• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי

אם כבר מדברים על GBTC - אני משקיע במטבעות קריפטו דרך view trade ופעם ראשונה קניתי GBTC (קרן סל מאוד מוכרת שמחזיקה ביטקוין).
מופיע לי ב view trade שהקרן מחלקת דיבידנדים ב $1.24 ליחידה.
זה נראה לי מוזר כי בכל מקום באינטרנט שיש מידע על הקרן הזו - כתוב שהיא לא מחלקת דיבידנדים.
זה טעות ב view trade או שפיספסתי משהו? מישהו כאן קנה אותה ונתקל בזה ויודע על זה משהו?

אם כבר מדברים על GBTC - אני משקיע במטבעות קריפטו דרך view trade ופעם ראשונה קניתי GBTC (קרן סל מאוד מוכרת שמחזיקה ביטקוין).
מופיע לי ב view trade שהקרן מחלקת דיבידנדים ב $1.24 ליחידה.
זה נראה לי מוזר כי בכל מקום באינטרנט שיש מידע על הקרן הזו - כתוב שהיא לא מחלקת דיבידנדים.
זה טעות ב view trade או שפיספסתי משהו? מישהו כאן קנה אותה ונתקל בזה ויודע על זה משהו?
טעות. אין דיבידנדים.

טעות. אין דיבידנדים.
הם צוברים ומשקיעים אותם מחדש :)

צחוק צחוק, אבל יש סוג של דיבידנד אפשרי - פורקים של ביטקוין. היה על זה סיפור הזמנו עם הפורקים הגדולים, BCH בעיקר, הקרן לא התכוונה לחלק או להשקיע את המטבעות הforked, לא זוכר מה נסגר עם זה.

• אהבתי
Reactions: HHH
הם צוברים ומשקיעים אותם מחדש :)

צחוק צחוק, אבל יש סוג של דיבידנד אפשרי - פורקים של ביטקוין. היה על זה סיפור הזמנו עם הפורקים הגדולים, BCH בעיקר, הקרן לא התכוונה לחלק או להשקיע את המטבעות הforked, לא זוכר מה נסגר עם זה.
גם עניין הstaking באת׳ריום2 הוא סוג של דיבידנד

מה דעתכם על הסיפור עם טורקיה?
האם ברגע שמדינה רצינית יותר תעשה כדבר הזה - זה יהיה תחילת הסוף?

הי
חברת s&p השיקו מדדי ביטקוין ואתריום
למישהו יש מושג על מה מדובר? עמלות?
לא מצליח לראות אופציה של קניה שלהם.

הי
חברת s&p השיקו מדדי ביטקוין ואתריום
למישהו יש מושג על מה מדובר? עמלות?
לא מצליח לראות אופציה של קניה שלהם.

איזה עמלות? זה מדד, אינדקס. אתה לא יכול לקנות אותו. אתה צריך ניירות שעוקבים אחרי המדד.

איזה עמלות? זה מדד, אינדקס. אתה לא יכול לקנות אותו. אתה צריך ניירות שעוקבים אחרי המדד.
אוקי טעות.
אז אתה אולי יודע מה השמות של הניירות שעוקבים אחריהם?
כמו שיש על s&p500
ולגבי העמלות, חשבתי שזה כמו gbtc

אוקי טעות.
אז אתה אולי יודע מה השמות של הניירות שעוקבים אחריהם?
כמו שיש על s&p500
ולגבי העמלות, חשבתי שזה כמו gbtc

לא מכיר יותר מדי, אני מעדיף פשוט לקנות את המקור וזהו.
היו כמה קרנות בעבר שהשגיאות עקיבה שלהם היו בלתי נסבלות, מישהו כאן פרסם קרנות קנדיות שהתחילו לא מזמן והיה נראה שהם יותר נורמליות, לא זוכר את השמות, btcc\btcx\btce או משהו כזה.
יש איזה עשרה אמריקאיות שמחכות לאישור וזה נראה לי יהיה כיוון יותר אמין ויציב בעתיד, לדעתי בכל מקרה עדיף (לפחות כרגע ואלי גם לתמיד) לקנות את המקור.
בתכל'ס, היתרון היחידי החשוב שאני רואה לקנייה etf\etn ולא מטבעות, זה חסכון של כל הכאב ראש העתידי אם יש רווחים בהכנסה של הכסף בחזרה לארץ.

לא מכיר יותר מדי, אני מעדיף פשוט לקנות את המקור וזהו.
היו כמה קרנות בעבר שהשגיאות עקיבה שלהם היו בלתי נסבלות, מישהו כאן פרסם קרנות קנדיות שהתחילו לא מזמן והיה נראה שהם יותר נורמליות, לא זוכר את השמות, btcc\btcx\btce או משהו כזה.
יש איזה עשרה אמריקאיות שמחכות לאישור וזה נראה לי יהיה כיוון יותר אמין ויציב בעתיד, לדעתי בכל מקרה עדיף (לפחות כרגע ואלי גם לתמיד) לקנות את המקור.
בתכל'ס, היתרון היחידי החשוב שאני רואה לקנייה etf\etn ולא מטבעות, זה חסכון של כל הכאב ראש העתידי אם יש רווחים בהכנסה של הכסף בחזרה לארץ.
יש לי את המקור.
אך עם זאת בגלל שמבחינתי זו השקעה לטווח הארוך אני גם מחזיק בgbtc ומעוניין גם בהשקות האלו.
יש לך מושג מה השם של הקרנות סל שמחקות את המדדים האלו? או שאולי אין בגלל שרק הוכרזו?

לפני כמה ימים נפתחה קרן סל חדשה OBTC של Osprey - מתיימרת להיות חלופה זולה יותר ל- GBTC.
הפרמיה מעל NAV כרגע גבוהה וצריכה להתייצב.
לא מושקע\לא ממליץ ואין לי ממש פרטים, רק ראיתי שהיא הוקמה וחשבתי שעשויה להיות רלוונטית לשרשור הזה.
פרטים ביאהו
איך אתה מחשב את הפרמיה או הדיסקאונט של קרן שמחזיקה אף ורק ביטקוין בנכסים שלה? אני מחפש את הקרן שהיא כמה שיותר בדיסקאונט על הביטקוין ולא יודע איך עושים את החישוב הזה כדי לגלות.
זה בהנחה שאני יודע את ה NAV מתוך האתר של הקרן ואני יודע את העלות של כל יחידה בקרן מתוך האתר של יאהו או כל מקום אחר שמקבלים בו quote

איך אתה מחשב את הפרמיה או הדיסקאונט של קרן שמחזיקה אף ורק ביטקוין בנכסים שלה? אני מחפש את הקרן שהיא כמה שיותר בדיסקאונט על הביטקוין ולא יודע איך עושים את החישוב הזה כדי לגלות.
זה בהנחה שאני יודע את ה NAV מתוך האתר של הקרן ואני יודע את העלות של כל יחידה בקרן מתוך האתר של יאהו או כל מקום אחר שמקבלים בו quote
ב trading view תזין
GBTC / BTCUSD.
אתה יכול גם לנרמל את הערך הזה לפי מספר הביטקויינס לכל יחידת GBTC כפי שרשום באתר הקרן. אפשר גם להחסיר אחד ולהכפיל ב-100 כדי לקבל אחוזים.
כפי שהבנת tradingview תומכים בפעולות אריתמטיות פשוטות.
אפשר חיות אותו דבר לכל טיקר אחר של קרן ביטקוין. רק שים לב למטבע, הקרנות הקנדיות נסחרות גם בדולר אמריקאי וגם בדולר קנדי. האמריקאיות נגמרות ב .U

ב trading view תזין
GBTC / BTCUSD.
אתה יכול גם לנרמל את הערך הזה לפי מספר הביטקויינס לכל יחידת GBTC כפי שרשום באתר הקרן. אפשר גם להחסיר אחד ולהכפיל ב-100 כדי לקבל אחוזים.
כפי שהבנת tradingview תומכים בפעולות אריתמטיות פשוטות.
אפשר חיות אותו דבר לכל טיקר אחר של קרן ביטקוין. רק שים לב למטבע, הקרנות הקנדיות נסחרות גם בדולר אמריקאי וגם בדולר קנדי. האמריקאיות נגמרות ב .U

אני רוצה להיות בטוח שהבנתי משהו בסיסי:
GBTC זה בדולרים אז לצורך הדוגמה אני אשתמש בו:
מתוך האתר של גרייסקייל, ה
Nav per share של GBTC הוא:
$53.01
הערך של כל יחידה של GBTC זה $46.88

מה הנוסחה כדי לחשב בכמה קרן נסחרת כרגע ב פרימיום או בדיסקאונט:
אני הבנתי שהנוסחה היא כזאת:
Discount/Premium to NAV = (Price / Net Asset Value) -1​
כלומר:
(53.01 /46.88 )
1-

= -0.11563855876
וזה אומר שהקרן נסחרת בדיסקאונט של 11.563855876%
זה נכון?

נערך לאחרונה ב:
אני רוצה להיות בטוח שהבנתי משהו בסיסי:
GBTC זה בדולרים אז לצורך הדוגמה אני אשתמש בו:
מתוך האתר של גרייסקייל, ה
Nav per share של GBTC הוא:
$53.01
הערך של כל יחידה של GBTC זה $46.88

מה הנוסחה כדי לחשב בכמה קרן נסחרת כרגע ב פרימיום או בדיסקאונט:
אני הבנתי שהנוסחה היא כזאת:
Discount/Premium to NAV = (Price / Net Asset Value) -1​
כלומר:
(53.01 /46.88 )
1-

= -0.11563855876
וזה אומר שהקרן נסחרת בדיסקאונט של 11.563855876%
זה נכון?
אני אחשב בעוד דרך כדי לוודא אותך.

מהאתר של גרייסקייל:
BTC per share
0.000943533
עם הנתון שציטטת:
כל יחידה של GBTC זה $46.88

כלומר בGBTC השווי של BTC הוא:
46.88/0.000943533=49685.5965822​
וההנחה לעומת BTCUSD (57,959.30) היא:
(57,959.30-49685.6)/57,959.30=14%​
היישור של הנוסחה נדפק לי אבל יצא לי 14% הנחה.

אגב:
אתה יכול להכנס לתוצאה ראשונה בגוגל עבור gbtc discount or premium to nav

אני אחשב בעוד דרך כדי לוודא אותך.

מהאתר של גרייסקייל:
BTC per share
0.000943533
עם הנתון שציטטת:
כל יחידה של GBTC זה $46.88

כלומר בGBTC השווי של BTC הוא:
46.88/0.000943533=49685.5965822​
וההנחה לעומת BTCUSD (57,959.30) היא:
(57,959.30-49685.6)/57,959.30=14%​
היישור של הנוסחה נדפק לי אבל יצא לי 14% הנחה.

אגב:
אתה יכול להכנס לתוצאה ראשונה בגוגל עבור gbtc discount or premium to nav
גם אני לא הסתדרתי עם היישור :)
מה שכתבת נראה לי מאוד הגיוני רק שהבעיה בלחשב את לפי ה BTC שהם מחזיקים בכל יחידת מנייה הוא בעייתי כי מאז שכתבתי את התגובה שלי לתגובה שלך הביטקוין עולה או יורד ולא נמצא באותו ערך כפי שבתגובה הקודמת.
בכל מקרה אני שואל כדי להיות בטוח שאני מבין את העיקרון של חישוב האחוזים של פרימיום או דיסאקונט גם לקרנות אחרות שמחזיקות יותר ממטבע אחד ונורא קשה לפי ערכי האחזקות.
בשביל זה יש את ה NAVPU (NAV per unit/share) שהמפניק של הקרן מספק באתר שלו.
ואז כשמציבים את זה במשוואה עם הערך של יחידה אז אמורים לקבל את התשובה באחוזים.

Discount/Premium to NAV = (Price / Net Asset Value) -1

אני רק צריך , בבקשה , שתאששו לי שהנוסחה נכונה והשתמשתי בה נכון.
שואל גם אותך @adamshalev

ודרך אגב מה ההבדל בין NAVPU ל NAV ?
זה אותו דבר?
כי גרייסקייל לא מפרסמים את ה NAV של הניירות שלהם אלא
NAVPU

נערך לאחרונה ב:
טוב, אחרי הרבה התלבטויות, רכשתי היום את קרן הסל הקנדית BTCC.U
למי שלא מכיר, מדובר ב-ETF שמחזיק ביטקוין פיזי בארנק קר, עם דמי ניהול של 1% לשנה (לא זול, אבל אם אני זוכר נכון GBTC גובה 2%)

הסיבה לבחירה האקזוטית שהיא שפסגות לא תומכים במסחר מעבר לדלפק (OTC) ולכן אין לי גישה למניות GBTC, אבל סה''כ נראה לי שמצאתי פשרה סבירה
באותה נשימה - אם מישהו מכיר ברוקר ישראלי זול שמאפשר רכישת אופציות ושלא כולל מגבלות בצורה פסיכית, אשמח לשמוע

אני לא מאמין שלפני שנתיים צחקתי על המחשבה שיש לביטקוין ערך, והיום באמת מצאתי לנכון להשקיע בו סכום סמלי (כ-1,500 דולר), לצד זהב (בעזרת קרן הסל IAU, עם 1,500 דולר נוספים)

גם נראה שסה''כ עשיתי זאת בטיימינג לא רע (לפחות פסיכולוגית עבורי) - היום דווח שהאינפלציה ב-12 החודשים האחרונים בארה''ב עומדת על 4.2%
נתון שנחשב בעשור האחרון לכמעט דימיוני

בסה''כ, נראה לי שהביטקוין עדיין בתחילתו, ועדיין מחכה להשקעות עמוקות מהמוסדות הפיננסיים - שבדרך
העשור הקרוב, שייתכן וייראה לחלוטין אחרת מהעשור הקודם, עלול לכלול אינפלציה גבוהה - אחת שתפגע במזומן כאוצר ערך, ובביצועי מניות הצמיחה שהובילו את השוק בשנים האחרונות

עד אז, אם למישהו יש עוד מקורות מידע דרכם אפשר ללמוד עוד הטכנולוגיה מאחורי ביטקוין, הקהילות מאחוריו, איזה ארנקים מכילים כמה מטבעות וכו' - אשמח ללמוד :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
A מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי השקעות אלטרנטיביות 3018
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 161
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה