• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סטודנט - מחפש טיפים כלכליים

My_Account

משתמש סולידי
דירוג
12
אהלן
אני סטודנט לרפואה. מחפש טיפים שווים איך לצמצם הוצאות ולהגדיל הכנסות.
לא מקבל עזרה כלכלית מההורים (כן מקבל מהם הרבה אהבה).

הכנסות:
משכורת 4,500 ש"ח (עובד 60 שעות בחודש)
הוצאות משמעותיות:
כלב - 250 ש"ח בחודש בממוצע (אוכל, וטרינר, ביטוח בריאות וכו')
שכר דירה - 2,000 ש"ח
אוכל וקניות - 700 ש"ח
ביטוח רכב - 390 ש"ח (אין לי עבר ביטוחי של 3 שנים, להורים לא היה רכב)
דלק - 300 ש"ח (נסיעות לעבודה ולבית של ההורים)
בילויים - 300 ש"ח בערך
טלפון - 29 ש"ח
קופת חולים - 45 ש"ח
סך הכל 4,000 ש"ח הוצאות, ולא הכנסתי לחישוב הזה טיפולים לרכב, הדפסות ללימודים, תחבורה ציבורית וכו'.

כמו שאתם רואים אני קצת על הקשקש...
טיפים למישהו?

אם אתה לא מוכן לוותר על הרכב אז אני לא בטוחה מאיפה אפשר לקצץ. אני חושבת שאתה באחלה מצב.
אגב, 4500 בשביל 60 שעות זה בערך 75 לשעה! זה לעבודת סטודנט? תסדר לי איזו פינה איפה שאתה עובד? ;)

נערך לאחרונה ב:
להגדיל הכנסות.
עובד 60 שעות בחודש
אתה יכול לעבוד יותר שעות מזה? כי אם לא, איזה טיפ להגדלת הכנסות אתה מבקש מאיתנו?
אם כן יכול להגדיל אז- מורה פרטי, שליחויות, ניקוי חדרי מדרגות.
איך לצמצם הוצאות
אין כל-כך ממה :)
אתה סולידי מהדרגה הגבוהה ביותר.

מה הכיסוי הביטוחי של הרכב? כולל כל ההרחבות (שמשות, שירותי דרך וכו').

סך הכל 4,000 ש"ח הוצאות, ולא הכנסתי לחישוב הזה טיפולים לרכב, הדפסות ללימודים, תחבורה ציבורית וכו'.
כדאי להכניס. טיפולים לרכב זה יקר, וגם תח"צ זו הוצאה חודשית לא קטנה אם אתה משתמש תדיר.

שכר דירה - 2,000 ש"ח

איפה אתה גר? לבד או עם עוד אנשים? איפה אתה לומד?

כדאי להכניס. טיפולים לרכב זה יקר, וגם תח"צ זו הוצאה חודשית לא קטנה אם אתה משתמש תדיר.

איפה אתה גר? לבד או עם עוד אנשים? איפה אתה לומד?
ירושלים, עם שותף, האוניברסיטה העברית

איפה אתה עובד אם אפשר לשאול? ניסית לבדוק מלגות?

מלגת משרד החינוך, מלגת מושל (מיועדת לרפואה). אם ריאלי אז תוספת של 20-30 שעות עבודה בחודש יכולים לעבודה נהדר עם המלגה.

אני קיבלתי החלטה שאצטרך לשרוד ללא רכב. גם במחיר של לצאת פחות.
הייתי שוקל לעשות זאת.

אני מניח שבירושלים בשכונות שקרובות לעין כרם אפשר למצוא שכירות בסביבות ה1600-1700~
אם יש לך רכב, למה גם תחב"צ?
אם מוותר על רכב, יכול לרכוש רב-קו חופשי שנתי ב1270 ש"ח לשנה שגם מקנה לך נסיעה בינעירונית ב50% הנחה.

זה לבדו צמצום די משמעותי

2000 שקל לחדר בדירת שותפים בירושלים זה קצת יקר. יש שכונות בהן אפשר למצוא חדר אפילו ב-1200. בנוסף, אם אתה גר קרוב מאד להר הצופים או לגבעת רם - להשתמש בשאטל של האוניברסיטה (חינם ומהיר יותר מאוטובוס רגיל. והמזגן עובד!) ובכל מקרה לשקול חופשי שנתי או סמסטריאלי.

מאיפה אתה במקור(מה רשום בת"ז)? יכול להיות ששווה לנסות להגיש בקשה למלגה של משרד החינוך - נקבעת על סמך היישוב ואין צורך במתן שעות.

לטפל ברכב לבד. יש קבוצה לזה בפייסבוק בישראל ״תשאלו כנופצון״. ואפילו הקמנו אתר עם מדריכים ותוכן בעברית ( knufia.org ).

לטפל ברכב לבד. יש קבוצה לזה בפייסבוק בישראל ״תשאלו כנופצון״. ואפילו הקמנו אתר עם מדריכים ותוכן בעברית ( knufia.org ).
תעשו בהמשך גם מדריכי וידאו עם הסברים בקול שיהיה יותר מובן - בבקשה!!!
או שזה לגברים בלבד? אני מבינה יותר טוב כשמסבירים לי.

ביטוח בריאות
מה זה ביטוח בריאות לכלב, מי המציא את זה וכמה זה עולה לך בחודש?
ולמה?

שכר דירה - 2,000 ש"ח
אתה צעיר. ובהתחלה.
אז לא יודע מה מצבך כרגע ומאיפה באת ואיך, אבל תמיד עדיף לבסס את הפירמידה מלמטה למעלה.
אל תתרגל לפינוקים כרגע כי יהיה לך קשה להיפטר מהם בהמשך גם אם תצטרך וגם אם תרצה. פינוקים בהקשר הזה - לגור בחדר לבד, לגור עם שותפים בדירה בחדר לבד, לגור במרכז העיר או באיזור נחשק ויקר מבחינת השכרת דירות כמו עין כרם או רמת בית הכרם, להחזיק רכב בתור סטודנט, לצאת יותר מפעם בשבוע, לקנות אוכל בקפיטריה של העוניברסיטה כל יום, לקנות הפוך בקפיטריה במקום לקפוץ לחדר של אגודת הסטודנטים ולשלם עליו 2 ש"ח (ברור שהפוך מהקפיטריה הרבה יותר מפנק, אבל אז מה) וכו' וכו'...
תעבור לרזניק. עדיף אפילו לחדר זוגי לשנה-שנתיים (זה פרק זמן עוד בגדר הנסבל).
שכח כל מה שסיפרו לך על המעונות הישנים האלו ותן להם צ'אנס. הבאהאים של ירושלים קראתי להם.
השאטל לגבעת רם (עדיין יש שאטל לעין כרם?) והאוטובוסים עובדים מצויין. ולא נתקלתי אפילו פעם אחת במקרה שאין מזגן.
ולפני שתענה - אני אישית גרתי בחדר זוגי, ואני אישית גרתי עם תלמידי רפואה, לא אחד ולא שניים, אז אין לך "תירוץ" אמיתי ללמה לא חוץ מהנוחות שלך וההרגלים והמקובעות שיש לך אם ישנם כאלו ;)
בחדר זוגי ברזניק - הנה לך 1K חסכון (עדיין עולה בסביבות ה- 800 ש"ח לחודש כולל הכל אני מניח).
בחדר יחיד - תחסוך 500 ש"ח (עדיין עולה בסביבות ה- 1,400-1,500 ש"ח לחודש כולל הכל אני מניח).
כבר לא זוכר אם יש חדרים זוגיים במעונות שטרן.

ביטוח רכב - 390 ש"ח (אין לי עבר ביטוחי של 3 שנים, להורים לא היה רכב)
דלק - 300 ש"ח (נסיעות לעבודה ולבית של ההורים)
אתה סטודנט, כנראה שבשנה א' או ב', וזה באסה אבל מכור את הרכב.
הוא לוקח ממך הרבה יותר מחיר ממה שרשמת פה וממה שאתה מוכן להכיר בו.
זה פינוק מיותר שאפשר להסתדר בלעדיו טוב מאוד, בטח כשסטודנטים ובטח ובטח בעיר מדהימה כמו ירושלים עם תח"צ מעולה.
כרגע, עד כמה שזה נדמה לך בלתי אפשרי ועצמאות שלא ניתן לוותר עליה, זו משקולת על הגב.
בהמשך החיים זו באמת תהיה נוחות ועצמאות שלא תוכל להסתדר בלעדיה כמעט, אבל לשלב הזה של הסטודנטיאליות זה מיותר ובר החלפה בתח"צ.
כשרוצים לצאת לעיר או לאנשהוא מגיעים באוטובוס ודואגים לצאת בשעה שיש אותם, וכשחוזרים אז משלמים למונית (אני זוכר ששילמתי מכל מקום כמעט 30-40 ש"ח עד הר הצופים).
וכן, מבלים פחות... ככה זה כשאין כסף.
אני זוכר חברים מהלימודים/מעונות שאמרו לי שהם לא יכולים לצאת איתי כי אשכרה אין להם כסף לבירה... זה מגיע גם לשם (אני מעולם לא הגעתי לשם כי לי תמיד היה מינוס להסתמך עליו ועשרות פעמים שילמתי עליהם כי רק רציתי שנצא ונשמח ונהנה ביחד וננקה את הראש).

הדפסות ללימודים
הדפסתי המון... המון (חבילה עד 3 חבילות דפים לחודש, תלוי בתקופות מבחנים).
הדפסתי את כל המצגות, את כל ההרצאות, את כל המבחנים משנים קודמות, את כל דו"חות המעבדה וכו' וכו'... הכל הכל הכל.
וכשראו כי טוב, הדפסתי גם לחברים ולשכנים במעונות...
אני לא מסוגל לקרוא שום מאמר על המחשב כי מסכים מעצבנים אותי. ואני תמיד מעדיף נייר אמיתי לכתוב ולסמן ולמרקר עליו.
ההדפסות בחוות המחשבים של העוניברסיטה יקרות מאוד, אם אני זוכר נכון משהו כמו 40 אגורות לדף דו צדדי, אולי 16 אגורות לכל צד.
בהינתן הנ"ל - רכשתי מדפסת לייזר משרדית דו-צדדית שחור-לבן מצויינת של XEROX, מופת של מדפסת. כן היא הייתה די גדולה ו- Bulky, ובטח שהמחיר היה מאוד לא זול לתקופה, פאקינג 1,400 ש"ח, אבל היא הייתה שווה כל שקל...
שירתה אותי את כל התארים, שירתה את אחותי בתואר הראשון, ושירתה את ידידה שלי בתואר השני (פסיכולוגיה, המון מאמרים), ועדיין סוחבת ומדפיסה.
היום הפריט הזה הרבה יותר זול (אפשר להביא אחת טובה בחצי מחיר לדעתי) ואם אתה מהמדפיסים בינוני עד הרבה כמוני זה יהיה שווה לך.

להגדיל הכנסות
עבודה רווחית - ברמן, מלצר.
עדיף במקומות עמוסים, הומים ושעובדים חזק ומגלגלים הרבה כסף (=הרבה טיפים).
בסוף היום גם כמעט תמיד לוקחים שאריות אוכל מהמסעדה, קרואסונים מהבוקר, לחמים וכו'... במשך שנה וחצי שלמות האכלתי קומה שלמה של חברים במעונות מהאוכל המעולה של המסעדה שמילצרתי בה.
ברר במעונות אם יש להם עבודה בשבילך שיכולה להיות לך נוחה, אולי בלילות (את היכולת לשרוד במהלך הלימודים שלי אני חייב לעבודת הלילה במעונות).

אין כל-כך ממה :)
אתה סולידי מהדרגה הגבוהה ביותר.
ממש לא.
כל מי שמחזיק רכב וגר ועובד בעיר שהיא מטרופולין שיש בו תחבורה ציבורית רצינית, הומה, נוחה ומפותחת (יש בסה"כ 3 ערים כאלו בארץ - תל אביב, ירושלים, חיפה)... זו לא ההגדרה שלי לסולידיות.
להבדיל סולידיות ממינימליזם.
בשביל תו הסולידיות ועוד מבית מדרשה של האורים והתומים המכה של הבאהא של הסולידיות (="הסולידית"), נדרש ו"צריך" לוותר על דברים גם במחיר הנוראי והמשוקץ לכל בן תרבות מערבית מודרנית צרכנוקפיטליסטית - הנוחות.
איי רחמנא לצלופן הנוחות...

נערך לאחרונה ב:
מה זה ביטוח בריאות לכלב, מי המציא את זה וכמה זה עולה לך בחודש?
ולמה?
ביטוח לבע"ח משתלם מאד במקרה שצריך אותו ל"ע. כמה מאות שקלים במקרה חירום במקום כמה אלפים - אם הוטרינר שלו עובד עם זה, אז לא לוותר.

השאטל לגבעת רם (עדיין יש שאטל לעין כרם?)
יש! ויש גם אוטובוסים מהירים בין הקמפוסים. באמת שאין סיבה לנסוע ממקום למקום עם רכב, האוטובוסים מהירים יותר, יכולים להכנס לתוך הקמפוס ולא צריך למצוא להם חניה.

תעשו בהמשך גם מדריכי וידאו עם הסברים בקול שיהיה יותר מובן - בבקשה!!!
או שזה לגברים בלבד? אני מבינה יותר טוב כשמסבירים לי.
חס וחלילה לגברים בלבד. יש אצלנו בקבוצה בפייסבוק הרבה נשים שמבצעות בעצמך. חלק מהמדריכים באתר נכתבו ע״י נשים ואפילו יש נשים במעל המצומצם של הכנופיה.
בנוסף יש גם מדריכים וידאו פשוט לא הרבה. יש ערוץ ביוטיוב.

זו לא ההגדרה שלי לסולידיות.
לפי מה שהוא רשם, נראה לי שמה שיותר חשוב זה להגדיל הכנסות אבל הוא לא עונה על השאלות (ראבאק, מה הקטע לפתוח שרשור ואז להיעלם ממנו כשאנשים מתאמצים לעזור) אז מיותר לי לטרוח לחשוב על זה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 3
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
א פרמטרים לבחירת משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 0
א משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 3
ל ציפיות שכר משרת סטודנט בגמפ"א + איך להתמקח התפתחות אישית 9
י משרת סטודנט או להתמקד בלימודים? התפתחות אישית 9
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
Y משרת סטודנט - מדמח התפתחות אישית 5
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
O סטודנט למדמ"ח שרוצה לשפר את הפורטופוליו שלו התפתחות אישית 5
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M משרת סטודנט התפתחות אישית 14
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
C משרת סטודנט מול מחקר בהנחיית פרופסור - התייחסות בתעשייה התפתחות אישית 7
מ סטודנט בדילמה שוק ההון 9
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
M סטודנט למדמח עם ממוצע נמוך התפתחות אישית 28
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
D התלבטויות עבור סטודנט שוק ההון 3
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 52
G סטודנט שנה א למדעי המחשב, התקבלתי לחברה אך תוהה לגבי העתיד התפתחות אישית 30
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
T השקעה עצמית ראשונה בשוק ההון (סטודנט) שוק ההון 0
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
S פידבק על תיק השקעות - סטודנט שוק ההון 6
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8
Elliott סטודנט עם סכום בצד, מה האפשרויות? שוק ההון 8
שמנת חמוצה מסע בחייו של סטודנט יומני מסע אישיים 10
ד שואל בקשר לאח שלי (סטודנט) צרכנות פיננסית 12
Will Smith דמי אבטלה בזמן היותי סטודנט צרכנות פיננסית 8
G חובש בטיולים כעבודת סטודנט. אוף טופיק 18
A חשבון סטודנט, יחס תמוה מהבנק, ומעבר בנק? צרכנות פיננסית 55
ס סטודנט עם 100אלף בקופת גמל פטורה ממס- רוצה להחליף השקעה. אשמח לדעות שוק ההון 31
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
דוג לעבוד במשרת סטודנט או לפתח משהו בעצמי (תוכנה) התפתחות אישית 18
דוג האם לשכור דירה שנמצאת ממש קרוב לאנטנות סלולריות (בתור סטודנט) אוף טופיק 31
תומס מצב כלכלי סטודנט התפתחות אישית 0
ס סטודנט בגרמניה שוק ההון 2
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1

נושאים דומים

Back
למעלה