שאלה בנוגע לשינוי הפקדות לכספי פיצויים עבור קופת גמל

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י Delver, ‏12/6/19 ב- 21:38.

1. Delver

Delver משתמש ותיק

שלום,

כרגע יש לי קרן פנסיה מקיפה וקופת גמל, כאשר עד תקרת ההפקדה - כל ההפרשות הן לפנסיה בחלוקה הבאה: 8.33% פיצויים, 6.5% מעביד, 6% עובד, ומעבר לתקרת ההפקדה - כל ההפרשות הן לקופת הגמל באחוזים זהים.

אני מעוניין לנתב את ההפקדות באופן שונה, כך שכל תגמולי המעביד והעובד (6.5% ו- 6% בהתאמה) מכלל השכר ילכו לפנסיה וכל הפיצויים ילכו לקופת הגמל.

האם אני צריך פשוט לשנות את אחוזי ההפקדות אצל המעסיק או שאני צריך גם לפתוח קופת גמל חדשה לצורך כך כדי להפקיד אליה את כספי הפיצויים בלבד?

אני שואל מכיוון ששני אנשים בלתי תלויים אמרו לי שאני אדרש לקופה חדשה לצורך זה. מעולם לא שמעתי על זה, ומבירור שערכתי מול נציג שירות של קופת הגמל, גם הם אמרו ששינוי אופן ההפקדות זה ביני לבין המעסיק שלי ואין צורך בקופה חדשה לשם כך.

תודה.
    @roneng אשמח אם תתרום מנסיונך בנושא :)

2. roneng

roneng משתמש בכיר

אם זה מה שאמרו לך מהקופה אז יש סיכוי טוב שהם צודקים :)

במקרה הכי הגרוע, כשהקופה תקבל את הכסף ולא תדע מה לעשות איתו תמיד תוכל לפתוח קופה נוספת בהמשך (מקסימום הכספים ישארו בינתיים ב"קופת מעבר").

3. Delver

Delver משתמש ותיק

יש סיכוי זה מדויק :)
    פשוט אני לא סומך על תשובות של נציגי שירות כי כבר קרו לא מעט מקרים שהם טעו וכמובן שאין לי דרך לדעת מה רמת המקצועיות של מי שדיברתי איתו.

אתה פתחת קופה חדשה כשעשית את את זה אצלך (זכור לי משהו כזה)?

4. roneng

roneng משתמש בכיר

מסכים. גם אני נתקלתי במספר מקרים שהנציגים לא בדיוק ידעו את החומר.
    במקרה הזה אבל אני נוטה לחשוב שהוא צודק. וגם אם הוא טועה, הנזק הפוטנציאלי זניח (תמיד אפשר לפתוח חשבון חדש אח"כ).
    כן. מאז שפתחתי את קופת הגמל שלי לא שיניתי את אחוזי ההפרשות.

Delver אוהב/ת את זה.
  5. orw

orw משתמש סולידי

עשיתי מהלך דומה ונדרשתי לפתוח קופת פיצויים נוספת לשם כך. לא יודע אם רלוונטי אבל במקרה שלי הפיצויים לא "שלי" (כלומר - ללא סעיף 14) ולכן אני גם מוגבל בשיטת ההשקעה וכד'.
    אבל - מה זה משנה? דמי הניהול הם באחוזים, מה ההבדל בין קופה אחת ל-18? לי דווקא נוח שהן מוםרדות כי יותר קל לי לעשות ככה חישובים של כמה כסף יהיה לי מתי (פיטורין vs גיל 60+).

6. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

נראה לי שעושים זאת כדי להגדיל את גובה הביטוח

7. nturtle

nturtle משתמש ותיק

אני חושב שאו שהם לא הבינו אותך או אתה לא הבנת אותם.
    בא נעשה דמיון מודרך
    דיברת עם המעסיק הסברת לו הוא אישר לך.
    חתמת על הצהרות וטפסים אצלו שזו החלוקה , מה הוא צריך לעשות ?
    להעביר את ההוראה לסוכן המתפעל / המטפל שלך, הסוכן יגיד יופי אני שולח הוראת עדכון לקרן הפנסיה, ועכשיו מה עושים ה 8.33% זה יעבור בטלפתיה לקופת גמל עלומה שאף.אחד לא יודע מה היא ? שנפתחה על ידך בלי שאתה יודע מזה ? התרחיש הסביר הוא שאם אף.אחד לא יגיד לך :חבוב, פתח קופת גמל תן לנו את הפרטים של ההעברה ונעביר ,אז המעסיק פשוט "ישמור" לך על הפיצויים עד שתבין שזה לא קורה לבד.

8. roneng

roneng משתמש בכיר

אני חושב שבמקרה הזה דוקא אתה לא הבנת :)
    יש לו כבר קופת גמל שהוא מפריש אליה. הוא פשוט רוצה לשנות את האחוזים.
    כנראה הסיבה אצלך הייתה שלא היה סעיף 14. אחרת אני לא רואה סיבה לפתוח קופה נפרדת.

Delver אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
שאלה בנוגע לגמל להשקעה צרכנות פיננסית ‏25/9/17
שאלה בנוגע לקרן השתלמות עבור פנסיונר צרכנות פיננסית ‏3/4/15
שאלה לגבי ברוקרים צרכנות פיננסית ‏20/2/19
החזרי מס ( ושאלה על יחידות מס) צרכנות פיננסית ‏9/2/19
שאלה לגבי ביטוח מבנה צרכנות פיננסית ‏22/10/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.