• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

@orensp ישנו פיתרון טכנולוגי שנקרא lighting network שכרגע הוא בפיתוח. הפתרון יאפשר לבצע טרנזציות מהירות ללא שימוש ב- blockchain, בנוסף הוא יאפשר לגורמי צד שלישי לשמש כגורמים מתווכים לעסקאות (שזה דומה למה שבנקים עושים היום).
רגע אבל ביטקוין לא רוצה למנוע ריכוזיות? תכלס התשובה היא לא, הוא נועד למנוע מצב שבו צריך TRUST בין 2 צדדים לביצוע עיסקה.
לכן לפיתרון יהיו 2 הבדלים מהותיים מהבנקים המסורתיים שאנחנו מכירים היום:
1. תוכל לעבוד בכל רגע נתון עם איזה "בנק" שאתה רוצה ללא תלות במיקומו הגיאוגרפי וכל עיסקה תוכל להתבצע בכל "בנק" שתרצה לפי בחירתך...
2.במידה וה"בנק" עושה לך בעיות, תוכל אחרי זמן מסוים ללכת ל- blockchain ולהגיד שתנאי ההסכם הופרו, מה שיעלץ את ה"בנק" לתת לך את הביטקוין שלך בחזרה.
כמובן שלא נכנסתי לפרטים הטכניים פה של איך זה ממומש ואתה יותר מוזמן לקרוא בגוגל...

עכשיו מ- 2 הנקודות לעיל תחשוב על העולם הבא:
1.יש לך חשבון גלובלי (הארנק ביטקוין שלך) ובכל רגע נתון אתה יכול לבצע כל פעולה שאתה רוצה "בבנק" (שיכול להיות בכל מקום בעולם) שייתן לך את העמלות הכי נמוכות!
2.לא איכפת לך אם ה"בנק" יקרוס הרי הוא לא באמת מחזיק בכסף שלך, אלא הוא רק גוף שנותן לך לבצע עיסקאות.
3.יהיה הרבה יותר קל לפתוח "בנק" ותיווצר הרבה יותר תחרות בין ה"בנקים", תחשוב על גוף כמו גוגל או אמזון שיחליטו להיות ה"בנק" הזה ובתמורה לשירותים שהם נותנים לך הם אפילו יסכימו לספוג את העמלה שלוקח להכניס את הטרזנקציה שלך ל- blockchain בתמורה לקבלת המידע על כל העסקאות שעוברות דרכם...

נ.ב:השתמשתי במילה "בנק" בשביל להעביר נקודה מסוימת, אבל המילה שמתאימה יותר היא "ערוץ".

כמובן לא מייעץ או ממליץ...

@gadi תודה על התגובה המפורטת.
גם היום אפשר לבצע עיסקה בתיווך של מי שבה לך כל עוד יש לו את היכולת לעקוף את הביצוע. מכל מה שכתבת לא הבנתי למה זה חייב להתבצע בביטקוין?התשלום יכול להתבצע בדולר באותה המידה.
סבבה בלוקציין זה אלגוריתים מוצלח לשמור מידע בצורה מבוזרת. לא פסלתי שימוש שלו כדי להחליף מאגרי מידע למינהם או דרך לשמור עסקאות.

כל עוד יש לו את היכולת לעקוף את הביצוע
זה בדיוק העיניין שהאכיפה תתבצע בפרוטוקול של ביטקוין, כלומר מעבר למאגר נתונים מבוזר, הבלוקצ׳ין מקבל את התפקיד של האוכף (לא יהיה צריך לסמוך על paypal, ebay או גורם צד שלישי אחר)
כל מה שרשמתי לא חייב להתבצע בביטקוין, אבל כן במטבע שלא נשלט ע"י אף גורם, כלומר שאינו פיאט, הרי אתה לא רוצה שהחוקים יאכפו ע"י ממשלה/בנק או Ebay/paypal...
מה שכן אתה צריך זו מסה קריטית של משתמשים, שתסכים לקונזצוס חוקים הזה.
נכון לעכשיו ביטקוין הוא המטבע המוביל...

נערך לאחרונה ב:
נשמע כמו תוכנית ללא ספק
כן זה אחד החסרונות אבל הרעיון שהמטבע ש"יצליח"(בתקווה) יניב רווח שיהפוך את סכום ההשקעה באחרים לזניח לעומת הרווח מההשקעה.
כמובן שיש סיכוי כלשהו שכולם יעלו(או יעלמו).
השאלה האמיתית היא מה האופציה לאור זה:
אני מסכים שקריפטו בבועה ושזה יתפוצץ
ואפילו ונגיד שזה לא יעלם ויהפוך לאמצעי התשלום המקובל, מתישהו המטבעות יצטרכו להפוך ליציבים ויעברו אבולציה ממכשיר להשקעה למכשיר לתשלומים.
ולכן לא נראה לי שלהחזיק לנצח או אפילו לא להמתין ל200K ולחכות ש @מתכנת ידבר איתך ואז להחליט :) זה אסטרטגיה....
מעניין מה התוכנית שלך במציאות? אתה מחזיק ל"נצח" ? מאזן תוך כדי עם שאר התיק?
או מחליט ספונטנית כול יום להחזיק\למכור\לקנות?
מעניין למדתי סלנג חדש של גיקים לביטקויין,אבל להבנתי הכוונה הייתה ללא לנסות לתזמן ע"י מכירה כשהוא עולה וקניה מחדש כשהוא יורד, אני מדבר על משהו אחר. אסטרטגיה של מתי לממש מכיוון שאני לא רוצה להחזיק לנצח או לאזן עם מניות(ו\או שאר התיק)

זה בדיוק העיניין שהאכיפה תתבצע בפרוטוקול של ביטקוין, כלומר מעבר למאגר נתונים מבוזר, הבלוקצ׳ין מקבל את התפקיד של האוכף (לא יהיה צריך לסמוך על paypal, ebay או גורם צד שלישי אחר)
כל מה שרשמתי לא חייב להתבצע בביטקוין, אבל כן במטבע שלא נשלט ע"י אף גורם, כלומר שאינו פיאט, הרי אתה לא רוצה שהחוקים יאכפו ע"י ממשלה/בנק או Ebay/paypal...
מה שכן אתה צריך זו מסה קריטית של משתמשים, שתסכים לקונזצוס חוקים הזה.
נכון לעכשיו ביטקוין הוא המטבע המוביל...
אני יחזור על הדברים שרשמתי למעלה.
1. צריך כוח עם משטרה בית משפט ובתי סוהר בשביל לעקוף חוזים. ולכן מתחת לכל הבלוקציין יהיה חייב לעמוד גוף...
שים לב שיש קשר ישיר בין עמידות הגוף הזה לבין כמות המשקיעים באותה מדינה.

2.ביטקוין בגלל הכמות הסופית שלו מתנהג בדיוק כמו סחורה. צורת המסחר העתיקה ביותר שהופסקה כמעט סופית בהיפרדות הדולר מהזהב. הסיבה שמטבעות פיאט כל כך פופלרים בימינו ולא סחורות היא בגלל שלא נוח לסחור בסחורות. כמו שכתבתי כך את גרף מחיר הזהב,הכסף,האורז,החיטה,הנפט,הביטקויין...
ותנסה לדמיין מסחר בין ארהב לישראל ששער החליפין תנודתי כמו אחד הסחורות האלה.

אין לי שום ספק שבלוקציין כטכנולוגיה תוטמע במערכת הקיימת.

מעניין מה התוכנית שלך במציאות? אתה מחזיק ל"נצח" ? מאזן תוך כדי עם שאר התיק?
או מחליט ספונטנית כול יום להחזיק\למכור\לקנות?
נניח שהשקעת דולר בביטקוין ועשית פי10, עם תיק של מיליון שקל. התשואה פנומנלית! מה אתה עושה? מוכר, מאזן, מחליט ספונטנית?
זה הכל תלוי בגודל היחסי לשאר התיק. למרות שאני מכיר גם אנשים שהתיק שלהם הוא 100% קריפטו (או קרוב לזה).
אם התיק קריפטו יגדל מעבר למידה שאני ארגיש בנח איתה, אממש חלק. אם הקריפטו יקרוס, אולי אקנה עוד קצת. זה בערך כל האסטרטגיה. זה נכס שיכול להכפיל את עצמו פי10 או פי 100 בתקופתה בלתי נתפסת. זה בקושי ניתן להשוואה אל מול תיק רגיל וגישות כלפי תיק רגיל. כל הפילוסופיה של איזון וניהול אקטיבי נבנתה על נכסים עם תשואות חד ספרתיות בשנה, ותזרימי מזומנים ברי ניתוח. איך אתה בכלל משליך את זה לנכסים שמכפילים את עצמם פי 100 על בסיס ספקולציה טהורה? אתה לא.

כל הפילוסופיה של איזון וניהול אקטיבי נבנתה על נכסים עם תשואות חד ספרתיות בשנה, ותזרימי מזומנים ברי ניתוח. איך אתה בכלל משליך את זה לנכסים שמכפילים את עצמם פי 100 על בסיס ספקולציה טהורה? אתה לא.
הבדל נוסף הוא שבהשקעות רגילות הנכסים הם לא spendable. בגלל שהביטקוין זה מטבע, אפשר פשוט לקנות בו דברים במקום לממש בבורסה. המון אתרי אינטרנט מקבלים ביטקוין והמגמה צפויה להימשך.

.ביטקוין בגלל הכמות הסופית שלו מתנהג בדיוק כמו סחורה. צורת המסחר העתיקה ביותר שהופסקה כמעט סופית בהיפרדות הדולר מהזהב. הסיבה שמטבעות פיאט כל כך פופלרים בימינו ולא סחורות היא בגלל שלא נוח לסחור בסחורות. כמו שכתבתי כך את גרף מחיר הזהב,הכסף,האורז,החיטה,הנפט,הביטקויין...
ותנסה לדמיין מסחר בין ארהב לישראל ששער החליפין תנודתי כמו אחד הסחורות האלה.
אני לא רואה בעיה. אז רוב המסחר יתנהל בביטקוין (או במטבע קריפטו הלא ממסדי שישלוט בשוק) שיהיה המטבע הבינלאומי בפועל. שער הדולר-ביטקוין משנה רק עכשיו אבל כשהשער יהיה מיליון דולר לביטקוין, כולם יעברו פשוט למחירים שנקובים בביטקוין (כולל החברות שמייצרות מוצרים).

שהשער יהיה מיליון דולר לביטקוין, כולם יעברו פשוט למחירים שנקובים בביטקוין
ממש לא. השוק לא מעדיף את המטבע בעל הערך הגבוה ביותר, כי אם כן היו סוחרים היום בארה"ב בדינר ירדני ולא בדולר אמריקאי. השוק מעדיף את המטבע היציב ביותר, שזה כרגע בדיוק ההיפך מאיך שהקריפטו מתנהג.

הבדל נוסף הוא שבהשקעות רגילות הנכסים הם לא spendable. בגלל שהביטקוין זה מטבע, אפשר פשוט לקנות בו דברים במקום לממש בבורסה.
לי יש כרטיס חיוב שמחובר לחשבון ההשקעות שלי. אני ממש לא רואה את היתרון של מטבע.

נניח שהשקעת דולר בביטקוין ועשית פי10, עם תיק של מיליון שקל. התשואה פנומנלית! מה אתה עושה? מוכר, מאזן, מחליט ספונטנית?
זה הכל תלוי בגודל היחסי לשאר התיק
זה בדיוק מה שאני מנסה ליצר מנגנון שאני קובע מראש כדי שאני לא יצטרך להחליט מחדש כול יום.להשתמש ביחס לגדול התיק זה גם מחשבה שעלתה לי ויכולה להיות טובה, נגיד קונה ב2% מהתיק וכשזה מגיע להיות 50% מהתיק מממש.
אם התיק קריפטו יגדל מעבר למידה שאני ארגיש בנח איתה, אממש חלק. אם הקריפטו יקרוס, אולי אקנה עוד קצת. זה בערך כל האסטרטגיה.
זה לא ממש אסטרטגיה....אז אתה בעצם מחליט כול רגע, שזה מקובל אבל גורם ללחצים ודילמה יומית וגם לאור זה:
אני מסכים שקריפטו בבועה ושזה יתפוצץ
זה יהיה אסטרטגיה מפסידה לטווח ארוך.

אני מתחיל להיסגר על מנגנון אופטימי במיוחד של מימוש בפי 75
בהצלחה לכולם :)
כמובן שלא מייעץ או ממליץ על הימורים לאף אחד.

10K$

אני מתחיל להיסגר על מנגנון אופטימי במיוחד של מימוש בפי 75
בהצלחה לכולם :)
כמובן שלא מייעץ או ממליץ על הימורים לאף אחד.
כלומר אתה תחכה לשער של 750K ?
אפילו האנשים הכי אופטימיים בעולם הקריפטו מסכימים שזה יכול לקחת עשר שנים, כך שההשקעה שלך היא בעצם ארוכת טווח ולא הימור שאפשר לסגור מהר כמו שאנשים עשו בשנתיים האחרונות.

כלומר אתה תחכה לשער של 750K ?
במקרה של הביטקוין כן, יש עוד מטבעות יותר נמוכים.
כמו שאמרתי זה אופטימי מאוד.אולי בסוף אני ילך על פי 50.הרעיון הוא שזה יהיה משמעותי למרות שמדובר בהשקעה ממש קטנה.
אפילו האנשים הכי אופטימיים בעולם הקריפטו מסכימים שזה יכול לקחת עשר שנים
לא הבנתי, הם מסכימים שזה יכול לקחת עשר שנים או שזה יקח מינימום עשר שנים.
זכור לי דיון מפורום שלא קשור לעולם הקריפטו כשהביטקוין היה 300 ואחד שאמר שהוא מתכנן למכור ב5000, ההסכמה היית שהוא הזוי וזה לא יקרה בעשור הקרוב בשום אופן.
אני מתחבר למה שאדם אמר שזה כ"כ לא צפוי שאין בכלל מה להעריך או לחפש הגיון.

גם לי הופיעה הפרסומת הזאת. מרגיש שאנחנו ממש קרובים לשיא הבועה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה