• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שורט סקוויז במניות עם נפח שורט גבוה

עכשיו נפל לי האסימון.
זוכרים שהיה כאן דיון בנוגע למצב שכולם יהפכו לסולידיים ויקנו קרנות מחקות ואז בעצם כל הרעיון הזה יזרק לפח.
אז הגיעו WSB והוכיחו לנו שלרוב המשקיעים תשואה של 5%/8%/10% בשנה היא כלום ושום דבר וזו לא הסיבה שהם נכנסו/יכנסו לשוק.

אז הגיעו WSB והוכיחו לנו שלרוב המשקיעים תשואה של 5%/8%/10% בשנה היא כלום ושום דבר וזו לא הסיבה שהם נכנסו/יכנסו לשוק.
זה היה כבר ידוע לפני המון זמן, תשאל את האיכרים שהשקיעו בצבעונים בהולנד או את מצחצחי הנעליים בשנות העשרים בארה"ב.
אחרי שרואים תשואות של עשרות ומאות אחוזים 5% מאג"ח ממשלתי נשמע ממש גרוע.

אבל כשאג"ח ממשלתי משלם 0 ומצד שני הכסף זול וזמין מכשירי ההשקעה מאפשרים מינוף גבוה מאוד לכול אחד מכול מעמד כלכלי זה כבר נהיה ממש חסר יציבות ולא רציונלי.
אני אישית מתחיל לדאוג מהמצב הזה.......

5% אחוז זה באמת לא כזה להיט.
אנחנו מדברים מרוח זמננו. ורוח זמננו היא שכולם נהיו "חכמים" (כי אינטרנט), דירות כבר לא נמכרות בזול אלא אם יש בהן מימד של סיכון (היום משקיעים מדברים על קריית שמונה. מי היה פוזל להשקיע במקום כזה לפני כמה שנים?), אג"חים כבר לא משלמים טוב (ולך תסמוך על האגח"ים של מדינה כזאת) - אז כולנו נשטפים להשקיע במניות.
בדור של ההורים שלנו, זה שלא תיגע בכסף שלך כמה שנים, היה מבטיח לך תשואה של 5%, 6, 7. היום אין דברים קרובים לזה.
(הציעו לי משהו כזה לפני עשר שנים נראה לי, ולא הלכתי על זה כי רציתי לקנות דירה בשלב מסוים, אז מצד אחד טוב שלא הלכתי על זה, ומצד שני איפה זה היום?).
הדור של ההורים שלנו לא הבין בכסף וגם לא היה צריך להבין. היית הולך לבנק, ועבור משמרת היית מקבל תשואה בלי סיכון.
ורק כיוון שכעת שהיום אין בשום מקום להשקיע, אנשים שרוצים לפרוש כלכלית (כמוכם) או חסכנים שאוהבים את המקצוע שלהם ולא רוצים לשחוק את ערך החסכונות (כמוני) נאלצים לסכן את הכסף שלהם במניות בשביל תשואה.

ואם כל הכבוד לגישה הסולידית (ויש הרבה כבוד), מי שבאמת רוצה להתעשר מהר בימינו בדרך כלל מסתכן עם הכסף שלו יותר מתושבי הפורום הזה, שלרוב חי על התפר של מינימום מאמץ וסיכון והישענות על חיסכון וסבלנות.

עכשיו נפל לי האסימון.
זוכרים שהיה כאן דיון בנוגע למצב שכולם יהפכו לסולידיים ויקנו קרנות מחקות ואז בעצם כל הרעיון הזה יזרק לפח.
למה צריך בשביל תשואה נורמלית מניות של WSB ?
אלה מניות של פאמפ אנד דאמפ שעולות מהר ואז יורדות ל-0...

הביט, לעומת זאת נותן בשנה ממוצעת (מאז שנוצר ב-2008) מאות אחוזים, והוא עושה את זה בצורה יציבה על פני שנים רבות.

הוא התרסק הרבה אבל מעולם לא ירד ל-0, וכל תחתית שלו גבוהה מהתחתית הקודמת.

למה צריך בשביל תשואה נורמלית מניות של WSB ?
תשאל את ההמון.
כל אותם צעירים בחרו לקנות מנייה של חברה שאין לה ערך כלכלי אמיתי לעומת השקעה במדד עולמי למשל...

תשאל את ההמון.
כל אותם צעירים בחרו לקנות מנייה של חברה שאין לה ערך כלכלי אמיתי לעומת השקעה במדד עולמי למשל...
זה מה שאני לא מבין.

זה הולך ככה:
רוצה השקעה סולידית? הסנופי נותן 5-7 אחוזים בשנה.
אתה רוצה נכס שנותן עשרות ומאות אחוזים בשנה (בממוצע)? יש לך את הביט.
אתה הולך למניות WSB כי אתה כל כך גרידי שאפילו לא מוכן לחכות שנה (או יותר) בשביל לקבל את התשואה ? אתה רוצה לקבל את התשואה (מאות/אלפי אחוזים) בחודש אחד? סבבה, לך ל-WSB ואל תשכח להנות מהדאמפ...

הבומרים שמחו לקבל 10 אחוז בשנה.
המילניאלס היו מוכנים לקבל תשואה של מאות/אלפי אחוזים על פני כמה שנים.
דור ה-z לעומת זאת, רוצים לקבל את אותה תשואה בחודש אחד. דור פח.

נערך לאחרונה ב:
אני רוצה לציין שאני עדיין חושב שהכסף הולך לעלות, אבל אני מדבר בטווחי זמן אחרים מעולם לא הייתי סוחר יומי.
חחח נחמד שמישהו עוקב.
@סול בדור של ההורים שלנו האינפלציה הייתה 10%.
כמה קל לשכוח כשאנחנו חיים בעידן בלי אינפלציה כמעט.
אף אחד לא נתן ולא נותן לאף אחד 7% תשואה ריאלית חסרת סיכון.
24avJui.jpg

עמוד 18

חסר סיכון זה לא.
עמותה שמגובה ע"י כספי הארנונה של העירייה.
לא הייתי מגדיר את זה חסר סיכון אבל בהערכת הסיכונים זה בהחלט נמוך במדרג (כתלות בכמות המשקיעים אבל לפי הורי לא הרבה קפצו על זה כמוהם כשעוד אפשר היה)

אז יכול להיות שהם כן מכרו מניות לשוק?

עריכה: חשבתי שדיברת על AMC, בקריאה שנייה יש מצב שהתכוונת ל GME ואז חוזר בי. לא סגור על מה הרפרנס בציטוט השני בהודעה שלך.

כן, כמו שרשמתי הם [עריכה: הכוונה ל AMC] ביצעו at-the-market offering (מכירה לשוק המשני).
תכנס ללינק השני בפוסט ברדיט - רשומים שם כל הפרטים, התחילו 25 בינואר וסיימו לאחר יומיים.
אצטט ישירות משם:

In its 8-K filing with the U.S. Securities and Exchange Commission on January 25, 2021, AMC announced entry into an equity distribution agreement with respect to an additional at-the-market equity program relating to 50 million shares of its Class A common stock.

That program has now been completed. Together with the remaining shares under a prior program, since the Company’s January 25, 2021 announcement, the Company has sold in aggregate 63.3 million additional shares of its Class A common stock for additional proceeds of $304.8 million.

נערך לאחרונה ב:
ראית פעם בנקאים או או אנשי שוק הון בכירים נכנסים לכלא בארה”ב? למשל כמה נשלחו לכלא מאלה שגרמו למשבר של 2008,

התשובה: אף אחד. הם רק קיבלו בונוסים שמנים.
התשובה: מאות אנשים נכנסו לכלא.

אז יכול להיות שהם כן מכרו מניות לשוק?
הם התחילו את התהליך הרגולטורי לשם כך, אני לא חושב שהם באמת ביצעו אותו.
אני מדבר על GME.

תודה. לא ביקשתי כדי להתנגח אלא כדי ללמוד. @hbdcae
דרך אגב לשמך יש משמעות?
דרך אגב 2 נכנסתי ללינק:
US 1 כל שאר ה46 מאירופה וכו'

נערך לאחרונה ב:
הם התחילו את התהליך הרגולטורי לשם כך, אני לא חושב שהם באמת ביצעו אותו.
אני מדבר על GME.

לפי הלינק המעולה ששלחת הם סיימו כבר את התהליך הרגולטורי (״became effective immediately"), כלומר הם יכלו להתחיל לשחרר מניות ל NYSE עוד בדצמבר. בתנאי שהם לא הספיקו למכור הכל לפני שהטרפת התחילה, באמת יכול להיות שהם מכרו במהלך הטרפת ונגלה זאת בהמשך.

הדיון פה גרם לי לזנוח לחלוטין את עניין המוניטין לגמרי ולעבור להאמין שהם מכרו מניות בדומה ל AMC ! :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G שורט על תעודה ממונפת שוק ההון 2
י תיאום לאינפלציה של רווח הון במכירה בחסר (שורט) - הוראות החוק והתקנות מיסים 6
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
ה שורט על אגח 10 שנים שוק ההון 7
ק למה לא להתחיל שורט על SPY שוק ההון 8
K קניית ETF שורט שוק ההון 14
C מישהו יכול לשפוך אור על שורט טרייד שפשטו את הרגל ? שוק ההון 211
וולפסון שורט על ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 12
R שורט על אג"ח ממשלתי במקום הלוואה שוק ההון 6
מ החזקת שורט לחמש שנים שוק ההון 12
amit מישהו מבין לעומק איך שורט עובד? שוק ההון 96
korma שורט בחשבון IRA שוק ההון 1
שמוליק קיפוד ביצוע שורט למניות RSU שוק ההון 55
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
Y בועת ההשקעות הפסיביות והשקעה במניות ערך (value) שוק ההון 10
M מסחר באופציות או מסחר יומי במניות - אופציה אפשרית? שוק ההון 0
א הונאה במניות פוסטים מאיכות נמוכה 5
O מה תכלס אני מקבל במניות? שוק ההון 9
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
W היכן לסחור במניות? שוק ההון 19
R השקעה במניות ספציפיות ובקרנות מחקות מדד בארה״ב שוק ההון 11
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
G השקעה במניות בגרמניה - מסים מיסים 18
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
מ דמי ניהול במניות ערך קטנות שוק ההון 1
mk1 המלצה לספר/קורס להשקעות ערך במניות התפתחות אישית 2
I מדד הMSCI world לא מרוכז מדי במספר במניות ספציפיות? שוק ההון 10
Aslan באילו ימים / שעות הכי אידיאלי לסחור במניות ארה"ב ? שוק ההון 2
Aslan השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה שוק ההון 15
C מסחר במניות ללא עמלה פוסטים מאיכות נמוכה 3
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
A גידור מניה חסומה -- הכרה במניות שמוחזקות מחוץ לברוקראז׳ לצורך margin שוק ההון 6
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17
ש צמצום סיכון במניות שוק ההון 6
ד הקשר בין חשיפה למניות לנכסים במניות? (בקופת גמל להשקעה) שוק ההון 1
ה השקעה פסיבית במניות בתל אביב פוסטים מאיכות נמוכה 20
D למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
F להישאר במניות או להתרחב לאפיק נוסף? שוק ההון 13
י השקעה במניות או נדלן שוק ההון 91
פ כמה ישראלים סוחרים במניות בצורה ישירה? צרכנות פיננסית 3
י הדרכה טכנית להשקעה במניות שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
Y השקעה במניות בבנק\בית השקעות ישראלי\IB - עמלות מול אבטחה שוק ההון 1
ברק א. משמעויות מס במניות דולריות שוק ההון 0
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה