~1200 ש"ח לחודש על קניות בסופר בתור רווק

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י 1337justme, ‏21/2/21.

data-full-width-responsive="true">
  1. optimum

optimum משתמש ותיק

רשמת דרכים יפות להגדיל את אחוז החיסכון,
    אבל זה לא סותר.

תעבור לדירה קטנה יותר, תמצא side job, וגם תחסוך על קניות בסופר.

2. Lucy

Lucy משתמש בכיר

לטעמי אוכל צריך להיות בריא, מגוון, ולפעמים מפנק (הו, האימה!). אם פות"ש יעבור על התפריט שלו ויראה שהוא יכול להשיג את זה בפחות כסף, נהדר, אבל לא הייתי מאמללת את עצמי בשביל ה-200 ש"ח האלו. מבלי לזלזל בכסף, חס וחלילה, אבל אני יכולה להרשות לעצמי להוציא עוד 200 ש"ח בחודש בשביל להרגיש טוב יותר.

Sarah, nirr, kerenX ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  3. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש בכיר

4. optimum

optimum משתמש ותיק

ההנחה שלי היא שאוכל זול יותר הוא גם בריא יותר (עם כמה שחברות המזון ינסו לשכנע אותך ההפך).
    והגיוון באוכל מותנה ביכולות הבישול שלך.

אבל בעיקרון את צודקת, המטרה היא לא לאמלל את עצמך בכל מקרה (זה נכון לכל קיצוץ בהוצאות בכל תחום) וצריך להיזהר לא להגיע לזה.

ניצן המצוין ו-Lucy אוהבים את זה.
  5. דור ה-Z

דור ה-Z משתמש בכיר

זה כבר לא חיסכון (במובן של הקטנת ההוצאה), אלא משהו בסגנון של ניתוב מחדש של המשאבים הכספיים :)

6. Lucy

Lucy משתמש בכיר

לא בהכרח. למשל אדם שיש לו חוסר סבילות ללקטוז (לא מדברת על פות"ש, בכללי) ומתעקש לקנות מוצרי חלב כי הם זולים משמעותית יותר ממוצרי סויה, לא ירגיש עצמו בריא יותר. באשר ליכולות בישול - לא יכולה לאשר או להפריך כי שלי אינן מן המשובחות:)

אני חושבת שכל אדם צריך לשבת עם עצמו ולנסות למצוא אלו הוצאות הוא או היא יכולים לקצץ בלי לפגוע באושר שלהם, ואלו לא. כמובן, כל האמור לעיל נכון כשהאדם במצב כלכלי סביר ומעלה.

7. optimum

optimum משתמש ותיק

אדם שיש לו רגישות ללקטוז יאלץ לאמץ לעצמו תזונה שאינה כוללת מוצרי חלב (כנ"ל לגבי כל סוג של רגישות למזון).
    זו לא אומללות להוציא מוצרי חלב מהתפריט. זה להיות קשוב לגוף שלך ולצרכים שלו.
    דווקא לנסות בכוח להכניס לגוף חלב או "כאילו-חלב" בזמן שהוא מנסה להסביר לך שזה לא טוב לו, זה מתכון לאומללות (וסתימת עורקים).

בכל מקרה, זה מתאים יותר לשרשור הזה מאשר לכאן.

Roi ו-בת העמק אוהבים את זה.
  8. עלה ירוק

עלה ירוק משתמש ותיק

בעבר הייתי קונה בקביעות בחנות ירקות מסוימת, אהבתי את הטריות של המוצרים וקניה קבועה פחות או יותר היתה עולה לי סכום קבוע פחות או יותר.
    יום אחד החלטתי לנסות חנות שונה (סופר שכולל גם מחלקת ירקות), טריות המוצרים לא היתה שונה דרסטית, בחלקם אפילו עלתה. (למשל מלפפונים - קשים עם פרח צהוב מה שאומר שהם טריים מאד!) והמחיר נחתך משמעותית. לפחות ב35%.

לפעמים הבדלים קטנים במחירי המוצרים נראים לא משמעותיים, בפועל הם מצטברים.
    לא מרגיש לי שסופר הוא 'מדגרת קורונה', בפרט שיש סניפים מאד מרווחים ואפשר להגיע בשעות או בימים שאינם עמוסים.

9. Lucy

Lucy משתמש בכיר

בתור מישהי שסובלת מהבעיה, לא מסכימה איתך בנוגע לכל מה שכתבת, אבל זה באמת לשרשור אחר.

10. kerenX

kerenX משתמש ותיק

אני מרגישה את כאבך.
    בעבר הייתי קונה את *כל* האוכל שלי לעצמי (כי הייתי צורכת דברים מאוד ספציפיים) וזה היה מסתכם בבערך 700-800 שקל בחודש. אני אפילו זוכרת שפרסמתי בהודעה בפורום את התפריט המדוייק והפירוט של המחיר אבל זה היה לפני הרבה שנים ואני לא מוצאת את זה. (היום כבר לא שם... אם הייתי משלמת לבד על כל האוכל שלי בטח הייתי מגיעה לסביבות 1500 בחודש, עקב אהבה עזה לבייקון, גבינות טובות, פירות יקרים)

לגבי פיצות- אני פעם בחודש מכינה שני מגשי תנור גדולים של פיצה ביתית (בצק+רוטב שאני מכינה), לא שמה גבינה מעל. כשזה מתקרר חותכת לחתיכות ודוחפת לזיפלוק ולמקפיא. אם בא לי, מוציאה איזה שעה לפני חתיכה, וזורקת לתנור לחימום עם גבינה (ולפעמים גם בלי כי הרוטב שלי מדהים בפני עצמו האמת)

לגבי סלמון- ממש ממליצה לגוון בדגים. בעבר הייתי אוכלת רק סלמון עכשיו גם דגים לבנים אחרים ופשוט עולם אחר (גם מבחינת מחיר וגם מבחינת טעם). כשאני כן אוכלת סלמון אז מעדיפה אותו איכותי וטרי.

עוד המלצה- אם אתה אוהב בולונז, ממש קל להכין סיר גדול (ובסיר של בערך 8 מנות בולונז צריך רק איזה חצי קילו בשר טחון), ולהקפיא במנות בזיפלוק. הטעם כמעט ולא נפגע, כשרוצים לאכול שמים במקרר לכמה שעות להפשרה, זורקים לסיר עם פסטה וטיפה מי בישול שלה.

שוקולד- באייהרב יש שוקולד איכותי במחירים מעולים (ובכלל, רטבים, חטיפים, נשנושים, תבלינים)- מזמינה מהם הרבה

מרקים- מרק עדשים לוקח בערך 5 דקות הכנה ושעה בישול ויוצא סיר עצום, כנל למרק אפונה ומרק שעועית. מה גם שקטניות זה זול יותר מבשר ועדיין מקור טוב לחלבון. גם את המרקים האלו אפשר להקפיא למנות. אפשר לזרוק לתוכם אטריות ביצים/אורז בשביל טיפה פחמימה.

דבר איתי אם אתה צריך מתכונים, יש לי אחלה אקסל D:

11. Lucy

Lucy משתמש בכיר

וואו. אני מריירת כאן רק מלקרוא:)

1337justme אוהב/ת את זה.
  12. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

אני מסכים שלא צריך להתקמצן על אוכל שזה אחד הדברים המהנים בחיים (במיוחד בתקופה הזו).
    אבל אם אפשר לחסוך באחת ההוצאות היותר גדולות (לפחות בתור רווק) למה לא?.

הדבר היחידי שקצת מרתיע אותי, זה שאני חושש שלהכין ולבשל לבד הכל יקח המון זמן וסבלנות.
    כבר עכשיו כשאני סך הכול מבשל חזה עוף ברטבים וירקות שונים ופסטות עם רוטב מוכן זה לוקח לי יחסית הרבה זמן בגלל שצריך לשטוף כלים וכל המסביב (פריסת העוף, הכנת המצטרכים, הבישול עצמו וכו'). יכול לקחת בכיף חצי שעה.

כמה זמן לוקח להכין לבד פיצה? והאם חובה בשביל זה משהו מעבר לתנור?

אשמח אם תשלחי לי בבקשה :)

אני שמעתי דברים אחרים, בקבוצת הוואטסאפ השכונתית כל הזמן מתלוננים שאנשים לא שמים מסכות בסופר ומתקהלים.
    גם הוירוס נשאר באוויר במקומות סגורים, ולכן להגיע בשעות לא עמוסות זה לא בהכרח פתרון טוב, כי בכל זאת מאות אנשים שהם נשאים פונטצניאלים היו שם לפני ופלטו את הוירוס לחלל הסגור.

13. yossik

yossik מודרטור

טוב, אז הנושא מתמקד כאן באופן סימבולי על חיסכון של 200 ש"ח לחודש.
    אז כך, יש שרשורי מפלצת על חשבון בנק ללא עמלות ומדובר על חיסכון של 10 ש"ח בחודש.
    יש שרשורי מפלצת על חיסכון של 10 ש"ח בהמרת מט"ח.
    המון אנרגיות הושקעו בשרשורים האלו וזה מבורך וכך צריך להיות - מינימום עמלות מינימום הוצאות.
    אבל מה שאני שאני שומע כאן על 'מה זה 200 לחודש?' בהינף מקלדת.
    200 לחודש זה 2400 לשנה וזה יותר מ 120 ש"ח חיסכון על חשבון בנק ללא עמלות.
    ולכן, מה שאני חושב שתמיד ניתן לחסוך בלי להתכלב.
    כפי שכתבתי מקודם, לדעתי 1200 לחודש לרווק זה גבוה וניתן לחסוך יותר מ 200 לחודש, כל מה שצריך זו צרכנות נבונה.

14. Lucy

Lucy משתמש בכיר

בתור בחורה עם שלל בעיות רפואיות ובלי רכב, אני מתקשה ליישם הרבה מהעצות שהציעו כאן.

15. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

נראה לי שאתה מגזים. הסיכוי להידבק וחומרת המחלה תלויים בכמות הנגיפים שנחשפת אליהם.
    אז אם מישהו חולה השתעל עליך ונשמת מליון נגיפים, זה כנראה לא הכי טוב.
    אם שני נגיפים יחדרו את המסיכה שלך, כנראה שהגוף יתגבר עליהם ואולי אפילו ייתחסן קצת תוך כדי.
    אני בכל אופן לא נדבקתי מהגיחות הקצרות לסופר.

16. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

מספיק שמישהו מדבר לידך (גם אם הוא עם מסיכה) ואתה נמצא לידו במשך כמה דק'.
    עכשיו תאר לך שאתה בתור בסופר בהתקהלות ואין לך לאן ללכת...מסוכן

17. yossik

yossik מודרטור

[אוף טופיק]
    התחסנת?

דאניל אוהב/ת את זה.
  18. 1337justme

1337justme משתמש ותיק

ברור, אבל עדיין יש מוטציות ובנוסף, אני לא יודע אם אני או משפחתי שאני מבקר אותם פעם בשבוע נמצאים ב5% שהחיסון לא עבד עליהם (או אפילו מעל ל5%, כי יש לקחת בחשבון גם את הגורם האנושי, כלומר סיכוי שהמחסן לא נתן את החיסון לפי ההוראות ו\או החיסון לא אוחסן נכון).

Lucy אוהב/ת את זה.
  19. Lucy

Lucy משתמש בכיר

כשעדיין עקבתי אחרי הקורניבוט היו באזור שלי יחסית הרבה חולים מאומתים בסניף המקומי של אושר עד.

1337justme אוהב/ת את זה.
  20. kerenX

kerenX משתמש ותיק

בכנות- זו מיומנות.
    ככל שתבשל יותר אתה תראה איך דברים רצים לך יותר מהר. תקבל הערכה לזמנים שלוקח לדברים וככה תדע גם מתי אפשר למקבל עם דברים אחרים ומתי לא (לדוגמא- אני יודעת שכשאני מכינה חזה עוף ואורז, אני שמה את האורז להשרייה, מתחילה את הפרפ של החזה עוף מבחינת לנקות, לתבלן וכו', ועד שאני מסיימת האורז מוכן לבישול. בזמן שהאורז מתבשל עושה את החזה עוף על הפלנצ'ה ועד שמסיימת איתו האורז לרוב כבר מוכן ובום- כמה מנות לשבוע בחצי שעה)
    אותו דבר לגבי כלים- בהרבה מתכונים דורשים הרבה קערות, כפות, כלים וכו'. עם הזמן לומדים איפה אפשר לעשות קיצורי דרך (לדוגמא, אני שמה את האורז להשרייה בסיר שיתבשל בו, פעם הייתי מוציאה קערה. מתבלת את החזה עוף בקופסא שהגיע בה (אחרי שמעבירה אותה שטיפה ממש קלה))
    בנוסף גם עם הזמן לומדים להשתמש בסכין יותר טוב אז כל הקיצוצים/ניקוי הבשר הופכים להרבה יותר מהירים

קיצר- בישול זה מיומנות.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
שופרסל תפצה בינואר-פברואר את לקוחותיה בהנחה של 4 שקל על קניה מעל 25 שח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏22/11/18
שאלה על האייטם : "זה אפשרי: הישראלית שחיה מ-500 שקל בשנה" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏11/5/18
משחת שיניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏5/9/17
מחפשת משפחות שחזרו לגור עם ההורים לסרט תעודה בערוץ 2 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות ‏21/12/16
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.