• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

פקודת קניה חסומה במקסימום של 150 אש״ח

foster

משתמש רשום
דירוג
3
אני מנהל מסחר עצמאי דרך פסגות טרייד באמצעות ordernet spark ואני לא יכול לבצע הוראת קניה בודדת של ני״ע מעל 150 אש״ח. (בין אם זה ני״ע ישראלי או אמריקאי).
התקשרתי לחדר מסחר לבקש שיסירו את ההגבלה או לפחות שיעלו את תקרת המקסימום, נאמר לי שלא ניתן וזה המקסימום האפשרי להוראה בודדת, ושאני נדרש לפצל הוראות קניה במידה ואני רוצה לרכוש בסכום גבוה מ 150 אש״ח.
העניין דיי מקשה עליי לנעול שער ספציפי בסכומים גבוהים בחלון זמן קצר ומצריך ממני לבצע כמה הוראות במקביל (ולפעמים מדובר בעסקאות של כמה מיליונים על ETF מסויים שמצריך ממני פיצול של למעלה מ 10 הוראות קניה נפרדות + עדכון של כולם מספר פעמים תוך כדי המסחר הרציף אם השער ששמתי ב limit לא התממש עדיין). זה דיי מתסכל.

האם עוד מישהו נתקל בזה? האם יש לי מה לעשות עם זה? (ביקשתי לדבר עם מנהל- קיבלתי את אותה התשובה שזה המקסימום האפשרי לפקודה בודדת ואין מה לעשות).
והכי חשוב- האם מישהו מנהל מסחר עצמאי בברוקר ישראלי כלשהו שיודע להעיד שאין לו הגבלה כזאת או לפחות תקרת מקסימום גבוהה יותר?

תודה!

foster

משתמש רשום
דירוג
3
אין דבר כזה יותר מדי כסף... @חתול לילה
ותיאורטית אתה יכול להגיד את זה על כל אחד שיש לו דירה בבעלותו.
אני חי בשכירות (מבחירה) ובחרתי להשקיע את ההון העצמי בני״ע במקום לרכוש דירה למגורים.
אז אני פחות מסכים עם ״יש לך יותר מדי כסף״, אני יותר מסכים עם ה ״צרות״ הטובות :)

ועכשיו ברצינות- אני אשמח לדעת אם קיים ברוקר ישראלי ללא תקרה / תקרה גבוהה יותר. תודה

תומר אאא

משתמש ותיק
דירוג
228
אני מנהל מסחר עצמאי דרך פסגות טרייד באמצעות ordernet spark ואני לא יכול לבצע הוראת קניה בודדת של ני״ע מעל 150 אש״ח. (בין אם זה ני״ע ישראלי או אמריקאי).
התקשרתי לחדר מסחר לבקש שיסירו את ההגבלה או לפחות שיעלו את תקרת המקסימום, נאמר לי שלא ניתן וזה המקסימום האפשרי להוראה בודדת, ושאני נדרש לפצל הוראות קניה במידה ואני רוצה לרכוש בסכום גבוה מ 150 אש״ח.
העניין דיי מקשה עליי לנעול שער ספציפי בסכומים גבוהים בחלון זמן קצר ומצריך ממני לבצע כמה הוראות במקביל (ולפעמים מדובר בעסקאות של כמה מיליונים על ETF מסויים שמצריך ממני פיצול של למעלה מ 10 הוראות קניה נפרדות + עדכון של כולם מספר פעמים תוך כדי המסחר הרציף אם השער ששמתי ב limit לא התממש עדיין). זה דיי מתסכל.

האם עוד מישהו נתקל בזה? האם יש לי מה לעשות עם זה? (ביקשתי לדבר עם מנהל- קיבלתי את אותה התשובה שזה המקסימום האפשרי לפקודה בודדת ואין מה לעשות).
והכי חשוב- האם מישהו מנהל מסחר עצמאי בברוקר ישראלי כלשהו שיודע להעיד שאין לו הגבלה כזאת או לפחות תקרת מקסימום גבוהה יותר?

