• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית מחשב נייד חדש

שרון

משתמש רגיל
דירוג
758
הלנובו שלי לדעתי מתחיל תהליכי גסיסה. בכל פעם שאני מדליקה אותו הוא מחפש בעיות ואז מאתחל מחדש.

נמאס לי.
אני זקוקה למחשב מהיר וטוב שישמש אותי במהלך לימודיי למשך כמה שנים טובות (זה תואר שלישי). נמאס לי שעובדים עלי באייבורי ומנסים למכר לי עודפים שיש להם בסטוק באמתלות כאלה ואחרות.

אהבתי בזמנו את דל - האם מישהו יכול להמליץ על נייד לא יקר אך חזק?

תקציב? דרישות (גודל מסך, גודל מחשב, משקל, חיי סוללה, כוח מיחשוב, חיבוריות, נפח איחסון...)? יש אפשרות לרכוש בחו"ל?

יש אפשרות לרכוש בחו"ל (לא חשבתי על זה, אז תודה :lol:)
מסך גדול, חיי סוללה ארוכים (ארבע שעות לפחות), לא כבד נורא כי הוא יהיה על הכתף, אחריות ושירות לקוחות, לא מבינה כלום בכוח מחשוב/נפח אכסון.

אני אמליץ לך על משהו שאף אחד לא אוהב לשמוע.
היום כל המחשבים חזקים מספיק לשימושים בסיסים++++.
יותר מכך, מחשב שקניתי ב2003 היה מספיק חזק לשימושים בסיסיים של היום.
כמובן, אני מניח שאת לא מרנדרת גרפיקה בזמנך הפנוי.
לכן אני אמליץ לך לקנות את המחשב שיש לו את האחריות הכי ארוכה, בהתאם לכך, אם יש לך אפשרות לקנות בחול, אז לבדוק שהאחריות תהיה גלובלית.

למה לא טאבלט כשבחוץ ומחשב שולחני/נייד בבית?

צריכה מקלדת... כזו שאפשר להרגיש כשמקישים. אני אולד סקול

אבל אז צריך סטנד לטאבלט, מקלדת בנפרד וזה מתחיל להיות מסובך. נראה לי עדיף מחשב נייד טוב

לצרכים בסיסיים הייתי לוקח מעבד I3 עם 4GB זיכרון כונן קשיח לפחות 250GB. בעדיפות לכונן SSD אבל לא חובה.
בדגש כמו שאמרו לך על אחריות ארוכה ככל האפשר. למשל זה : https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=16759 עלות 1445 שח (ללא חלונות). ועם אפשרות להרחבת אחריות.

וזה כבר עם 3 שנים וחלונות : https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=17747

מה יש לך נגד אייבורי ? סהכ הם בסדר ורוב הזמן את מתנהל מול היבואן לאחר הקנייה בכל מקרה ללא קשר למקום הקנייה.

אבל אז צריך סטנד לטאבלט, מקלדת בנפרד וזה מתחיל להיות מסובך. נראה לי עדיף מחשב נייד טוב
בשם החסכון במשקל חשבתי על דבר שכזה - http://www.amazon.com/myKeyO-Bluetooth-MK1150-WHITE-PINK-BT/dp/B00GKBXNIE?psc=1&SubscriptionId=AKIAILSHYYTFIVPWUY6Q&tag=duckduckgo-d-20&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B00GKBXNIE
כמובן שאפשר לחפשב-EBAY -
מקבץ במתחת ל-300$ - http://www.ebay.com/rpp/electronics...id_vp=70cb9d37b91144a99814d29508c22e07&_pgn=2
או YOGA כלשהו
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odk...0.Xlenovo+yoga.TRS0&_nkw=lenovo+yoga&_sacat=0

צודק.
הלנובו שלי לדעתי מתחיל תהליכי גסיסה. בכל פעם שאני מדליקה אותו הוא מחפש בעיות ואז מאתחל מחדש.
אם את מרוצה מהמחשב ולא מעוניינת להוציא סכום גדול על מחשב חדש אפשר לתקן את הישן בהרבה פחות כסף.

בינתיים חיפשתי ברשת והצלחתי להתניע את המחשב ע"י הוצאת הסוללה, לחיצה 11 פעמים על כפתור ההפעלה, חיבור הכבל לחשמל ולחיצה על F11. נראה הזוי, אבל בינתיים עובד.
נראה בכ"ז שאקנה מחשב בחו"ל - אם כך, כיצד לתמוך בעברית והאם מישהו יודע אם לDELL יש אחריות גלובאלית?

תודה על המענה של כולכם. מאד עזרתם, כתמיד.

מה יש לך נגד אייבורי ? סהכ הם בסדר ורוב הזמן את מתנהל מול היבואן לאחר הקנייה בכל מקרה ללא קשר למקום הקנייה.
"נפלתי" איתם פעמיים. לפחות, זו התחושה. קניתי DELL מיני בבאג והוא החזיק מעמד שלוש שנים עד למותו. לא יודעת, התחושה היא שהם נורא ממהרים למכור לך משהו ואם אתה לא מבין בכלל במחשבים, כמוני, הם מנצלים את ההזדמנות ודוחפים את מה שנשאר בסטוק.

מה התקציב?
לא ממליץ על קניה בחו"ל משתי סיבות
1. יש אחריות אבל לא יכבדו אותה בארץ
2. מקלדת אנגלית/עברית. אפשר לצרוב עברית על המקלדת אבל סיפור.
אם התקציב לא מהווה בעייה אז כדאי לבדוק את מיקרוסופט סרף פרו. היברידי (טבלט בלי מקלדת ונייד עם מקלדת )

אני בדיוק באותה ההתלבטות כרגע והנה כמה שיקולים נוספים:
  • בהנחה שלא מדברים על מחשב שולחני, אז הבעיה העיקרית של מחשב נייד היא שכמעט ובלתי אפשרי לשנות או להוסיף חומרה בשלבים מאוחרים יותר. הטכנולוגיה דוהרת קדימה מהר ופתאום מחשב בן שנתיים-שלוש שהכל בסדר בו כבר לא מסתדר משהו עם קבצים גדולים יותר, תוכניות גדולות יותר, נפחי אכסון נוספים ועוד. מכיוון שכך הפילוסופיה שלי היא קניית לפ טופ בחזית הטכנולוגיה, ואז להוציא לו את המיץ. למשל הלפ טופ של סמסונג עם מעבד i5 שקניתי ב-2011 עדיין עובד מצויין. היום אשקול לפ טופ עם זיכרון מהיר של 6-8 ג׳יגה, ומעבד i5 אם לא i7. זיכרון כללי לא משנה לי כי אני משתמש בזכרונות חיצוניים וענן.
  • אם שם המשחק הוא ניידות אז לא הייתי ממליץ על מסך גדול מ-13 אינצ׳. גם 12 זה בסדר גמור.
  • טאבלט עם מקלדת זה בהחלט אפשרי. יש כיסויים אם מקלדת מחוברת בכמה עשרות דולרים. זה לא סיפור. אבל זו לא מכונת עבודה בשום פנים ואופן. טאבלט הוא אמצעי לצריכת תוכן, ואמצעי חלש למדי לייצור תוכן. זו תוספת נחמדה לקריאה, לגישה מהירה, לכתוב עמוד וחצי בבית קפה, אבל לא לכתיבה רצינית.
  • יש היום ליין של לפ טופים עם מסכי מגע שהם גם טאבלטים, דוגמת הסורפייס של מייקרוסופט ועכשיו גם לנו בו הוציאו אחד. אישית אני לא בטוח שזה צעד נבון מכיוון שכטאבלט הם גדולים כבדים ומגושמים, וכמחשב החומרה שלהם קצת נחותה או יקרה, ובעיקר חסרים להם יציאות. זה עניין אישי ואני חושב של כתיבה מסך המגע לא מוסיף דבר כמעט. במחיר של הסורפייס פרו 4, שיש לו חומרה נאה בהחלט, אפשר לקנות לפטופ טוב יותר.
  • לי אישית היה ניסיון טוב מאוד עם לנובו, אסוס, וסמסונג.

אני אמליץ לך על משהו שאף אחד לא אוהב לשמוע.
ממש לא. זה נכון שהטכנולוגיה כבר לא מתקדמת בקצב של פעם, אבל עדיין, המחשבים המוחלשים הם די מסכנים אפילו למשתמש לא תובעני במיוחד - דפדפנים צורכים לא מעט זכרון ומשאבי מעבד.
אני לא אומר שצריך לרוץ לקנות את החשב הכי חזק שיש, אבל המחשבים הכי מסכנים שיש היום, כנראה הולכים לקרטע כבר בעוד שנתיים, בעוד שמחשבים טיפה יותר מהיר עשוי להחזיק 4-5 שנים.

אבל לא לכתיבה רצינית.
אני לקראת תואר שלישי והולכת לייצר המון תוכן. זקוקה למחשב טוב, עם אחריות ושירות לקוחות טוב שאפשר לסמוך עליהם. למה לא DELL?

בעוד שמחשבים טיפה יותר מהיר עשוי להחזיק 4-5 שנים.
תוכל לפרט אילו מחשבים נחשבים חזקים? זקוקה לאחד שיחזיק את הארבע שנים לפחות כשאני בעיקר אעשה שימוש של אינטרנט וכתיבה. יתכן שגם תוכנת SPSS.

בינתיים חיפשתי ברשת והצלחתי להתניע את המחשב ע"י הוצאת הסוללה, לחיצה 11 פעמים על כפתור ההפעלה, חיבור הכבל לחשמל ולחיצה על F11. נראה הזוי, אבל בינתיים עובד.
נראה בכ"ז שאקנה מחשב בחו"ל - אם כך, כיצד לתמוך בעברית והאם מישהו יודע אם לDELL יש אחריות גלובאלית?

תודה על המענה של כולכם. מאד עזרתם, כתמיד.
מתי החלפת סוללה? סוללות מתות אחרי כמה שנים. בערך בגיל 5 של הלנובו הוא עשה לי יום אחד נורה אדומה ולא הסכים להידלק כשהסוללה בפנים. קניתי חדשה ומאז כמה חודשים הוא ממשיך לעבוד (בכל זאת אני זומם לשדרג להחליף אותו, אבל כדאי שהוא לא יגלה). עלה כ300 ש"ח, חנות בארץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V קניית מחשב נייד מחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
O קניית מחשב נייד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
ט קניית מחשב גיימינג סולידי אוף טופיק 11
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 22
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13
S קניית אג"ח ממשלתי אמריקאי שוק ההון 2