• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שורט סקוויז במניות עם נפח שורט גבוה

כל הפוסטים באלה ברדיט. נסה להעלות אחד כזה כאן ותיחסם לנצח.
אשמח לציטוט מדויק של משהו שמישהו אמר שם שאתה מפרש כהרצת מניות.

אמרתי שהם גופים חזקים והגיוני שיפעילו את הרשויות במהרה.
בינתיים ההפך קורה -
https://twitter.com/AOC/status/1354830697459032066?s=20
https://twitter.com/FSCDems/status/1354901344704991232?s=20

@adamshalev
אני מכיר את המנגנון טכנית. אבל ברמה היסודית, הבעיה פה היא הרי העדר נזילות, זה בתכלס מה שמטיס את המחיר. אז המנתק זרם הרי רק מוריד אותה עוד יותר. ונראה לי, שמלהיב את הילדודס ב WSB עוד יותר.

אני מנחש, שזה גם גורם ל HFT להתרחק מהמכשיר (בשביל לא להיתקע עם סחורה), מה שמוריד את הנזילות עוד יותר.
אני לא חושב שאפשר לקרוא לזה הפחתה של הנזילות. הנזילות היא עניין של כמה ביקוש למכור ולקנות יש במחיר הנוכחי. הפסקת מסחר אומרת לכולם לקחת נשימה עמוקה לשתי דקות, היא לא משנה את נזילות. ממה שראיתי הפסקות מסחר לא שינו את מגמת התנועה של GME. מה שקרה אתמול בפתיחת המסחר זה שאחרי הפסקת המסחר הראשונה הברוקרים חסמו את האפשרות לקנות (לפחות ככה טוענים. אולי זה היה חסום מהפתיחה) והמחיר התחיל להתרסק.

אני לא חושב שאפשר לקרוא לזה הפחתה של הנזילות. הנזילות היא עניין של כמה ביקוש למכור ולקנות יש במחיר הנוכחי. הפסקת מסחר אומרת לכולם לקחת נשימה עמוקה לשתי דקות, היא לא משנה את נזילות. ממה שראיתי הפסקות מסחר לא שינו את מגמת התנועה של GME. מה שקרה אתמול בפתיחת המסחר זה שאחרי הפסקת המסחר הראשונה הברוקרים חסמו את האפשרות לקנות (לפחות ככה טוענים. אולי זה היה חסום מהפתיחה) והמחיר התחיל להתרסק.
אבל איך אתה מנהל סיכונים ככה? כברוקר או כ market maker ? זה מונע ממך להתכסות או לסגור פוזיציות, ואין לך מושג באיזה מחיר המסחר יחזור.

לא חושב, שזה משהו מרכזי, אני כן חושב שזה מחמיר את הבעיה.

אבל איך אתה מנהל סיכונים ככה? כברוקר או כ market maker ? זה מונע ממך להתכסות או לסגור פוזיציות, ואין לך מושג באיזה מחיר המסחר יחזור.

לא חושב, שזה משהו מרכזי, אני כן חושב שזה מחמיר את הבעיה.
יש היררכיה של דגים. הברוקר צריך לנהל סיכונים, והפסקות מסחר זה אחד השיקולים שהוא צריך לקחת בחשבון. בד״כ ככל שני״ע נהיה יותר מסוכן (לברוקר) ככה הוא מגדיל את דרישות המארג׳ין ממנו.
הדבר הבלתי נתפס אתמול זה שחלק מהברוקרים (עריכה: ו/או המסלקות) החליטו להגדיל ראש ולהפוך את המסחר (דה-פקטו) לחד-צדדי. אפילו אם זה היה נטו ניהול סיכונים, זאת הייתה החלטה שדפקה צד אחד לטובת צד שני. הם הפרו נייטרליות. הדבר ההוגן היה להפסיק מסחר לחלוטין במניה, אבל הברוקרים לא מחליטים על זה, הבורסה מחליטה.

אני חושב שמניית GME מסתירה מאחוריה סיפור רקע מעניין
זאת לא עוד מניה, וזה לא עוד שורט סקוויז רגיל
יש כאן קהילה של מיליוני משקיעים קטנים, עם הרבה הרבה הרבה כעס
הם פשוט סיכנו את כל מה שיש להם, כדי לדפוק את קרנות הגידור בכל מחיר, כי לא נראה להם שיש להם מה לאבד

יש להרבה מהם חובות סטודנטים ללא סוף, מחירי דיור עולים, מחירי ביטוח בריאות יקרים באמצע מיתון כלכלי - והם לא רואים עתיד באופק

אני אולי כאן קצת מגזים, אבל רק אדם נואש באמת, אחד שלא רואה בעיניים, יסכן את כל החסכונות שלו על מניה של חברה פושטת רגל

הרבה מהאתגרים האלה שעומדים בפניהם הם תוצאות של המדיניות המוניטרית של הפד - הריבית האפסית העלתה את מחירי הנכסים לשיאים חדשים, והדפסת הכסף פשוט משחיתה את ערך הדולר

במובן מסוים, הפד אחראי במידה מסוימת לטירוף הזה
יכול להיות שמיליוני אנשים לא היו נוערים ל-GME, אם הייתה להם אלטרנטיבה אמיתית בהישג יד (משרות טובות, פקדונות עם ריבית גבוהה, ביטוח בריאות לאומי, מחירי תואר נגישים...)

זאת סוג של זירת קרב, בין ה''בומרס" שנהנו משנות השפע הלאומי, לבין המיליאנס, ששנים מדברים על כך שעבורם המיתון מ-2008 לא באמת נגמר

@דור ה-Z החברה לא פושטת רגל. מצבה השתפר מאד עוד לפני השורט סקוייז, ועכשיו כשהיא במרכז העניינים התחושה שלי שמצבה רק הולך להשתפר עוד יותר.
היא היחידה, בכל הסיפור הזה, שיוצאת the good guy.

החברה הייתה בדרך לפשיטת רגל, עד לאחרונה לפחות
גם עכשיו, היא לא שווה 12.5 מיליארד דולר, אבל אני לגמרי מסכים איתך שמה שקורה איתה ברדיט יכול להוביל אותה לדרך חדשה

אני מכיר את המנגנון טכנית. אבל ברמה היסודית, הבעיה פה היא הרי העדר נזילות, זה בתכלס מה שמטיס את המחיר. אז המנתק זרם הרי רק מוריד אותה עוד יותר. ונראה לי, שמלהיב את הילדודס ב WSB עוד יותר.
אין בעיית נזילות כלשהי, 10B$ עברו ידיים אתמול, זה יותר מאפל או אמזון.
במה פוזיציות לונג וקנייה של אופציות, שניהם בלי מינוף, יכולות לסכן את הברוקר?
לונג: FAIL TO DELIVER
אופציות: אופציה שלך עלתה ב100,000%, הצד השני לעסקה לא יכול לשלם, הברוקר שלו לא יכול לשלם, הסולק לא יכול לשלם, הברוקר שלך לא יכול לשלם, כולם פושטים רגל, זה במקרה קיצון, במקרה פחות קיצוני רק אחד מהגורמים בשרשת פושטים רגל ושאר השרשרת סופגת הפסדים כבדים מאד.

המצב נהיה פה כ"כ מטורף שבדומה ל2008 הגיע משבר אמון וזה מצב רע מאד.
מניה קיקיונית לחלוטין נסחרת בשווי של חברה במקום יפה בS&P500, במחזורים יותר גבוהים מהמניות הכי גדולות בעולם (אפל, אמזון) ובתנודתיות שלא מביישת מניה סוג ג' בונצואלה, שלא לדבר על האופציות שם זה טרפת טוטאלית. פתחתי LEVEL 2 וזה היה הזוי לחלוטין מה שהלך שם.
הרבה מהמסחר כולל התנודתיות מתבצע בשעות שאין מסחר בכלל!! כלומר מערכות ניהול הסיכונים יתכן ולא עובדות ואין סליקה!
ברגעים אלו ממש המניה עולה בעוד 100% לשווי של כ30B$
החברה הייתה בדרך לפשיטת רגל, עד לאחרונה לפחות
עדיין.

לא הייתי מעז למכור מניה אחת בשורט של זה.
מבוגר אחראי חייב להכנס לסיפור הזה כמה שיותר מהר.

הגזמת. כנראה של 300 מליארד הם לא יגיעו.
וגם אם כן, אפשר לעשות שורט בתכנון עם מרווח של פי 20 אפילו.
אבל בכל מקרה ib לא נותנים.

הגזמת. כנראה של 300 מליארד הם לא יגיעו.
ההבדל בין 30 מיליארד ל-300 מיליארד באמת נראה עצום, אבל ההבדל בין תימחור יתר של 99% ו99.9% נראה פחות מאיים.

ניסיתי לקרוא קצת את wsb. זה די עצוב מה שהולך שם. הרבה פוסטים בסגנון :
I've been to rehab, I've lost custody of my kids, lost my house. However I still found a way to play. I've been shoulder to shoulder with all of you through this mess

הם הצליחו לשבור את 420.69 בטרום מסחר.
מי היה מאמין.
(עריכה: האמת שזה נשבר כבר אתמול)

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G שורט על תעודה ממונפת שוק ההון 2
י תיאום לאינפלציה של רווח הון במכירה בחסר (שורט) - הוראות החוק והתקנות מיסים 6
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
ה שורט על אגח 10 שנים שוק ההון 7
ק למה לא להתחיל שורט על SPY שוק ההון 8
K קניית ETF שורט שוק ההון 14
C מישהו יכול לשפוך אור על שורט טרייד שפשטו את הרגל ? שוק ההון 211
וולפסון שורט על ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 12
R שורט על אג"ח ממשלתי במקום הלוואה שוק ההון 6
מ החזקת שורט לחמש שנים שוק ההון 12
amit מישהו מבין לעומק איך שורט עובד? שוק ההון 96
korma שורט בחשבון IRA שוק ההון 1
שמוליק קיפוד ביצוע שורט למניות RSU שוק ההון 55
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
Y בועת ההשקעות הפסיביות והשקעה במניות ערך (value) שוק ההון 10
M מסחר באופציות או מסחר יומי במניות - אופציה אפשרית? שוק ההון 0
א הונאה במניות פוסטים מאיכות נמוכה 5
O מה תכלס אני מקבל במניות? שוק ההון 9
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
W היכן לסחור במניות? שוק ההון 19
R השקעה במניות ספציפיות ובקרנות מחקות מדד בארה״ב שוק ההון 11
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
G השקעה במניות בגרמניה - מסים מיסים 18
R שאלה לגבי קיזוזי רווח דיבידנדים והפסד ממסחר במניות מיסים 8
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
מ דמי ניהול במניות ערך קטנות שוק ההון 1
mk1 המלצה לספר/קורס להשקעות ערך במניות התפתחות אישית 2
I מדד הMSCI world לא מרוכז מדי במספר במניות ספציפיות? שוק ההון 10
Aslan באילו ימים / שעות הכי אידיאלי לסחור במניות ארה"ב ? שוק ההון 2
Aslan השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה שוק ההון 15
C מסחר במניות ללא עמלה פוסטים מאיכות נמוכה 3
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
A גידור מניה חסומה -- הכרה במניות שמוחזקות מחוץ לברוקראז׳ לצורך margin שוק ההון 6
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
I כלכליסט: בלקרוק: "לא צפוי עשור נוסף של עליות במניות" פוסטים מאיכות נמוכה 17
ש צמצום סיכון במניות שוק ההון 6
ד הקשר בין חשיפה למניות לנכסים במניות? (בקופת גמל להשקעה) שוק ההון 1
ה השקעה פסיבית במניות בתל אביב פוסטים מאיכות נמוכה 20
D למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
F להישאר במניות או להתרחב לאפיק נוסף? שוק ההון 13
י השקעה במניות או נדלן שוק ההון 91
פ כמה ישראלים סוחרים במניות בצורה ישירה? צרכנות פיננסית 3
י הדרכה טכנית להשקעה במניות שוק ההון 3
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
Y השקעה במניות בבנק\בית השקעות ישראלי\IB - עמלות מול אבטחה שוק ההון 1
ברק א. משמעויות מס במניות דולריות שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה