• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שרשור בחירות 2021

מצב
הנושא נעול.
אני מבקש - טייקונים!
וברצינות, תוכל להביא דוגמא?
פייסבוק > "ניצן הורוביץ" > חיפוש: "טייקונים" > אנטר

דוגמה:
איך זה שתמיד שיש משבר, הפוליטיקאים שולחים אותנו אל מתחת לאלונקה? מורים, עו"סיות, עצמאיים ועסקים קטנים, כולם צריכים לחטוף למען טובת הכלל.
אתם יודעים מי לא חוטף? המיליארדרים ובעלי ההון. הגיע הזמן שגם הם יכנסו מתחת לאלונקה.
בתכנית הכלכלית החדשה שפרסמנו, אנחנו מציעים להנהיג מס מיליארדרים. מס עושר מיוחד, שיחול על קבוצה זעירה מקרב האזרחים, אבל יכניס הרבה כסף שילך לישירות לטיפול במשבר. מדובר על מס פרוגרסיבי, בגובה 1%-3% מסך הנכסים, שיוטל על 121 מיליארדרים ישראלים ויסייע למדינה לאזן את הירידה בהכנסות ממיסים שקורית כתוצאה מהמשבר.
גם המיליארדרים צריכים לחלוק בנטל. הכסף הזה יכול לשמש לסבסוד תעסוקה, השקעה חברתית ויצירת צמיחה. זה נכון, זה צודק והגיע הזמן שזה יקרה.
https://www.facebook.com/Horowitz.Nitzan/posts/10158803694051340

נערך לאחרונה ב:
מדיניות מיסוי לגיטימית, בדיוק כמו מס על יאכטות או מכוניות יוקרה. אתה לא חייב להסכים עם זה אך אין כאן הסתה.
לא... הוא כתב להטיל מס "על 121 מיליארדרים ישראלים" מס "שיחול על קבוצה זעירה מקרב האזרחים".
הוא לא רשם להטיל מס על מכוניות יוקרה ויאכטות. אם הוא היה עושה את זה הוא היה מאבד כל את ה-4 ומשהו מנדטים שהוא הצליח לגרד.

הם אלו שמצביעים להם (עשירון 9-10).
וש"ס הפכו את החרדים לציבור השנוא ביותר בישראל. נו אז מה אתה בא לומר?
מפלגה שמייצרת שנאה כנגד הציבור אותו היא מייצגת זו לא תופעה חריגה.

. הוא כתב להטיל מס "על 121 מיליארדרים ישראלים" מס "שיחול על קבוצה זעירה מקרב האזרחים".
מה ההבדל המהותי בין התלת מס על מיליארדרים לבין התלת מס על מטוס פרטי או יאכטה (כנראה במקום 121 יהיו לך 5K אנשים)?
אם הוא היה עושה את זה הוא היה מאבד כל את ה-4 ומשהו מנדטים שהוא הצליח לגרד.
עבד מצויין עבור לפיד בזמנו. ההצעה היא פופוליסטית, במקום להטיל מס על בודדים, צריך להטיל מס רכוש החל משווי נמוך יותר (נניח 20M?).
מפלגה שמייצרת שנאה כנגד הציבור אותו היא מייצגת זו לא תופעה חריגה.
המפלגה מייצרת שנאה באוכלוסיה הכללית, אך לא מסיתה בעצמה כנגד הבייס שלה, אחרת פשוט לא היו בוחרים בה. ש"ס (כמפלגה) אינה מסיתה כנגד חרדים (כמו לדוגמה ישראל ביתנו).

באמת שלא יודע

כרגע נראה לי שיש עתיד הכי פחות רחוקים ממני כנראה

ולמה? כלכלה כולם (כן כל המפלגות שבטוח יעברו את אחוז החסימה) בערך באותו מקום אז זה לא שיקול ממש

מבחינה מדינית אני יחסית יותר מזדהה במיקום שלו
ביטחון כולם אותו דבר

ובנושאי דת ומדינה גם אני מרגיש דיי קרוב לדעות שלו (הכל יחסי כן?)

פספסתי משהו?

לא מבסוט ממה שיש אבל לא להצביע או להצביע למפלגה דלא תעבור זה יותר גרוע מלהצביע למפלגה שהיא לא הכי פחות מתאימה לי
אז צריך לבחור משהו

נערך לאחרונה ב:
בתור תושב תל אביב אני מעריך את חולדאי על הגן עדן הזה ומתכוון להצביע לו

בוא נראה- אני תומך במדיניות ימנית כלכלית (צמצום רגולציה, פתיחת הייבוא, הפרטת חברות ממשלתיות...) לצד שימור מערכת הרווחה (למשל, לדעתי זה כן רעיון טוב להעלאות את תקרת ההפרשה לביטוח הלאומי+את מדרגת התשלום הראשונה, כדי לשמרו כזרוע הרווחה דה פקטו של מדינת ישראל).

מדינית, המצב די תקוע, אבל אני בעד 2 מדינות ל-2 עמים (אין ממש ברירה אחרת לטעמי)

מי אמור לייצג אותי?
אין בארץ ימין כלכלי (ומי שיגיד ימינה-בנט ושקד אולי, אבל שאר החבורה הם Big No No), אז כנראה בסוף זה יסתיים בכך שאצביע לסער (עידן דה ארץ מייעץ לו, אז אולי המצע יהיה קפיטליסטי) או שאצטרף למחנה "רק לא ביבי" ואצביע ללפיד

58272 מיליון מפלגות וכולן ריקות מתוכן

קצת מרחיק את

לא?

כן, אבל פה אני מוכן להתפשר
אני לא רואה את סער* מכריז על סיפוח שטחים או לחילופין פותר את הסכסוך, אז מבחינתי נראה שהמצע המדיני הוא כרגע ב Hold אצל כל המפלגות ולא באמת מקדמים אותו

* אני כן רואה למשל את ימינה או הבית היהודי (אם נשאר מהמפלגה הזאת משהו) כן מקדמים סיפוח, אבל בהינתן העובדה שטראמפ אשכרה הגיש על מגש של כסף לגיטימציה לסיפוח והממשלה הנוכחית לא עשתה כלום (אני מאמין שביבי עשה את הבחירה הנכונה פה-הסכמי השלום עם מדינות המפרץ הם צעד תקדימי חשוב), אני מצפה שגם אם תקום ממשלה ימנית בעתיד היא לא תעשה שום צעד חריג במיוחד לאור שינויי הממשל בארה''ב

כן, אבל פה אני מוכן להתפשר
אני לא רואה את סער* מכריז על סיפוח שטחים או לחילופין פותר את הסכסוך, אז מבחינתי נראה שהמצע המדיני הוא כרגע ב Hold אצל כל המפלגות ולא באמת מקדמים אותו

* אני כן רואה למשל את ימינה או הבית היהודי (אם נשאר מהמפלגה הזאת משהו) כן מקדמים סיפוח, אבל בהינתן העובדה שטראמפ אשכרה הגיש על מגש של כסף לגיטימציה לסיפוח והממשלה הנוכחית לא עשתה כלום (אני מאמין שביבי עשה את הבחירה הנכונה פה-הסכמי השלום עם מדינות המפרץ הם צעד תקדימי חשוב), אני מצפה שגם אם תקום ממשלה ימנית בעתיד היא לא תעשה שום צעד חריג במיוחד לאור שינויי הממשל בארה''ב
משתדל להיות חף מימין/שמאל, רק חושב שלזכות סער ייאמר שדעותיו הימניות (יש היגידו קיצוניות) היו מפורסמות תחת כל עץ רענן והוא אף עמד מאחורי דעותיו. אני חושב שבאופן חד משמעי הוא יספח ולא יהיה על hold. אם אתה לא תומך בזה, עם כל הכבוד לעידן ארץ (ויש מלא), תחשוב טוב טוב :).
(בהנחה שאתה תומך בישראל השלמה וכו').

*
ממליץ בחום על הפודקאסט האחרון של דפנה ליאל על גדעון סער.

להעלאות את תקרת ההפרשה לביטוח הלאומי+
אופרטיבית זה אומר שאתה מעוניין להרחיב את מדרגת המס של ה59% שקיימת היום בצורה מוגבלת עבור שכר בתחום 42k-44k, אני לא חושב שיש הרבה מדינות בעולם שמגיעות לרמות המיסוי האלו...

• אהבתי
Reactions: ogi
משתדל להיות חף מימין/שמאל, רק חושב שלזכות סער ייאמר שדעותיו הימניות (יש היגידו קיצוניות) היו מפורסמות תחת כל עץ רענן והוא אף עמד מאחורי דעותיו. אני חושב שבאופן חד משמעי הוא יספח ולא יהיה על hold. אם אתה לא תומך בזה, עם כל הכבוד לעידן ארץ (ויש מלא), תחשוב טוב טוב :).
(בהנחה שאתה תומך בישראל השלמה וכו').

*
ממליץ בחום על הפודקאסט האחרון של דפנה ליאל על גדעון סער.

יכול להיות שלא הערכתי מספיק טוב את הסיכוי שהוא אשכרה יממש את זה
אבחן את זה טוב לפני ההצבעה, תודה על הלינק לפודקאסט :)

אופרטיבית זה אומר שאתה מעוניין להרחיב את מדרגת המס של ה59% שקיימת היום בצורה מוגבלת עבור שכר בתחום 42k-44k, אני לא חושב שיש הרבה מדינות בעולם שמגיעות לרמות המיסוי האלו...

תראה, המיסוי פה מקולל, כן?
אבל מההתרשמות שלי ומהניסיון שלי הביטוח הלאומי הוא זרוע חיונית, שמסייעת להמון אנשים בין אם בתקופות שגרה ובין אם בתקופות חירום, כמו הקורונה
אני רואה את הביטוח הלאומי לא כביטוח (כי בואו, הוא לא) אלא כזרוע הרווחה של מדינת ישראל דה פקטו
לטעמי, כחברה, המנגנון הזה יוצר יותר תועלת מנזק - ולכן קיומו מוצדק (אם כי, אני חושב שחלק מהקצבאות צריכות לעבור שינויים-למשל, להעביר את קצבת הזיקנה לתלויית מבחן הכנסה, ולא גלובלית לכולם)

עכשיו, בנוגע לתקרת המס-למה יש תקרה? מדובר במצב מאוד מעוות שגם מי שמרוויח 40K חודשי וגם מי שמרוויח 200K חודשי משלם אותו תשלום (שקלי, באחוזים זה שמרוויח יותר אף משלם פחות) עבור הביטוח הלאומי
לכן, אני סבור שיש לבטל את תקרת המס, ולהשתמש בעודפים שיווצרו עקב שינוי זה ואחרים כמו שפירטתי למען 3 מטרות:
1. העברת הביטוח הלאומי ל-Cash Flow חיובי ויציב לאורך זמן
2. הגדלת קרן הביטוח הלאומי (שלא צריכה לדעתי להיות מושקעת רק באג''ח של האוצר, חרף הריבית הגבוהה יחסית לשוק החופשי)
3. הקטנת אחוזי מדרגת המס השנייה של הביטוח הלאומי (שעומדים היום על 7% לעובד, לא כולל הפרשות המעביד)

בסופו של דבר, החסרונות של מה שאני מציע הן שאכן מדרגת המס הראשונה תעלה (עומדת היום על 0.4 אחוז, אני סבור שהיא צריכה להיות לפחות 3 אחוזים), מכסת מדרגת המס השנייה תבוטל וחלק מהקצבאות יהפכו להיות סלקטיביות (כמו קצבת הזקנה) אבל היתרונות- מדרגת מס שנייה נמוכה יותר+חלוקה הוגנת יותר בנטל (כאמור, כיום מי שמרוויח 44K משלם כמו מי שמרוויח 200K)+קיבוע הביטוח הלאומי כמוסד בר קיימא+הצגתו כת'כלס מיסוי של מערכת הרווחה ולא ביטוח (ככה שעם ישראל יבין שהכסף שהוא משלם לביטוח הלאומי כבר שומש)- הם עולים על החסרונות

עכשיו, בנוגע לתקרת המס-למה יש תקרה?
בפועל אתה אומר שעל כל שקל מעל 42k צריך לשלם 59% מס ועל כל שקל מעל 50k צריך לשלם 62% מס (אני תוהה אם יש שיעור מס כזה במדינה מערבית כלשהי).
במקביל אתה רוצה גם שאותם אנשים שמממנים את החגיגה לא יקבלו את הקצבאות בעת זקנה.

תראה, עם הגדילה הצפויה באחוז החרדים במדינה בעשורים הקרובים בהחלט ייתכן שילכו לכיוון שאתה מציע אבל אני לא בטוח שלקרוא לעצמך ימין כלכלי זו ההגדרה המדוייקת...

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א שרשור שיתוף עמותות מיוחדות אוף טופיק 2
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
Tsachi01 שרשור מסעדות מומלצות אוף טופיק 17
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
Mr. Bigglesworth עוד שרשור על זליכה אוף טופיק 32
anonyshmeger שרשור אמרות כנף אוף טופיק 22
E מחפש שרשור על כדאיות רכישת דירה יקרה בתקופת הפנסיה נדל"ן 0
ט מחפשת שרשור על השקעה לטווח קצר שוק ההון 4
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
wa11a שרשור מתכונים לתקופת הקורונה אוף טופיק 27
Myrath כלכלה ופיננסים - שרשור ביאור למושגי יסוד אוף טופיק 8
ביולוג ירושלמי שרשור צרכני - מוצרים ישראלים (בלבד!) תוצרת ארץ ישראל. אוף טופיק 13
כ שרשור תשרים וטיפים אוף טופיק 10
מתכנת עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 865
shlomi171 עוד שרשור על הסבה מקצועית התפתחות אישית 2
always.smile שרשור שאלות על האקסולידית צרכנות פיננסית 5
חסכונית מחפשת שרשור לגבי הורים וכסף אוף טופיק 1
P שרשור מפורום BOGLEHEADS - קבוצה ישראלים שוק ההון 7
Jane Doe שרשור זכויות בסיסיות אוף טופיק 225
Roi שרשור להמלצה לקניית מוצרים איכותיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 729
ס שרשור דמי ניהול שמשיגים דרך שימור לקוחות צרכנות פיננסית 13
Jane Doe שרשור חזיות סולידיות אוף טופיק 35
Y שרשור המלצות ספרים אוף טופיק 115
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
DiverGirl בילויים סולידיים לזוג - שרשור רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
Y שרשור All around player מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
הסולידית עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן שוק ההון 2064
yossik למה מספר מגיבים לא קוראים שרשור מתחילתו לפני שמגיבים? אוף טופיק 8
c881 שרשור "פעמונים" לדוגמה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 128
Benjamin W בחירות 25 אוף טופיק 308
A בחירות 2022 - ראיונות כלכלים עם ראשי המפלגות בפודקאסט חיות כיס אוף טופיק 134
י כלכלת בחירות, מה זה יעשה בשוק דובי פוסטים מאיכות נמוכה 74
c881 השרשור על בחירות 2019 עד 2021 ננעל אוף טופיק 42
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119