• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

אין לי מושג מה מצב התשתיות שם , אבל אם נסתכל על זה בצורה שולית ,כלומר צריכים להקים תחנת כח נוספת כדי להחזיק חוות כריה, אז השאלה היא האם עלות החשמל לצרכן סיני מממנת את אותה תחנת כח , משאירה רווח לממשל , או בעצם הפסדית .
אם היא הפסדית ,והחשמל בעצם מסובסד בחלקו כדי לתמוך בתעשיה , עדיף לנתב את החשמל למשהו אחר.
אתה מדבר על משהו שקראת\שמעת או שאתה מעלה השערות? כי בגדול המצב בסין היה הפוך, בהרבה מקומות היה חשמל מיותר שאין מי שיצרוך אותו ולכן פנו להפקת רווחים מכריית ביטקוין.
איזו אנרגיה ?
חשמל וגז, אני חושב שיש עוד אבל לא העמקתי.

אתה מדבר על משהו שקראת\שמעת או שאתה מעלה השערות? כי בגדול המצב בסין היה הפוך, בהרבה מקומות היה חשמל מיותר שאין מי שיצרוך אותו ולכן פנו להפקת רווחים מכריית ביטקוין.
השערות , כתבתי שאין לי מושג מה מצב התשתיות שם.

השערות , כתבתי שאין לי מושג מה מצב התשתיות שם.
אין "שם". סין היא המדינה הרביעית בגודלה בעולם, היא עצומה בכל קנה מידה.

יש מקומות שלהפעיל בהם חוות כרייה יהיה מהלך מטופש שיגרום להפסקות חשמל לתושבים, ויש מקומות שביטקוין הוא הפתרון האולטימטיבי לניצול החשמל המיותר בהם. אני מזכיר לך שחשמל ניתן לניצול רק עד למרחק מסוים, ועל כן בכל איזור המצב שונה, לא בכל מדינה.

לכן ההחלטה של סין לחסום את ביטקוין לחלוטין משטחה היא לא כלכלית נטו (אחרת הם היו יכולים להסדיר את התחום), אלא פוליטית.

מעבר לזה, שיהיה להם בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:
מבחינת מרחק אוירי יש ערים במערב סין שקרובות יותר לישראל מאשר לשנחאי...

אני יודע שארגון הביטקוין הישראלי עושה מאמצים רבים להסדיר נושאים חשובים בתחום אבל חשבתי שאולי אפשר יהיה להגיש לפניהם ״הצעה לסדר היום״. משהו שיוכלו לדחוף לשולחנו של הרגולטור אפילו רק כדי שייזרק בהינף עין לפח.
אולי נאיבי מצדי. אולי לא ריאלי אבל אולי שווה לנסות.

מטרה: המרה של ביטקוין וכד׳ לסטייבלקויין אינה תגרור אחריה אירוע מס.

רציונל: כאשר אנחנו ממירים דולר לאירו או פיאט לפיאט איננו משלמים מס. (רק עמלה, הגיוני.)

אם נמיר את המטבע היציב לפיאט אז המטרה ברורה: מימוש הרווחים, בסדר. מסו אותי! קחו לכם 25%.

אך אם אני ממיר למטבע יציב זה אומר שאני עדיין רוצה להמשיך. אני ״לא יוצא מהמשחק״. המטרה: המשך השקעה.

יש אפשרות למסות בצורה כזו?

אך אם אני ממיר למטבע יציב זה אומר שאני עדיין רוצה להמשיך. אני ״לא יוצא מהמשחק״. המטרה: המשך השקעה.

יש אפשרות למסות בצורה כזו?

כפי שכתב @FIYaacov , לא תמיד יש הגיון בחוקי מס.
אבל אם יש הגיון, אז הוא דווקא למסות.
כאשר אני מוכר מניה / קרן X וקונה מניה / קרן Y, ממסים אותי, למרות שזה ״המשך השקעה״.
הסיבה שלא ממסים המרת דולר לאירו היא בדיוק שלא רואים באחזקת המטבעות האלו השקעה. להיפך, הערך שלהם מהווה מדד לרווחי השקעות.

הסיבה שלא ממסים המרת דולר לאירו היא בדיוק שלא רואים באחזקת המטבעות האלו השקעה. להיפך, הערך שלהם מהווה מדד לרווחי השקעות
זו בדיוק הנקודה והרציונל בעת המרה לסטייבלקויין.
אבל אם יש הגיון, אז הוא דווקא למסות
כן, ולכן אני שוקל לפנות לאיגוד ;)

לא מצאתי התייחסות מצידם לנושא באתר שלהם

מטרה: המרה של ביטקוין וכד׳ לסטייבלקויין אינה תגרור אחריה אירוע מס.

רציונל: כאשר אנחנו ממירים דולר לאירו או פיאט לפיאט איננו משלמים מס. (רק עמלה, הגיוני.)
זה כמו שתמכור זהב ותקנה אגח צמוד או חוזה על הדולר , ברור שימסו אותך.

זה כמו שתמכור זהב ותקנה אגח צמוד או חוזה על הדולר , ברור שימסו אותך.
לא. מכרת זהב- קיבלת פיאט- רכשת אג״ח. המסלול שונה.
כשאני ממיר ביטקוין לסטייבלקוין אני לא עובר דרך פיאט.
אם את אותו סטייבלקוין המרתי לפיאט אז כן.
כנניח שאתה רוצה לנייד את הקהש סנופי שלך מחברה א לחברה ב - ממסים אותך?
אתה רוצה להגיד לי ששתי החברות מחזיקות באותם הנכסים ומחזיקים באותם החוזים ? כמובן שלא.
כלומר לדעתך ביטקוין אינו השקעה?
בוודאי שהשקעה. לאן אתה חותר?

כשאתה ממיר דולר לאירו הערך נשמר - אני מבין שאפשר להגדיר אתה כפעולת מסחר אבל אתה לא מבקש להרוויח כאן אתה מבקש לשמור על הערך באותה נקודת זמן.

לא. מכרת זהב- קיבלת פיאט- רכשת אג״ח. המסלול שונה.
כשאני ממיר ביטקוין לסטייבלקוין אני לא עובר דרך פיאט.
אם את אותו סטייבלקוין המרתי לפיאט אז כן.
אתה רוצה להגיד לי ששתי החברות מחזיקות באותם הנכסים ומחזיקים באותם החוזים ? כמובן שלא.

כשאתה ממיר דולר לאירו הערך נשמר - אני מבין שאפשר להגדיר אתה כפעולת מסחר אבל אתה לא מבקש להרוויח כאן אתה מבקש לשמור על הערך באותה נקודת זמן.
המתודה לא קשורה לקבלת הפיאט. אם אני מחזיק זהב ואתה מחזיק חוזה על הדולר , ואנו מחליפים ,אתה חושב שלא נמוסה?
או אם אני מחזיק דירה ואתה דירה אחרת באותו השווי ואנחנו מחליפים .
מבחינת רשות המיסים החלפה של השקעה בהשקעה אחרת משולה למכירה וקניה מחדש.
הפתח היחיד שלך לצאת מזה הוא כשיכירו במטבעות וירטואלים ככסף ולא כהשקעה.

הפתח היחיד שלך לצאת מזה הוא כשיכירו במטבעות וירטואלים ככסף ולא כהשקעה
עד שיכירו בביטקוין כמטבע יש דרך ארוכה אם בכלל, הפתח הנוסף הוא לנסות ולגרום למחוקק דווקא בשלב מוקדם כזה לתקנן מיסוי מסוים.

אתה יודע, רק היום קראתי על כך שבארה״ב בוחנים את הנושא של מיסוי כרייה וסטייקינג - לא יודע מה יוליד יום אבל עצם העובדה שהעלו אפשרות כזו של לא למסות כרייה וסטייקינג אומרת שיש מקום לנסות להוביל לשם.

אפשר לשבת בחיבוק ידיים ולקבל את רוע הגזרה ואפשר לנסות לקדם את הנושא (ורק אז לקבל את רוע הגזרה ;) )

לכך שכאשר מוכרים השקעה משלמים בישראל מס, ולא משנה אם זה בשביל לעבור להשקעה אחרת (שהמשקיע רואה אותה כ״המשך״) או לא.
אם אני מוכר קרן מחקה סנופי וקונה קרן אחרת מחקה סנופי, זה ארוע מס.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אפשר לשבת בחיבוק ידיים ולקבל את רוע הגזרה ואפשר לנסות לקדם את הנושא (ורק אז לקבל את רוע הגזרה ;) )
לפני שאתה מקדם את הנושא אתה חייב להבין איפה הבעיה , והבעיה היא שהגדירו מטבעות וירטואליים כהשקעה ולא כמטבעות. את זה אתה צריך לקדם.

לפני שאתה מקדם את הנושא אתה חייב להבין איפה הבעיה , והבעיה היא שהגדירו מטבעות וירטואליים כהשקעה ולא כמטבעות. את זה אתה צריך לקדם.

אבל הם באמת השקעה ולא מטבעות. ראית כאן בפורום שרשור על השקעה בשער הדולר/אירו?

אנלוגיה גרועה,גם על קרן שמחזיקה קריפטו און זהב לא תמוסה בקהש פשוט כי היא פטורה ממס.

אנלוגיה גרועה,גם על קרן שמחזיקה קריפטו און זהב לא תמוסה בקהש פשוט כי היא פטורה ממס.
קיבלתי, אז לא קה״ש. הנקודה שניסיתי להעביר שכל גוף משתמש בקרן/מוצר אחר לאותה השקעה באותו המדד.

אני מודע לכך שההגדרה היא נכס ולא מטבעות אבל אני חושב שיש מקום לפחות להציע
כמו שטענו כאן למעלה
יש אפשרות למסות בכל צורה שבה המחוקק יחליט ויצביע

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה