• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תאוריה פמיניסטית סולידית

אפשר שחברות מסחריות לא יתערבו בפוליטיקה ועניינים חברתיים?

הקטע הזה שחברות מסחריות מתערבות בחברה הישראלית בעיני זה מכוער, והזוי ונתעב. וזה מנוגד בצורה קוטבית ל diversity במקום העבודה.

ואני לגמרי בעד שוויון לגייז, וסגירת הרבנות, ושוכלם יוכלו להתחתן, ובעד הריבונות של נשים בוגרות על גופן ועל חייהן, בין אם מדובר בפונדקאות, או אפילו השם ישמור זנות.

לא הסברת את עצמך.

הויכוח עכשיו הוא רק על השאלה למה ההרחבה שעברה ברוב קולות הקואליציה השמרנית חלה על אנשים מסויימים ולא חלה על אחרים.
סתם מתוך עניין, מישהו יודע מה בדיוק הייתה ההצעה השוויונית שלא עברה? (ניסיתי לחפש, לא מצאתי)
מעניין אותי, האם ההרחבה שאמורה לייצר שוויון, הייתה אמורה להיות אפשרית גם לזוגות/אנשים שיש להם כבר יותר מ 2 ילדים.

סתם מתוך עניין, מישהו יודע מה בדיוק הייתה ההצעה השוויונית שלא עברה?
שפונדקאות תותר לא רק לנשים חולות, אלא גם לגברים בריאים.

לא.
להקים מפעל ביו"ש זב פוליטי, לא להקים שם סניף שנותן שירות זה פוליטי.
לתת חופשה לרגל נישואים זה פוליטי , לשלול אותה מלסבית זה בוודאי פוליטי.
לקבל תעודת כשרות לחדר האוכל במפעל זה פוליטי וכן הלאה וכן הלאה.
בכל מקרה חברות וטייקונים מעורבים ותורמים לפוליטיקה מאז ומעולם. יש להם אג'נדה פוליטית שהם משלמים לקידומה.
נראה לך שזה מצב הפיך?
תראה, כתבתי פה כמה פעמים שהכל זה פוליטיקה. כל סוג של עניין ציבורי.

זה לגיטימי בעיני שאדם פרטי, אפילו אם יש לו תפקיד בארגון, או בעלים, יעסוק בעשייה ציבורית. לגיטימי בעיני שאנשים יקימו גוף שיעסוק בלובייניג, מחוץ לחברה המסחרית שלהם.

אבל חברות מסחריות שמתנהלות כך, לדעתי, פוגעות בעובדים שלהן, בבעלי המניות שלהן, ובלקוחות שלהן. ולדעתי זה רעיל לשיח הציבורי בישראל.

אני לא מרגיש בנוח להביע דעות שלא מתיישרות עם האגנדה שהמעסיק שלי לקח על עצמו. ובאמת שההפרש אצלי לא כזה משמעותי. לא רוצה לדמיין מה עובדים חרדים מרגישים.

בתור מחזיק במניות של חברות לא הייתי רוצה שחברה תיתן יום חופש על חשבונה לטובת מחאה כלשהיא. זה עידוד שביתה ונוגד את האינטרס של בעלי המניות.

בתור מחזיק במניות של חברות לא הייתי רוצה שחברה תיתן יום חופש על חשבונה לטובת מחאה כלשהיא. זה עידוד שביתה ונוגד את האינטרס של בעלי המניות.
שוק חופשי.
אתה יכול להגביל את ההשקעה שלך לחברות שאין להן עמדה לגבי כלום.

• אהבתי
Reactions: HHH
אבל חברות מסחריות שמתנהלות כך, לדעתי, פוגעות בעובדים שלהן, בבעלי המניות שלהן, ובלקוחות שלהן. ולדעתי זה רעיל לשיח הציבורי בישראל.
אני חושב שהדעה שלך מאד אנכרוניסטית ורחוקה מאד מהמקובל בעולם התאגידי במדינות חופשיות.
לפחות בארה"ב חברות מעורבות מאד בדיון הפוליטי וקצת מפתיע אותי שדווקא דוברי החלק הימני בפורום חושבים שבישראל זה לא ראוי.
בכל מקרה, כפי שכתבתי, אני חושב שהימנעות מנקיטת עמדה לא אפשרית, כי גם אי מעשה מהווה נקיטת עמדה פעמים רבות ונתתי למעלה מספר דוגמאות.
וספציפית לגבי חרדים, זו באמת בעיה, אבל אני לא חושב שהארועים האחרונים מחריפים אותה. כפי שכתבתי למעלה, גם לפני כן עובדים חרדים במיקרוסופט ידעו שיש להם מנכ"ל הומו קצין בצבא ולכן סביר שדעתו על עמדותיהם במספר סוגיות פוליטיות היא שלילית ביותר.

סתם מתוך עניין, מישהו יודע מה בדיוק הייתה ההצעה השוויונית שלא עברה? (ניסיתי לחפש, לא מצאתי)
מעניין אותי, האם ההרחבה שאמורה לייצר שוויון, הייתה אמורה להיות אפשרית גם לזוגות/אנשים שיש להם כבר יותר מ 2 ילדים.
ראה כאן: http://m.knesset.gov.il/News/PressReleases/pages/press18.07.18k.aspx
מעניין לקרוא. לפי מה שאני מבין התיקון מאפשר ללסביות להיעזר בפונדקאית בניגוד למצב שקדם לתיקון. מוזר (או שלא) שהנקודה הזו נעדרת מהדיון הציבורי. אולי בגלל שמדובר במספר נמוך בהרבה מזה של ההומואים שרוצים להיעזר בפונדקאות.

ראה כאן: http://m.knesset.gov.il/News/PressReleases/pages/press18.07.18k.aspx
מעניין לקרוא. לפי מה שאני מבין התיקון מאפשר ללסביות להיעזר בפונדקאית בניגוד למצב שקדם לתיקון. מוזר (או שלא) שהנקודה הזו נעדרת מהדיון הציבורי. אולי בגלל שמדובר במספר נמוך בהרבה מזה של ההומואים שרוצים להיעזר בפונדקאות.
תודה. זה מה שמצאתי כבר. חשבתי שאולי יש את ההסתייגות כטקסט מדוייק. לפי מה שמופיע כאן, מה שאוחנה ביקש להכליל, היה רק זוגות הומואים, ולא כל איש, אישה או קבוצה שמעוניינים. והכל בשם השוויון הקדוש...

למיטב ידיעתי בארהב חברות תומכות במועמדים לנשיאות , אז אולי זה לא בסדר אבל קיים גם בדמוקרטיות יותר קפיטליסטיות .
מה ההבדל בין זה לסיבסוד עובדים שרוצים להפגין ?

תודה. זה מה שמצאתי כבר. חשבתי שאולי יש את ההסתייגות כטקסט מדוייק. לפי מה שמופיע כאן, מה שאוחנה ביקש להכליל, היה רק זוגות הומואים, ולא כל איש, אישה או קבוצה שמעוניינים. והכל בשם השוויון הקדוש...
מעניין. נראה לי שרוצים לאפשר פונדקאות רק למי שלא יכול ולא למי שסתם לא בא לה להשמין.
אם יתנו להומואים, מעניין מה אם יתירו גם לגבר שהוא סינגל (יפתח פתח למניפולציות של זוגות).

אם יתנו להומואים, מעניין מה אם יתירו גם לגבר שהוא סינגל
אם פונדקאית זו זכות בסיסית ואסור להפלות משהו בגלל שהוא הומו אז גם אסור להפלות משהו בגלל שהוא בישן או מכוער או סתם שונא נשים.

אם פונדקאית זו זכות בסיסית ואסור להפלות משהו בגלל שהוא הומו אז גם אסור להפלות משהו בגלל שהוא בישן או מכוער או סתם שונא נשים.
זו בעיה לא פשוטה שדורשת הכרעה ערכית.
אני מניח שזוג הומואים לא היו מסכימים שמעמדם כשל סינגל, כי הם רואים את עצמם כתא משפחתי לכל דבר.
אבל אז השאלה היא אם אכן הזכות להורות היא זכות בסיסית שמנותקת מקיום תא משפחתי (או שגם אדם בודד זה תא משפחתי, שזה היינו הך).
הטכנולוגיה מאתגרת את התפיסות המסורתיות ויש כל מיני תביעות שלא היו בעבר, כמו תביעות לשימוש בזרע מוקפא, זכויות סבים וסבתות אחרי שהבן נפטר וכיוצ"ב.
נקודה נוספת היא שבפונדקאות אתה מונע מהילד אם, בניגוד להסדרים אחרים של הולדה של סינגלים.
ויש בטח עוד הרבה שיקולים שאני לא מודע להם.
בהחלט נושא מעניין.

אני מניח שזוג הומואים לא היו מסכימים
אני מניח שרוב הרוצחים לא היו מסכימים שמה שהם עשו לא בסדר. זה לא משנה את מה שהם עשו. ומה שהם עושים במקרה הנדון זה לדרוש להעמיד לשרותם נשים שילדו להם ילדים בנימוק המגוחך שזו זכותם הבסיסית. מה הפלא שחברות מיזוטרופית תומכות במאבק הזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
M השקעת 100K ביורו סולידית שוק ההון 8
א דרך סולידית ויעילה להכנסה שוטפת מאגח שוק ההון 28
ש הצמדה סולידית ליורו שוק ההון 18
ה בת זוג סולידית אוף טופיק 41
D מיקסום השקעה סולידית ל-3 שנים שוק ההון 14
K עיר סולידית- לרווקים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yossik סולידית וחגיגית: ראיון טוויטר עם אושיית הרשת דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
Avi W האם השקעה בתל בונד היא סולידית? שוק ההון 19
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
S השקעה במנית דיבידנד סולידית (פייזר כמשל) שוק ההון 10
Y כניסה ראשונה להשקעה עצמאית סולידית שוק ההון 8
נ גיטרה קלאסית אשמח להמלצה סולידית התפתחות אישית 10
Adrian חתונה סולידית בזמן הקורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
S השקעה סולידית לאזרח אמריקאי שוק ההון 35
ל התיעצות: אסטרטגיית השקעה לא סולידית שוק ההון 2
R השקעה סולידית לשנה וחצי שוק ההון 0
ט קבועי זמן להשקעה סולידית שוק ההון 4
Bjron Rangarson קרן השקעות סולידית/פסיבית שוק ההון 51
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
מ מגורים בעיר סולידית צרכנות פיננסית 6
T השקעה סולידית במוצר להשכרה שוק ההון 1
ל דירה סולידית במרכז מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
א השחזת סכינים סולידית אוף טופיק 34
נ איפה אפשר לקנות יאכטה סולידית, מטוס סולידי, ושיט קרוז סולידי אוף טופיק 23
S יציאה למסעדות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
C מחפש השקעה סופר סולידית לטווח מאוד קצר שוק ההון 4
flower סולידית אוף טופיק 4
unrealx המרת מט"ח סולידית צרכנות פיננסית 17
S רעיונות להשקעה סולידית ללא סיכון שוק ההון 11
L תיאורויות מתנגדות ל'סולידית'? מישהו מכיר? שוק ההון 105
E קרן 75/25 לא סולידית? שוק ההון 11
cypriano de rore חנות משקאות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
N רעיונות לחצר וגינה סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
cypriano de rore ״חתונה״ סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
א קרן פנסיה סולידית הלכתית VS קופת גמל צרכנות פיננסית 44
N סולידית פר אקסלנס: נפטרה והתבררה כמיליונרית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
chen15 רכישת רכב סולידית - עזרה לחדשים בתחום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
revital הורות משותפת סולידית אוף טופיק 67
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
R השקעה סולידית במניות ע"י "ביטוח" אופציות PUT שוק ההון 33
מ השקעה סולידית שוק ההון 9
Q השקעה סולידית לחמתי הפנסיונרית שוק ההון 21
Jane Doe מתנות לאחיינים ברוח סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
Y המלצה סולידית לרמקול בלוטות׳ עמיד במים אוף טופיק 5
אורן הס כלים פרקטיים להתפתחות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ליאת - איפה שיש רצון... סולידית מאותגרת יומני מסע אישיים 18
ל שמאות סולידית אוף טופיק 55
רומן השקעה סולידית במדדים ועליית תשואות אגח - טוב או רע (ליהודים לשאר העמים)? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה