• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

היי, האם לדעתכם מכיוון שמטבעות הביטקווין מספרם קצוב כדאי לקנות וכמה שיותר מהר?

היי, האם לדעתכם מכיוון שמטבעות הביטקווין מספרם קצוב כדאי לקנות וכמה שיותר מהר?
גם בקריפטו, המטרה של השרשור היא לא להמליץ איך ואם כדאי להשקיע. עליך להחליט לבד. המטרה של השרשור היא לשתף מידע.

הייתי שמח לשמוע את דעת הקהל על iota. סרטון התדמית שלהם שראיתי עשה עלי רושם מעולה אך אין לי שום נגיעה לתחום ולכן בטוח שקל לעבוד עלי.
ההבדלים משאר המטבעות הם שאין בלוקצ'יין, אין כורים (ולכן גם אין עמלות):
https://youtu.be/ivWqqfzunhI
היוצרים טוענים שזה יאפשר עסקאות מהירות בסכומים קטנים.

הייתי שמח לשמוע את דעת הקהל על iota.
דעתי היא בעיקר שהוא מאד יוצא דופן משאר המטבעות (בגלל נושא היעדר ה-blockchain ו-miners). מעבר לכך, מי יודע. רוב המטבעות מוכרים חלומות, ובכל אחד מהם אפשר להאמין וכל אחד מהם אפשר לפסול כהייפ חולף.

נערך לאחרונה ב:
גם הכמות של מניות טבע סופית ומוגבלת, זאת סיבה טובה לקנות מהן כמה שיותר מהר?
טבע יכולה להנפיק כמה מניות שהיא רוצה. אבל זה כלל לא העניין, אפשר לעשות כמה פורקים לביטקוין שרוצים ואפשר ליצור כמה מטבעות חדשים ומשונים שרוצים הטיעון על מגבלה של כמות המטבעות בביטקוין היא די ריק מתוכן גם ככה.

טבע יכולה להנפיק כמה מניות שהיא רוצה. אבל זה כלל לא העניין, אפשר לעשות כמה פורקים לביטקוין שרוצים ואפשר ליצור כמה מטבעות חדשים ומשונים שרוצים הטיעון על מגבלה של כמות המטבעות בביטקוין היא די ריק מתוכן גם ככה.
בעולם החדש, הכסף עצמו הוא שוק חופשי. כל אחד יכול להנפיק מטבע או לעשות פורק למטבע קיים.
השאלה היא האם הציבור יכיר במטבע החדש ומה יהיה מחירו ביחס למטבעות האחרים ?

לדעתי, סכום השווי של כל המטבעות, יהיה כמו טור שייתכנס למספר מסויים, כאשר מספר מצומצם (עד 10) מטבעות יתפסו 99 אחוז מהשוק.
לכן הסופיות של המטבעות זה ממש לא טיעון ריק מתוכן...

אנשים לא מבינים כמה משמעות יש למותג, וביטקוין זה המותג הכי החזק. זה הבלוקצ'יין הכי משמעותי ולא משנה כמה מטבעות altcoin חדשים ינפיקו, אי אפשר לקחת מהביטקוין את הכתר.

אי אפשר לקחת מהביטקוין את הכתר
לקחו לו כבר 40%, והיה גם 45%. לא צריך עוד הרבה בשביל להוריד את ביטקוין ל-40%, 30%, 20% מכלל הקריפטו.
ההיפר-מאניה הנוכחית סובבת בעיקר סביב ביטקוין, אבל זה לא ישאר ככה לאורך זמן. ביטקוין הוא מטבע גרוע, לאורך זמן ההתכנסות תהיה למטבעות הכי טובים.

לקחו לו כבר 40%, והיה גם 45%. לא צריך עוד הרבה בשביל להוריד את ביטקוין ל-40%, 30%, 20% מכלל הקריפטו.
ההיפר-מאניה הנוכחית סובבת בעיקר סביב ביטקוין, אבל זה לא ישאר ככה לאורך זמן. ביטקוין הוא מטבע גרוע, לאורך זמן ההתכנסות תהיה למטבעות הכי טובים.
באיזה מובן הוא גרוע ? ומי עדיף בעינך

באיזה מובן הוא גרוע ? ומי עדיף בעינך
הוא לא סקיילאבילי, טרנזאקציות לוקחות המון זמן והן יקרות.
אפילו אתריום עדיף כבר עכשיו בכל המובנים הנ"ל (ויש לו שדרוג גדול באופק עם sharding), ויש גם את Dash שפותר המון מהבעיות שיש בביטקוין וכבר עכשיו די פופולרי.
לא ממליץ כמובן על כזה או אחר, פשוט חושב שכאמצעי חליפין הם טובים בהרבה מביטקוין. והבעיה הכי חמורה של ביטקוין, היא היעדר governance - הקהילה לא מסוגלת לקדם שינויים שמטיבים עם המטבע בקצב מספק, בזמן שמטבעות אחרים יש להם מבנה ארגוני הרבה יותר טוב (שוב, Dash) ומתפתחים הרבה יותר מהר (Litecoin, Ethereum).

הוא לא סקיילאבילי, טרנזאקציות לוקחות המון זמן והן יקרות.
אפילו אתריום עדיף כבר עכשיו בכל המובנים הנ"ל (ויש לו שדרוג גדול באופק עם sharding), ויש גם את Dash שפותר המון מהבעיות שיש בביטקוין וכבר עכשיו די פופולרי.
לא ממליץ כמובן על כזה או אחר, פשוט חושב שכאמצעי חליפין הם טובים בהרבה מביטקוין. והבעיה הכי חמורה של ביטקוין, היא היעדר governance - הקהילה לא מסוגלת לקדם שינויים שמטיבים עם המטבע בקצב מספק, בזמן שמטבעות אחרים יש להם מבנה ארגוני הרבה יותר טוב (שוב, Dash) ומתפתחים הרבה יותר מהר (Litecoin, Ethereum).
תודה
יש איזה אתר שמציג את שווי המטבעות ביחס לציר הזמן (ביחד) מסקרן אותי אם הם קורלטיבים

יש איזה אתר שמציג את שווי המטבעות ביחס לציר הזמן (ביחד) מסקרן אותי אם הם קורלטיבים
לדוגמה את שני האתרים הללו
https://cryptolization.com
https://coinmarketcap.com/charts
בראשון יש גם השוואה לסנופי, וכמובן ברטרולייזר האפשרויות בלתי מוגבלות.
לגבי החומרה זה מעבר לדרישות,
העלות או הפשטות?
האם "או" או "וגם"?
התכוונתי או אבל אפשר גם :)
@adamshalev ענה בהרחבה, מניח שהוא ענה על שאלותיך.

הייתי שמח לשמוע את דעת הקהל על iota. סרטון התדמית שלהם שראיתי עשה עלי רושם מעולה אך אין לי שום נגיעה לתחום ולכן בטוח שקל לעבוד עלי.
ההבדלים משאר המטבעות הם שאין בלוקצ'יין, אין כורים (ולכן גם אין עמלות):
https://youtu.be/ivWqqfzunhI
היוצרים טוענים שזה יאפשר עסקאות מהירות בסכומים קטנים.
אפשר אמלק? לא הצלחתי להבין את הקונספט.

@adamshalev
תודה על התשובה וגם על המידע בנוגע לבניית תיק קריפטו מפוזר. אני שוקל לבנות גם תיק, אבל קצת צנוע יותר (10 מטבעות ופחות).

אתה חושב שעדיף לממש את הדיבידנדים מהביטקוין (BCH ו-BTG ויהיו גם 4 חלוקות לפחות בדצמבר) ?
או שעדיף להשאיר אותם בשביל בפיזור ? האם זה נחשב פיזור להחזיק חיקויים של אותו המטבע ?

העלות או הפשטות?
הפשטות בעלות נמוכה (יחסית) :)
@adamshalev
בכל מקרה, עשיתי קצת מחקר בין הבורסאות השונות ונותני השירותים של המרה, איחסון וכל המסביב
לסיכום: יצא לי סלט
יש בורסאות לדוגמא עם עלויות די סבירות 0.1% עד 0.2% למסחר (Bitfinex, itBit ), ישנם שלוקחות תשלום על משיכה ו\או הפקדה (Coinbase)
Changelly לוקחת עמלה של 0.5%, Shapeshift לוקחת "רק" עמלת כורה וזה יוצא 20$+ לעיסקה ועוד הרבה אחרים
חלק מהבורסאות נפרצו בעבר, בדרגות קל עד חמור, אני מניח שאם בורסה לא נפרצה עדיין זה לא אומר כלום על העתיד, אבל זה פרט שיש לשים עליו דגש

לגביי ארנק הנייר, קשה לי להעריך אמינות של מוצר ע"י מבט בעיצוב האתר שלה ואלמנטי השווק שמחזקים את הביטחון, עלי הם עובדים אחרת
ניסיתי לקרוא מספר דברים בקבוצות דיון אבל הרושם הוא שישנם תגובות מעורבות לכל ארנק כזה
אם למישהו ידוע על ארנק "אמין" ברמה של להוריד ולהתקין על מחשב נקי, ולשכוח, אלא אם קיימים עידכונים וצריך לסתום פרצות כאשר מתגלות
אז רצוי שהתמיכה הקהילתית תהיה פעילה
בנוסף אני מחפש את האתר\פורטל שיעניק לי התראות מסויימות לגבי מחירים, כשלי אבטחה, שינוים רגולטוריים, הנפקות ומידע כללי (חדשני) על השוק
אני מניח שאין רק אתר אחד לכל מה שהזכרתי אז 2-3 זה גם בסדר אם ישנם

@adamshalev
אתה חושב שעדיף לממש את הדיבידנדים מהביטקוין (BCH ו-BTG ויהיו גם 4 חלוקות לפחות בדצמבר) ?
או שעדיף להשאיר אותם בשביל בפיזור ? האם זה נחשב פיזור להחזיק חיקויים של אותו המטבע ?
איזה פורקים יש בדצמבר?
אני אישית משאיר אותם, כי אני נמנע מלהמר איזה מטבע יעלה ואיזה ירד.

@קפה שחור
אני יודע ש-changelly ו-shapeshift לא הכי זולים, אבל הם הכי נוחים.
באופן כללי - אין לך מה לדאוג מבורסות שנפרצות כי אתה לא אמור לשמור בהם מטבעות, אלא רק בארנק הפרטי שלך, אז הסיכוי שהבורסה תפרץ ב-2 דק שאתה מחזיק את המטבעות שם כדי להמיר אותם, הוא די אפסי גם ככה.
שים לב שארנק נייר הוא לא משהו שאתה צריך לתחזק. זה מפתח פרטי \ seed - מחרוזת של אותיות ומספרים, שאתה אמור לשמור עליה בטוחה, בין אם על דפי נייר או מוצפן ומגובה. בתוכנת הארנק אתה משתמש רק כאשר אתה רוצה לשלוח את המטבעות למקום אחר. אתה אפילו לא צריך את הארנק בשביל לקבל, רק את הכתובת שלך.
ממליץ לנסות כל דבר חדש על סכום מזערי, רק כדי לוודא שאתה עושה הכל נכון מבחינת המכניקה.

בארנק הפרטי שלך
למיטב הבנתי לכל מטבע ארנק משלו, ישנם ארנקים שמאפשרים שילוב של מספר מטבעות, חלקם באים באפליקציות ובעיקרון לכל מיני פלטפורמות
לא קראתי דברים טובים על אמינות של ארנקים משולבים כזה ובכלל אני לא מבין את המכניקה שלהם, הם סך הכל שומרי סיסמאות\מפתחות או מה?

כמו כן, למיטב הבנתי כדי לשלוח מטבע מסויים לבורסה לצורכי "הנזלה" יש לתקשר עם אחד הבורסאות או הברוקרים השונים שמסוגלים לטפל במטבע
ואני מניח שהיתרה נשמרת שם במטבע פיאט כלשהו עד למשיכה לחשבון כלשהו
האם מוכר למישהו ברוקר שמזכה את חשבון הברוקר ב IB, או כרטיס אשראי בינלאומי כלשהו, לא כל כך הבנתי איך רוב המשיכות בבורסאות הללו מתבצעות , ACH, IBAN, SWIFT?, או מה הכי אידיאלי למצב שבו יתכן וחשבון בנק ישראלי (לאומי לדוג) יסרב לקבל סכום "משמעותי" (במונחי רגולציה) וצריך לחפש חלופה לחניית הכספים (עקב חוסר הרצון להשאיר אותם בחשבון הבורסת הקריפטו)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 30
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 200
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה