• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניות בסופר

• פותח הנושא aziz
  • פורסם בתאריך

aziz

משתמש רגיל
דירוג
200
בכל יום שישי אני מבצע את הקניות בסופרמרקט או אולי בעברית במרכול.
כללי הפעולה שלי:
1. כל המוצרים שאנחנו קונים מעודכנים במחיר על גליון אקסל מסודר.
2. תמיד נקבע מחיר מקסימום להוצאה השבועית ולעולם איני חורג ממנו.
3. המחירים מעודכנים כל יום שישי על גיליון האקסל ואחת לחודש מחושבת רגרסיה לינארית נושאת תחזית עבור החודש ובסוף השנה עבור כל השנה.
זמן הקנייה אינו עולה על 40 דקות כולל תשלום בקופה. אני עושה את זה כל כך מהר שקו הקופות ריק כשאני מגיע אליו. ולא להתרשם - אני עושה זאת לפעמים ב25 דקות והקנייה היא ל5 נפשות הכוללות ילד בן שנתיים (בני הטרי והפעיל).
4. אחת לחודש אני עושה סיבוב מרכולים נבחרים ומשווה את מחירי מוצרים נבחרים.
מדי פעם אני לוקח את בני אתי לקניות ומלמד אותם לקנות ולהשוות מחירים. המשימה נחשבת ל"עובר" כשאחד מהם מודיע שמצא משהו זול ממני.
לדעתי החינוך לחיסכון ולמשמעת עצמית מסייע מאוד לשמור את משק הבית תקין, ללא חובות ומאפשר חיסכון חודשי קביל.

נערך לאחרונה ב:
זה נחמד להשוות אבל הרבה עבודה. להסתובב עם רשימת מוצרים, לרשום את המחיר של כולם ולא לקנות כלום, ואז להיכנס לעוד סופר ולעשות שוב אותו דבר?

כן, זה לוקח לי 10 דקות בערך והסופרים ממש קרובים. אני משווה רק מה שמהווה הוצאה עיקרית בקנייה - שים לב! מוצרים נבחרים ומרכולים נבחרים. זריז מאוד

אם אתה משווה רק חלק מהמוצרים, ייתכן שברמת הסל כולו אתה לא קונה במקום הכי זול.

אני עושה שימוש באפליקציה http://www.pricez.co.il/ מהנייד והמחשב. ניהול רשימת קניות, השוואת מחירים ותורמת את חלקי ע"י דיווח על הקניות שלי.

כן זה מוכר לי אבל המחירים שם גבוהים ממה שהם באמת

אם תחפשו למה לא להתאמץ אני בטוח שתמצאו סיבות מצוינות

הגישה שלי היא הרבה יותר "אינטואטיבית"- בתור הקניין העיקרי בבית אני יודע מה הפריטים הקבועים בסל ומה המחירים שלהם בממוצע. אני לא צריך לרשום כלום, מספיק לעשות סופר פעם בשבוע והמחירים מתעדכנים בראש בתהליך לא מודע. כך אני מזהה מציאות גם כשאין "מבצע" ורואה לפעמים ש"מבצעים" מסויימים הם ממש לא משתלמים.

עם זאת, כל הכבוד על השיטתיות והיסודיות. אני מעדיף לשלם במעט יותר כסף ולהנות מהתחושה שאני מחזיק את כל המחירים בראש :)

נערך לאחרונה ב:
בהמשך לקו שלך חשוב מאוד לנהל רשימת קניות כאשר עוברים על המזווה והמקרר לפני הקניה וממלאים רשימה שהיא כבר בנויה בדף אקסל. יש לי מזווה שבו אני מאחסן מוצרי מזון ונקיון שנקנו בקופונים לצורך שימוש עתידי . חשוב להקפיד על תאריך של פג תוקף ולא לזרוק מזון שנקנה רק בגלל זה. פשוט אני עלול להרגיש מאוד רע עם זה.

הגישה שלי היא הרבה יותר "אינטואטיבית"- בתור הקניין העיקרי בבית אני יודע מה הפריטים הקבועים בסל ומה המחירים שלהם בממוצע. אני לא צריך לרשום כלום, מספיק לעשות סופר פעם בשבוע והמחירים מתעדכנים בראש בתהליך לא מודע. כך אני מזהה מציאות גם כשאין "מבצע" ורואה לפעמים ש"מבצעים" מסויימים הם ממש לא משתלמים.

עם זאת, כל הכבוד על השיטתיות והיסודיות. אני מעדיף לשלם במעט יותר כסף ולהנות מהתחושה שאני מחזיק את כל המחירים בראש :)
אני כמוך, הקניות שלי מתחלקות לשניים.
קניות חודשיות וקניות יומיות.
פעם בחודש אני קונה וממלא את המזווה במוצרים יבשים ושימורים למיניהם.
פעם ביום/יומיים יוצא לשוק כדי לקנות 2 עגבניות, 2 מלפפונים, פירות שונים ומה שבמבצע אמיתי.
המחירים כולם בראש ואין צורך ברשימה - אני רואה מה זול ובמקום מכין את התפריט ליומיים.
לפני שנים יצאתי לשווקים עם רשימה ועם הזמן המוח עבר תרגול וכול המחירים צרובים :)

איפה אתם קונים?
אנחנו משתדלים לא לקנות בסופר , גם מתוך אידאולוגיה של לקנות בעסקים קטנים ,וגם בגלל המחיר.
לדוגמא ,בזמנו היינו עושים קניה חודשית ונוסעים במיוחד ל"חצי חינם" למוצרי ניקיון ומוצרי פארם.
גילינו שהרבה יותר זול לקנות ב"חורי" בתל אביב ויש שם גם מועדון לקוחות עם קופונים משתנים כל חודש.
קטניות,גבינות וקמחים לפסטה אנחנו קונים בשוק לוינסקי.
אם צריך השלמות -יש מכולת מתחת לבית.

אני אוהבת לתכנן את השבוע קדימה:
אני עושה רשימה של מאכלים שיהיו הבסיס לארוחות של המשך השבוע (שקשוקה,אורז,מרק ירקות וכו') ואז עורכת ליד רשימת קניות של הפריטים הדרושים לכל מאכל- משתדלת שיהיו מס' מצרכים שיהוו את הבסיס לכמה ארוחות (לדןג'- לא אקנה גם פסטה גם פתיתים גם אורז וגם סולת אלא אשתמש באורז או בפסטה כבסיס)
כשמגיעים לסופר ונצמדים לרשימה הזאת מאוד קל שלא להתפתות לקנות כל מיני "אקסטרות" שאח"כ אין מה לעשות איתם או שצריך לקנות להם מוצרים משלימים להכנת ארוחה.
בד"כ אם יש לי זמן אני בודקת כמה הרשימה תעלה לי באתרי האינטרנט של הסופרים ורואה אם חרגתי מהתקציב או שאפשר להוסיף עוד כמה דברים..
אני עדיין בתהליך של למידה של המחירים ומה משתלם מבחינת מבצעים וכו'..אבל בינתיים זה עוזר לי לא "להתפזר" וגם חוסך זמן בהתלבטויות מה להכין כל יום לארוחת ערב..

איפה אתם קונים?
אנחנו משתדלים לא לקנות בסופר , גם מתוך אידאולוגיה של לקנות בעסקים קטנים ,וגם בגלל המחיר.
לדוגמא ,בזמנו היינו עושים קניה חודשית ונוסעים במיוחד ל"חצי חינם" למוצרי ניקיון ומוצרי פארם.
גילינו שהרבה יותר זול לקנות ב"חורי" בתל אביב ויש שם גם מועדון לקוחות עם קופונים משתנים כל חודש.
קטניות,גבינות וקמחים לפסטה אנחנו קונים בשוק לוינסקי.
אם צריך השלמות -יש מכולת מתחת לבית.
באזור תל אביב, הייתי קונה בסופר ברקת שפתחו לא מזמן בסוף רחוב סלמה. זה רשת זולה יחסית, במיוחד בשר טרי ועוף. אפשר למצוא שם גם מבצעים כמו 4 קילו קמח ב 10 ש"ח, ולפעמים הירקות גם מוצלחים.
הגישה שלי לקניות היא שאני תמיד קונה בגדול את אותו הסל ודואג שיהיו רזרבות בבית, כך שאני קונה מוצר ספציפי בסל רק כשהוא זול. לדוגמא, אם יש שקדים טבעיים ב 8 שקל למאה גרם, אז אני אקנה 4 אריזות, ואז אוכל עבור את כל החודשים עד הפעם הבאה שיש מבצע.

מתחברת למה לאלף כתב כתגובה לעזיז.
השוואת מחירים כזו דורשת קצת OCD (לא מתכוונת להעליב אף אחד).
צריך שליטה עצמית בכל נושא הקניות (ובכלל בכל תחום בחיים).
אביא לדוגמא את עצמי אם כי בתור בת לניצולי שואה מינימליסטיים זה קל יחסית.

אני היחידה שמבשלת בבית.
אנחנו צמחוניים ונמנעים ממוצרי חלב חוץ מיוגורט. כל זאת בעיקר מטעמי בריאות וגם רחמנות על בעלי החיים.
אנחנו לא אוכלים חיטה (פסטה, לחם...) כי מפחדים להשמין :)
אני מתכננת מראש ארוחות מקסימום ליומיים שלושה. אנחנו לא אכלניים גדולים כך שאנחנו צורכים כמויות קטנות יחסית של אוכל.
אני אף פעם לא זורקת אוכל. התפריט שלנו די קבוע אלא אם כן יש אורחים חשובים.

אני קונה ביוקר: יוגורט אורגני, ביצים אורגניות, סלומון ודגים אחרים (לא אורגני), תותים ופירות יער אורגניים.
כל היתר אני קונה כמה שיותר בזול ברשת החנויות הזולה food basic שכשמה כן היא: אוכל בסיסי. זה כולל קטניות, דגנים, ירקות ופירות וכל השאר. עם השנים לקחתי החלטות רציונליות לגבי מה חשוב לי להשקיע באורגני ומה כל היתר ואני מממשת את זה ושומרת על תקציב אוכל מאוד שפוי. רגשית, אני לא מסוגלת לבצע השוואת מחירים יסודית כזו כמו שתאר עזיז.

תודה @yaelfein נרשמתי לpricez אשתדל להזין את הקניות הבאות:)

אמא שלי ניצולת שואה וכינו אותי בשמות חריפים יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B אפליקציה לרשימת קניות בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
1337justme ~1200 ש"ח לחודש על קניות בסופר בתור רווק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 96
V קניות ביום הרווקים/cyber Monday ושאר ימי הקניות של נובמבר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
Y קניות ראשונות של ETF שוק ההון 4
T קניות במטבע חוץ באמצעות אשראי פוסטים מאיכות נמוכה 1
B האם יש אפשרות כלשהי לבצע קניות limit במט"ח? שוק ההון 4
A אני לא יודע לעשות קניות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
T קניות אינטרנט במט"ח באמצעות המרות דרך IB צרכנות פיננסית 4
Z איך מומלץ לעשות קניות מטח? צרכנות פיננסית 2
yossik קניות [בשופרסל ואחרים] אונליין מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 82
Myrath סל קניות אונליין מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
א קניות/הוצאות שוטפות זוג צעיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
D מתחיל עסק שמייצא לחו"ל האם אקבל החזרי מע"מ על קניות לעסק פה בארץ? צרכנות פיננסית 16
ר עמלת אשראי על קניות באתרי חו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
G קבלת 2% זיכוי על קניות ב-eBay לרוכשים מעל 250 דולר ברבעון צרכנות פיננסית 3
ל הוזלת קניות מצרכי סופרמרקט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 60
? מה דעתכם על קניות באיקאה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
H קניות ברשת מאתרים בחו"ל אוף טופיק 44
ה חיפאים- איפה אתם עושים קניות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
M על השוואת מחירים נכונה למוצר בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
Tsachi01 שליח בכלכלת הפלטפורמה מרוויח כמו קופאי בסופר? הייתכן? אוף טופיק 130
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
yossik לאחר קניה בסופר ראיתם שיש טעות בחשבון לטובתכם צרכנות פיננסית 64
שמוליק קיפוד חובת סימון מוצרים בסופר אוף טופיק 0
adamshalev על מקרה בקופה בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 67