• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקודת קניה חסומה במקסימום של 150 אש״ח

foster

משתמש רשום
דירוג
3
אני מנהל מסחר עצמאי דרך פסגות טרייד באמצעות ordernet spark ואני לא יכול לבצע הוראת קניה בודדת של ני״ע מעל 150 אש״ח. (בין אם זה ני״ע ישראלי או אמריקאי).
התקשרתי לחדר מסחר לבקש שיסירו את ההגבלה או לפחות שיעלו את תקרת המקסימום, נאמר לי שלא ניתן וזה המקסימום האפשרי להוראה בודדת, ושאני נדרש לפצל הוראות קניה במידה ואני רוצה לרכוש בסכום גבוה מ 150 אש״ח.
העניין דיי מקשה עליי לנעול שער ספציפי בסכומים גבוהים בחלון זמן קצר ומצריך ממני לבצע כמה הוראות במקביל (ולפעמים מדובר בעסקאות של כמה מיליונים על ETF מסויים שמצריך ממני פיצול של למעלה מ 10 הוראות קניה נפרדות + עדכון של כולם מספר פעמים תוך כדי המסחר הרציף אם השער ששמתי ב limit לא התממש עדיין). זה דיי מתסכל.

האם עוד מישהו נתקל בזה? האם יש לי מה לעשות עם זה? (ביקשתי לדבר עם מנהל- קיבלתי את אותה התשובה שזה המקסימום האפשרי לפקודה בודדת ואין מה לעשות).
והכי חשוב- האם מישהו מנהל מסחר עצמאי בברוקר ישראלי כלשהו שיודע להעיד שאין לו הגבלה כזאת או לפחות תקרת מקסימום גבוהה יותר?

תודה!

אין דבר כזה יותר מדי כסף... @חתול לילה
ותיאורטית אתה יכול להגיד את זה על כל אחד שיש לו דירה בבעלותו.
אני חי בשכירות (מבחירה) ובחרתי להשקיע את ההון העצמי בני״ע במקום לרכוש דירה למגורים.
אז אני פחות מסכים עם ״יש לך יותר מדי כסף״, אני יותר מסכים עם ה ״צרות״ הטובות :)

ועכשיו ברצינות- אני אשמח לדעת אם קיים ברוקר ישראלי ללא תקרה / תקרה גבוהה יותר. תודה

אני מנהל מסחר עצמאי דרך פסגות טרייד באמצעות ordernet spark ואני לא יכול לבצע הוראת קניה בודדת של ני״ע מעל 150 אש״ח. (בין אם זה ני״ע ישראלי או אמריקאי).
התקשרתי לחדר מסחר לבקש שיסירו את ההגבלה או לפחות שיעלו את תקרת המקסימום, נאמר לי שלא ניתן וזה המקסימום האפשרי להוראה בודדת, ושאני נדרש לפצל הוראות קניה במידה ואני רוצה לרכוש בסכום גבוה מ 150 אש״ח.
העניין דיי מקשה עליי לנעול שער ספציפי בסכומים גבוהים בחלון זמן קצר ומצריך ממני לבצע כמה הוראות במקביל (ולפעמים מדובר בעסקאות של כמה מיליונים על ETF מסויים שמצריך ממני פיצול של למעלה מ 10 הוראות קניה נפרדות + עדכון של כולם מספר פעמים תוך כדי המסחר הרציף אם השער ששמתי ב limit לא התממש עדיין). זה דיי מתסכל.

האם עוד מישהו נתקל בזה? האם יש לי מה לעשות עם זה? (ביקשתי לדבר עם מנהל- קיבלתי את אותה התשובה שזה המקסימום האפשרי לפקודה בודדת ואין מה לעשות).
והכי חשוב- האם מישהו מנהל מסחר עצמאי בברוקר ישראלי כלשהו שיודע להעיד שאין לו הגבלה כזאת או לפחות תקרת מקסימום גבוהה יותר?

תודה!
נתקלתי בזה גם, מאמין שאם תדבר עם החדר מסחר הם יוכלו לסדר לך (להגדיל את המגבלה) או לפחות להגיד לך עם מי צריך לדבר כדי לסדר את זה.

לא ייאמן עד כמה עמוק הם טומנים את הראש בחול,תשובות שמתאימות לשנות ה80.
במקומך הייתי עובר עוד היום לברוקר אמריקאי כמו שצריך,לא תהיה לך שום הגבלה גם על 15 מליון

אין הגבלה כזו בבורסה ככל הידוע לי.
ממה שזכור לי ההגבלה המקסימלית זה או מיליארד יחידות או עד אחוז מסוים מהנייר הסחיר.
תשאל אותם אם הם מפעילים את ההגבלה גם בעבודה דרך fmr, ואם לא, אז תבקש גישה.

יש לי את אותה בעיה בלאומי טרייד. למדתי לחיות איתה.
הגבלה של אותה תקרה? או סכום אחר?

למה אתה מגביל את עצמך לישראלי?
כי אני מעדיף להמנע מכל ההתעסקות של דוחות מול רשות המיסים, רואה חשבון וכו׳. המגבלה כמו ש @חתול לילה הגדיר יפה- לא כזאת צרה צרורה שיצדיק מעבר ל IB או כל ברוקר זר אחר. וגם משום שאני גם ככה בתהליך של הצהרת הון מול רשויות המס בגלל שאני בעל מניות שהוא גם דירקטוריון וגם בעל שליטה בחברה וגם בגלל ש:
יש לך יותר מדי כסף
לפחות לטענתם של רשות המיסים. אז התעסקות עם דוחות מס רק יסרבלו לי עוד יותר את התהליך.
בנוסף אני לא יודע אם אני חשוף למס עיזבון שאין אצלי כאן בברוקר ישראלי (אולי אני טועה לא חקרתי לעומק), ובעיקר- כי אני משקיע גם בקרנות ומניות נדל״ן ישראליות שאני מאמין (לצערי) שעוד ימשיכו לטוס מעלה והפתרון ליוקר הדיור בארץ (אם יגיע) ייקח עוד הרבה זמן (שזה אולי כבר נושא לשרשור אחר :)). אז חשוב לי להיחשף לני״ע האלו של נדל״ן בארץ גם, ולא בטוח שאפשרי או משתלם דרך ברוקר זר.
כנ״ל גם לגבי מניות הבנקים בארץ, שאני מאמין שהם ימשיכו עוד לעלות לא מעט וגם (לדעתי) חסינים יחסית לאקט עתידי של העלאת ריבית לעומת מניות של חברות אחרות. (אבל זה גם נושא מעניין לשרשור אחר)

נתקלתי בזה גם, מאמין שאם תדבר עם החדר מסחר הם יוכלו לסדר לך (להגדיל את המגבלה) או לפחות להגיד לך עם מי צריך לדבר כדי לסדר את זה.
ניסיתי + ביקשתי לדבר עם מנהל. שניהם אמרו לי שלא ניתן להגדיל.

אין הגבלה כזו בבורסה ככל הידוע לי.
ממה שזכור לי ההגבלה המקסימלית זה או מיליארד יחידות או עד אחוז מסוים מהנייר הסחיר.
תשאל אותם אם הם מפעילים את ההגבלה גם בעבודה דרך fmr, ואם לא, אז תבקש גישה.
מעניין. אני לא חושב שפסגות עובדים עם fmr, ואני לא יודע אם אפשר לקנות דרכה גם ני״ע זרים. בכל מקרה זה יותר מתאים למסחר יומי שמצדיקים דמי שימוש חודשי יקרים יותר. אבל אני אשאל אותם בכל זאת.

בכל מקרה, אשמח לדעת אם מישהו מכיר ברוקר ישראלי שאין לו את המגבלה הזו או תקרה גבוהה יותר.

וגם משום שאני גם ככה בתהליך של הצהרת הון מול רשויות המס בגלל שאני בעל מניות שהוא גם דירקטוריון וגם בעל שליטה בחברה וגם בגלל ש:
מכל הסיבות האלה נראה שאתה גם ככה מחוייב בהגשת דו"ח שנתי, לא?
בנוסף אני לא יודע אם אני חשוף למס עיזבון שאין אצלי כאן בברוקר ישראלי (אולי אני טועה לא חקרתי לעומק)
אין קשר.
חשיפה למס עיזבון תלוי בנכסים שאתה מחזיק, לא בברוקר שדרכו אתה מחזיק אותם.

אם כן, אז אתה בכל מקרה חייב בהגשת דוח שנתי.
מכל הסיבות האלה נראה שאתה גם ככה מחוייב בהגשת דו"ח שנתי, לא?
נכון. יש משרד רואי חשבון מטעם החברה שעושים עבורי דוחות שנתיים ותיאום מס ואני באמת מגיש להם את הדוח השנתי מהברוקר שלי גם ככה. אמנם שם כבר הופרש אוטומטית מס רווחי הון כי הוא ישראלי, אבל יכול להיות באמת שזה פתרון טוב שיחסוך ממני התעסקות עצמאית בדוחות שנתיים. רעיון לא רע! D: תודה @FIYaacov @roneng זה אפילו יוזיל לי ככל הנראה את עמלות הקניה / מכירה / המרת מט״ח

אם כך, מה שנשאר פתוח במידה ואני אעביר את התיק ל IB (נניח):
1. חשיפה לנ״יע ישראלים (נדל״ן ישראלי ובנקים) - אני מניח שאצטרך להשאיר אותם בפסגות?
2. חשיפה למס עיזבון אמריקאי - כי כיום אני מושקע בקרנות iShares הישראליות של בלאקרוק (כאן אני לא חשוף לזה נכון)? ושם כנראה שכן?
3. חוזר לשאלה המקורית- אם מישהו נתקל בברוקר ישראלי ללא תקרת מקסימום או תקרה גבוהה יותר, אשמח לדעת.

תודה

משקיע גם בקרנות ומניות נדל״ן ישראליות שאני מאמין (לצערי) שעוד ימשיכו לטוס מעלה
השוק (בשלב זה) חולק עליך.
מצד שני מדובר בשוק הישראלי המוגבל, אז אולי אתה כן מחזיק בראייה מדוייקת יותר (ועדיין לא ברור טווח הזמן).
השאלה הנוספת היא בהינתן הסכומים שציינת ושאר הפעילות שלך, מדוע בכלל יש לך צורך בהעלאת ערך נוספת כזו של נכסיך (בהתחשב בסיכון הנלווה לכך ובעובדה שגם אם אתה צודק, אתה לא יודע מתי זה יתגשם)?

1. חשיפה לנ״יע ישראלים (נדל״ן ישראלי ובנקים) - אני מניח שאצטרך להשאיר אותם בפסגות?
כן. ישראלים לא יכולים לסחור בבורסה הישראלית דרך IB.
2. חשיפה למס עיזבון אמריקאי - כי כיום אני מושקע בקרנות iShares הישראליות של בלאקרוק (כאן אני לא חשוף לזה נכון)? ושם כנראה שכן?
לא.
קרנות איריות לא חשופות למס עיזבון אמריקאי.

השוק (בשלב זה) חולק עליך.
מצד שני מדובר בשוק הישראלי המוגבל, אז אולי אתה כן מחזיק בראייה מדוייקת יותר (ועדיין לא ברור טווח הזמן).
השאלה הנוספת היא בהינתן הסכומים שציינת ושאר הפעילות שלך, מדוע בכלל יש לך צורך בהעלאת ערך נוספת כזו של נכסיך (בהתחשב בסיכון הנלווה לכך ובעובדה שגם אם אתה צודק, אתה לא יודע מתי זה יתגשם)?
כן.. מסכים שיש פה סוג של הימור אבל כדי לענות לשאלתך אני אנסה להסביר את ההשקפה שלי לטווח הקרוב (2-3 שנים):
ראשית, אני מאמין בהשקעה לטווח ארוך ופיזור נכסים. עד לא מזמן התיק שלי היה ברובו מושקע ב world וסנופי, וחלק קטן יותר באג״ח ממשלתי (חלק גדול שקלי עם מח״מ ארוך וחלק קטן יותר צמוד עם מח״מ קצר-בינוני), וגם נתח דיי מזערי של כל מיני ספקולציות (ARKK ועוד כמה מניות בודדות - פחות חשוב).

אני החלטתי שאני מוכר את הנתח האגח״י לתקופה הקרובה כי הוא הרבה פחות אטרקטיבי כיום ולא שווה את ההחזקה בו (תשואות נמוכות חלקן שליליות, סיכון ריבית לחלק השקלי ולא בטוח שהוא יספק לי הגנה ראויה מתרחיש אינפלציוני).
דבר נוסף, החלטתי שאני מוכן לקחת סיכון שלא יהיה לי חלק סולידי בתיק לטווח הקרוב (בראייה לטווח ארוך) והחלטתי להקדיש את הנתח הזה לנדל״ן ישראלי ולבנקים. לפחות עד לתקופה שבה אג״ח יחזור להיות אטרקטיבי יותר או לאחר תרחיש של העלאת ריבית שאולי אפילו פק״מ כזה או אחר יהיה משתלם.

אז למה נדל״ן ישראלי? כי הוא לא מפסיק לעלות, במשך שנים ארוכות, וכי מחאות חברתיות / יוקר מחיה / מחיר למשתכן / הורדת מס רכישה / רכבת קלה / מטרו / נתיבי תחב״צ / אגרות גודש / קורונה וכל שאר הירקות לא תורמות למהלך של בלימת מחירי הדיור, לצערי אפילו הפוך, העלו משמעותית את מחירי הדיור. ואישית, איך שהמדינה שלנו מתנהלת, (ולדעתי יש מאחורי זה אינטרסים ובעלי אינטרסים), אני לא מאמין בפתרון אמיתי בטווח הנראה לעין, להיפך- אני צופה שזה ימשיך מעלה. אפילו שר השיכון שלנו אמר בראיון לטלויזיה בלי שום פילטרים (קצת הזוי אפילו) שהמחירים יוסיפו לעלות (יותר מזה?) וגם, ״שׁכר הדירה״ (הדיבידנד) מאותן מניות נדל״ן נאה מאד ומפצה על תקופות יחסית תנודתיות (לדעתי).

למה בנקים? משום שאני מאמין שהבנקים תמיד ינצחו (הבית תמיד מרוויח), יש להם רקורד עצום של עליות ערך תמידיות, ואשראי / משכנתא / הלוואות ופקדונות תמיד היו ותמיד יהיו, והבנקים מרוויחים מזה (כן גישה קפיטליסטית, אבל זו המציאות). והסיבה העיקרית- היא משום שאני סבור שבנקים חסינים יותר מתרחיש של העלאת ריבית מאשר מניות חברות, בעיקר משום שהעלאת ריבית = נהירה גבוהה יותר של פקדונות (כי זה הופך להיות אלטרנטיבה אטרקטיבית יותר להשקעה) + הכנסות גבוהות יותר מגביה של ריבית גבוהה יותר ממשכנתאות והלוואות כאלו ואחרות. רווחי הבנקים יפים כיום, ורווחי הבנקים יהיו יפים (כנראה עוד יותר) באקט של העלאת ריבית. אז אני צופה שזו השקעה טובה שמציקה את הסיכון בה, לפחות בתקופה הקרובה.
(אגב, ביקוש גבוה בנדל״ן == יותר משכנתאות מהבנקים, נתון מעניין, לא בדקתי קורלציה בין השניים).

כמובן לא ממליץ ולא מייעץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R עמלת מינימום כפולה במקרה של פיצול פקודת קניה/מכירה שוק ההון 6
מ פקודת קניה של ETF שוק ההון 2
Omer Daniel Extrade Pro פקודת GTC שוק ההון 11
S שאלה בסיסית - פקודת לימיט בקניה שוק ההון 4
ביולוג ירושלמי שאלת SPARK בסיסית מאוד - פקודת LMT ומחירי נייר ערך לפי טבלת היצע/ביקוש. שוק ההון 27
A פקודת מכירה בחשבון שגוי - נסיון לתקן שוק ההון 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
T פקודת KRN שוק ההון 3
ב פקודת LMT מחוץ לשעות המסחר, במחיר גבוה מאוד, שקולה לפקודת MKT ? פוסטים מאיכות נמוכה 21
א חישוב פקודת LMT שוק ההון 1
I ESPP - פקודת מכירה אוטומטית שוק ההון 12
Yuval328 שאלה לגבי פקודת STOP TRAIL שוק ההון 6
Sander מה המשמעות של פקודת Stop Loss Limit שוק ההון 24
ד מה המשמעות של פקודת מסחר LMO ? שוק ההון 2
M האם פקודת לימיט הרווחיה לי כסף? שוק ההון 1
נ פקודת לימיט בוצעה למרות שהמחיר לא הגיע לשם שוק ההון 5
ע תוקף פקודת קנייה שוק ההון 1
ע פקודת קנייה מחוץ לשעות המסחר שוק ההון 4
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
M קניה ומכירה של ניירות ערך גלובלנט IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V קניה באמזון ומיסים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
idomoney מס על קניה (?) מיסים 1
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ריש-לקיש קניה של אותה קרן במטבעות שונים שוק ההון 2
P הבדלים עיקריים בין משכנתא לפני קניה, לכזו על בית בבעלות? נדל"ן 8
D קניה בדולרים של קרן שקניתי בעבר בשקל שוק ההון 0
דו דו השפעת דיבידנד על שערי קניה ומכירה בחישובי דף עזר 1325 מיסים 1
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
R קרן נאמנות מחיר קניה וזמן עדכון שוק ההון 0
ה מינימום קניה בקרן כספית שוק ההון 7
O קניה ישירה של אגרוח חוב אל מול קרנות שוק ההון 5
S כח קניה באינטרקטיב ברוקרס שוק ההון 6
א שעות קניה קרן נאמנות שוק ההון 7
ה רכישת תווי קניה לרשתות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
א אג"ח דרך קרן נאמנות מול קניה ישירה שוק ההון 1