכולות ב5 דקות..
ברור, אבל עדיין יש מוטציות
ברצינות, ממליץ לפנות ליעוץ מקצועי. ולברר מה הסיכוי שלך למוות או למחלה קשה מהקורונה, בהתאם לגיל, ולמצב בריאותי, ולהשוות לתאונת דרכים. או מוות כתוצאה מזיהום אוויר.

• אהבתי
Reactions: Roi
טוב, אז הנושא מתמקד כאן באופן סימבולי על חיסכון של 200 ש"ח לחודש.
אז כך, יש שרשורי מפלצת על חשבון בנק ללא עמלות ומדובר על חיסכון של 10 ש"ח בחודש.
יש שרשורי מפלצת על חיסכון של 10 ש"ח בהמרת מט"ח.
המון אנרגיות הושקעו בשרשורים האלו וזה מבורך וכך צריך להיות - מינימום עמלות מינימום הוצאות.
אבל מה שאני שאני שומע כאן על 'מה זה 200 לחודש?' בהינף מקלדת.
200 לחודש זה 2400 לשנה וזה יותר מ 120 ש"ח חיסכון על חשבון בנק ללא עמלות.
ולכן, מה שאני חושב שתמיד ניתן לחסוך בלי להתכלב.
כפי שכתבתי מקודם, לדעתי 1200 לחודש לרווק זה גבוה וניתן לחסוך יותר מ 200 לחודש, כל מה שצריך זו צרכנות נבונה.

המון פה זה עניין של ''כאב''
לכאורה, אם אני רוצה נטו לחסוך כמה שיותר, מה הבעיה? אקנה שמן דקלים ואתקיים נטו עליו
אבל יודע, אנחנו לא הגענו לעולם הזה רק כדי לחסוך
לפחות, לדעתי לא

צריך גם לחיות
עכשיו, המשפט הצרכניסטי הזה, הוא באמת אנטי תזה סולידית בידיים הלא נכונות - "צריך גם לחיות" אז בוא נקנה לקסוס ב-60 תשלומים, "צריך גם לחיות" אז בוא נתמנף למוות עם משכנתא עצומה, "צריך גם לחיות" אז המינוס בבנק הוא לא נורא...

אבל במינון מסוים, הוא נכון
"צריך גם לחיות", אז אני כן אקנה את הגבינה הזו, ו''אבזבז'' פה 50 ש''ח
"צריך גם לחיות", אז אני כן אצא לסרט, גם אם הנטפליקס בבית כבר שולם
"צריך גם לחיות", אז אם אני מרוצה מאחוזי החיסכון שלי, אולי כן אקנה את הרכב יד 2 הזה
"צריך גם לחיות", אגב לא חייב להיות משומש רק בצרכנות. "צריך גם לחיות'' יכול להיות הסיבה להקים את העסק שלך, גם אם סטטיסטית עדיף להשקיע במדד (=יצרנות)

אני חושב שהרבה אנשים מגדירים את מעמד הביניים בצורה לא נכונה, וזה שורש השימוש הלא נכון במשפט הזה
הרבה אנשים מקדישים יותר הון לרכב שלהם, מאשר לנכסים שלהם - זאת בעיניי ההמחשה הכי קלה לטעות שהם עושים

מעמד הביניים צריך להיות אמיד ועמיד
מעמד ביניים אמיתי, אמור היה לשרוד את הקורונה בקלות - עם דמי האבטלה, המענקים וקרן חירום, ולא לרוץ לשוק האפור כמו שהוצג בלא מעט כתבות
מעמד ביניים אמיתי, לא חי על הקשקש, אלא חוסך גם מהנטו (20, 30 אחוזים ומעלה)
והוא לא חייב להיות הייטקיסט, והוא לא חייב לצאת לפרישה כלכלית - פשוט להיות קצת יותר רגוע

בכל אופן, בלהט התגובה קצת חרגתי מהעיקר, ולכן אתמקד ואגיד שלדעתי, לחסוך 120 ש''ח בשנה מעמלות בנק, כרוך בהרבה פחות סבל מאז ''לחסוך'' מתוך תקציב המזון שלך

נכון, אני כבר רואה שיותר קל להכין דברים פשוטים ולמקבל מלפני שהתחלתי להתעסק עם זה.
אבל עדיין זה לוקח המון זמן ואנרגיה (כן אני דיי עצלן :) ).
אבל בשביל בריאות וחסכון צריך לעבוד, מה אעשה.
אם אתה גר לבד אתה יכול להכין בבת אחת אוכל בכמויות שיספיקו לך ל4-6 ימים, ואז זה לא כזה הרבה עבודה.
עם הזמן תמצא טריקים שיחסכו לך זמן בהכנה.

לחסוך 120 ש''ח בשנה מעמלות בנק, כרוך בהרבה פחות סבל מאז ''לחסוך'' מתוך תקציב המזון שלך
לא מדובר על חיסכון כואב, לפי פותח השרשור, הוא כתב כבר 3 פעמים שהוא מתעצל לבשל.
אז אתה יודע מה? שיבזבז והדיון שלו ממש הפך לדיון סרק ללא תכלית.
גמאני קונה גבינות מסריחות איכותיות יקרות מחו״ל ועדיין לא הגעתי לתקציב המזון שלו.

המון פה זה עניין של ''כאב''
לכאורה, אם אני רוצה נטו לחסוך כמה שיותר, מה הבעיה? אקנה שמן דקלים ואתקיים נטו עליו
אבל יודע, אנחנו לא הגענו לעולם הזה רק כדי לחסוך
לפחות, לדעתי לא

צריך גם לחיות
עכשיו, המשפט הצרכניסטי הזה, הוא באמת אנטי תזה סולידית בידיים הלא נכונות - "צריך גם לחיות" אז בוא נקנה לקסוס ב-60 תשלומים, "צריך גם לחיות" אז בוא נתמנף למוות עם משכנתא עצומה, "צריך גם לחיות" אז המינוס בבנק הוא לא נורא...

אבל במינון מסוים, הוא נכון
"צריך גם לחיות", אז אני כן אצא לסרט, גם אם הנטפליקס בבית כבר שולם
"צריך גם לחיות", אז אם אני מרוצה מאחוזי החיסכון שלי, אולי כן אקנה את הרכב יד 2 הזה
"צריך גם לחיות", אגב לא חייב להיות משומש רק בצרכנות. "צריך גם לחיות'' יכול להיות הסיבה להקים את העסק שלך, גם אם סטטיסטית עדיף להשקיע במדד (=יצרנות)

אני חושב שהרבה אנשים מגדירים את מעמד הביניים בצורה לא נכונה, וזה שורש השימוש הלא נכון במשפט הזה
הרבה אנשים מקדישים יותר הון לרכב שלהם, מאשר לנכסים שלהם - זאת בעיניי ההמחשה הכי קלה לטעות שהם עושים

מעמד הביניים צריך להיות אמיד ועמיד
מעמד ביניים אמיתי, אמור היה לשרוד את הקורונה בקלות - עם דמי האבטלה, המענקים וקרן חירום, ולא לרוץ לשוק האפור כמו שהוצג בלא מעט כתבות
מעמד ביניים אמיתי, לא חי על הקשקש, אלא חוסך גם מהנטו (20, 30 אחוזים ומעלה)
והוא לא חייב להיות הייטקיסט, והוא לא חייב לצאת לפרישה כלכלית - פשוט להיות קצת יותר רגוע

בכל אופן, בלהט התגובה קצת חרגתי מהעיקר, ולכן אתמקד ואגיד שלדעתי, לחסוך 120 ש''ח בשנה מעמלות בנק, כרוך בהרבה פחות סבל מאז ''לחסוך'' מתוך תקציב המזון שלך
אף אחד לא אומר לך לגור בבקתה מחול ולאכול חיפושיות רק כדי לחסוך עוד קצת כסף.

לגיטימי לגמרי שיהיו דברים בחיים שלך שעולים כסף, שהם לא הכרחים כדי לא למות ברעב, אבל הם אשכרה הופכים אותך למאושר יותר.
חוגים, חדר כושר, נטפליקס, מכונת קפה. כל אחד וההוביז שלו.

הבעיה מתחילה ברגע שאתה קונה משהו שמייצר לך יותר סטרס נפשי או הפרעות דיכאון וחרדה משאר אושר ותחושה שאתה "חיי".
חוסר היכולת של אנשים לעשות רטרוספקטיבה ולזהות קניות שרק אמללו את חייהם (ולהאשים את "המערכת" ביגונם), זה לצערי הבעיה שמאפיינת את תרבות הצריכה בעולם שמחוץ לפורום הזה ומה שאנחנו מנסים להימנע ממנו.

עכשיו, ייתכן שקיימים אנשים שתשלום עמלות לבנק שלהם מבחינתם זה אושר עילאי (לא שופט אף אחד), אבל אם אתה לא אחד מהם תעשה הכל כדי להימנע מזה, גם אם זה 10 ש"ח בחודש.

ברצינות, ממליץ לפנות ליעוץ מקצועי. ולברר מה הסיכוי שלך למוות או למחלה קשה מהקורונה, בהתאם לגיל, ולמצב בריאותי, ולהשוות לתאונת דרכים. או מוות כתוצאה מזיהום אוויר.
זה לא שחור ולבן, קורונה לא גורמת רק למוות ומחלה קשה. היא גם גורמת לעיתים לאבדן של חוש הטעם לפרק זמן לא יודע (ואז גם אפשר להוציא 500 ש"ח על אוכל, כי זה כבר לא משנה :) ).
יש גם את עניין הlong covid, ויש את העניין שמדיי פעם צריך לבקר הורים מבוגרים בקבוצת סיכון.

תקופה בעייתית מאוד לדעתי, ולא יודע מתיי היא תסתיים כבר, תאמין לי שאני מת כבר לחשוב לאיזו מדינה לטוס מאשר כמה גבינות לקנות בסופר (על חוויות אני פחות חוסך, מעדיף את החסכון במקומות כמו קניות בסופר).

עם הזמן תמצא טריקים שיחסכו לך זמן בהכנה.
ואז נשארים עם שטיפת הכלים :) (אך העצלנות)

אתה מטריל אותנו?
אם הבעיה היא כלים אז למה פתחת שרשור על אוכל? קנה מדיח כלים או תזמין מוולט ותאכל בכלים חד"פ.
משתף תסכול של מפונקים.
אם הייתי טרול, לא הייתי כבר כאן כנראה :).
הבעיה היא לא כלים, אלא יותר חוסר ידע במטבח ובישול...הכלים זו סתם אנקדוטה.

בתכלס, האם צריכת המים והחשמל של מדיח מתקזזת עם צריכת המים בשטיפת כלים? לפי האינטואיציה לא. אבל בטח יש כל מיני חסכוניים. מצד שני, יש את העלות של המדיח והתיקונים שלו...

השנקל שלי: שלב פודקאסטים עם העבודה במטבח והיא תהפוך בקלות ממטלה לזמן איכות.
אני תמיד שומע מוסיקה, זה חובה. אשקול לשלב podcast בספרדית שאני שומע (מנצל את הקורונה ללמוד שפה חדשה, הולך מצויין בנתיים).

נערך לאחרונה ב:
האם צריכת המים והחשמל של מדיח מתקזזת עם צריכת המים בשטיפת כלים?
מדיח יותר חסכוני במים.

כשהיינו זוג תפרנים בלי ילדים, הוצאנו על כל הקניות בסופר כ-1000-1200 ש"ח בחודש, כולל מוצרי נקיון וארוחות שבת לחברים מדי פעם. זה היה מזמן, והתקמצנו אפילו על קורנפלקסים וכאלה.
אבל לפעמים נסענו לסופ"ש אצל ההורים וחזרנו עם צידה לדרך...

מדיח יותר חסכוני במים.
אני בטח נכנס כאן לקטנות, אבל עדיין יש גם צריכת חשמל במדיח, את העלות שלו ועלות של תיקונים פונטנציאליים עתידיים...האם בכל זאת עדיף לקנות מדיח במקום לשטוף ידנית בתור רווק?.
יש גם את האלמנט של הבריאות: מדיח מנקה הרבה יותר טוב משטיפה ידנית ויכול למנוע זיהומים וכו' (מים רותחים לעומת מים פושרים בשטיפה ידנית ושטיפה יסודית)

מדיח מתאים יותר למשפחה. מיותר לדעתי בשביל רווק שיש לו מעט כלים.
בלי המדיח 'על השיש' שלי, הכיור היה עולה על גדותיו והארון היה מתרוקן מכלים...
Must לרווקים. וגם:
מדיח יותר חסכוני במים.
+1
טוב סטינו מעט מהנושא, יש שרשור בנושא מדיח כלים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B איך קונים דירה ב-200 ש"ח לחודש (לפי טמקא)? פוסטים מאיכות נמוכה 20
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
סול ביטוח בריאות ב37 שקל לחודש - מספיק? צרכנות פיננסית 34
ג בכמה אחוזים ירד התיק שלכם מה19 לחודש שוק ההון 9
H מעבר מדרגת מס לחודש אחד בשנה עקב תשלום חד פעמי צרכנות פיננסית 16
Y "כללית מושלם"ב 48 ש"ח לחודש , האם נשארתם או ויתרתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
always.smile סלולרי ב-1 שקל לחודש אצל רמי לוי - לעבור? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Y האם יש צורך בביטוח הסיעודי בכללית שעלותו 40 ש"ח לחודש ? צרכנות פיננסית 3
E מדוע יש הפרש בחישוב משנה לשנה לעומת מחודש לחודש? שוק ההון 1
V קניות ביום הרווקים/cyber Monday ושאר ימי הקניות של נובמבר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
B אפליקציה לרשימת קניות בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Y קניות ראשונות של ETF שוק ההון 4
T קניות במטבע חוץ באמצעות אשראי פוסטים מאיכות נמוכה 1
B האם יש אפשרות כלשהי לבצע קניות limit במט"ח? שוק ההון 4
A אני לא יודע לעשות קניות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
T קניות אינטרנט במט"ח באמצעות המרות דרך IB צרכנות פיננסית 4
Z איך מומלץ לעשות קניות מטח? צרכנות פיננסית 2
yossik קניות [בשופרסל ואחרים] אונליין מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 82
Myrath סל קניות אונליין מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
א קניות/הוצאות שוטפות זוג צעיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
D מתחיל עסק שמייצא לחו"ל האם אקבל החזרי מע"מ על קניות לעסק פה בארץ? צרכנות פיננסית 16
ר עמלת אשראי על קניות באתרי חו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
G קבלת 2% זיכוי על קניות ב-eBay לרוכשים מעל 250 דולר ברבעון צרכנות פיננסית 3
ל הוזלת קניות מצרכי סופרמרקט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 60
? מה דעתכם על קניות באיקאה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
H קניות ברשת מאתרים בחו"ל אוף טופיק 44
ה חיפאים- איפה אתם עושים קניות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
aziz קניות בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15

נושאים דומים

Back
למעלה