• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקודת KRN

tanti

משתמש רשום
דירוג
0
היי, ניסיתי להשקיע בקרן נאמנות דרך מערכת ספארק (מיטב אם זה משנה) וההוראה היחידה הניתנת היא krn. הבנתי למה זו פקודה נפרדת עקב צורת המסחר השונה של קרן נאמנות, אבל דיברתי עם נציג מהחדר מסחר והוא הזהיר אותי שאני יכול להיכנס למינוס במידה ואני לא אעריך נכון את מחיר הקרן. לא ממש היה לי מושג איך זה יכול לקרות.
נניח לצורך העניין החלטתי להשקיע באותה קרן 1000 שח. בסוף יום המסחר מנהל הקרן קבע שיחידה עולה 10 שח. אז יהיו לי 100 יחידות. אבל במידה והוא קבע שיחידה עולה 1100(והמינימום לרכישה הוא יחידה אחת) זה יכניס אותי למינוס?
אז שאלת המשך מתבקשת- כיצד מעריכים את מחיר הקרן? מרגיש לי שזה מעסיק אותי יותר מידי ופספסתי משהו כי אני לא מוצא על זה שום מידע אפילו פה בפורום ובאתר עצמו.

בסוף יום המסחר מנהל הקרן קבע שיחידה עולה 10 שח. אז יהיו לי 100 יחידות. אבל במידה והוא קבע שיחידה עולה 1100
הוא לא קובע סתם, זה בהתאם לשווי הנכסים של הקרן (חלקי מספר יחידות).

כיצד מעריכים את מחיר הקרן?
קח את המחיר שהיה אתמול ותוסיף 10% ליתר בטחון.

הוא לא קובע סתם, זה בהתאם לשווי הנכסים של הקרן (חלקי מספר יחידות).

קח את המחיר שהיה אתמול ותוסיף 10% ליתר בטחון.
תודה על התשובה הזריזה!
רק האמת שלא ממש הבנתי ממה לקחת 10%. כרגע השער הוא 130 שח באגורות. איך אני ממשיך את החישוב מכאן?

רק האמת שלא ממש הבנתי ממה לקחת 10%. כרגע השער הוא 130 שח באגורות. איך אני ממשיך את החישוב מכאן?
אם אתה לא רוצה להיכנס למינוס, תקנה כמות יחידות בהנחת מחיר של 143 אגורות.
מקסימום יישאר לך כסף מזומן בחשבון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Omer Daniel Extrade Pro פקודת GTC שוק ההון 11
S שאלה בסיסית - פקודת לימיט בקניה שוק ההון 4
ביולוג ירושלמי שאלת SPARK בסיסית מאוד - פקודת LMT ומחירי נייר ערך לפי טבלת היצע/ביקוש. שוק ההון 27
A פקודת מכירה בחשבון שגוי - נסיון לתקן שוק ההון 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
ב פקודת LMT מחוץ לשעות המסחר, במחיר גבוה מאוד, שקולה לפקודת MKT ? פוסטים מאיכות נמוכה 21
א חישוב פקודת LMT שוק ההון 1
F פקודת קניה חסומה במקסימום של 150 אש״ח שוק ההון 15
I ESPP - פקודת מכירה אוטומטית שוק ההון 12
Yuval328 שאלה לגבי פקודת STOP TRAIL שוק ההון 6
Sander מה המשמעות של פקודת Stop Loss Limit שוק ההון 24
ד מה המשמעות של פקודת מסחר LMO ? שוק ההון 2
M האם פקודת לימיט הרווחיה לי כסף? שוק ההון 1
נ פקודת לימיט בוצעה למרות שהמחיר לא הגיע לשם שוק ההון 5
ע תוקף פקודת קנייה שוק ההון 1
ע פקודת קנייה מחוץ לשעות המסחר שוק ההון 4
R עמלת מינימום כפולה במקרה של פיצול פקודת קניה/מכירה שוק ההון 6
מ פקודת קניה של ETF שוק ההון 2