• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעשה ב-2 קרנות השתלמות ו- IRA אחד

Ben Dover

משתמש רגיל
דירוג
885
היי,

דמיינו מצב כזה:
יש לכם בערך 50K שח בקרן השתלמות מהמעסיק.
לאן הייתם מניידים?

1) IBI (עכשיו כבר הלדובי) עוקב סנופי, דמי ניהול 0.48% (דרך מועדון הייטק).

2) אינטרגמל עוקב סנופי, דמי ניהול 0.35% (חיסרון, קרן קטנה מאד ולא ברור איך השירות שלהם)

3) IRA במיטב ד"ש, דמי ניהול 0.3% (אולי אצליח להוריד אותם קצת, אבל בספק כי הקרן קטנה)

בגדול מה שקופץ לי אוטומטית לראש זה ה- IRA, אבל היום כשחשבתי על זה, זה נראה כמו האופציה היקרה ביותר. לא רק שאני אשלם 0.3% למיטב, אלא גם בערך 0.2% נוספים לקרנות איריות. אם מוסיפים דמי המרת מטבע ועמלות פעולה, זאת מסתמנת כאופציה היקרה ביותר. יש גם את הסיפור של הדיבידנטים, שאין לי איך לברוח ממיסוי מוחלט שלהם.

ברור לי של- IRA יש יתרון גדול של חופש במה אני משקיע, אבל אני לא בטוח שזה מצדיק את ההתעסקות + מחיר יקר יותר (יש לי גם ככה VT ו- stoxx בחשבון הממוסה, אז אני לא מושקע רק בארה"ב).

יכול להיות שפיספסתי פה משהו?
יש עמלות נסתרות כלשהן שאני לא מודע אליהן בקרנות עוקבות ה- SP500?
מה דעתכם?

תודה מראש!

(הבהרה: זהו דיון דימיוני בלבד ואין להתייחס אליו כבקשת/מתן יעוץ)

נערך לאחרונה ב:
הוצאות ניהול השקעה הם בסביבות 0.1% בקרנות המחקות

2) אינטרגמל עוקב סנופי, דמי ניהול 0.35% (חיסרון, קרן קטנה מאד ולא ברור איך השירות שלהם)
זה.
עשיתי בפועל בחירה כזו. אמנם IBI הציעו לי 0.5, והסכום בקה"ש לא היה זהה, אבל עמדו בפניי ברירות דומות והלכתי על אינטרגמל.

כנראה שבאיזשהו שלב אני אעבור לIRA, אבל אצטרך להגיע לפחות ל100K, ולהיות מוכן לזה....

יש את תעודות הסל שהקרן מחזיקה.
הן לא נותנות תשואה של 100% מהדיבידנד, אלא פחות מזה.
באינטרגמל זה באזור 70% בממוצע.
בכל מקרה, ב2019 זה כבר לא יהיה רלוונטי, כי לא יהיו יותר תעודות סל.

יש גם את הסיפור של הדיבידנטים, שאין לי איך לברוח ממיסוי מוחלט שלהם.
בנוסף למה שאמרו למעלה, קח בחשבון שגם בקרנות ישראליות את "משלם" מס על הדיבידנד (יותר נכון מקבל את שווי עליית המדד בניכוי מס).
כאשר בד"כ בקרנות ישראליות התשואה מאוד דומה לNTR (כלומר עם מיסוי של 30%) בניגוד לVT שבה המיסוי 25-28%, וקרנות איריות שבהן המיסוי הוא רק 12%. ככה שמבחינת מס על דיבידנדים קרן אירית בIRA יעילה יותר מת"ס ישראליות של IBI ואינטרגמל מחזיקות.

מצד שני בסכומים כאלה קטנים כנראה שהייתי נשאר בקרן מנוהלת לבינתיים ועובר לIRA רק כשהסכום יהיה יותר גדול.
אגב, אתה מודע לזה שאפשר לנהל גם קופת גמל בIRA, ושאם מנהלים גם קופ"ג וגם קה"ש החברה מתייחסת בד"כ לסכום הכולל בכל הקופות כדי לקבוע את דמי הניהול שלך?

*לא ממליץ וכו'.

בכל מקרה, ב2019 זה כבר לא יהיה רלוונטי, כי לא יהיו יותר תעודות סל.
לא בטוח שהבנתי את הקשר בין תעודות של לבין מיסוי דיבידנדים.
זה לא שתעודת הסל לוקחת חלק מהדיבידנד לכיס של בעלי החברה, פשוט הקרן בסוף משיאה משהו שקרוב לNTR. זה הכל שאלה של יעלות המעקב של הקרן, לא משהו שישתנה במעבר לקרנות סל.

קודם כל, תודה לכולם על התשובות!

זה.
עשיתי בפועל בחירה כזו. אמנם IBI הציעו לי 0.5, והסכום בקה"ש לא היה זהה, אבל עמדו בפניי ברירות דומות והלכתי על אינטרגמל.
אתה מוכן לפרט איך השירות שלהם? האם היו בעיות במעבר?

אגב, אתה מודע לזה שאפשר לנהל גם קופת גמל בIRA, ושאם מנהלים גם קופ"ג וגם קה"ש החברה מתייחסת בד"כ לסכום הכולל בכל הקופות כדי לקבוע את דמי הניהול שלך?
לא הייתי מודע, אבל אין לי קופת גמל. רק פנסיה וביטוח מנהלים.

הוצאות ניהול השקעה הם בסביבות 0.1% בקרנות המחקות
האיריות שבדקתי היו בערך 0.2. בכל אופן, גם עם 0.1 זה יוצא יקר יותר.

לא הייתי מודע, אבל אין לי קופת גמל. רק פנסיה וביטוח מנהלים.
אפשר לשאול למה דוקא ביטוח מנהלים?
תבדוק, אולי שווה לך לנייד אותו לגמל.
האיריות שבדקתי היו בערך 0.2. בכל אופן, גם עם 0.1 זה יוצא יקר יותר.
לקחת בחשבון את הייתרון של האיריות במיסוי דיבידנדים?
זה נותן תאורטית תוספת תשואה של כ 0.45% בשנה לעומת הישראליות.

אפשר לשאול למה דוקא ביטוח מנהלים?
תבדוק, אולי שווה לך לנייד אותו לגמל.

ת'אמת אני משלם בביטוח המנהלים דמי ניהול ממש גבוהים (1.25/4), אבל יש לי את הביטוח הישן מ-2011. עשיתי לא מזמן סדר בענייני הפנסיה אבל לנושא הכדאיות של ביטוח המנהלים לא הגעתי (בכל אופן הורדתי אותו ל- 40% מההפקדה). כשאקרא על זה יותר מניח שאוריד אותו לחלוטין.
אם יש איזה אקסל/אתר שבו אפשר לחשב כדאיות, אני אשמח :)

גם במידה ואוותר עליו לחלוטין, תשאר לי ההחלטה לאן להעביר את ה- 40% האלה. לפנסיה או לגמל (שגם לזה עוד לא הגעתי לצערי).
אני מתכנן לקרוא את כל הבלוג של פנסיוני, הבעיה שיקח לי עוד לפחות מספר חודשים כי אני קורא המון דברים במקביל.

לקחת בחשבון את הייתרון של האיריות במיסוי דיבידנדים?
זה נותן תאורטית תוספת תשואה של כ 0.45% בשנה לעומת הישראליות.

בגדול כן. הלכתי לפי המסמך הזה.
בחישוב שלי הוא בגדול כזה:
אינטרגמל: 0.35% (אבל מפסיד 0.42% על דיבידנטים, אם הולכים לפי 2 אחוז דיבידנט בשנה והבדל מיסוי של בין 12% ל-33%) = סה"כ 0.77%

מיטב: 0.3% דמי ניהול + 0.2/0.4 (תלוי אם אלך על IMID או IWDA+EIMI) = סה"כ 0.5/0.7%.
הבעיה שלמיטב אאלץ להוסיף דמי המרת מטח (מניח שבאזור 0.5/0.7% ל-2 כיוונים) + עמלות מסחר (שכנראה תהיינה גבוהות יותר אם אלך על הצמד הזו של IWDA+EIMI כי אאלץ לאזן ביניהן). בנוסף אני מניח שתמיד יהיו לי איזה 500-1000 שח שוכבים בחשבון לא מושקעים בגלל עמלת מינימום כלשהי של 10$ לקניית נייר או המרת מט"ח.

לפי החישוב הזה ה- IRA יוצא טיפה יותר יקר.

ת'אמת אני משלם בביטוח המנהלים דמי ניהול ממש גבוהים (1.25/4), אבל יש לי את הביטוח הישן מ-2011
זה הביטוח הסמי-ישן :) אלו מלפני 2001 יותר "שווים"
אני הייתי עם 0% מהפקדות ו-0.5% מהצבירה והחלטתי לוותר (בתמורה ל-0.15% בגמל ושליטה בהשקעות).

@Ben Dover אני עברתי לאינטרגמל,
שירות ממש נחמד, מערכת חביבה.
לפעמים עונים ממש מהר במיילים, ולפעמים טיפה פחות (המקסימום שבוע נראה לי )
העבירו את הקה"ש אחרי חודשיים של הפקדה מהמעסיק.
לא זכור לי שניסיתי את השירות הטלפוני

אני לא מכיר אחד כזה.
מצד שני, זה ממש לא בעיה לבנות אקסל כזה לבד:
אני לא חושב שצריך מחשבון מיוחד. אני פשוט עשיתי אקסל קטן עם 2 טורים. בתור אחד כמה כסף יהיה לי כל שנה בגמל ובשני כמה כסף יהיה לי בביטוח מנהלים (תחת הנחת הפקדה ותשואה מסויימת משותפת לשניהם, ודמי ניהול לפי ההסכם עם כל גוף).
מכאן חישבתי כמה כסף צבור יהיה לי בפרישה בכל אופציה, ואז בדקתי כמה גדול צריך להיות המקדם (כשאפרוש) כדי שהקצבה החודשית מביטוח המנהלים לא תיהיה קטנה מהקצבה מהגמל.
במקרה שלי יצא לי שהמקדם צריך לעלות לאזור ה270, מה שלא נראה לי סביר שייקרה. לכן העברתי את הכסף מביטוח המנהלים לגמל

אני מתכנן לקרוא את כל הבלוג של פנסיוני, הבעיה שיקח לי עוד לפחות מספר חודשים כי אני קורא המון דברים במקביל.
לקרוא ולהבין זה חשוב.
לדעתי לא יקרה כלום אם תחכה עם המעבר כמה חודשים את שתסיים לקרוא את החומר.

בחישוב שלי הוא בגדול כזה:
אינטרגמל: 0.35% (אבל מפסיד 0.42% על דיבידנטים, אם הולכים לפי 2 אחוז דיבידנט בשנה והבדל מיסוי של בין 12% ל-33%) = סה"כ 0.77%

מיטב: 0.3% דמי ניהול + 0.2/0.4 (תלוי אם אלך על IMID או IWDA+EIMI) = סה"כ 0.5/0.7%.
הבעיה שלמיטב אאלץ להוסיף דמי המרת מטח (מניח שבאזור 0.5/0.7% ל-2 כיוונים) + עמלות מסחר (שכנראה תהיינה גבוהות יותר אם אלך על הצמד הזו של IWDA+EIMI כי אאלץ לאזן ביניהן). בנוסף אני מניח שתמיד יהיו לי איזה 500-1000 שח שוכבים בחשבון לא מושקעים בגלל עמלת מינימום כלשהי של 10$ לקניית נייר או המרת מט"ח.
א. אתה מערבב בין עמלות מסחר/המרת מט"ח שהן חד פעמיות (נגבות פעם אחת על כל שקל שאתה מפקיד) לבין דמי ניהול וכו' שנגבים כל שנה על כל הסכום בקופה.
ב. שכחת בחישוב עלות של כ0.1% על "הוצאות ניהול השקעות" באינטרגמל.
ג. אאל"ט אינטרגמל זה השקעה בS&P500 בלבד לעומת IWDA+EIMI / IMID שזאת השקעה מפוזרת על פני כל העולם. השאלה אם בשביל לחסוך כמה שברי אחוז בשנה אתה מוכן לוותר על ההקצאה המועדפת עליך (לפחות לפי הבנתי, הרי לא הלכת על CSPX ודומיה בIRA).

הבעיה שלמיטב אאלץ להוסיף דמי המרת מטח (מניח שבאזור 0.5/0.7% ל-2 כיוונים) + עמלות מסחר
העמלות האלו הן חד פעמיות בשונה מדמי ניהול שיורדים מהסכום כולו בצורה שנתית שוב ושוב

א. אתה מערבב בין עמלות מסחר/המרת מט"ח שהן חד פעמיות (נגבות פעם אחת על כל שקל שאתה מפקיד) לבין דמי ניהול וכו' שנגבים כל שנה על כל הסכום בקופה.
אני מודע להבדל, לכן לא הכנסתי אותו תחת חישוב העמלה השנתי הכולל, אלא כהוצאות מהצד (שלא קיימות בקרנות המנוהלות).

ב. שכחת בחישוב עלות של כ0.1% על "הוצאות ניהול השקעות" באינטרגמל.
מזה חששתי... שיש עוד עמלות נסתרות.
יש כזאת גם ב- IBI?

אאל"ט אינטרגמל זה השקעה בS&P500 בלבד לעומת IWDA+EIMI / IMID שזאת השקעה מפוזרת על פני כל העולם. השאלה אם בשביל לחסוך כמה שברי אחוז בשנה אתה מוכן לוותר על ההקצאה המועדפת עליך (לפחות לפי הבנתי, הרי לא הלכת על CSPX ודומיה בIRA).
זאת בגדול ההתלבטות... דמי ניהול (שאני כבר לא בטוח לגבי זה) + נוחות VS ההקצאה המדוייקת שרציתי.

מזה חששתי... שיש עוד עמלות נסתרות.
יש כזאת גם ב- IBI?
כן. אותו דבר בערך.
זאת בגדול ההתלבטות... דמי ניהול (שאני כבר לא בטוח לגבי זה) + נוחות VS ההקצאה המדוייקת שרציתי.
זה לא "הקצאה מדוייקת שרציתי" אלא הקצאה מאוד שונה.
לא שזה רע להשקיע רק בסנופי, אבל ההבדל בין קרן מחקה סנופי לבין IMID הוא מאוד גדול מבחינת השווקים שמשקיעים בהם.

לדעתי , לפה או לשם זה הבדלים קטנים (שגם אני תקועה עליהם כבר זמן רב)
אבל שווה הרבה קודם , או אולי במקביל לבדוק את הביטוח מנהלים מול קופת גמל/ פנסיה
שם זה הבדלים משמעותיים יותר בסכומים הרבה יותר גדולים.

פה יש דוגמה לחישוב כזה.
פה יש אקסל שאתה יכול להכניס כל מיני הנחות, ולהבין מה עשוי להיות המקדם, ולפי זה להבין אם המקדם שלך הוא טוב.
פה יש שאלה כללית על האם לנייד עם מגוון השיקולים.

לא שזה רע להשקיע רק בסנופי, אבל ההבדל בין קרן מחקה סנופי לבין IMID הוא מאוד גדול מבחינת השווקים שמשקיעים בהם.
ההנחה היא שבתיק החייב יש קרנות כמו VXF וVXUS כדי לאזן את החשיפה העולמית.
השאלה היא רק אם אתה מהמר לטובת ארצות הברית בהקשר של הטבות המס, וזה כבר נראה לי כמו הימור הרבה פחות משמעותי.
בטח בהקשר של דמי ניהול יקרים יותר שיילקחו ממך בוודאות.

אתה מוכן לפרט איך השירות שלהם? האם היו בעיות במעבר?
המעבר קצת איטי. הם מחכים להפרדה הראשונה מהמעסיק כדי בכלל לבקש מהקרן הנוכחית העברה. זה לקח סדר גודל של חודשיים....

אני יכול לומר שיחסית לניסיון שהיה לי עם אחת מהחברות הגדולות בישראל, השירות שלהם מעולה.
לא הכול קורה אוטומטית, אבל כשמבקשים משהו תקין, הוא קורה דיי מהר.

לא זכור לי שניסיתי את השירות הטלפוני
ניסיתי.
אין מרכזיה בכלל. אם מתקשרים בשעות הפעילות, כמה צלצולים, והם עונים, לא יצא לי להמתין בתור או משהו כזה.
בכל אופן, רוב הממשק הוא אינטרנטי. כל הפתיחה של הקרן, וההוראות שצריך לתת, עושים דרך המחשב. לי זה דיי נוח. למי שרוצה שסוכן הביטוח יגיד לו רק 'תחתום כאן', כנראה שפחות....

לא בטוח שהבנתי את הקשר בין תעודות של לבין מיסוי דיבידנדים.
זה לא שתעודת הסל לוקחת חלק מהדיבידנד לכיס של בעלי החברה, פשוט הקרן בסוף משיאה משהו שקרוב לNTR. זה הכל שאלה של יעלות המעקב של הקרן, לא משהו שישתנה במעבר לקרנות סל.
זה בדיוק זה.
יש תעודות שנותנות 55% מהדיבידנדים. זה באמת נראה לך רק עניין של יעילות מעקב?

ברור שמנהלי התעודות רוצים להבטיח לך כמה שפחות, כך שאם יהיה הפרש, הם ירוויחו, ואם לא, הם לא יפסידו.
הרפורמה באה, בין השאר, למנוע את זה.

זה בדיוק זה.
יש תעודות שנותנות 55% מהדיבידנדים. זה באמת נראה לך רק עניין של יעילות מעקב?

ברור שמנהלי התעודות רוצים להבטיח לך כמה שפחות, כך שאם יהיה הפרש, הם ירוויחו, ואם לא, הם לא יפסידו.
הרפורמה באה, בין השאר, למנוע את זה.
אני ממש לא בטוח שזה המצב. יש לך הוכחות שבעלי התעודות לוקחים את הכסף לכיס?
איפה ראית תעודות (וספציפית מאלו שאינטרגמל/IBI משתמשים בהן) שמחלקת רק 55% מהדיבידנדים?

ממה שהבנתי רובם מבטיחים NTR פשוט כי זה מה שהם מסוגלים להשיא בהשקעות שלהם.

אני ממש לא בטוח שזה המצב. יש לך הוכחות שבעלי התעודות לוקחים את הכסף לכיס?
יש לך הוכחות שהם בכלל משקיעים במה שקשור למדד שאת תשואתו מבטיחה התעודה?
בעיקרון, יכולה להיות תעודה שמבטיחה תשואה של מדד אג"ח ממשלתי שקלי קצר, אבל כספיה מושקעים בביטקוין. אם יהיו רווחים עודפים, הם יילכו כמובן למנפיק התעודה. באותה מידה הפסדים יהיו על חשבונו.
ההנחה שלי שאת תשואת המדד בניכוי 25% מס דיבידנדים, דיי קל לקבל (לא משנה אם זה יהיה דרך VOO או חוזים עתידיים). אם הם מנכים 45% מהדיבידנדים, הם יכולים לקחת בקלות 15%-20% מהדיבידנדים לכיס.
אני מניח שבפועל זה מאפשר להם לשחק עם הכסף קצת אקטיבית כשמדד הייחוס הוא אותו מדד. למשל להשתמש ביכולות הנבואיות של מנהלי ההשקעות, ולקנות רק את המניות "הטובות" מתוך המדד, או לצאת מהשוק כשהם צופים ירידות.

איפה ראית תעודות (וספציפית מאלו שאינטרגמל/IBI משתמשים בהן) שמחלקת רק 55% מהדיבידנדים?
כתבתי על זה לא מזמן:
בפועל, אינטרגמל משקיעה בארבע תעודות סל בחלוקה פחות או יותר שווה.
התעודות הן זו, זו, זו וזו.

שיעור הדיבידנד הנצבר למחיר התעודה הוא 100%, 65%, 65% ו55%. בממוצע - 71.25%.

זה, וקצת מזומן שהיא מחזיקה למטרות שוטפות, גורם לעקיבה שלה להיות קצת פחות טובה.
אם מניחים תשואת דיבידנד של 2.5%, זה בעצם ירידה של 0.72% בערך מהתשואה של TR.

מה שיפה, שכל זה הולך להשתנות, כי קרנות הסל לא יוכלו פשוט להצהיר שהן נותנות רק חלק מהדיבידנד.
אני עדיין מצפה מהתשואה של אינטרגמל ב2018 לפגר מעט אחרי המדד, אבל ב2019 אני מקווה שהן יהיו כבר במצב טוב יותר....
את הנתונים על מה אינטרגמל מחזיקה לקחתי מכאן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עלילה מסלול מעשה בהפקדה לקופת ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
P מעשה במוט פינוק צרכנות פיננסית 1
shirbi מעשה באלף דולר שנכנסו לי לחשבון הבנק צרכנות פיננסית 20
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 7
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
א קרנות כספיות דולריות ? שוק ההון 3
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad קרנות פנסיה וקה"ש - האם הן "מנוטרלות מטח"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
Ido42 קרנות אגח שוק ההון 11
Y קרנות איריות שקליות - מיסוי ריאלי או ע״פ מט״ח שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה