• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניה VTI -היום ו...

• פותח הנושא koni
  • פורסם בתאריך

koni

משתמש סולידי
דירוג
12
רוצה להוסיף לתיק שלי VTI . שאילה מתי:
1.היום-בלי להתחשבן לשום דבר
2. לקחת בחשבון $ גבוה ,תשלום דיבידנד שמשנה מחיר קרן ועוד....מה??????
מה נכון . השקעה לטווח 10-8 שנים .
תודה

השאלה היותר חשובה היא האם את מנסה לתזמן את השוק או לא.
אם את לא מנסה לתזמן את השוק אז לקנות כמה שיותר מהר בלי להתחשבן.
אם את מנסה לתזמן את השוק אז את צריכה להחליט אם המתנה לתנאי שוק טובים יותר היא נכונה מבחינתך או לא.

את יכולה לקנות היום ולראות את הדולר ו-VTI יורדים ב-30% ביומיים הבאים או להחליט לא לקנות היום ולארות אותם עולים ב-30% ביומיים הבאים (או כל מקרה אחר).

מכיוון שלי אין שמץ של מושג מה יקרה ליחס הדולר/שקל ואין לי שמץ של מושג מה יקרה למחיר VTI אז אין לי שמץ של מושג מה כדאי לעשות אם מנסים לתזמן את הקניה.

אמנם אנו משקיעים פאסיביים לטווח ארוך, אך בטבילת אש הראשונה מבחינה פסיכולוגית יש הגיון בלנסות לקנות "במחיר טוב".
הדולר והסנופי נעים בטווח מחירים מסוים בטווח הקצר.
אם תיקני היום כשהדולר 4.15 וכשהסנופי 2100 , ובעוד שבוע הדולר יחזור ל - 3.94 והסנופי ל- 2020, תיהיה לך צביטה בלב למרות שאת לטווח ארוך וכו'.
מבחינה פסיכולוגית, כשאנחנו רואים ירוק בעיניים ועדיין לא בשוק, התחושה היא של פספוס והחמצה,והנה עוד רגע השוק עושה 20% בלעדיי, וכשאדום, אנו מרגישים שניצלנו מהפסד והנה התחיל המשבר הבא.
למעשה, כשירוק המציאות היא שהיום יקר יותר מאתמול, וכשאדום, המחירים מחירי מבצע.
אבל כידוע, הכל פתוח, יחי הסיכון !
לא ייעוץ/המלצה

על איזה סכום מדובר? אם זה סכום משמעותי וקניה ראשונה פסיכולוגית עדיף לפצל ובצע מיצוע של הרכישות.

בגלל מס עיזבון ארה"ב (http://www.buysidemetrics.com/?p=11436) ואם הכוונה היא להחזיק בקרן הסל לעשורים קדימה כדאי לשקול מוצרים חלופיים שנסחרים בבורסת טורונטו (VUN) או אירופה ואינם נחשבים ל situs assets תחת החוק האמריקני. שניהם של ואנגרד. VXC יהיה יותר זול לקנייה בברוקר ישראלי.

לא ממליץ ולא מבין כלוםo_o

אמנם אנו משקיעים פאסיביים לטווח ארוך, אך בטבילת אש הראשונה מבחינה פסיכולוגית יש הגיון בלנסות לקנות "במחיר טוב".
הדולר והסנופי נעים בטווח מחירים מסוים בטווח הקצר.
אם תיקני היום כשהדולר 4.15 וכשהסנופי 2100 , ובעוד שבוע הדולר יחזור ל - 3.94 והסנופי ל- 2020, תיהיה לך צביטה בלב למרות שאת לטווח ארוך וכו'.
מבחינה פסיכולוגית, כשאנחנו רואים ירוק בעיניים ועדיין לא בשוק, התחושה היא של פספוס והחמצה,והנה עוד רגע השוק עושה 20% בלעדיי, וכשאדום, אנו מרגישים שניצלנו מהפסד והנה התחיל המשבר הבא.
למעשה, כשירוק המציאות היא שהיום יקר יותר מאתמול, וכשאדום, המחירים מחירי מבצע.
אבל כידוע, הכל פתוח, יחי הסיכון !
לא ייעוץ/המלצה
הפתרון שלי לסוגיה הזאת הוא פשוט לא לבדוק. לבדוק רק אחרי כמה חודשים או שנה. אם ביצעת את הקניה מתוך הבנה אמיתית של עקרון ההליכה האקראית ותאוריית השוק היעיל, אז מה יקרה למחרת הקניה או חודש אחרי הקניה, פשוט לא רלוונטי ולא נוגע אליך, וגם אין סיבה שתרגיש שום צביטה, כי אתה יודע שעשית את הדבר החכם ביותר שיכולת.
והיות שאין דבר כזה "מחיר טוב" (לפחות במניות) כי בממוצע אי אפשר לתזמן, אז כל ההמתנה למחיר טוב לא רלוונטית.

רוצה להוסיף לתיק שלי VTI . שאילה מתי:
1.היום-בלי להתחשבן לשום דבר
2. לקחת בחשבון $ גבוה ,תשלום דיבידנד שמשנה מחיר קרן ועוד....מה??????
מה נכון . השקעה לטווח 10-8 שנים .
תודה
דעתי:
1. הדולר היום לא יקר במיוחד. כבר כתבתי פה שהוא נע לאורך השנים בין 3 ל4.5 ויותר. אז זה יותר מהממוצע אבל ממש לא קרוב לשיאים. יש לי הרגשה גם שאם היינו אחרי שלושה חודשים של ירידת שערים ובאותו שער היום זה היה מרגיש לך הזדמנות לקנייה.
2. לאורך פרקי זמן ארוכים שער הדולר לא משתנה, בטח לא בסקאלות של שוק המניות.
3. השאלה המרכזית היא האם יש תזמון יותר טוב מעכשיו מתישהו בעתיד. הפרמטרים של זה הם:
א. מה יקרה לדולר.
ב. מה יקרה לVTI.
ג. במידה והמגמה תהיה זהה (שניהם עולים) האם ההפסדים מעליית שער הדולר יותר משמעותיים מההפסדים כתוצאה מהפסד הראלי.
לדעתי אין כל דרך לדעת את כל הדברים האלה.

בלי לייעץ או להמליץ כלום, קחי בחשבון את כל השיקולים האלה ותחליטי.

מסכימה עם הדיוט בכלכלה ב 100% אבל להשקעה לטווח 8-10 שנים הכל נראה אחרת ,מה דעתכם?
אולי כדי לבטל מי VTI ..?

נערך לאחרונה ב:
בגלל מס עיזבון ארה"ב (http://www.buysidemetrics.com/?p=11436) ואם הכוונה היא להחזיק בקרן הסל לעשורים קדימה כדאי לשקול מוצרים חלופיים שנסחרים בבורסת טורונטו (VUN) או אירופה ואינם נחשבים ל situs assets תחת החוק האמריקני. שניהם של ואנגרד. VXC יהיה יותר זול לקנייה בברוקר ישראלי.

לא ממליץ ולא מבין כלוםo_o
אני יודע שזה נושא חדש, אבל אשמח לקבל עוד קצת תיאור ומידע על החלופות והיתרונות והחסרונות של כל צד.
קניתי פעם VT כי זו באמת קרן ענקית. המסחר בבורסות אירלנד וכו' היה נראה בהקפים קטנים, והבנק שלי קצת עשה פרצופים לגבי קרנות בבורסות שהיועץ "לא מכיר". בסוף היה נדמה לי שדרך הבנק הסיכון בנושא של מס עזבון הוא שולי (היורשים שלי יירשו את החשבון וכבר יעשו את השינויים, לא?). מוכן להאיר את עיני? אני מומחה מאוד קטן ומחפש ללמוד.

היה איזכור של נושא מס העיזבון האמריקאי בבלוג:
http://www.hasolidit.com/הדוד-סאם-התקשר-והוא-רוצה-את-המיסים-שלו
ויש למשל את השרשור הזה כאן בפורום:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/משקיעים-במניות-אמריקאיות-זהירות.496/

לגבי
והבנק שלי קצת עשה פרצופים לגבי קרנות בבורסות שהיועץ "לא מכיר״
לא באמת יודע מה לומר, חוץ מלא יודע למה צריך ״רשות״ מאף אחד לקנות את מה לדעתי שמתאים לתיק ההשקעות. מה שכן, יכולים להיות חסרונות אחרים למסחר בבורסות אירופה (כמו עמלות מסחר גבוהות יותר יחסית לבורסות ארה״ב, נפחי מסחר נמוכים יותר), ואז זה כבר שיקול דעת אישי שתלוי בגודל התיק, תדירות ביצוע הפעולות וכו׳. אגב עוד תיקון קטן - אחת החלופות שמוזכרות לניירות שנסחרים בארה״ב הן קרנות סל שמאוגדות משפטית באירלנד אבל נסחרות בבורסת לונדון.

אני חושב שהסוגיה של קרנות סל צוברות (למשל SWDA) או מחלקות (למשל VXC הקנדית) אינה רק עניין של עמלות קנייה שכידוע יקרות (לפחות דרך ברוקר ישראלי) יותר במסחר בבורסות אירופה.
אני מתייחס לקרנות סל מנייתיות מחלקות יחד עם ETF של אג"חים כמקור הכנסה עתידי כאשר התיק יהיה גדול מספיק. בהתחשב ב safe withdrawal rate של כ 2% (ע"פ נתוני עבר...:roll:) תיק השקעות, למשל של 50:50 אגח/מניות יכול להוות מקור למחייה מדיוידנדים + ריבית (בתקווה שכששמען פרס יהיה ראש ממשלה במאה הבאה הוא יעלה את הריביתD:).
בצורה כזו אם מושכים פחות מ 2% לשנה מהתיק בלי למכור את הקרן אלא רק מדיוידנדים או ריבית ו/או אפילו מוסיפים כסף לתיק אז התיק יכול לגדול וליצור a dynasty of wealth לנינים כמו שאומרים הגורואים למיניהם:>.
תיק מקביל של קרנות צוברות בלבד (למשל SWDA וקרן אגח ממשלתי עולמי צוברת של iShares ) יהיה פחות מתאים לקחת ממנו הוצאות מחייה חודשיות בגלל העמלות הגבוהות של מחירת יחידות בקרנות הסל בבורסות אירופה. זה ה 5 סנט שלי בעניין.

תיק מקביל של קרנות צוברות בלבד (למשל SWDA וקרן אגח ממשלתי עולמי צוברת של iShares ) יהיה פחות מתאים לקחת ממנו הוצאות מחייה חודשיות בגלל העמלות הגבוהות של מחירת יחידות בקרנות הסל בבורסות אירופה. זה ה 5 סנט שלי בעניין.
בתיק משלם דיבידנדים, במשך כל השנים עד לפרישה, אתה משלם מס על הדיבידנדים (ומפסיד רווחים בריבית דריבית על המיסים האלה) וכמו כן משלם עמלות קניה בשביל להשקיע מחדש את כספי הדיבידנדים האלה. למה זה עדיף על תשלום עמלות מכירה בשלב הפרישה?

בתיק משלם דיבידנדים, במשך כל השנים עד לפרישה, אתה משלם מס על הדיבידנדים (ומפסיד רווחים בריבית דריבית על המיסים האלה) וכמו כן משלם עמלות קניה בשביל להשקיע מחדש את כספי הדיבידנדים האלה. למה זה עדיף על תשלום עמלות מכירה בשלב הפרישה?
כי אני משתמש בדיבידנדים ובריביות מהאג"ח בשביל לרכוש מוצר שהוא לא בהכרח המוצר ששילם לי.
במקרה של איזון זה כמו כסף חדש שמשמש לאיזון ובמקרה של השקעה במניות דיבידנד (כמוני) זה מאפשר רכישה מניות של חברה אחרת.

אני מבין את הנוחות שבשימוש בדיבידנדים. אני הבנתי שאתה גם אומר שזה עדיף על קרנות צוברות מבחינת עמלות וזאת הנקודה שניסיתי להבין.

אני מבין את הנוחות שבשימוש בדיבידנדים. אני הבנתי שאתה גם אומר שזה עדיף על קרנות צוברות מבחינת עמלות וזאת הנקודה שניסיתי להבין.
כמו כל דבר בחיים גם לזה יש חסרונות כדוגמת אובדן תשואה על המיסוי שנלקח במקור (כפי שציינת כבר).

כל אחד צריך להחליט לעצמו איזה יתרון/חסרון הוא מעדיף כאשר ניסיון להשיג תשואה מקסימאלית לא בהכרח מהווה תנאי הכרחי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י קניה ראשונית של VTI + VXUS לסירוגין או בפעם אחת, והאם והיכן לקנות אג"ח? שוק ההון 24
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
M קניה ומכירה של ניירות ערך גלובלנט IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V קניה באמזון ומיסים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
idomoney מס על קניה (?) מיסים 1
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ריש-לקיש קניה של אותה קרן במטבעות שונים שוק ההון 2
P הבדלים עיקריים בין משכנתא לפני קניה, לכזו על בית בבעלות? נדל"ן 8
D קניה בדולרים של קרן שקניתי בעבר בשקל שוק ההון 0
דו דו השפעת דיבידנד על שערי קניה ומכירה בחישובי דף עזר 1325 מיסים 1
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
R קרן נאמנות מחיר קניה וזמן עדכון שוק ההון 0
ה מינימום קניה בקרן כספית שוק ההון 7
O קניה ישירה של אגרוח חוב אל מול קרנות שוק ההון 5
S כח קניה באינטרקטיב ברוקרס שוק ההון 6
א שעות קניה קרן נאמנות שוק ההון 7
ה רכישת תווי קניה לרשתות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
א אג"ח דרך קרן נאמנות מול קניה ישירה שוק ההון 1
B מעקב הוצאות בתווי קניה צרכנות פיננסית 2
Aslan קיזוז דמי שימוש מול עמלות קניה - תדירות קניה שוק ההון 3
ד קניה בשלב מוקדם נדל"ן 13
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
שם משתמש בעייתי מה זה "שער"? ומה זה "מחיר קניה/פדיון"? שוק ההון 6
MaorRocky קנית qqq אל מול קניה של VGT, VOX, & VCR לטווח ארוך שוק ההון 18
P אפשרות לשיפוצים לפני מלוא ביצוע הסכם קניה/מכירה? נדל"ן 16
F פקודת קניה חסומה במקסימום של 150 אש״ח שוק ההון 15
ס התלבטות לגבי קניה או השכרה נדל"ן 14
המהנדל תווי קניה לסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 71
G יש קרן נאמנות (לא מחקה) ללא דמי קניה מכירה שוק ההון 0
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 27
ה קניה באילת לעומת חול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ט קיזוז על עמלות משמרת, קניה ומכירה שוק ההון 6
S עמלות קניה קרן מחקה בהוראת קבע בבנק שוק ההון 2
J בדיקת היתכנות הוספת מרפסת בדירה לפני קניה נדל"ן 10
T האם אפשר לבצע קניה חודשית אוטומטית בira בלאומי/מיטב? שוק ההון 5
T אוטמציה של קניה ומכירה שוק ההון 0
M שער קניה בקרן נאמנות כיצד מתבצע? שוק ההון 2
JG1 העברת מניות לברוקר זר ללא מחיר קניה שוק ההון 20
Dinoman עמלות קניה של אגחים ומניות בין לאומיים בIB שוק ההון 1
Jtm קניה ראשונה שוק ההון 4
O שאלה פרקטית של מתחילים בעת ניסיון קניה של קרן סל במערכת + שאלת הבנה על מוצרי ISHARES הנסחרים בארץ שוק ההון 3
Y מה העמלות על קניה או החזקה של NYSE Arca Gold BUGS Index (HUI)? שוק ההון 3
1337justme פק"מ בבנק או קרן אג"ח ממשלתיות קצרות לשמירת כח קניה שוק ההון 35
ש קניה של קרן סל BlackRock-אלטשולר נכשלת שוק ההון 1
ד מיקוח על עמלת קניה/מכירה בבנק צרכנות פיננסית 21
P המלצה-קניה של מארז טבליות למדיח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
F קניה ומכירה של אג"ח או קרן אגחי"ת שוק ההון 2
יבגני_ל תוי קניה ומתנות לחגים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26

נושאים דומים

Back
למעלה