תודה!
נתקלתי בזה גם, מאמין שאם תדבר עם החדר מסחר הם יוכלו לסדר לך (להגדיל את המגבלה) או לפחות להגיד לך עם מי צריך לדבר כדי לסדר את זה.

JAY_CUTLER

משתמש ותיק
דירוג
68
לא ייאמן עד כמה עמוק הם טומנים את הראש בחול,תשובות שמתאימות לשנות ה80.
במקומך הייתי עובר עוד היום לברוקר אמריקאי כמו שצריך,לא תהיה לך שום הגבלה גם על 15 מליון

mudale222

משתמש בכיר
דירוג
1,753
אין הגבלה כזו בבורסה ככל הידוע לי.
ממה שזכור לי ההגבלה המקסימלית זה או מיליארד יחידות או עד אחוז מסוים מהנייר הסחיר.
תשאל אותם אם הם מפעילים את ההגבלה גם בעבודה דרך fmr, ואם לא, אז תבקש גישה.

foster

משתמש רשום
דירוג
3
יש לי את אותה בעיה בלאומי טרייד. למדתי לחיות איתה.
הגבלה של אותה תקרה? או סכום אחר?

למה אתה מגביל את עצמך לישראלי?
כי אני מעדיף להמנע מכל ההתעסקות של דוחות מול רשות המיסים, רואה חשבון וכו׳. המגבלה כמו ש @חתול לילה הגדיר יפה- לא כזאת צרה צרורה שיצדיק מעבר ל IB או כל ברוקר זר אחר. וגם משום שאני גם ככה בתהליך של הצהרת הון מול רשויות המס בגלל שאני בעל מניות שהוא גם דירקטוריון וגם בעל שליטה בחברה וגם בגלל ש:
יש לך יותר מדי כסף
לפחות לטענתם של רשות המיסים. אז התעסקות עם דוחות מס רק יסרבלו לי עוד יותר את התהליך.
בנוסף אני לא יודע אם אני חשוף למס עיזבון שאין אצלי כאן בברוקר ישראלי (אולי אני טועה לא חקרתי לעומק), ובעיקר- כי אני משקיע גם בקרנות ומניות נדל״ן ישראליות שאני מאמין (לצערי) שעוד ימשיכו לטוס מעלה והפתרון ליוקר הדיור בארץ (אם יגיע) ייקח עוד הרבה זמן (שזה אולי כבר נושא לשרשור אחר :)). אז חשוב לי להיחשף לני״ע האלו של נדל״ן בארץ גם, ולא בטוח שאפשרי או משתלם דרך ברוקר זר.
כנ״ל גם לגבי מניות הבנקים בארץ, שאני מאמין שהם ימשיכו עוד לעלות לא מעט וגם (לדעתי) חסינים יחסית לאקט עתידי של העלאת ריבית לעומת מניות של חברות אחרות. (אבל זה גם נושא מעניין לשרשור אחר)

נתקלתי בזה גם, מאמין שאם תדבר עם החדר מסחר הם יוכלו לסדר לך (להגדיל את המגבלה) או לפחות להגיד לך עם מי צריך לדבר כדי לסדר את זה.
ניסיתי + ביקשתי לדבר עם מנהל. שניהם אמרו לי שלא ניתן להגדיל.

אין הגבלה כזו בבורסה ככל הידוע לי.
ממה שזכור לי ההגבלה המקסימלית זה או מיליארד יחידות או עד אחוז מסוים מהנייר הסחיר.
תשאל אותם אם הם מפעילים את ההגבלה גם בעבודה דרך fmr, ואם לא, אז תבקש גישה.
מעניין. אני לא חושב שפסגות עובדים עם fmr, ואני לא יודע אם אפשר לקנות דרכה גם ני״ע זרים. בכל מקרה זה יותר מתאים למסחר יומי שמצדיקים דמי שימוש חודשי יקרים יותר. אבל אני אשאל אותם בכל זאת.

בכל מקרה, אשמח לדעת אם מישהו מכיר ברוקר ישראלי שאין לו את המגבלה הזו או תקרה גבוהה יותר.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,313
וגם משום שאני גם ככה בתהליך של הצהרת הון מול רשויות המס בגלל שאני בעל מניות שהוא גם דירקטוריון וגם בעל שליטה בחברה וגם בגלל ש:
מכל הסיבות האלה נראה שאתה גם ככה מחוייב בהגשת דו"ח שנתי, לא?
בנוסף אני לא יודע אם אני חשוף למס עיזבון שאין אצלי כאן בברוקר ישראלי (אולי אני טועה לא חקרתי לעומק)
אין קשר.
חשיפה למס עיזבון תלוי בנכסים שאתה מחזיק, לא בברוקר שדרכו אתה מחזיק אותם.

foster

משתמש רשום
דירוג
3
אם כן, אז אתה בכל מקרה חייב בהגשת דוח שנתי.
מכל הסיבות האלה נראה שאתה גם ככה מחוייב בהגשת דו"ח שנתי, לא?
נכון. יש משרד רואי חשבון מטעם החברה שעושים עבורי דוחות שנתיים ותיאום מס ואני באמת מגיש להם את הדוח השנתי מהברוקר שלי גם ככה. אמנם שם כבר הופרש אוטומטית מס רווחי הון כי הוא ישראלי, אבל יכול להיות באמת שזה פתרון טוב שיחסוך ממני התעסקות עצמאית בדוחות שנתיים. רעיון לא רע! D: תודה @FIYaacov @roneng זה אפילו יוזיל לי ככל הנראה את עמלות הקניה / מכירה / המרת מט״ח

אם כך, מה שנשאר פתוח במידה ואני אעביר את התיק ל IB (נניח):
1. חשיפה לנ״יע ישראלים (נדל״ן ישראלי ובנקים) - אני מניח שאצטרך להשאיר אותם בפסגות?
2. חשיפה למס עיזבון אמריקאי - כי כיום אני מושקע בקרנות iShares הישראליות של בלאקרוק (כאן אני לא חשוף לזה נכון)? ושם כנראה שכן?
3. חוזר לשאלה המקורית- אם מישהו נתקל בברוקר ישראלי ללא תקרת מקסימום או תקרה גבוהה יותר, אשמח לדעת.

תודה

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
1,821
משקיע גם בקרנות ומניות נדל״ן ישראליות שאני מאמין (לצערי) שעוד ימשיכו לטוס מעלה
השוק (בשלב זה) חולק עליך.
מצד שני מדובר בשוק הישראלי המוגבל, אז אולי אתה כן מחזיק בראייה מדוייקת יותר (ועדיין לא ברור טווח הזמן).
השאלה הנוספת היא בהינתן הסכומים שציינת ושאר הפעילות שלך, מדוע בכלל יש לך צורך בהעלאת ערך נוספת כזו של נכסיך (בהתחשב בסיכון הנלווה לכך ובעובדה שגם אם אתה צודק, אתה לא יודע מתי זה יתגשם)?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,313
1. חשיפה לנ״יע ישראלים (נדל״ן ישראלי ובנקים) - אני מניח שאצטרך להשאיר אותם בפסגות?
כן. ישראלים לא יכולים לסחור בבורסה הישראלית דרך IB.
2. חשיפה למס עיזבון אמריקאי - כי כיום אני מושקע בקרנות iShares הישראליות של בלאקרוק (כאן אני לא חשוף לזה נכון)? ושם כנראה שכן?
לא.
קרנות איריות לא חשופות למס עיזבון אמריקאי.

foster

משתמש רשום
דירוג
3
השוק (בשלב זה) חולק עליך.
מצד שני מדובר בשוק הישראלי המוגבל, אז אולי אתה כן מחזיק בראייה מדוייקת יותר (ועדיין לא ברור טווח הזמן).
השאלה הנוספת היא בהינתן הסכומים שציינת ושאר הפעילות שלך, מדוע בכלל יש לך צורך בהעלאת ערך נוספת כזו של נכסיך (בהתחשב בסיכון הנלווה לכך ובעובדה שגם אם אתה צודק, אתה לא יודע מתי זה יתגשם)?
כן.. מסכים שיש פה סוג של הימור אבל כדי לענות לשאלתך אני אנסה להסביר את ההשקפה שלי לטווח הקרוב (2-3 שנים):
ראשית, אני מאמין בהשקעה לטווח ארוך ופיזור נכסים. עד לא מזמן התיק שלי היה ברובו מושקע ב world וסנופי, וחלק קטן יותר באג״ח ממשלתי (חלק גדול שקלי עם מח״מ ארוך וחלק קטן יותר צמוד עם מח״מ קצר-בינוני), וגם נתח דיי מזערי של כל מיני ספקולציות (ARKK ועוד כמה מניות בודדות - פחות חשוב).

אני החלטתי שאני מוכר את הנתח האגח״י לתקופה הקרובה כי הוא הרבה פחות אטרקטיבי כיום ולא שווה את ההחזקה בו (תשואות נמוכות חלקן שליליות, סיכון ריבית לחלק השקלי ולא בטוח שהוא יספק לי הגנה ראויה מתרחיש אינפלציוני).
דבר נוסף, החלטתי שאני מוכן לקחת סיכון שלא יהיה לי חלק סולידי בתיק לטווח הקרוב (בראייה לטווח ארוך) והחלטתי להקדיש את הנתח הזה לנדל״ן ישראלי ולבנקים. לפחות עד לתקופה שבה אג״ח יחזור להיות אטרקטיבי יותר או לאחר תרחיש של העלאת ריבית שאולי אפילו פק״מ כזה או אחר יהיה משתלם.

אז למה נדל״ן ישראלי? כי הוא לא מפסיק לעלות, במשך שנים ארוכות, וכי מחאות חברתיות / יוקר מחיה / מחיר למשתכן / הורדת מס רכישה / רכבת קלה / מטרו / נתיבי תחב״צ / אגרות גודש / קורונה וכל שאר הירקות לא תורמות למהלך של בלימת מחירי הדיור, לצערי אפילו הפוך, העלו משמעותית את מחירי הדיור. ואישית, איך שהמדינה שלנו מתנהלת, (ולדעתי יש מאחורי זה אינטרסים ובעלי אינטרסים), אני לא מאמין בפתרון אמיתי בטווח הנראה לעין, להיפך- אני צופה שזה ימשיך מעלה. אפילו שר השיכון שלנו אמר בראיון לטלויזיה בלי שום פילטרים (קצת הזוי אפילו) שהמחירים יוסיפו לעלות (יותר מזה?) וגם, ״שׁכר הדירה״ (הדיבידנד) מאותן מניות נדל״ן נאה מאד ומפצה על תקופות יחסית תנודתיות (לדעתי).

למה בנקים? משום שאני מאמין שהבנקים תמיד ינצחו (הבית תמיד מרוויח), יש להם רקורד עצום של עליות ערך תמידיות, ואשראי / משכנתא / הלוואות ופקדונות תמיד היו ותמיד יהיו, והבנקים מרוויחים מזה (כן גישה קפיטליסטית, אבל זו המציאות). והסיבה העיקרית- היא משום שאני סבור שבנקים חסינים יותר מתרחיש של העלאת ריבית מאשר מניות חברות, בעיקר משום שהעלאת ריבית = נהירה גבוהה יותר של פקדונות (כי זה הופך להיות אלטרנטיבה אטרקטיבית יותר להשקעה) + הכנסות גבוהות יותר מגביה של ריבית גבוהה יותר ממשכנתאות והלוואות כאלו ואחרות. רווחי הבנקים יפים כיום, ורווחי הבנקים יהיו יפים (כנראה עוד יותר) באקט של העלאת ריבית. אז אני צופה שזו השקעה טובה שמציקה את הסיכון בה, לפחות בתקופה הקרובה.
(אגב, ביקוש גבוה בנדל״ן == יותר משכנתאות מהבנקים, נתון מעניין, לא בדקתי קורלציה בין השניים).

כמובן לא ממליץ ולא מייעץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R עמלת מינימום כפולה במקרה של פיצול פקודת קניה/מכירה שוק ההון 6
מ פקודת קניה של ETF שוק ההון 2
I ESPP - פקודת מכירה אוטומטית שוק ההון 12
Yuval328 שאלה לגבי פקודת STOP TRAIL שוק ההון 5
Sander מה המשמעות של פקודת Stop Loss Limit שוק ההון 24
ד מה המשמעות של פקודת מסחר LMO ? שוק ההון 2
M האם פקודת לימיט הרווחיה לי כסף? שוק ההון 1
נ פקודת לימיט בוצעה למרות שהמחיר לא הגיע לשם שוק ההון 5
ע תוקף פקודת קנייה שוק ההון 1
ע פקודת קנייה מחוץ לשעות המסחר שוק ההון 4
S עמלת קניה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
ס התלבטות לגבי קניה או השכרה נדל"ן 14
המהנדל תווי קניה לסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 46
G יש קרן נאמנות (לא מחקה) ללא דמי קניה מכירה שוק ההון 0
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 19
ה קניה באילת לעומת חול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ט קיזוז על עמלות משמרת, קניה ומכירה שוק ההון 6
S עמלות קניה קרן מחקה בהוראת קבע בבנק שוק ההון 2
J בדיקת היתכנות הוספת מרפסת בדירה לפני קניה נדל"ן 10
T האם אפשר לבצע קניה חודשית אוטומטית בira בלאומי/מיטב? שוק ההון 5
T אוטמציה של קניה ומכירה שוק ההון 0
M שער קניה בקרן נאמנות כיצד מתבצע? שוק ההון 2
JG1 העברת מניות לברוקר זר ללא מחיר קניה שוק ההון 20
Dinoman עמלות קניה של אגחים ומניות בין לאומיים בIB שוק ההון 1
Jtm קניה ראשונה שוק ההון 4
O שאלה פרקטית של מתחילים בעת ניסיון קניה של קרן סל במערכת + שאלת הבנה על מוצרי ISHARES הנסחרים בארץ שוק ההון 3
Y מה העמלות על קניה או החזקה של NYSE Arca Gold BUGS Index (HUI)? שוק ההון 3
1 פק"מ בבנק או קרן אג"ח ממשלתיות קצרות לשמירת כח קניה שוק ההון 35
ש קניה של קרן סל BlackRock-אלטשולר נכשלת שוק ההון 1
י קניה ראשונית של VTI + VXUS לסירוגין או בפעם אחת, והאם והיכן לקנות אג"ח? שוק ההון 24
ד מיקוח על עמלת קניה/מכירה בבנק צרכנות פיננסית 21
P המלצה-קניה של מארז טבליות למדיח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
F קניה ומכירה של אג"ח או קרן אגחי"ת שוק ההון 2
יבגני_ל תוי קניה ומתנות לחגים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ד תמיכה נפשית לפניי קניה ראשונה :) שוק ההון 12
1 חוות דעת על תיק לפני קניה - חוזה אישי ראשוני שוק ההון 32
A תינוק - קניה בזול של מוצרים נצרכים רבות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
yossik קניה אימפולסיבית בגלל מחיר נמוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ל עמלות קניה ומכירה - קרנות מחקות 500 s&p שוק ההון 21
M קניה ומכירה של זהב שוק ההון 3
ט קניה ניע ראשון שוק ההון 6
Y קניה ומכירה של אותו נייר שוק ההון 3
1 שופרסל תפצה בינואר-פברואר את לקוחותיה בהנחה של 4 שקל על קניה מעל 25 שח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 69
A שער קניה ודמי ניהול בקרן מחקה ישראלית צרכנות פיננסית 3
Ben Dover אסטרטגית קניה תוך יומית שוק ההון 22
צפי אסטרטגיית קניה ומכירה של מניות שוק ההון 25
N קניה של בית למגורים בפרפריה הרחוקה - כלכלי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 113
עמיתא שאלה בקשר לעמלות קניה ומכירה בIBI (או בכל אחד אחר) שוק ההון 2
K קניה של מניה בשוק אחד ומכירה שלו בשוק אחר IB שוק ההון 40
K קניה ממונפת בIB שוק ההון 11

נושאים דומים

למעלה