• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

יש עוד לא מעט דברים מזיקים, אז?
כאן אני יודע שהסתיים הדיון
הנתונים שסופקו לא מתיישרים עם התיאוריה שפיתחת לאורך השנים
ואז הטרמינולוגיה הדיונית שלך עוברת להתקפת\התדיינות הטוען ולא הנתונים

כאן אני יודע שהסתיים הדיון
הנתונים שסופקו לא מתיישרים עם התיאוריה שפיתחת לאורך השנים
ואז הטרמינולוגיה הדיונית שלך עוברת להתקפת\התדיינות הטוען ולא הנתונים
נראה לי שאתה מדבר על עצמך...

יש עוד לא מעט דברים מזיקים, אז?
אולי גם תגיד שזה בסדר שתרצח קצת, כי זה ממש זניח ביחס לכל הרציחות האחרות?

כמובן שחלק מהדברים מביאים תועלת לאנושות, כאשר בביטקוין כאמור, כמעט אף אחד לא באמת משתמש. בחלום הרטוב שלך כשכולם ישתמשו בו לשלם במכולת, מה תהיה האנרגיה הנדרשת?
מה בדיוק הבעיה בזה שביטקוין צורך אנרגיה? על מה אתה רוצה שהוא יפעל על הוקום?
כמובן שחלק מהדברים מביאים תועלת לאנושות, כאשר בביטקוין כאמור, כמעט אף אחד לא באמת משתמש.
אני לא צורך טלויזיה, כל התעשייה הזו היא בזבזנית אנרגיה לחלוטין.
לפי טענתך זה מזיק לעולם שאנשים יושבים ורואים טלווזיה וצורכים מלא חשמל סתם ועוד לא דיברנו על כל החומרים
שנצרכים בשביל שתשב לכל משפחה 3 טלוויזיות בבית.
זה שהוליווד קיימת ומייצרת מלא סרטים זה גם בזבוז מטורף של אנרגיה, אולי נפסיק את זה גם כי אני לא משתמש בזה?
בחלום הרטוב שלך כשכולם ישתמשו בו לשלם במכולת, מה תהיה האנרגיה הנדרשת?
האנרגיה שנצרכת ע"י הרשת אינה תלויה בכמות הטרנזקציות בכל בלוק נתון.

מה בדיוק הבעיה בזה שביטקוין צורך אנרגיה? על מה אתה רוצה שהוא יפעל על הוקום?
הוא צורך בסדרי גודל יותר אנרגיה מאמצעי תשלום מסורתיים.
אני לא צורך טלויזיה, כל התעשייה הזו היא בזבזנית אנרגיה לחלוטין.
לפי טענתך זה מזיק לעולם שאנשים יושבים ורואים טלווזיה וצורכים מלא חשמל סתם ועוד לא דיברנו על כל החומרים
שנצרכים בשביל שתשב לכל משפחה 3 טלוויזיות בבית.
זה שהוליווד קיימת ומייצרת מלא סרטים זה גם בזבוז מטורף של אנרגיה, אולי נפסיק את זה גם כי אני לא משתמש בזה?
המון אנשים מקבלים הנאה מצפייה בטלוויזיה. התועלת הכוללת של הביטקוין היא אפס אם היה פועל על "ואקום" ולא משמש לפשיעה.
האנרגיה שנצרכת ע"י הרשת אינה תלויה בכמות הטרנזקציות בכל בלוק נתון.
אפס טרנזאקציות ומיליון טרנזאקציות יגזלו את אותה אנרגיה? אתה טוען שאם מחר כל העסקאות בעולם עוברות לרשת הביטקוין, צריכת האנרגיה לא תשתנה?

זה נכון כי הוא משמעותית פחות יעיל מדטה בייס ממורכז.
המון אנשים מקבלים הנאה מצפייה בטלוויזיה. התועלת הכוללת של הביטקוין היא אפס אם היה פועל על "ואקום" ולא משמש לפשיעה.
שוב אתה חוזר על אותה טענה. בשבילי לטלוויזיה יש 0 תועלת ולביטקוין יש הרבה תועלת, ושניהם צורכים אנרגיה ומשתמשים בהם גם לפשיעה
משמע לפי טענתך צריך לחסל את הטלוויזיה.
בשבילך זה ההפך אז צריך לחסל את ביטקוין.
אפס טרנזאקציות ומיליון טרנזאקציות יגזלו את אותה אנרגיה? אתה טוען שאם מחר כל העסקאות בעולם עוברות לרשת הביטקוין, צריכת האנרגיה לא תשתנה?
יכול להיות שטענתי טענה לא 100% נכונה כי משהו צריך לשדר את הטרנזקציות ל MEMEPOOL, אבל בגדול כן
רוב המוחלט של האנרגיה שצורך הביטקוין מתבזבז על "החישוב" של מי יזכה להכניס את הבלוק לשרשרת.
נכון להיום רשת הביטקוין המקורית לא תוכל לעמוד בעומס של כל הטרנזקציות בעולם (כלומר יווצר פקק אינסופי), אבל בגדול צריכת האנרגיה לא תשתנה משמעותית
אם תגדל לגדלים האלה.

שוב אתה חוזר על אותה טענה. בשבילי לטלוויזיה יש 0 תועלת ולביטקוין יש הרבה תועלת, ושניהם צורכים אנרגיה ומשתמשים בהם גם לפשיעה
משמע לפי טענתך צריך לחסל את הטלוויזיה.
בשבילך זה ההפך אז צריך לחסל את ביטקוין.
השאלה היא לא עבורך, אלא לכלל האוכלוסייה בעולם.
כרגע הביטקוין הוא משחק סכום אפס - מי שמרוויח, זה על חשבון מישהו אחר - סך הכל התרומה שלו היא אפס.
יכול להיות שטענתי טענה לא 100% נכונה כי משהו צריך לשדר את הטרנזקציות ל MEMEPOOL, אבל בגדול כן
רוב המוחלט של האנרגיה שצורך הביטקוין מתבזבז על "החישוב" של מי יזכה להכניס את הבלוק לשרשרת.
נכון להיום רשת הביטקוין המקורית לא תוכל לעמוד בעומס של כל הטרנזקציות בעולם (כלומר יווצר פקק אינסופי), אבל בגדול צריכת האנרגיה לא תשתנה משמעותית
אם תגדל לגדלים האלה.
כלומר, לדבריך, בצריכת האנרגיה הנתונה, אי אפשר לבצע יותר טרנזאקציות בזמן נתון...

השאלה היא לא עבורך, אלא לכלל האוכלוסייה בעולם.
כרגע הביטקוין הוא משחק סכום אפס - מי שמרוויח, זה על חשבון מישהו אחר - סך הכל התרומה שלו היא אפס.
יש פה 2 הטעיות אצלך. א' אתה טוען שהתועלת של ביטקוין היא 0
ואת זה אתה טוען כי אתה לא מצליח לראות התועלת שלו חוץ מעליית הערך שלו, והסבירו לך לא פעם אחת
כבר איזה תועלות נוספות יש לו. עכשיו לגבי זה אתה יכול להמשיך להתעלם מהתועלות הנוספות שלו ואז להגיב שוב ושוב אותו הדבר
כלומר שלא קיימת תועלת, שזה בדיוק מה שאתה עושה וזה מסתיים בדיון חסר ערך כי אתה לא רוצה להכיר בטענות של הצד השני.
או לחילפוין אתה יכול לטעון טענות כנגד התועלות שכבר הסבירו לך עליהן, ואז להציג איך הם אינן באמת תועלת.

ב' לא ברור למה אתה חושב שמי שמרוויח זה על חשבון מישהו, זה מזכיר את הטענות של אנשים שלא מבינים
שהגדלת הכלכלה מביאה תועלת לכולם. זה שקיים כסף טוב זה תועלת לכולם וככל שיותר אנשים ישתמשו בכסף טוב
התועלת של כולם תעלה.

כלומר, לדבריך, בצריכת האנרגיה הנתונה, אי אפשר לבצע יותר טרנזאקציות בזמן נתון...
אם רוצים ניתן להקטין את הצריכה פר טרנזקציה באופן משמעותי.
למשל הרבה כורים יכולים לסגור את הבסטה ואז צריכת החשמל הנתונה לבלוק תרד.
אפשר להשתמש בפתרונות שכבה שנייה כמו רשת הברק (שזה לא בדיוק כמו להגדיל את כמות הטרנזקציות)
אפשר גם להגדיל את גודל הבלוק ואז תוכל להכניס יותר טרנזקציות בכל בלוק וזה יקטין את הצריכה פר טרנזקציה.

יש פה 2 הטעיות אצלך. א' אתה טוען שהתועלת של ביטקוין היא 0
ואת זה אתה טוען כי אתה לא מצליח לראות התועלת שלו חוץ מעליית הערך שלו, והסבירו לך לא פעם אחת
כבר איזה תועלות נוספות יש לו. עכשיו לגבי זה אתה יכול להמשיך להתעלם מהתועלות הנוספות שלו ואז להגיב שוב ושוב אותו הדבר
כלומר שלא קיימת תועלת, שזה בדיוק מה שאתה עושה וזה מסתיים בדיון חסר ערך כי אתה לא רוצה להכיר בטענות של הצד השני.
או לחילפוין אתה יכול לטעון טענות כנגד התועלות שכבר הסבירו לך עליהן, ואז להציג איך הם אינן באמת תועלת.
לא הציגו שום תועלת. הציגו טענות לתועלת שאולי תהיה בעתיד. כרגע אין כזו.
ב' לא ברור למה אתה חושב שמי שמרוויח זה על חשבון מישהו, זה מזכיר את הטענות של אנשים שלא מבינים
שהגדלת הכלכלה מביאה תועלת לכולם.
אם חברה כלשהי מגדילה את ההכנסות שלה, אז בעלי המניות נהנים מהצמיחה של החברה. מדובר בצמיחה אמיתית, בניגוד לביטקוין שאין מאחוריו דבר.
זה שקיים כסף טוב זה תועלת לכולם וככל שיותר אנשים ישתמשו בכסף טוב
התועלת של כולם תעלה.
מה זה כסף טוב? מטבע דפלציוני (מה שמוצג כחלום של אוהבי הביטקוין) הוא לא כסף טוב. אינפלציה מתונה היא דבר טוב לכלכלה.
אם רוצים ניתן להקטין את הצריכה פר טרנזקציה באופן משמעותי.
למשל הרבה כורים יכולים לסגור את הבסטה ואז צריכת החשמל הנתונה לבלוק תרד.
אפשר להשתמש בפתרונות שכבה שנייה כמו רשת הברק (שזה לא בדיוק כמו להגדיל את כמות הטרנזקציות)
אפשר גם להגדיל את גודל הבלוק ואז תוכל להכניס יותר טרנזקציות בכל בלוק וזה יקטין את הצריכה פר טרנזקציה.
אני לא מבין בזה מספיק, אבל מהמעט שקראתי, אי אפשר בצריכת אנרגיה סבירה להעביר את כל הטרנזאקציות לרשת הביטקוין כך שיתבצעו בזמן סביר. עוד סיבה מדוע לא יוכל להפוך למטבע.

אני לא מבין בזה מספיק.
בכנות זה די מסכם, יש לך חוסר בהבנה (ולא שאני מומחה גדול) לגבי איך הביטקוין עובד אבל
אתה מרשה לעצמך להסיק מסקנות חותכות לגביו ולהציג אותן כעובדות.

בנוסף ניכר שאתה משתייך לחלק של האנושות שלא מבין למה ביטקוין נחוץ.
מה זה כסף טוב? מטבע דפלציוני (מה שמוצג כחלום של אוהבי הביטקוין) הוא לא כסף טוב. אינפלציה מתונה היא דבר טוב לכלכלה.
למשל לטעון טענה אבסולוטית שכזו שאגב נאמרת בדיוק ככה אם יצא לך ללמוד כלכלה מוניטרית זה מצחיק.

אז אני אודה לך על הדיון ואאחל לך הרבה בהצלחה, אולי דברים ישתנו אצלך עוד 2 סייקלים.
לפעמים יש לזה נטיה לקרות ;)

בכנות זה די מסכם, יש לך חוסר בהבנה (ולא שאני מומחה גדול) לגבי איך הביטקוין עובד אבל
אתה מרשה לעצמך להסיק מסקנות חותכות לגביו ולהציג אותן כעובדות.
אני גם לא יודע להסביר יחסות כללית. אני עדיין יודע לומר שכבידה משפיעה על קצב התקתוק של שעונים.
לך להבדיל, כמו למתנגד חיסונים מצוי, לא רק שחסר את הידע הבסיסי, אתה גם מעז לטעון שמי שטוען שהחיסון יעיל ובטוח טועה, כי הוא לא יודע להסביר את המנגנון.
בנוסף ניכר שאתה משתייך לחלק של האנושות שלא מבין למה ביטקוין נחוץ.
אני מבין שהוא לא נחוץ. אז?
למשל לטעון טענה אבסולוטית שכזו שאגב נאמרת בדיוק ככה אם יצא לך ללמוד כלכלה מוניטרית זה מצחיק.
כמובן שחוץ מלאיית "כלכלה מוניטרית" אינך יודע דבר.
אז אני אודה לך על הדיון ואאחל לך הרבה בהצלחה, אולי דברים ישתנו אצלך עוד 2 סייקלים.
לפעמים יש לזה נטיה לקרות ;)
התגובה הרגילה של דתיים שנגמרו להם הטיעונים.

אמצעי תשלום מסורתיים מבוססים על אמון שאתה צריך לתת בבני אדם אחרים כאן מדובר במערכת מבוזרת שמחליפה את האמון בהוכחת עבודה.
זה קוד פתוח ואתה מוזמן להציע פתרון אחר.

אמצעי תשלום מסורתיים מבוססים על אמון שאתה צריך לתת בבני אדם אחרים כאן מדובר במערכת מבוזרת שמחליפה את האמון בהוכחת עבודה.
אם כך, אז ברור שהוא יכול לעבוד על הרבה פחות חשמל ולהחליף את מערכת התשלומים המסורתית :roll:

גם כסף פיאט הוא הוכחת עבודה. גם קריפטו מבוסס על אמון. מהבחינה הזאת אין הבדל בין השניים.

בכסף פיאט, לתכונות הכימיות והפיזיקליות של המתכת ממנה עשוי המטבע אין שום משמעות בקביעת ערכו.
ובאופן דומה, במטבעות קריפטו אין שום דבר אינהרנטי בתוכנה של המטבעות הללו שמהם נגזר ערכם.

הרבה ניסו ומנסים שום דבר לא נתן פתרון טוב יותר בינתיים.
בצדק. כי הם מנסים להשפיע על ערך המטבע ע"י שינוי המבנה המולקולרי של החומר שלו.
נשמע שהם צריכים להשלים כמה קורסי מבוא בכלכלה. יש פה חוסר הבנה בסיסי מאוד של איך נקבע ערך הכסף.

גם כסף פיאט הוא הוכחת עבודה
לא בדיוק... כסף פיאט חדש שמגיע לשוק מגובה בביצוע עבודה עתידית כי הוא נוצר כחוב שנושא ריבית שצריך להחזיר, בניגוד לביטקוין שמגיע לשוק מגובה בעבודה שכבר נעשתה. (לכן כסף פיאט הוא בבסיסו אינפלציוני)
מה שמגבה כסף פיאט זו היכולת לגבות את הריבית, זה אומר צבא גדול, משטרה, בתי משפט ובקצרה מדינה, אגב לבחור השני שנעול על צריכת אנרגיה של כסף לא בטוח שצריכת האנרגיה של צבא ארהב נמוכה מהצריכת אנרגיה של ביטקוין.

גם כסף פיאט הוא הוכחת עבודה. גם קריפטו מבוסס על אמון. מהבחינה הזאת אין הבדל בין השניים.
איך בדיוק פיאט הוא הוכחת עבודה?

ואיזה אמון בדיוק דרוש בביטקוין, בביטקוין סטושי יצר מצב של WIN-WIN בין כל הצדדים.
כל עוד יש לביטקוין ערך ריאלי אני בתור משתמש יכול לסמוך על זה שיהיה כורה שירצה לבצע עבורי את הטרנזקציה שלי
והכורה יכול לסמוך על זה שיקבל משכורת תמורת העבודה שלו.
לא בדיוק... כסף פיאט חדש שמגיע לשוק מגובה בביצוע עבודה עתידית כי הוא נוצר כחוב שנושא ריבית שצריך להחזיר,
הוא לא מגובה בכלום, הבנק המרכזי יכול ליצר עוד ממנו לפי ראות עיניו אין שום הכרח
שיתוסף עבודה/תוצר בעקבות הדפסת כסף חדש.

יש יישומי בלוקצ'יין אחרים כמו NFT. הם עובדים על בלוקצ'יינים אחרים, לא זה של ביטקוין. גם על ההווה שלהם והעתיד שלהם אפשר להתווכח, לא משנה.
זה נזל גם לביטקוין, מאז שהתחילו Ordinals, ועל בסיס זה Inscriptions ו-BRC20.
התחיל בקטן לפני שנה וחצי, ורצינית יותר לפני כשנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 30
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 194
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה