• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שורט סקוויז במניות עם נפח שורט גבוה

מנתק זרם עובד גם בעליות? אם מחיר המניה בפתיחה יכפיל את מחיר הסגירה של אתמול זה לא אמור להוביל לסגירת המסחר במניה מיידית? (יותר מ-50%)

מנתק זרם עובד גם בעליות? אם מחיר המניה בפתיחה יכפיל את מחיר הסגירה של אתמול זה לא אמור להוביל לסגירת המסחר במניה מיידית? (יותר מ-50%)
בוודאי שעובד. אבל רק לכמה דקות. היו עשרות ניתוקים אתמול.

מישהו הולך להוציא פרס נובל לכלכלה מהסיפור הזה. אני חושב שתיאוריות כלכליות לגבי השווקים נשברות.

ברשותך אני אצטט לך את אחד הretard:
f**k Bears, f**k bulls, Planet of the Apes incoming
D:D:D:D:
הממים והתגובות שם, פשוט להיט

נערך לאחרונה ב:
מי שהצליח לקנות אופציות מחוץ לכסף אתמול לפני הסגירה הולך לעשות היום פי 100-200 על הכסף... הזוי

בנתיים GME בקדם מסחר על 400$, +100%. נראה שימשיך להיות מעניין. רק עכשיו ההמון זועם.
אני הכי "בצד שלהם",
אבל אתמול ראינו שזה לא משנה.
ב"ממסד" הפיננסי (מסלקות/ברוקרים/קרנות) החליטו לעשות צעדים חסרי תקדים ולשבור את כללי המשחק לפי האינטרסים שלהם וזה מראה על מוכנות לעשות כזה דבר גם בהמשך במידה ויצטרכו. אי אפשר לדעת מה ואיך כי כאמור זה לשנות את החוקים תוך כדי המשחק ולא ניתן לצפות את זה מראש - זה הדבר המסוכן בעיני.
נחצה פה "קו אדום" באופן כוחני ואגרסיבי וזה מה שכי מסוכן פה, כי זה מביא לאובדן האמון במערכת (כמו שאנחנו רואים גם בתחומי חיים אחרים, אגב).

בשורה התחתונה,
זה קרב בין-דורי (ובין-מעמדי),
מי שהיה קודם (בומרס וכדומה) נמצא בתוך המערכת הפיננסית ומחזיק בעמדות הכוח ומנסה להתעשר על חשבון אחרים והדורות הצעירים ממנו כאשר הם אלו שמשלמים את המחיר וסופגים את ההפסדים שנגרמים מהטעויות שהדור המבוגר עושה בדרך לנסיון שלו להתעשר עוד יותר.
אין ספק שזה התחיל כבר קודם (משבר 2008 וכנראה כבר לפני כן) אבל זה הולך ומתעצם, גם בעקבות הקורונה ומה שהביאה איתה לקלחת הזו.

כרגע,
זה נראה כמו קרב "לא כוחות",
ולצערי בטווח הבינוני-ארוך, כל עוד המערכת הפיננסית עצמה "לוקחת צד", אין ל"מילניאלס" סיכוי בסיפור הזה. נשאר להם (ולכולנו) רק חוב לאומי ואישי תופח שיצטרכו לממן אותו בשנים הבאות.

מניה קיקיונית לחלוטין נסחרת בשווי של חברה במקום יפה בS&P500, במחזורים יותר גבוהים מהמניות הכי גדולות בעולם (אפל, אמזון) ובתנודתיות שלא מביישת מניה סוג ג' בונצואלה, שלא לדבר על האופציות שם זה טרפת טוטאלית. פתחתי LEVEL 2 וזה היה הזוי לחלוטין מה שהלך שם.
הרבה מהמסחר כולל התנודתיות מתבצע בשעות שאין מסחר בכלל!! כלומר מערכות ניהול הסיכונים יתכן ולא עובדות ואין סליקה!
מטורף.

אם יורשה לי – רגע של פילוסופיה פרקטית.

אני רואה המון אמוציות סביב הסוגיה הזו – טענות חוסר צדק, חוסר סומטריה, בעיות מוסריות, חוקיות ואפילו חשד לפלילים. הכל נכון, אבל אוי כמה שזה נאיבי.

במצב רגיל, כללי המשחק שומרים (או לכל הפחות משתדלים לשמור) על סט כללים בסיסי שמוסכם על הרוב, שערכים של שוויון, צדק ומוסר באים בהם לידי ביטוי.
אבל כשמגיעים למצבי קיצון – כל אלו נזרקים מהחלון ונכנס לתמונה טבע האדם.

אנשים מוכנים לספוג הפסדים רק בשני מצבים: האחד – כשההפסד נסבל, השני – כשאין להם ברירה.
אם שני אלו לא מתקיימים – אנשים לא יסכימו לספוג הפסדים ויעשו הכל כדי לא להפסיד, מוסר? יושר? צדק? הצחקתם, כל אלו שווים כקליפת השום במצבי קיצון.

מה שאני אומר פה זו לא איזו תיאוריה, זה קורה כל הזמן ובכל מקום, למשל – כל מדינה שיש לה שכל בקודקוד מאפשרת הליכי פשיטת רגל לחייבים. האם זה צודק או הוגן לבעלי החוב שיכולים לקרוס בעצמם? לא ולא, אבל לכולם ברור שעדיף לתת לאדם שכל חייו קרסו מוצא ממצבו פן העניינים יגלשו למצבי קיצון. כי ככה זה כשמעמידים אנשים עם הגב לקיר, הם מוכנים לעשות הכל כדי להיחלץ מהמצב ושום חוק או תקנה לא יעצרו אותם.

ומה לגבי accountability בדיעבד אתם שואלים? ובכן זה לא כל כך פשוט - גם הזירה המשפטית היא לא בדיוק שדה קרב מישורי. לגופים גדולים ועשירים יש סוללות של עורכי דין שמנסחים חוזים והסכמים שניתן לפרש בכמה וכמה דרכים בהתאם למצב והם כמובן מוכנים גם לייצג בבתי המשפט כדי להגן על הפוזציות האלו.

אחרי שכתבתי את כל זה – האם יש מישהו שבאמת מופתע שמנהלי הקרנות והמוסדיים השתמשו בכל הכלים העומדים לרשותם על מנת לא לקרוס, כולל (לכאורה) צעדים לא חוקיים? אני מקווה שלא.

אז מה שמותר לגופים גדולים וחזקים אסור לאזרח הקטן? כן, כן ושוב כן! ואת זה הבינו אפילו הרומאים:
Quod licet Iovi, non licet bovi (מה שמותר ליופיטר, אסור שור)

אז תהיו שוורים קטנים וחמודים ולכו לרעות באחו המניות הרגילות והקרנות הפסיביות, ואת המשחקים "על כל הקופה" תשאירו לאלים ולבני האלים, אחרת אתם עשויים להישחט.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שמניית GME מסתירה מאחוריה סיפור רקע מעניין
זאת לא עוד מניה, וזה לא עוד שורט סקוויז רגיל
יש כאן קהילה של מיליוני משקיעים קטנים, עם הרבה הרבה הרבה כעס
הם פשוט סיכנו את כל מה שיש להם, כדי לדפוק את קרנות הגידור בכל מחיר, כי לא נראה להם שיש להם מה לאבד

יש להרבה מהם חובות סטודנטים ללא סוף, מחירי דיור עולים, מחירי ביטוח בריאות יקרים באמצע מיתון כלכלי - והם לא רואים עתיד באופק

אני אולי כאן קצת מגזים, אבל רק אדם נואש באמת, אחד שלא רואה בעיניים, יסכן את כל החסכונות שלו על מניה של חברה פושטת רגל

הרבה מהאתגרים האלה שעומדים בפניהם הם תוצאות של המדיניות המוניטרית של הפד - הריבית האפסית העלתה את מחירי הנכסים לשיאים חדשים, והדפסת הכסף פשוט משחיתה את ערך הדולר

במובן מסוים, הפד אחראי במידה מסוימת לטירוף הזה
יכול להיות שמיליוני אנשים לא היו נוערים ל-GME, אם הייתה להם אלטרנטיבה אמיתית בהישג יד (משרות טובות, פקדונות עם ריבית גבוהה, ביטוח בריאות לאומי, מחירי תואר נגישים...)

זאת סוג של זירת קרב, בין ה''בומרס" שנהנו משנות השפע הלאומי, לבין המיליאנס, ששנים מדברים על כך שעבורם המיתון מ-2008 לא באמת נגמר

או שאולי זה גם הרבה אנשים שלא יודעים להתנהל נכון כלכלית, ולכן חלקם גם שורפים כסף על עסקאות ספקולטיביות (וחלקם יתעשרו - כדרכן של עסקאות ספקולטיביות). כלומר יש קורלציה גבוהה בין אנשים בחובות לאנשים שמתעסקים במשחקים מסוכנים (מתייחס בעיקר לעדר, לא למי שיזם את זה מלכתחילה שהוא כנראה גאון).

אין בעיית נזילות כלשהי, 10B$ עברו ידיים אתמול, זה יותר מאפל או אמזון.
אם אין בעיית נזילות, אז למה היה shortsqueeze ?

אבל אני כנראה משתמש במושג לא נכון... מה שאני מנסה להגיד זה שהמנתקי זרם מוסיפים אי וודאות.

אגב, יצא לי טיפה לחפור ב r/wallstreetbets

יש שם אנשים שמבינים משהו מהחיים שלהם:
https://www.reddit.com/r/wallstreetbets/?f=flair_name:"DD"
זאת קהילה מאוד מעניינת מהבחינה הזאת בדיוק. יש אנשים שעושים שם מחקרים רציניים, בודקים דברים לעומק, ומהמרים לפי זה. מהצד השני, רוב התגובות לפוסטים האלה זה I'm too retarded to read, all in on what you said.

מטרתם לא להוסיף ודאות מטרתם להרגיע אותך ולתת לך זמן לחשוב.
לדעתי הרבה פעמים הם דווקא יוצרים את ההפך בדיוק. זו לא דעה מבוססת אלא סתם תחושה...
מניח שיש נתונים בנוגע לזה.

@דור ה-Z החברה לא פושטת רגל. מצבה השתפר מאד עוד לפני השורט סקוייז, ועכשיו כשהיא במרכז העניינים התחושה שלי שמצבה רק הולך להשתפר עוד יותר.
היא היחידה, בכל הסיפור הזה, שיוצאת the good guy.
אני חושב שאתם הוזים.
החברה ב5 השנים האחרונות ירדה משווי של 30 לשווי של 5 דולר למניה וכרגע עומדת על 200$ !
ב5 השנים האחרונות היא או מפסידה או מרוויחה קצת. אין שינוי משמעותי במכירות ואין עתיד וורוד לחברה דמויית באג שמוכרת דיסקים בחנויות פיזיות.

היא כרגע מפסידה אז אין חישוב p/e , אבל הייתי שמח לראות כזה מהתקופה שהיא כן הרוויחה משהו -ולשקלל למחיר מניה של 200.
האם היית שוקל לשלם פי 6 על באג ?

אף אחד לא טען שהיא שווה משהו דומה לשוויה הנוכחי.
תקרא בערך ויקי שלהם מה היו ההתפתחויות בשנה האחרונה.
יש מקום לטעון שערכה עלה לספקלונטים שחושבים שיש לה נתיב יציאה מההדרדרות הארוכה.

@amit
@Benjamin Willard שטרט סקוויז זה קצת כמו מיתון יש כל מיני הגדרות וחוסר בנזילות יחמיר את הסיטואציה אבל זה לא תנאי הכרחי אבל מאד יתרום.

אני חושב שאתם הוזים.
קל להגיד את זה ״עלינו״.
אבל לצערך יש אנשים עם קבלות רציניות שגם חושבים אחרת ממך (וגם שמים את הכסף על זה) -
https://www.businessinsider.com/gamestop-michael-burry-big-short-stock-next-gen-discs-2019-8

וכפי ש @Mr. Bigglesworth אמר - הטענה לא היתה שהיא שווה מה שהיא שווה כרגע אלא שהיא שווה יותר ממה שהיא היתה לפני שכל הבלאגן התחיל.

קל להגיד את זה ״עלינו״.
אבל לצערך יש אנשים עם קבלות רציניות שגם חושבים אחרת ממך (וגם שמים את הכסף על זה) -
https://www.businessinsider.com/gamestop-michael-burry-big-short-stock-next-gen-discs-2019-8

וכפי ש @Mr. Bigglesworth אמר - הטענה לא היתה שהיא שווה מה שהיא שווה כרגע אלא שהיא שווה יותר ממה שהיא היתה לפני שכל הבלאגן התחיל.
אני מעדיף לבדוק נתונים בעצמי ולא להסתמך על מומחים.

מכפיל הון 38 , אתה בטח יודע מה זה אומר , אבל למי שלא -אתה משלם פי 38 ממה שהחברה שווה מאזנית.
היית משלם על באג פי 38! יותר ממה שהמאזן מראה?
זה ייגמר בבכי ...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G שורט על תעודה ממונפת שוק ההון 2
י תיאום לאינפלציה של רווח הון במכירה בחסר (שורט) - הוראות החוק והתקנות מיסים 6
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
ה שורט על אגח 10 שנים שוק ההון 7
ק למה לא להתחיל שורט על SPY שוק ההון 8
K קניית ETF שורט שוק ההון 14
C מישהו יכול לשפוך אור על שורט טרייד שפשטו את הרגל ? שוק ההון 211
וולפסון שורט על ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 12
R שורט על אג"ח ממשלתי במקום הלוואה שוק ההון 6
מ החזקת שורט לחמש שנים שוק ההון 12
amit מישהו מבין לעומק איך שורט עובד? שוק ההון 96
korma שורט בחשבון IRA שוק ההון 1
שמוליק קיפוד ביצוע שורט למניות RSU שוק ההון 55
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
Y בועת ההשקעות הפסיביות והשקעה במניות ערך (value) שוק ההון 10
M מסחר באופציות או מסחר יומי במניות - אופציה אפשרית? שוק ההון 0
א הונאה במניות פוסטים מאיכות נמוכה 5
O מה תכלס אני מקבל במניות? שוק ההון 9
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
W היכן לסחור במניות? שוק ההון 19
R השקעה במניות ספציפיות ובקרנות מחקות מדד בארה״ב שוק ההון 11
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
G השקעה במניות בגרמניה - מסים מיסים 18
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
מ דמי ניהול במניות ערך קטנות שוק ההון 1
mk1 המלצה לספר/קורס להשקעות ערך במניות התפתחות אישית 2
I מדד הMSCI world לא מרוכז מדי במספר במניות ספציפיות? שוק ההון 10
Aslan באילו ימים / שעות הכי אידיאלי לסחור במניות ארה"ב ? שוק ההון 2
Aslan השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה שוק ההון 15
C מסחר במניות ללא עמלה פוסטים מאיכות נמוכה 3
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
A גידור מניה חסומה -- הכרה במניות שמוחזקות מחוץ לברוקראז׳ לצורך margin שוק ההון 6
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17
ש צמצום סיכון במניות שוק ההון 6
ד הקשר בין חשיפה למניות לנכסים במניות? (בקופת גמל להשקעה) שוק ההון 1
ה השקעה פסיבית במניות בתל אביב פוסטים מאיכות נמוכה 20
D למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
F להישאר במניות או להתרחב לאפיק נוסף? שוק ההון 13
י השקעה במניות או נדלן שוק ההון 91
פ כמה ישראלים סוחרים במניות בצורה ישירה? צרכנות פיננסית 3
י הדרכה טכנית להשקעה במניות שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
Y השקעה במניות בבנק\בית השקעות ישראלי\IB - עמלות מול אבטחה שוק ההון 1
ברק א. משמעויות מס במניות דולריות שוק ההון 0
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה