• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת

@yossik חבל מאוד שנושא לגיטימי וחשוב נקבר בפורום פוליטיקה בגלל שמשתמש החליט לדרדר אותו לרמה של רוטר. היה עדיף כמו שכבר הוצע פה לחתוך את הנושא ל-2.
הנושא המאד לגיטימי וחשוב נדון כבר לפני שנה ודי הוכרע.

מה הנקודה שהועלתה בשירשור הזה, ולא נענת כבר בשירשור הזה או בשירשורים קודמים ? להוציא כמובן את המחשת עליית ההסתברות להשמדת מדינת ישראל.

נערך לאחרונה ב:
הפכתם את הדיבור המסוכן והלא לגיטימי
מסוכן ולא לגיטימי בעיני מי ?

דרך אגב אני חושב שזה תעמולה מסוכנת ולא לגיטימית כשחרדים מפגינים נגד גיוס מכל סיבה שהיא וכל הפגנה שהיא, ואני גם חושב שדוכן תפילין ברחוב זה תעמולה מסוכנת ולא לגיטימית ויש לעצור ולהכניס את האנשים שמפיצים את דבר התעמולה הזה מיידית לכלא. בעצם יש אנשים שחושבים שכל הפגנה עם שלט כנגד הממשלה זה תעמולה לא לגיטימית ומסוכנת (האויב מסתכל). אני יכול להמשיך עוד ועוד.........

מה שאני מנסה לומר לך זה שאם אתה מתחיל להגדיר אמירות חוקיות, כמסוכנות ולא לגיטימיות שיש לאסור אותם (לפי נקודת ההשקפה שלך) , אתה פותח פתח מאוד מסוכן.

נערך לאחרונה ב:
הנושא המאד לגיטימי וחשוב נדון כבר לפני שנה ודי הוכרע.
הקישור הוא לפודקאסט שברובו מדבר על איך להוציא מזומן\נכסים מישראל).

לא נענת כבר בשירשור הזה או בשירשורים קודמים ?
מדברים על מצב בו יש המרה של קרן שמפסיקה להיסחר בבורסה ישראלית

אף אחד מהנושאים האלה לא קשור לשאלה של פותח האשכול. הליבה של הנושא המקורי הוא עניין הבעלות של ניירות הערך ועד כמה קל לך כפרט להוכיח שיש לך בעלות על קרן סל. כאשר הברוקר שדרכו אתה סוחר נמצא במדינה שנמחקה מהמפה.

אני לא מתיימר להיות מומחה ל"דיני רישום" אבל איך שאני מבין את זה יש לא מעט שכבות אבסטרקציה בינך לבין הקרן סל שלך(וזה בלי להיכנס איפה נמצא ה-custodian של הברוקר ומה קןרה אם הוא באותה מדינה שהושמדה). הרבה מאוד בסיסי נתונים פנימיים של חברות, שאם תעבור את כולם, אתה בסוף תוכל להגיע ממך כקונה לקרן סל שלך. אבל השאלה היא מה קורה אם אחד או יותר מבסיסי הנתונים האלה הופך ללא זמין? שים לב שהשרשת עליה אני מדבר תהיה קצרה עבור לקוח ישראלי שקונה דרך בנק ישראלי נייר ערך שנסחר בישראלי מאשר אותו לקוח שקונה נייר ערך זר שנסחר בבורסה זרה.

אם לוקחים את הנושא הזה צעד קדימה אז הדבר הופך לחשוב באמת כאשר אין אפשרות לבחור את המקיום הגאוגרפי של הברוקר כמו במקרה של הפנסיה, גמל, השתלמות...

אם נמשיל את זה לנדלן אז אפשר ללכת להוציא נסח טאבו שמוכיח בעלות, שבטח גם חתום דיגיטלית ובטח אפשר לקבל אישרור על ידי עורך דין ונוטריון. אז במקרה של נדלן כן אבל במקרה של פנסיה "יהיה בסדר"?

אם לסכם, הליבה של הדיון המקורי היא המכניקה מאחורי בעלות של נכסים בשוק ההון במקרה שיום אחד יעשו hard reset למדינת ישראל.

נערך לאחרונה ב:
הקישור הוא לפודקאסט שברובו מדבר על איך להוציא מזומן\נכסים מישראל).
אכן לזה התכוונתי.
הביטוח למקרה בו מדינת ישראל מושמדת או לחילופין מנותקת ממערכת המסחר הוא להעביר את הכסף לחו״ל.
עניין הבעלות של ניירות הערך ועד כמה קל לך כפרט להוכיח שיש לך בעלות על קרן סל. כאשר הברוקר שדרכו אתה סוחר נמצא במדינה שנמחקה מהמפה.
״איך יכול בעל קרן סל של iShares להוכיח את הבעלות שלו על המניות בקרן כאשר הברוקר דרכו סחר נימצא במדינה שנמחקה מהמפה\מסחר.״
שים לב שהשרשת עליה אני מדבר תהיה קצרה עבור לקוח ישראלי שקונה דרך בנק ישראלי נייר ערך שנסחר בישראלי מאשר אותו לקוח שקונה נייר ערך זר שנסחר בבורסה זרה.
לי ניראה שאם הקרן נמצאת ב IB ההוכחה יותר קלה, ולא יותר קשה.
גם סיכויי ההשמדה של ארה״ב נמוכים יותר.
אז במקרה של נדלן כן אבל במקרה של פנסיה "יהיה בסדר"?
לא.
יש שחושבים שהרווח מהשארת הכסף בפנסיה לא שווה את הסיכון.

עם ישראל מאז ומעולם הוא עם נרדף. והיה בסכנה קיומית פעמים רבות. למרות שהיינו עם חלש ועמים רבים הסכימו להשמיד את עם ישראל, מעולם זה לא צלח להם!
הקב"ה הבטיח לנו בתורה: ואף גם זאת בהיותם בארץ איביהם לא מאסתים ולא געלתים לכלתם להפר בריתי אתם.
הקב"ה גם הבטיח שלא יקרו "סתם" אסונות (לא כאלו שגורמים להשמדה מוחלטת של העם)?

אם אתה רוצה, אני מוכן לתת לך הפניות לפסוקים מזוויעים מהתנ"ך לגבי השואה שקרתה לנו בחורבן הבית הראשון,
לסיפורים מזוויעים לא פחות מהגמרא לגבי השואה שקרתה לנו בחורבן הבית השני (וגם מעט יותר מאוחר בזמן המרד הגדול),
ואתה גם מוזמן להגיע ל"יד ושם" כדי שתראה מה קרה לנו בשואה האחרונה.

אני מניח שלא היית רוצה שאתה או הקרובים לך יעברו את אף אחת מהשואות האלו,
אז גם אם אתה מאמין בהבטחה האלוהית שהזכרת -
הגישה הזחוחה לפיה "בכל מקרה נהיה בסדר" שגויה לחלוטין.

נערך לאחרונה ב:
@ג'וני לנד
אגב, אם כבר החלטת לתת לנו פה הרצאה תורנית,
אז גם אני אצטרף.

הידעת שלפי המקורות - שני חורבנות הבית קרו דווקא בגלל זחיחות דומה למה שאתה מציג כאן?

למשל בתחילת פרק ז' בירמיהו (ובעוד מקומות רבים בנביאים),
מתואר איך הנביא מזהיר את ה"צדיקים" שבשלטון לא לסמוך על זה שהם באים להתפלל בבית המקדש,
כי זה לא יעזור להם כל עוד הם ממשיכים להיות מושחתים ורעים.

כמובן שבעלי השררה התעלמו מכל הנביאים
(למרות שלא מדובר כאן על כתבים בתקשורת או מכונים לדמוקרטיה, אלא נביאים אמיתיים שכל נבואותיהם מתקיימות).

בשלב מסוים הם גם אמרו (ממש כמו הגישה שאתה מציג!) שהתחזיות השליליות של ירמיהו מרפות ומחלישות את רוח העם,
וזרקו אותו לבור.
ירמיהו ניצל וברח, אבל המלך והשרים המשיכו להחזיק באמונה העיוורת שלהם לפיה אין כל חשיבות לעולם המעשי -
אז מה אם בבל אימפריה אדירה? זה בסדר למרוד בה, כי לנו יש את בית המקדש, ואנחנו צדיקים שמתפללים!

והתוצאה ידועה - אולי יצא לך לשמוע חלק ממנה בבית הכנסת בקריאת מגילת איכה.

גם לגבי בית שני, יש סיפור בגמרא איך קיסר רומא שולח בהמה להקרבה בבית המקדש,
כשטכנית היה אפשר למצוא פתרון הלכתי לזה, אבל אחד החכמים הצליח למצוא דרך "להחמיר" בכל זאת.
לפי הסיפור, הקיסר נעלב, ויצא למלחמה על ירושלים...

מזכיר טיפה את היחס של חלק משרי ה"ימין" ל"ביידן הסנילי"?
(ואגב, כאן זה גם כפיות טובה מוחלטת - אחרי כל התמיכה שלו בנו, והמחיר ששילם בעקבותיה.)

בכל אופן, אלו רק טיפה בים מהמקורות שמדברים על זה שזחיחות יתר מזיקה.
אפשר להביא עוד המון, כולל פסוקים מפורשים, למשל:
כִּי מְשׁוּבַת פְּתָיִם תַּהַרְגֵם,
וְשַׁלְוַת כְּסִילִים תְּאַבְּדֵם.
וגם:
לִפְנֵי שֶׁבֶר - גָּאוֹן,
וְלִפְנֵי כִשָּׁלוֹן - גֹּבַהּ רוּחַ.

אגב, לא ממש צריך מקורות, זה עניין של שכל ישר...
למשל אם אני נכנס לניתוח והרופא נראה זחוח וטוען שבלי קשר לפעולות שלו - אין שום סיכוי לכישלון (גם כשהאחות מזהירה אותו מבעיות מעשיות),
כנראה שזה יגרום לי לפחד עוד יותר וללכת למקום אחר.

אז כשראש ממשלה ושרים טוענים בזחיחות שהכל טוב, ולא צריך שום פעולה מעשית להציל את כלכלת ישראל (אין צורך להיכנס לשדה המוקשים של סדר עדיפויות, ואפשר לחלק למותרות בלי חשבון) -
זה לא ממש מוסיף לי ביטחון.

וכששרים מדברים ביהירות על זה שאנחנו "הצבא הטוב בעולם" ולא אכפת לנו מכל העולם המערבי (כולל מאמברגו נשק) -
גם זה לא מוסיף לי ביטחון.

וכשיש נסיונות להפחית את מצבת כוח האדם בצבא, ולקצץ בתקציבי הטכנולוגיה, המדעים המדויקים ועוד (הדברים המעשיים שעוזרים לנו להשיג יתרון על האויבים) -
גם זה לא מוסיף לי ביטחון.

אבל מה - תמיד אפשר לבחור את הפתרון שבחרו המלך והשרים בבית ראשון,
ולזרוק את "זורעי הבהלה" כמו ירמיהו לבור.
אם נטמון את הראש בחול, זה בטח ימנע את כל הצרות, לא?!

נערך לאחרונה ב:
פורים זהו יום שמסמל את הנקודה הזאת. אז רצו המן ואחשוורוש להשמיד את עם ישראל. אבל בורא עולם הציל אותנו בדרך שנראית טבעית לחלוטין
מעניין שהדרך הטבעית הייתה להוציא צו שהיהודים ייקהלו ויעמדו על נפשם נגד האויבים.
במילים אחרות - יתגייסו :)

מעניין שהדרך הטבעית הייתה להוציא צו שהיהודים ייקהלו ויעמדו על נפשם נגד האויבים.
במילים אחרות - יתגייסו :)
וזה מחזיר לשאלה איך בכלל מבדילים בין דברים שקורים כתוצאה מפעילות אנושית לדברים שקורים כתוצאה מהתערבותו של בורא עולם ?

נראה שאם התוצאה גרועה אז זה בגלל פעילות אנושית,
אם התוצאה לטובה אז זה רק בגלל ההתערבות של בורא עולם,
ואם התוצאה כל כך איומה שלא יתכן שאלוהים בכלל הרשה דבר כזה, אז הרי התאוששו מהאסון, שכן אנחנו כאן, כך שאפשר להחשיב את הכל כחלק מהתוכנית האלוהית, שהיא, בהגדרה, תמיד טובה.

הללויה.

וזה מחזיר לשאלה איך בכלל מבדילים בין דברים שקורים כתוצאה מפעילות אנושית לדברים שקורים כתוצאה מהתערבותו של בורא עולם ?

נראה שאם התוצאה גרועה אז זה בגלל פעילות אנושית,
אם התוצאה לטובה אז זה רק בגלל ההתערבות של בורא עולם,
ואם התוצאה כל כך איומה שלא יתכן שאלוהים בכלל הרשה דבר כזה, אז הרי התאוששו מהאסון, שכן אנחנו כאן, כך שאפשר להחשיב את הכל כחלק מהתוכנית האלוהית, שהיא, בהגדרה, תמיד טובה.

הללויה.
וארועי 7.10 הם דוגמה מצויינת.
האסון הוא מחדל של הצבא והפתרון הוא תגבור התפילות. הפרשנות ההפוכה, האפשרית לפחות באותה מידה, לא עולה על דעתם.

יהיה יפה אם הדברים יוכבדו ולא יגיבו עליהם בצורה אגרסיבית. גם אם זה עיצבן
אתה לא בכיוון. אתה בטח גם בעד חוק הגיוס ש"שומר על הממשלה ויהרוס את המדינה" שהשורד הניח על שולחן הממשלה.

הביטוח למקרה בו מדינת ישראל מושמדת או לחילופין מנותקת ממערכת המסחר הוא להעביר את הכסף לחו״ל.
פיזור של מה שאפשר לפזר או תמיד רעיון טוב אבל לא על זה הדיון.
״איך יכול בעל קרן סל של iShares להוכיח את הבעלות שלו על המניות בקרן כאשר הברוקר דרכו סחר נימצא במדינה שנמחקה מהמפה\מסחר.״
זה מה שפותח הנושא שואל. ועד עכשיו לא קיבל מענה.
יש שחושבים שהרווח מהשארת הכסף בפנסיה לא שווה את הסיכון.
גם זה לא הדיון.

בסוף אני כשכיר ישראלי חוסך לפנסיה בלי תלות להאם אני רוצה או לא. הפנסיה גם מקבלת לא מעט הטבות מה שגם נכון לקרן השתלמות(וגמל). אז יש אינטרס לא קטן לחסוך במסגרת המכשירים האלה. לצערי אין אפשרות לעשות את החסכון הזה במסגרת ברוקר זר כמו IB.

אז בהינתן כל שכבות האבסטרקציה שיש ביני לבין ניירות הערך שאני מחזיק בישראל השאלה היא איך אני מוכיח בעלות ישירה בדומה למצב עם נדלן שנסח טאבו "מאומת" יעזור מאוד במקרה שהשכונה בה היה הנכס נמחקה והמאגר נתונים של רשות המקרקעין הישראלית לא זמין יותר.

באם המעסיק משתף פעולה ניתן להקטין את התשלומים לפנסיה.
אני מודע לזה. ואני בכוונה לא מחפש לקחת את הדיון(שגם ככה כבר בפורום פוליטיקה) לכיוון של האם מסוכן להחזיק פנסיה בישראל ואיך אפשר לצמצם את הסיכון הזה. אלא להשאיר אותו בתחום המכני והיבש של בעלות על ניירות ערך ומה אתה עושה כדי לזרז את קבלת ניירות הערך שלך שרכשו בגבולות מדינה שהפסיקה להתקיים.

אני מודע לזה. ואני בכוונה לא מחפש לקחת את הדיון(שגם ככה כבר בפורום פוליטיקה) לכיוון של האם מסוכן להחזיק פנסיה בישראל ואיך אפשר לצמצם את הסיכון הזה. אלא להשאיר אותו בתחום המכני והיבש של בעלות על ניירות ערך ומה אתה עושה כדי לזרז את קבלת ניירות הערך שלך שרכשו בגבולות מדינה שהפסיקה להתקיים.
כל זמן שאין קרן פנסיה שהיא IRA, אין לך ניירות ערך על שמך ולדעתי לא תוכל להוכיח זכאות לכאלו.
מה שסביר (בתרחיש המאד לא סביר עליו מדברים) זה שיום אחד ילדיך או נכדיך יקבלו חלק מהסכום שהיה צבור על שמך לאחר שעורכי הדין והבנקאים האמריקאים יגזרו קופון כשכר טרחה, במקרה הטוב, או יערימו עליהם קשיים שלא יאפשרו את קבלת הכספים כפי שאירע בפעם הקודמת עם כספי נספי וניצולי השואה.

תודה לכולם על היחס המכבד והתגובות הרגועות.
קטונתי מלהיות המסבירן ולענות על כל השאלות אבל אנסה. סליחה מראש שאני קצר, אני סומך על החכמה שלכם.
האם היית סוגד להמן הרשע? להיטלר? אז למה אתה סוגד לישות, שלפי אמונתך שלך היא רשעית בהרבה משניהם יחד כי יצרה אותם ואת כל שאר הרשעים וגרמה להם להתעלל בעם היהודי בכל שנות ההיסטוריה שלו?

הבורא הוא לא ישות. הוא קיים גם בלעדי אני סוגד לו. זאת זכות שלקחנו על עצמינו בכריתת ברית איתו מאז אברהם אבינו.
אני מבין את ההסתכלות שכיבכול הבורא עשה לעמו דברים גרועים. אבל יש 2 דברים שצריך לשים לב אליהם. 1. דבר טוב/רע נבחן בהשלכות שלו. וההשלכות הם בעולם הבא. 2. זה היה ידוע מראש. הוא הבטיח על זה בתורה.

פורים שמח.
תוכל לספק כמה מחקרים כאלה? רצוי כאלה בשפה האנגלית שעברו ביקורת עמיתים.
כך שמעתי מאיש חכם.
ראיתי ספר שחוקר תולדות עמים שנכחדו. ובהקדמה הוא כתב שאת העם היהודי אין אפשרות לחקור כי זה הרבה מחוץ לסטנדרטים משהו כזה.. אני לא יודע לכוון למידע נוסף בעניין.

מה ההבדל בין דברים שקורים כתוצאה ממאמץ אנושי לדברים שקורים כתוצאה ממקריות? איך המושג ״צירוף מקרים״ מוגדר לצורך המחקר הזה ?
מה לא טיבעי בריבוי צירופי מקרים? מיקריות זה הדבר הכי טיבעי ונפוץ שיש. קורה כל הזמן - מספר בלתי נתפס של פעמים בשניה. ומכאן בהכרח נגזרת גם שכיחות גבוהה במידה בלתי נתפסת של צרופי מקרים.
מה ההגדרה של עם ישראל ? DNA מיטוכונדרי ? שילוב של DNA מטוכונדרי משותף ועוד משהו ?
מה ההגדרה של ״קיום עם ישראל״ ?
מה בכלל הטענה ?

עכשיו אפשר לעבור לאותם מחקרים שבדקו את הטענה, או, יותר הגיוני, את כל אחת מהטענות בנפרד.
אני לא מבין בסטטיטיקה. ודרושה כאן גם ידיעה מעמיקה בהסטוריה. ישנה עובדה מוכרת, עמים רבים אחרים לא שרדו גם בלי כמויות השנאה והרצח שנפכו עלינו. אנחנו שרדנו למרות החולשות שאיפיינו אותנו.

מסוכן ולא לגיטימי בעיני מי ?

דרך אגב אני חושב שזה תעמולה מסוכנת ולא לגיטימית כשחרדים מפגינים נגד גיוס מכל סיבה שהיא וכל הפגנה שהיא, ואני גם חושב שדוכן תפילין ברחוב זה תעמולה מסוכנת ולא לגיטימית ויש לעצור ולהכניס את האנשים שמפיצים את דבר התעמולה הזה מיידית לכלא. בעצם יש אנשים שחושבים שכל הפגנה עם שלט כנגד הממשלה זה תעמולה לא לגיטימית ומסוכנת (האויב מסתכל). אני יכול להמשיך עוד ועוד.........

מה שאני מנסה לומר לך זה שאם אתה מתחיל להגדיר אמירות חוקיות, כמסוכנות ולא לגיטימיות שיש לאסור אותם (לפי נקודת ההשקפה שלך) , אתה פותח פתח מאוד מסוכן.
כבר עניתי על זה.

הקב"ה גם הבטיח שלא יקרו "סתם" אסונות (לא כאלו שגורמים להשמדה מוחלטת של העם)?

אם אתה רוצה, אני מוכן לתת לך הפניות לפסוקים מזוויעים מהתנ"ך לגבי השואה שקרתה לנו בחורבן הבית הראשון,
לסיפורים מזוויעים לא פחות מהגמרא לגבי השואה שקרתה לנו בחורבן הבית השני (וגם מעט יותר מאוחר בזמן המרד הגדול),
ואתה גם מוזמן להגיע ל"יד ושם" כדי שתראה מה קרה לנו בשואה האחרונה.

אני מניח שלא היית רוצה שאתה או הקרובים לך יעברו את אף אחת מהשואות האלו,
אז גם אם אתה מאמין בהבטחה האלוהית שהזכרת -
הגישה הזחוחה לפיה "בכל מקרה נהיה בסדר" שגויה לחלוטין.
לא הבנתי מה כתבת. אני לא זחוח, אני מאוד כאוב מהמצב.

למשל בתחילת פרק ז' בירמיהו (ובעוד מקומות רבים בנביאים),
מתואר איך הנביא מזהיר את ה"צדיקים" שבשלטון לא לסמוך על זה שהם באים להתפלל בבית המקדש,
כי זה לא יעזור להם כל עוד הם ממשיכים להיות מושחתים ורעים.

כמובן שבעלי השררה התעלמו מכל הנביאים
(למרות שלא מדובר כאן על כתבים בתקשורת או מכונים לדמוקרטיה, אלא נביאים אמיתיים שכל נבואותיהם מתקיימות).

בשלב מסוים הם גם אמרו (ממש כמו הגישה שאתה מציג!) שהתחזיות השליליות של ירמיהו מרפות ומחלישות את רוח העם,
וזרקו אותו לבור.
ירמיהו ניצל וברח, אבל המלך והשרים המשיכו להחזיק באמונה העיוורת שלהם לפיה אין כל חשיבות לעולם המעשי -
אז מה אם בבל אימפריה אדירה? זה בסדר למרוד בה, כי לנו יש את בית המקדש, ואנחנו צדיקים שמתפללים!

והתוצאה ידועה - אולי יצא לך לשמוע חלק ממנה בבית הכנסת בקריאת מגילת איכה.
אתה שולף חצאי משפטים מהנביא. הנביא היה מאוד ברור. והדברים שאני כותב כאן משקפים יותר את עמדת הנביא. צר לי אבל זה ארוך...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
ש שאלה בנוגע ל RSU מיסים 18
T שאלה פרקטית בנוגע להיחלשות השקל שוק ההון 164
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
ב שאלה בנוגע לקיזוז מס כנגד דיבידנד שהתקבל בדולרים מיסים 3
E עסק פטור - שאלה בנוגע לדיווחים מיסים 1
deussex שאלה בנוגע לרלוקיישן דרך עבודה אוף טופיק 3
L שאלה בנוגע להעברת מניות מבנק לבית השקעות שוק ההון 8
L שאלה בנוגע להעברת תיק מהבנק לאקסלנס שוק ההון 1
D שאלה בנוגע לצבירה מקרן אירית שוק ההון 2
O שאלה בנוגע לתשלום שומת מס על שנת 2020. מיסים 18
T שאלה כללית בנוגע לרכש ETF-ים בתור סוחר עצמאי שוק ההון 3
D שאלה בנוגע לקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Aslan שאלה בנוגע לביטוח בריאות - למי שמבין צרכנות פיננסית 2
Y שאלה בנוגע להחזר עמלות שוק ההון 15
I שאלה בנוגע לספטמבר בשוק ההון שוק ההון 13
G שאלה בנוגע לביטוח סיעודי מקופת החולים אוף טופיק 6
D שאלה בנוגע לאשראי שוק ההון 1
עייף ומותש סעמק שאלה בנוגע לעקיבה אחרי מדד ה s&p פוסטים מאיכות נמוכה 8
N שאלה בנוגע לאופן הגביה של העמלות בבית השקעות שוק ההון 7
yehonatanlavian שאלה בנוגע לקרנות סל שוק ההון 1
R דעה בנוגע לבניית תיק השקעות + שאלה בנוגע לרכישת ETF שוק ההון 1
I שאלה בנוגע לרכישת קרן SSAC בדולר או שקל שוק ההון 4
לאונל שאלה טכנית בנוגע להעברת קרן מנוהלת ל-IRA שוק ההון 1
D רווחים ב - TD Ameritrade - שאלה בנוגע למס הכנסה מיסים 9
ס שאלה בנוגע למשכנתא נדל"ן 8
G שאלה בנוגע לקרן S&P500 לא זזה מיום 4/6/20 שוק ההון 3
T שאלה בנוגע להגשת דו"ח למס הכנסה צרכנות פיננסית 7
Dinoman שאלה בנוגע לדיבידנדים שוק ההון 13
Wolfman שאלה בנוגע האופן בו מתעדכן שווי התיק שוק ההון 4
OiNK שאלה בנוגע לקביעת שער הפתיחה בקרנות מחקות שוק ההון 3
W שאלה בנוגע להתחמקות מסעיף אי תחרות ביציאה לחלת אוף טופיק 2
D שאלה בנוגע להבנת מסחר ב ETF שוק ההון 2
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
S שאלה בנוגע לתיקון 190 בניהול אישי צרכנות פיננסית 1
S שאלה בנוגע לקביעת היחס של EIMI+IWRD שוק ההון 39
tpr שאלה בנוגע לתיק השקעות (עדיין לומד את התחום) שוק ההון 0
לא חשוב שמות שאלה בנוגע למילוי טופס 161א' אוף טופיק 9
G שאלה בנוגע לקרנות פנסיה והשתלמות מחקות S&P500 צרכנות פיננסית 29
G שאלה קטנה בנוגע לאקסולידית. אוף טופיק 2
G שאלה בנוגע לפפר. צרכנות פיננסית 60
D שאלה בנוגע לשינוי הפקדות לכספי פיצויים עבור קופת גמל צרכנות פיננסית 7
S שאלה בנוגע לבחירת בית השקעות (מתלבט בין שניים) שוק ההון 10
לא חשוב שמות שאלה בנוגע לתוכניות חיסכון בבנקים בהקשר למשבר הנדל"ן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
I שאלה בנוגע לקרנות נאמנות ובתי ההשקעות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה