• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיאורויות מתנגדות ל'סולידית'? מישהו מכיר?

lidans5

משתמש רגיל
דירוג
70
שלום רב,
פעם אמר לי איש חכם שהדרך הכי טובה להכיר תיאוריה/שיטה היא לבחון את עמדות המתנגדים לה?
לכן אני רוצה לשאול האם מישהו מכיר תיאוריות חילופיות או עוד (מבוססות, לא פופוליזיפ והתבכיינות) שמאתגרות את תיאוריית ההשקעות של ה'סולידית' (שימו לב לא מתעניין בתיאוריות על צריכה, רק על השקעה)
תודה

יצא לי לראות כאן כמה כאלה, אחד בא עם רובוט מסחר אוטומטי שהוא בנה וניסה לשכנע פה אנשים להשקיע, הוא התגאה בביצועים עד שיום אחד הרובוט שלו הפסיד 70% מהתיק ומאז לא שמענו ממנו יותר.

היו עוד חכמים שהלכו שורט על השוק ב 2015 כשהיו ירידות קצת, ומאז כמובן שלא שמענו עליהם ומהם.

אבל יש אנשים שנשבעים ברעיון של להשקיע אך ורק בנדל"ן, או אך ורק באג"חים... אני אישית מתרחק מאגחים ושונא נדל"ן. אני חושב שלכל אחד יש אדפטציה משלו למה שהיא מדברת עליו בבלוג.

יש את הגישה של השקעה במניות דיבידנד. הנציג המובהק שלה בפורום היה @daat99 שכבר לא פעיל בפורום. @DorA ו@סטרבו מצדדים בגישה הזו, אבל לא תמיד שמחים לדון בה כאן. אם תרצה לקרוא במסגרת של דיון עם חברי פורום, תוכל לקרוא את בשרשור של @daat99 כאן, או בבלוג שלו דיבידעת.
וגם פה ופה.

למיטב ידיעתי, הסולידית היא היחידה שמחזיקה את תיק הארי בראון באופן עקבי.
כנגזרת מכך - כל משקיע בפורום חולק על תיאוריית ההשקעה של הסולידית. אתה לא צריך ללכת לחפש רחוק.

כנגזרת מכך - כל משקיע בפורום חולק על תיאוריית ההשקעה של הסולידית. אתה לא צריך ללכת לחפש רחוק.
כן ולא.
אל תשכח שהסולידית כבר פרשה, בניגוד לרוב המשקיעים בפורום שעוד בשלב הצבירה.
אני חושב שרוב המשקיעים בפורום (כולל בעלת הבית) יסכימו שתיק הארי בראון נועד לשימור הון ולא לצבירתו (ולכן לא באמת חולקים על התיאורייה שלה)..

כן אבל זו מחלוקת פנימית בתוך הסולידיות, אני מחפש ביקורת אינטילגנטית על כל השיטה, בכדי לבחון אותה מפרספקטיבה מחודשת

כן אבל זו מחלוקת פנימית בתוך הסולידיות, אני מחפש ביקורת אינטילגנטית על כל השיטה, בכדי לבחון אותה מפרספקטיבה מחודשת
על השקעה פאסיבית ?
על חסכנות ?
על אלהוריות ?
על פרישה מוקדמת.?
על אנטי עבודה ?
על ליברטריאניות ?
לא ניראה לי שיש מונוליטיות כאן
רק הסולידית היא 100% סולידית ...

שלום רב,
פעם אמר לי איש חכם שהדרך הכי טובה להכיר תיאוריה/שיטה היא לבחון את עמדות המתנגדים לה?
לכן אני רוצה לשאול האם מישהו מכיר תיאוריות חילופיות או עוד (מבוססות, לא פופוליזיפ והתבכיינות) שמאתגרות את תיאוריית ההשקעות של ה'סולידית' (שימו לב לא מתעניין בתיאוריות על צריכה, רק על השקעה)
תודה
הצריכה וההשקעה קשורות זו בזו.
אם אתה חושב שיהיה לך מספיק למחיה עד סוף ימיך לאחר הפרישה (לא משנה באיזה גיל) גם בלי להשקיע, אז תעשה זאת. תחסוך זמן לימוד של נושאים שלא מעניינים את כולם, תחסוך הרבה דפיקות לב כשאתה מפסיד שכר של חודש בזמן קצר, תחסוך עימותים משפחתיים אפשריים עם מי שפחות מתחבר / מבין לנושא, תחסוך את הסיכון האפסי שדווקא במשמרת שלך יגיעו כל הברבורים השחורים ולא תוכל לפרוש, או שחמור מכך תפרוש עם פחות יכולת כלכלית משתכננת. תזכור שעם כל הכבוד לתוחלת, יש נושאים בהם יש חשיבות ל worst case וייתכן שמה שיקרה עוד גרוע ממנו.

• אהבתי
Reactions: HHH
תיאוריית ההשקעות של ה'סולידית' (שימו לב לא מתעניין בתיאוריות על צריכה, רק על השקעה)
תחפש בגוגל- על ניתוח טכני.
ב. המשקיע הנבון. (מאמין בהשקעה על פי ניתוח) אם לא הוא אז באפט עצמו שיש לו מאמר בספר.
ג. האפשרות השלשיהש היא להבין שהטווח השקעה של הסולידית הוא לא טווח ההשקעה הרגיל ואז בעצם הרבה מהתאוריה פחות רלוונטית

הכי ידוע ומפורסם בפורום זה מניות דיבידנדים גדלים. יש את דיבידעת שמקדם ומסביר את השיטה הזו בארץ.
תוכל לקרוא על יתרונות השיטה בבלוג שלו, בפורום כאן ובפורום שלו, וגם כאן וכאן וכאן. יש גם פוסט של הסולידית בנושא (אולי אפילו כמה), ושרשור מפלצתי בפורום.
אני אישית הסקתי שהשיטה לא מתאימה לי. אבל אני מבין שיש אנשים שהיא כן עשויה להתאים להם.

יש אפשרויות שונות להשקעה בנדל"ן. היה למשל פוסט אורח (והפניה לבלוג) כאן.
אני אישית התרשמתי ששוק הנדל"ן עשה היסטורית פחות משוק המניות, אבל שיותר קל "להכות" אותו למי שיודע לזהות הזדמנויות - שילוב של כשרון וניסיון.
אם זה הכיוון שלך, יכול להיות שניתן לצבור ניסיון על ידי עבודה כמתווך או משהו בסגנון, שיאפשר לך לצבור ניסיון ללא סיכון משמעותי של הון.

יש כאן סקירה של כמה אפשרויות.

גם השקעה אקטיבית במניות וניירות ערך היא דעה של כל מיני אנשים שהיא אפשרית. אני משתכנע כל יום מחדש שהיא לא אפשרית למשקיע קטן, גם לא דרך שכירת משקיע מקצועי שיעשה זאת עבורו.

מניח שיש עוד מגוון אפשרויות שאני לא חושב עליהן...

מעבר לזה, גם בהשקעה פאסיבית במדדים, יש מגוון שיטות מה עדיף ומה לא.
הסולידית למשל סבורה שלא כדאי 100% מניות, יש פה כאלו בפורום שמעדיפים דווקא כן לעשות זאת.
הסולידית סבורה שעדיף שהאג"ח יהיה במדינה שאתה משלם בה במכולת, ויש כאלו שמעדיפים אמריקאי או מפוזר עולמית.
הסולידית סבורה שכדאי שהמניות יהיו מפוזרות בכל העולם (היא אישית משקיעה בVT), ויש כאלו שמעדיפים את השוק האמריקאי בלבד.
הסולידית סבורה שאג"ח קונצרני משום סוג לא מועיל בתיק, ויש כאלו שמעדיפים להשקיע בו.

כל אלו הם (לטעמי) גרסאות של אותה שיטה - השקעה במדדים עם התייחסות למניות כמנוע הצמיחה.
רובן נידונות בפורום, אז אם זה מה שמעניין אותך, תוכל לקרוא על זה כאן......

על השקעה פאסיבית ?
על חסכנות ?
על אלהוריות ?
על פרישה מוקדמת.?
על אנטי עבודה ?
על ליברטריאניות ?
לא ניראה לי שיש מונוליטיות כאן
רק הסולידית היא 100% סולידית ...
כתבתי בפירוש, רק על השקעה פאסיבית

רוב האנשים יסכימו שלטווח ארוך שיטת ההשקעות של הסולידית תשיג תשואה חיובית.
יהיו כאלו שיטענו שיש דברים אחרים שישיגו תשואה יותר גבוהה.
כאן מתחילה סדרה מוצלחת של שיטות השקעה שאינן פאסיביות, שאולי ישיגו תשואה עודפת (אין לי מושג, לדעתי לא).
גם מה ש @aeh כתב זו שיטה של מסחר אקטיבי (האמת שחשבתי לתייג אותו עוד בהודעה הקודמת שלי ושכחתי, אבל אני רואה שהוא הגיע לבד).
מניח שיש עוד שיטות שונות למסחר אקטיבי, לא מכיר את כולן.

מכיוון אחר יכולה להיות ביקורת שמניחה שהשיטה לא תשיג תשואה חיובית.
יש כאלו שיאמרו שכעת גם שוק המניות וגם שוק האג"ח מנופחים ומסוכנים, ועדיף להשקיע אולי רק בזהב, ואולי אפילו עדיף פיזי.
יש כאלו שיספרו לך על התפוצצות אוכלוסין שאנו צועדים לעברה, ושכדאי להשקיע בדברים אחרים לגמרי (לא בטוח מה).
יש כאלו שטוענים שחולמים שכל השוק והמוסדות הפיננסיים שאנחנו מכירים אותם היום לא יתקיימו בעתיד, ונעבור למערכת כלכלית מבוזרת נוסח ביטקוין ודומיו.

בכל אופן, קשה לי להאמין שיש כאלו שמתנגדים להשקעה פאסיבית ע"י חיקוי מדדים בלי להציג אלטרנטיבה, כי בפועל השיטה הזו עבדה בכמה וכמה עשורים האחרונים (לטווחים ארוכים כמובן). כך שתתקשה למצוא "אנטי סולידיים" (בנושא ההשקעות) שהם רק אנטי, אלא תמיד זה יבוא עם אג'נדה אחרת.

אנסה להבהיר, אני מודע לכל האמור לעיל, שלא כולם פר-אקסלנס ה"סולידית", ושיש קורלציה בין צורת מחיה ליכולת חסכון ובין צורת ההשקעה,
רבותי, אני מנסה לבודד את הפרמטרים בשביל להפיק למידה יותר טובה לעצמי, ולכן אבהיר את השאלה:
אני מחפש שני דברים:
ביקורת בונה על צורת ההשקעה הפאסיבית - חשוב לי מאוד, האם מישהו מכיר התנגדות והוכחות שזה לא עובד, באגים, הסתייגויות וכו'
שיטת השקעה אחרת, מוסברת, אינטליגנטית, לזאת של הסולידית.
@דור דורים, תודה, לזאת היתה כוונתי (נדל"ן ידוע, מחפש אלטרנטיבות במניות)

שיטת השקעה אחרת, מוסברת, אינטליגנטית, לזאת של הסולידית.
תקרא את "המשקיע הנבון".
הוא טוען שכדי להכות את השוק צריך להתעמק בדו"חות חברות ונותן דוגמאות להצלחות כאלה.
אני באופן אישי מעדיף שיעקרו לי את כל השיניים בלי הרדמה.

יש את הגישה של השקעה במניות דיבידנד.
אם מישהו חושב על ללכת בכיוון כדאי שהוא יתחיל דווקא במאמר הזה לפני שהוא חוקר את מה ש @daat99 מדבר עליו. והכי חשוב לבדוק שהיא מתאימה לאופי שלו לפני שהוא מתחיל לעשות שטויות.

כתבתי בפירוש, רק על השקעה פאסיבית

פחות או יותר כל תאוריה שדוגלת בהשקעה אקטיבית. מלבד בחירה אקטיבית של מניות דיבידנד, יש את כל משקיעי הערך. שני ספרים קצרים ונגישים למישהו בלי השכלה פיננסית שיסבירו את התיאוריה הם
The little book that beats the market

ו the dhandho investor.
אני ממליץ על הראשון בעיקר בגלל ההומור של המחבר, אך בשום מצב לא הייתי מאמץ את אסטרטגיית ההשקעה שמוצגת בספר.

תקשיב בתחום ההשקעות, לסולידית אין "תאוריה", ואין "שיטה", והיא גם לא ממש דוחפת משהו ספציפי. הקטע העיקרי בבלוג הוא עצמאות כלכלית ע"י צמצום צריכה. חוץ מזה היא טוענת נגד כמה צורות השקעה. מציגה את היתרון באחרות. ומדגימה כמה שיטות השקעה.

השקעות פאסיביות זה קונספט שקיים כבר 40~ שנה ויותר.

מציע שתחפש להבין מה הבסיס התיאורטי (השוק היעיל) ותחפש את הביקורות על זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
F פרישה מוקדמת סולידית בארה"ב פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
M השקעת 100K ביורו סולידית שוק ההון 8
א דרך סולידית ויעילה להכנסה שוטפת מאגח שוק ההון 28
ש הצמדה סולידית ליורו שוק ההון 18
ה בת זוג סולידית אוף טופיק 41
D מיקסום השקעה סולידית ל-3 שנים שוק ההון 14
K עיר סולידית- לרווקים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yossik סולידית וחגיגית: ראיון טוויטר עם אושיית הרשת דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
Avi W האם השקעה בתל בונד היא סולידית? שוק ההון 19
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
S השקעה במנית דיבידנד סולידית (פייזר כמשל) שוק ההון 10
Y כניסה ראשונה להשקעה עצמאית סולידית שוק ההון 8
נ גיטרה קלאסית אשמח להמלצה סולידית התפתחות אישית 10
Adrian חתונה סולידית בזמן הקורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
S השקעה סולידית לאזרח אמריקאי שוק ההון 35
ל התיעצות: אסטרטגיית השקעה לא סולידית שוק ההון 2
R השקעה סולידית לשנה וחצי שוק ההון 0
ט קבועי זמן להשקעה סולידית שוק ההון 4
Bjron Rangarson קרן השקעות סולידית/פסיבית שוק ההון 51
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
מ מגורים בעיר סולידית צרכנות פיננסית 6
T השקעה סולידית במוצר להשכרה שוק ההון 1
ל דירה סולידית במרכז מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
א השחזת סכינים סולידית אוף טופיק 34
נ איפה אפשר לקנות יאכטה סולידית, מטוס סולידי, ושיט קרוז סולידי אוף טופיק 23
S יציאה למסעדות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
C מחפש השקעה סופר סולידית לטווח מאוד קצר שוק ההון 4
flower סולידית אוף טופיק 4
unrealx המרת מט"ח סולידית צרכנות פיננסית 17
S רעיונות להשקעה סולידית ללא סיכון שוק ההון 11
E קרן 75/25 לא סולידית? שוק ההון 11
cypriano de rore חנות משקאות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
N רעיונות לחצר וגינה סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
cypriano de rore ״חתונה״ סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
א קרן פנסיה סולידית הלכתית VS קופת גמל צרכנות פיננסית 44
N סולידית פר אקסלנס: נפטרה והתבררה כמיליונרית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
chen15 רכישת רכב סולידית - עזרה לחדשים בתחום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
revital הורות משותפת סולידית אוף טופיק 67
G השקעה סולידית לטווח קצר/בינוני, עם אפשרויות יציאה שוק ההון 2
R השקעה סולידית במניות ע"י "ביטוח" אופציות PUT שוק ההון 33
מ השקעה סולידית שוק ההון 9
Q השקעה סולידית לחמתי הפנסיונרית שוק ההון 21
Jane Doe מתנות לאחיינים ברוח סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
Y המלצה סולידית לרמקול בלוטות׳ עמיד במים אוף טופיק 5
Benjamin W תאוריה פמיניסטית סולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 1182
אורן הס כלים פרקטיים להתפתחות סולידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ליאת - איפה שיש רצון... סולידית מאותגרת יומני מסע אישיים 18
ל שמאות סולידית אוף טופיק 55
רומן השקעה סולידית במדדים ועליית תשואות אגח - טוב או רע (ליהודים לשאר העמים)? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה