• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מס יסף

okidoki

משתמש רגיל
דירוג
34
א. יש לי תיק שצבר רווחים נאים עם השנים וטרם נמכר
ב. המשכורת גם גדלה עם השנים והצפי היא שהיא תמשיך לעלות

זה מעצבן נורא שצריך לשלם יסף גם על רווחי הון (?!) (גם אני "מהמר" על הכסף שלי, וגם צריך לשלם עוד מס למדינה..)
ובאופן כללי, איך אפשר להימנע מתשלום המס הדבילי הזה ? (סליחה, אבל יחד עם ב.ל ב.ב זה יוצא מעל 60 אחוז מס על כל שקל! - ובלי לרדת בהכנסה כמובן)

תודה מראש,

ובאופן כללי, איך אפשר להימנע מתשלום המס הדבילי הזה ?
לא ליצור אירועי מס בשנים בהם ההכנסה מעבודה גבוהה.

סליחה, אבל יחד עם ב.ל ב.ב זה יוצא מעל 60 אחוז מס על כל שקל! - ובלי לרדת בהכנסה כמובן)
זה לא ממש נכון. ביטוח לאומי מוגבל ב-43,000 שקל.
נראה לי יוצא לך 55% (47 מס הכנסה, 5 מס בריאות, 3 יסף)

א. יש לי תיק שצבר רווחים נאים עם השנים וטרם נמכר
ב. המשכורת גם גדלה עם השנים והצפי היא שהיא תמשיך לעלות

זה מעצבן נורא שצריך לשלם יסף גם על רווחי הון (?!) (גם אני "מהמר" על הכסף שלי, וגם צריך לשלם עוד מס למדינה..)
ובאופן כללי, איך אפשר להימנע מתשלום המס הדבילי הזה ? (סליחה, אבל יחד עם ב.ל ב.ב זה יוצא מעל 60 אחוז מס על כל שקל! - ובלי לרדת בהכנסה כמובן)

תודה מראש,

פשוט מאוד, תרכוש נכסים מניבים עם מינוף.

ריבית המימון, פחת המבנה, פחת השיפוץ, כל אלו סביר להניח יביאו אותך להכנסה אפסית ללא צורך בתשלום מס, בינתיים אתה בונה ערך בזכות עליית מחירי הנכסים לאורך זמן וכמו כן עלייה במחירי השכירויות.
בעתיד כשתפרוש מהעבודה, יתכן שתסלק עד אז את המימון באמצעות ההכנסות משכירות, או תמכור נכס מניב לצורך זה, ואז תוכל להנות מתזרים חודשי חיובי משכירות.
אני עשיתי זאת במשך 16 שנים עד לשנת 2014, בשנה זו סילקתי בבת אחת את כל חובות המימון !

זה יוצא מעל 60 אחוז מס על כל שקל
ביטוח לאומי מוגבל ב-43,370 ש"ח לחודש.
יש חפיפה של בערך 1800 ש"ח בין המדרגה של ה-47% מס הכנסה למדרגה הגבוהה של ביטוח לאומי, ככה שעל אותם 1800 שקלים, משלמים בערך 60% מס, אך מעבר לאותה מדרגה אתה משלם 47% מס עד שאתה מגיע למס יסף, ומעבר לזה 50% מס.
על משכורת חודשית של 70,000 שקלים, אתה משלם להערכתי 30,000 ש"ח מס (43%).
על משכורת חודשית של 100,000 שקלים, אתה משלם כ- 45% מס.
ל-60% קשה מאוד להגיע.

ט.ל.ח.

רעיונות:
1. אל תמכור.
2. צא לחל"ת מפעם לפעם.
3. תקזז מכירות שאתה ברווח עם מכירות שאתה בהפסד אם יש.
4. תעבור לIB שם אתה יכול למכור שלא בFIFO.
5. תפתח עוסק מורשה ותיצור לך הוצאות מוכרות.

גם הרעיון של רוני לא רע אבל באופן פרדוקסלי כדי להנות ממס מופחת על זה תאלץ לרכוש נכס עם תשואה נמוכה ועדיף עם שווי קרקע נמוך גם הוא.

פשוט מאוד, תרכוש נכסים מניבים עם מינוף.

ריבית המימון, פחת המבנה, פחת השיפוץ, כל אלו סביר להניח יביאו אותך להכנסה אפסית ללא צורך בתשלום מס, בינתיים אתה בונה ערך בזכות עליית מחירי הנכסים לאורך זמן וכמו כן עלייה במחירי השכירויות.
בעתיד כשתפרוש מהעבודה, יתכן שתסלק עד אז את המימון באמצעות ההכנסות משכירות, או תמכור נכס מניב לצורך זה, ואז תוכל להנות מתזרים חודשי חיובי משכירות.
במידה וההכנסות השוטפות ממשכורת וכדומה לא מגיעות לסף מס יסף, ההצעה שלך יכולה לגרום לתוצאה ההפוכה בדיוק. סך הכל, יותר הכנסות יהיו חייבים במס יסף. בהשקעה ישירה בנדלן, ההכנסות מתנקזים לשנים מסויימות (כמובן שניתן לא למכור לעולם. אבל זה נכון לגבי כל רווחי הון).

רק שים לב שמס הייסף בהקשר של רווחי הון חל לא רק על מכירה של ני"ע ברווח, אלא גם על דיבידנדים.
כך שמעבר לצמצום פעולות מכירה, זו היה עוד שיקול בהעדפה שלי בזמנו לקרנות מהסוג שצוברות דיבידנדים ולא מחלקות אותן.

א. זה מעצבן כי הורידו את רמת הכניסה למס יסף ב 2017 ל 640 אלף מאיזור ה 800 (וזה גם לא מרגיש רחוק מדי)
ב. זה מעצבן כי המשכורות כן עולות ביחס למדד (אולי לא בהרבה, אולי תלוי באיזה מקצוע.. ובלי קשר היום אני שומע על יותר ויותר שכירים שעוברים רף זה מהכנסה בלבד בלי רווחי הון)
ג. אני לא רואה את עצמי לא מוכר ניירות בכלל. יש לי "לימיט", ושיגיע, לרכוש בכסף דירה בבוא הזמן (אוף, שהמחירים ירדו כבר)
ד. מה לגבי פריסה של יסף על רווחי הון, מישהו יצא לעשות ? לא הבנתי מה הפרוצדורה
ה. כן, אני מודע שיש תקרה לביטוח הלאומי, אבל שם זה בדיוק השיא של המס, ולצערי אני עדיין לא ב 100 אלף בחודש (מספיק רחוק משם), אז העשירים יותר כן משלמים פחות מס (גם בלי קומבינות או העלמות או תכנוני מס..)
ו. חלת לצערי לא בא בחשבון, לא רואה את עצמי לוקח חופש ארוך כרגע, וחוץ מזה, אני בשיא אוני, בדיוק הזמן לצבור כסף בקופה בשביל לצאת לפנסיה מוקדמת, לא ??

ג. אני לא רואה את עצמי לא מוכר ניירות בכלל. יש לי "לימיט", ושיגיע, לרכוש בכסף דירה בבוא הזמן (אוף, שהמחירים ירדו כבר)
במקרה שיהיו נסיבות שיחייבו מימוש חלק נכבד מהאחזקה (בין אם בגלל איזון, או דירה, או סיבה אחרת) - יכול להיות שיהיה משתלם לך להעביר לפני כן את הניירות לברוקר זר (כמו IB) שמאפשר לבחור את השכבות הספציפיות של הני"ע לממש (במקום לנקוט בהכרח בשיטת ה-FIFO שהיא ברירת המחדל) כדי לצמצם את חבות המס (רלוונטי במכירה חלקית של האחזקה, לא בהנזלה מלאה). אם אתה לא מכיר על מה מדובר - תקרא את השרשור אפשרות לשנות סדר מכירת מניות - ברוקר חו"ל.
כמו כן, אם ההכנסה היא לא בגובה אחיד לאורך השנים, אפשר לתזמן את אירוע המס לשנים עם ההכנסה הנמוכה יותר, כך שחלק קטן יותר יפול מעל הסף של מס הייסף.

במידה וההכנסות השוטפות ממשכורת וכדומה לא מגיעות לסף מס יסף, ההצעה שלך יכולה לגרום לתוצאה ההפוכה בדיוק. סך הכל, יותר הכנסות יהיו חייבים במס יסף. בהשקעה ישירה בנדלן, ההכנסות מתנקזים לשנים מסויימות (כמובן שניתן לא למכור לעולם. אבל זה נכון לגבי כל רווחי הון).

היי דן
בין השנים 99 ל 2014 בניתי פורטפוליו נכסים מניבים במספר ארצות, תוך שימוש במימון, באותם השנים הייתי בעל עסק משגשג, שילמתי מס על ההכנסות מהעבודה, אך על ההכנסות משכירויות לא שילמתי מס בארץ ובחו"ל.
בשנת 2014 ביצעתי מהלך של מכירת נכס משמעותי, באמצעותו סילקתי את כל החובות, ואף רכשתי מספר נכסים נוספים, בשלב זה הגעתי לעצמאות כלכלית, פרשתי מהעסק, והתחלתי לשלם מס על ההכנסות משכירות בלבד, בנוסף לתשלום חודשי של 168ש"ח עבור ביטוח לאומי, למרות שהשכירויות מייצרות עבורי הכנסה נטו לאחר מס בגובה שכר נטו של שני משכורות של מהנדסי תוכנה.
מאז הקמתי עסק חדש בו אני פועל היום.
כפי שאתה רואה כל עוד ההכנסה גבוהה משכר העבודה, את ההכנסות משכירות מבטלים בעזרת מימון, פחת.... מייצרים ערך לעתיד, ובינתיים לא משלמים מיסים כלל.

אך על ההכנסות משכירויות לא שילמתי מס בארץ ובחו"ל.
את ההכנסות משכירות מבטלים בעזרת מימון, פחת
סליחה על הבורות, אבל אני חשבתי שמס הכנסה ממסה אותך על הכנסות ולא אכפת לו מה ההוצאות שלך.
אני שואל לפחות לגבי שכיר. אם אני עצמאי/עוסק מורשה/בעל חברה אז אני מבין שזה שונה.

אני אנצל את ההזדמנות לשאלה קצת קשורה: בכוונתי להשכיר את הדירה שלי ולשכור דירה במקום אחר. אני מבין שעל השכרת הדירה אצטרך לשלם מס. האם לשיטתך ניתן לבטל את המס הזה עם "הוצאות דיור" של הדירה שאני עובר אליה?

סליחה על הבורות, אבל אני חשבתי שמס הכנסה ממסה אותך על הכנסות ולא אכפת לו מה ההוצאות שלך.
אני שואל לפחות לגבי שכיר. אם אני עצמאי/עוסק מורשה/בעל חברה אז אני מבין שזה שונה.

אני אנצל את ההזדמנות לשאלה קצת קשורה: בכוונתי להשכיר את הדירה שלי ולשכור דירה במקום אחר. אני מבין שעל השכרת הדירה אצטרך לשלם מס. האם לשיטתך ניתן לבטל את המס הזה עם "הוצאות דיור" של הדירה שאני עובר אליה?

לגבי מס היסף, מעל הכנסה שנתית של 640,000 שח", מעבודה ושכירויות, משלמים עוד 3% מס.

במידה ואתה משכיר את דירת המגורים שלך בפחות מ 5,030 ש"ח לחודש את פטור ממס, מעבר לסכום זה, אתה יכול לשלם 10% ללא אפשרות לקזז הוצאות, או 30% ומעלה עם אפשרות לקזז הוצאות, ריבית מימון ופחת, ישנו חישוב נוסף המאפשר לשלם מס רק על הסכום מעבר לפטור החודשי, 30% ומעלה, עם אפשרות לקיזוז פחת יחסי, אני מקווה שהבנת, קצת קשה להסביר זאת.

ברגע שמדובר בהכנסות משכירות יש 2 מסלולים:
1. תשלום של 10% (או 15% אם הדירה בחו"ל) מההכנסות ברוטו.
2. תשלום על רווחים בלבד (הכנסות אחרי קיזוז הוצאות שקשורות), ואז התשלום הוא לפי מדרגות המס הרגילות.

בכוונתי להשכיר את הדירה שלי ולשכור דירה במקום אחר. אני מבין שעל השכרת הדירה אצטרך לשלם מס. האם לשיטתך ניתן לבטל את המס הזה עם "הוצאות דיור" של הדירה שאני עובר אליה?
אני לא מומחה בתחום, אבל להבנתי אפשר לקזז רק הוצאות שקשורות לדירה שאתה משכיר. הוצאות דיור אישיות שלך לא נכללות בזה.

ריבית המימון, פחת המבנה, פחת השיפוץ,
לא הבנתי איך זה עוזר להקטין את המס על מכירת נירות הערך.
הבנתי שזו דרך טובה להוריד את המס על השכרה של הדירה הרלוונטית, אבל לא איך עוזר עם ריווחי הון.
האם הריבית על ההלוואה יכולה להתכזז מול ריווחי הון כללים?
האם מחיר רכישת דירה מתכזז עם משהוא או רק הפחת?

נערך לאחרונה ב:
לא הבנתי איך זה עוזר להקטין את המס על מכירת נירות הערך.
הבנתי שזו דרך טובה להוריד את המס על השכרה של הדירה הרלוונטית, אבל לא איך עוזר עם ריווחי הון.
האם הריבית על ההלוואה יכולה להתכזז מול ריווחי הון כללים?
האם מחיר רכישת דירה מתכזז עם משהוא או רק הפחת?

אין קשר למס היסף או למס על מכירת נירות ערך, הכוונה פה היתה לגבי האופציות הקימות לחישוב המס על הכנסה משכירות.

ריבית ההלוואה יכולה להקטין את חבות המס על הכנסה משכירות, אך אין לה השפע על הכנסה משכירות.

כאשר עושים חישוב רווחי הון במכירת דירה, מקזזים את עליות הרכישה, עלויות המכירה, האנפלציה באותם השנים (כאן הפחת מבנה פועל לראתנו במידה ולא מדובר בדירת מגורים יחידה שאנו משכירים), ועל הרווח הראלי משלמים כיום 25%.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z מס יסף על רווח הון במכירת RSU מיסים 1
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
מ מס יסף על רווח הון של ידועים בציבור מיסים 15
E בקשה להחזר מס עבור מס יסף מיסים 22
ש מס יסף ואיזון תיק השקעות מיסים 3
D מס יסף - מס שאלות מיסים 16
S מס יסף על רווח הון מני"ע בחשבון משותף פוסטים מאיכות נמוכה 1
F מס יסף על מס שבח - מה נהוג לעשות? נדל"ן 3
H מימוש אופציות, מס יסף ושני חשבונות בנק מיסים 13
H טופס 135 - מס יסף כחלק מסך המס שנוכה מהמשכורת מיסים 3
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
R מס יסף - בחירת מכשיר מנייתי פסיבי אידיאלי שוק ההון 0
Z איך מקדימים לשלם מס יסף לפני הדו"ח השנתי (כדי לחסוך את הריביות) שוק ההון 13
Z האם הבנקים בישראל מנכים המקור גם את מס יסף מהשקל הראשון מרווח בני"ע? שוק ההון 21
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
ה פערים בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 9
A זיכוי מס זר מיסים 1
F התאמת מחיר הקנייה לצרכי מס בחוזה עתידי במט"ח מיסים 3
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A למי שמגיש דוח מס עצמאית מיסים 12
לאץ' מס הכנסה מול מס רווח הון מיסים 11
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
מ מס ירושה מיסים 3
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה