• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

שלילית לראשונה
כן ראיתי כבר,אבל עד לא מזמן הוא נסחר בהרבה מעל כול הזמן.
האמת מעניין למה? הביטקוין כבר עולה חזרה ולפי הגרף באתר הזה הפרמיה נשארה במינוס...

הבעיה בלהשקיע ב ETF של זהב, שזה לא זהב אלא נייר עם איזו התייחבות לנסות ולחקות את מחיר הזהב. אתה צריך לשלם דמי ניהול, אתה חשוף לצרות בניהול לקוי, בזמן משבר עולמי ה- ETF עלול לפשוט רגל בזמן שמחיר הזהב ירקיע שחקים, בכל שנה יש אינפלציה של 2% בכמות הזהב, כשקצב האינפלציה תלוי בעיקר במוטיבציה של הכורים. עם ביטקוין אתה חשוף 100% לנכס האמיתי, אין דמי ניהול ויש פחות חשש מניהול לקוי, קצב יצירת המטבעות ידוע ולא תלוי במוטיבציה של כורים, ניתן להיכנס ולצאת ממנו בכל שעה של היום ובכל יום בשבוע, ניתן להמיר אותו לכסף מזומן (כמעט) בכל מקום בעולם.
הכול חוץ מהעניין הכורים נכון בערך באותה מידה לזהב ולביט.

אדם פחות טכנולוגי יכול להחזיק ביטקוין ב- Paypal.
כן אבל אז הוא חשוף לכול מה שרשמת למעלה. עמלות אי יכולת להעביר אותו וסיכון של גוף מנהל.
גם זהב ניתן להחזיק בגופים מנוהלים שהם לא ETF.

והאמת שזה טבעי,במידה ואתה מתכנן לעשות הכול חוקי ולהמשיך להשתמש בפיאט לתשלומים אין הרבה היתרון לאחזקה ישירה
מסכים לגמרי שרוב האנשים לא רוצים להחזיק בעצמם אבל יש הרבה יתרונות בלהחזיק בעצמך (לא לפי הסדר):
1. אתה לא משלם דמי ניהול.
2. לא ניתן לעקל לך את הכסף, לא ניתן להחרים לא ניתן לצנזר פשוט כלום ושום דבר, אתה תוכל להעביר ביטקוין למי שאתה רוצה מתי שאתה רוצה 24/7/365 - כמובן שלאדם שומר חוק שחי במדינה נורמלית זה נשמע כמו פיצ'ר לא כל כך מעניין, אבל בהרבה מצבים זה משמעותי מאוד, יש את הדוגמאות הקלאסיות של מצבי קיצון כמו מלחמה, מדינה בקריסה, עיקול חשבונות, הגבלות הון, פרטיות, אבל אפשר להמשיך להתפלפל על עוד המון סיטואציות מציאותיות נוספות.
3. הרבה יותר קל,זול ומהיר להעביר בעלות על ערך ששמור בביטקוין מאשר ETF.
4. הכסף לגמרי בבעלותך ולא תחת חסות של חברה\מוסד.
5. ביטקוין אחד מתחלק במיליון, בעתיד אולי הוא יוכל לשמש ל-Micropayments שזה שוק חדש לגמרי שלא אפשרי היום.
6. אפילו במצב של חוסר גישה לאינטרנט אפשר להעביר ביטקוין, רק עם המוח (זכירה של הסיסמה), או בתקשורת לווינית:
https://blockstream.com/satellite

אפשר להמשיך עוד קצת, אבל אני חושב שזה דיי ברור ש-ETF זה מוצר פרימיטיבי לגמרי לעומת ביטקוין, עם זאת אני לא מתווכח עם העובדה שהאדם הממוצע יעדיף לקנות ETF ושיעזבו אותו בשקט.

הנקודה הכי חשובה לדעתי היא שביטקוין הוא Unstoppable money, הוא חופשי, הוא דרך מוצא מהמערכת הפיננסית שנשלטת על ידי ממשלות ולזה אין שום אלטרנטיבה נכון להיום.

ברוח הדיון על הפוסט של עומר מואב, ממליץ לכם לראות מה כלכלן "קצת" יותר חשוב ממנו אומר על החשיבות של כסף מחוץ לשליטתן של ממשלות:
https://www.youtube.com/watch?v=9-uo-KfnkhI
ערך הויקיפדיה של פרידריך האייק

"All we can do is by some sly or roundabout way introduce something they can't stop"

כן אבל אז הוא חשוף לכול מה שרשמת למעלה. עמלות אי יכולת להעביר אותו וסיכון של גוף מנהל.
גם זהב ניתן להחזיק בגופים מנוהלים שהם לא ETF.
נתתי את דוגמת Paypal רק כתשובה לכך שאמרת שכולם מחכים ל ETF של ביטקוין כי לא טכנולוגיים מספיק להחזיק ביטקוין ישירות (ולא כי אחזקת ביטקוין ב Paypal עדיפה על אחזקה ישירה). אחזקה ב Paypal נותנת גם חשיפה ישירה לביטקוין, ולא עקיפה כמו ETF. לא ברור לי מדוע לאדם פרטי להעדיף אחזקה של ביטקוין בצורת ETF ולא ב Paypal.

הנקודה הכי חשובה לדעתי היא שביטקוין הוא Unstoppable money, הוא חופשי, הוא דרך מוצא מהמערכת הפיננסית שנשלטת על ידי ממשלות ולזה אין שום אלטרנטיבה נכון להיום.
הכן זה הנקודה החשובה, כמו שציינתי לדעתי כשמדברים על אנשים שומרי חוק שגרים במדינות מערביות מדובר בהפרזה,המדינה יכולה למסות ולחוקק חוקים שונים ומשונים לגבי הביטקוין.
בנוסף לאזרחים אין אינטרס חזק להתמרד יש להם הרבה מה להפסיד ועדיף להם לנסות לשנות מבפנים.
ברגע שהרוב ירצה מאוד משהו זה יקרה בצורה חוקית בסוף.

ולמרות שאני מסכים שמערכת הפיאט הנוכחית גרועה מאוד,ניתן היה להחליף אותה במשהו אחר גם בלי ביטקוין.....במשך הרבה שנים היא הייתה הרי מבוססת על זהב.
שחוץ מקלות המשלוח שלו למרחקים דיי מקביל לביטקוין מבחינת התפקוד ככסף במערכת הפיננסית.

הייתה לנו את האפשרות גם לפני הביטקוין(והשתמשנו בה)
אז בעצם זה מצמצם את הטענה לזה שבביטקוין ניתן להשתמש בניגוד למה שהמערכת הפיננסית החוקית "רוצה" או מחליטה ובעצם ש"העם" יקבע כעובדה בשטח שביטקוין זה המטבע העולמי.....

דובר כבר בשרשור על כמה זה מציאותי אבל נניח לרגע שזה אפשרי.....
במצב המערכת הנוכחי זה צריך להיות מתוכנן ואיטי.
במידה וזה משהו שיקרה מעצמו זה כנראה יגמר רע מאוד.
מצב של מעבר מהיר למשהו כמו ביטקוין או אפילו זהב(שהוא יותר מפוזר באוכלוסיה ומוחזק גם ע"י מדינות)באופן גורף להערכתי לא יהיה רומנטי כמו שמעריצי ביטקוין מתארים,זה יהיה כאוס ברמות שלא היכרנו.
המערכת פשוט לא בנויה לעבוד ככה והיא תקרוס.
אני חושב שגם מי שמחזיק הרבה ביטקוין צריך לחשוש מתרחיש כזה.

אז במקרה שהמערכת הפיננסית תהיה מבוססת ביטקוין(מבלי להתייחס לסיכוי שזה יקרה) או שזה יקרה כחלק מאירועים מאוד מאוד לא נעימים או שזה יהיה תהליך ארוך ומחושב בשיתוף של המדינות (להערכתי).

בנוסף גם לכלכלה מבוססת מטבע שלא ניתן לשלוט בכמותו יהיו חסרונות בכלליות גם אחרי שהיא עובדת ומותאמת למערכת(לא שאני טוען שהיא פחות טובה רק שגם לה יש חסרונות), בנוסף לחסרונות ספציפיים לביט עצמו כמטבע עולמי.

אחזקה ב Paypal נותנת גם חשיפה ישירה לביטקוין, ולא עקיפה כמו ETF.
לא שאני נגד אבל מה ההבדל הגדול שאתה רואה ואיך זה חשיפה ישירה בהרבה מETF?
בשניהם יש גוף מנהל שמקשר לנכס,יש עמלות וצריך לעבור דרך פיאט כדי להעביר למישהו אחר או למשוך החוצה.

לא שאני נגד אבל מה ההבדל הגדול שאתה רואה ואיך זה חשיפה ישירה בהרבה מETF?
בשניהם יש גוף מנהל שמקשר לנכס,יש עמלות וצריך לעבור דרך פיאט כדי להעביר למישהו אחר או למשוך החוצה.
1. ב Paypal ערך הביטקוין בארנק שלך עוקב 1:1 עם ערך הביטקוין. ב ETF זה לא בהכרח ככה.
2. ב Paypal אחרי שקנית ביטקוין הוא פשוט שוכב בארנק בלי דמי ניהול כמו שצריך לשלם ב ETF
- אני לא מצליח להבין למה לאדם פרטי שרוצה חשיפה לביטקוין (בלי להיות אחראי על ססמאות) לעשות זאת דרך ETF ולא דרך Paypal... יכול להיות שנכון להיום ב Paypal יש מגבלה על כמות הביטקוין שאפשר להחזיק בארנק או לקנות בבת אחת..

1. ב Paypal ערך הביטקוין בארנק שלך עוקב 1:1 עם ערך הביטקוין. ב ETF זה לא בהכרח ככה.
2. ב Paypal אחרי שקנית ביטקוין הוא פשוט שוכב בארנק בלי דמי ניהול כמו שצריך לשלם ב ETF
- אני לא מצליח להבין למה לאדם פרטי שרוצה חשיפה לביטקוין (בלי להיות אחראי על ססמאות) לעשות זאת דרך ETF ולא דרך Paypal... יכול להיות שנכון להיום ב Paypal יש מגבלה על כמות הביטקוין שאפשר להחזיק בארנק או לקנות בבת אחת..
דברתי על הצד הטכני\עקרוני לא על עלויות וכמויות בהחלט יכול להיות שכרגע עדיף מבחינת עלות דרך פייפאל.

לאזרחים אין אינטרס חזק להתמרד יש להם הרבה מה להפסיד ועדיף להם לנסות לשנות מבפנים.
ברגע שהרוב ירצה מאוד משהו זה יקרה בצורה חוקית בסוף.
השינוי פה הוא הרצון לנתק את הכסף משליטה של גופים ריכוזיים, איך אפשר לקחת שליטה מגוף מסוים מתוך אותו הגוף עצמו? ואיך חוק יכול לעזור כאן? חוקים משתנים כל הזמן.
הייתה לנו את האפשרות גם לפני הביטקוין(והשתמשנו בה)
אז בעצם זה מצמצם את הטענה לזה שבביטקוין ניתן להשתמש בניגוד למה שהמערכת הפיננסית החוקית "רוצה" או מחליטה ובעצם ש"העם" יקבע כעובדה בשטח שביטקוין זה המטבע העולמי.....
מילת המפתח היא "הייתה". למה אין לך את האפשרות עכשיו? כי הממשלה החליטה שנוטשים את תקן הזהב ולא שאלה אף אחד, לא הייתה פה החלטה של השוק, אני נולדתי לעולם שבו אם לא אשתמש בפיאט אכנס לכלא.
אם הייתה זכות בחירה בין דולר מגובה בזהב לבין דולר פיאט הייתי יכול להסכים איתך בנושא הזה, ולכן הנקודה החשובה היא שביטקוין הוא מטבע חופשי, לא רק בגלל שהוא לא ניתן לצנזור אלא בגלל שאתה משתמש בו כי אתה רוצה, ולא באיומי אקדח.
במידה וזה משהו שיקרה מעצמו זה כנראה יג באוכלוסיה ומוחזק גם ע"י מדינות)באופן גורף להערכתי לא יהיה רומנטי כמו שמעריצי ביטקוין מתארים,זה יהיה כאוס ברמות שלא היכרנו.
המערכת פשוט לא בנויה לעבוד ככה והיא תקרוס.
אז במקרה שהמערכת הפיננסית תהיה מבוססת ביטקוין(מבלי להתייחס לסיכוי שזה יקרה) או שזה יקרה כחלק מאירועים מאוד מאוד לא נעימים או שזה יהיה תהליך ארוך ומחושב בשיתוף של המדינות (להערכתי).
אני לא צופה רגע רומנטי בו נעבור לביטקוין ללא בעיות בדרך, זה יכול להיות אירוע אכזרי מאוד ומעולם לא אמרתי שלא, אבל ראיית שחורות לא תמנע ממני את הרצון לנסות את זה.
לא זכורה לי מההיסטוריה מהפכה רומנטית וללא השלכות קשות, מהפכות הן בדרך כלל כאוס גמור המלווה באלימות.
ביטקוין לעומת זאת זו מהפכה בדרכי שלום ללא אלימות בכלל, המתבססת על רצון חופשי של אנשים להשתמש במטבע חדש, אם בדרך יהיו גם קשיים בעקבות המעבר, אלו החיים.

1. אתה לא משלם דמי ניהול.
ברור. בדרך כלל משלמים דמי ניהול על מנת שלא להחזיק ישירות.
2. לא ניתן לעקל לך את הכסף, לא ניתן להחרים לא ניתן לצנזר פשוט כלום ושום דבר
נשמע שאתה מדבר על מדינות. ובכן, מדינות יכולות בקלות לעשות את כל זה עם המקבילה השלטונית של $5 wrench attack - זורקים אותך לכלא. ואז איבדת גם חירות וגם את הכסף (ביטקוין שאין לך גישה אליו, לא ממש יש לך אותו).
2. [...] ביטקוין למי שאתה רוצה מתי שאתה רוצה 24/7/365
זה לא הבדל אינהרנטי בין אחזקה ישירה של ביטקוין לאחזקה שונה/נכסים אחרים, אלא לכל היותר בין חלק מהמוסדות הפיננסיים העוסקים בביטקוין לחלק מהמוסדות הפיננסיים המסורתיים. בהחלט בר שינוי, אם כי אישית אני לא בטוח מה עדיף.
להעביר ערך 24/7 אפשר גם עם פיאט, זהב ועוד.
ביטקוין אחד מתחלק
מה זה משנה? נכסים פיננסיים אחרים, ובטח פיאט, מתחלקים לפי הצורך. אם היה מה לעשות עם מאית הסנט, היתה אפשרות כזו.
אפשר להעביר ביטקוין, רק עם המוח (זכירה של הסיסמה)
אפשר לשמור ביטקוין באמצעות זכירה, לא להעביר אותו (אפשר למסור את הסיסמה שלך למישהו, אבל הנכס יצא מרשותך רק אחרי שמישהו, הוא או אתה, ישתמש באינטרנט כדי להעביר אותו. אתה הרי לא באמת טוען שהבלוקצ'יין לא תלוי באופן מוחלט באינטרנט.

ברוח הדיון על הפוסט של עומר מואב, ממליץ לכם לראות מה כלכלן "קצת" יותר חשוב ממנו אומר על החשיבות של כסף מחוץ לשליטתן של ממשלות:
הוא אולי חשוב יותר אבל הכלכלה האוסטרית, בתור שיטה פילוסופית ולא-מדעית בהגדרה, נמצאת רחוק מאד מהקונצנזוס הכלכלי.
זה כמו שתגיד שאפלטון חשוב יותר ולכן כדאי להקשיב לו מאשר לאיזה פרופ' לפיזיקה "סתם" נחשב.
ביטקוין לעומת זאת זו מהפכה בדרכי שלום ללא אלימות בכלל, המתבססת על רצון חופשי של אנשים להשתמש במטבע חדש, אם בדרך יהיו גם קשיים בעקבות המעבר, אלו החיים.
יש שתי אפשרויות:
או שמתייחסים לכלכלה כמשחק סכום אפס ואז יש מי שמרוויח יש מי שמפסיד.
או שמסתכלים על כלכלה במודל צמיחה ואז צריך להסביר איך הביטקוין יביא לשגשוג.
.

נערך לאחרונה ב:
החזקה של ביטקוין באופן ישיר חושפת אותך לעיוותי מס ואולי גם צרות שונות מול הרשויות. ההתייחסות של ממשלות לביטקוין לא התגבשה עדיין ולא מטיבה איתו כרגע ואני חושב שזה לא מופרך לחשוב שככה היא גם תתקבע, בעיקר ברוח התקופה הנוכחית.

בהחזקה של ETF (יש כאלה ארופאיות לביטקוין ומטבעות קריפטו אחרים, בדמי ניהול סבירים לדעתי שמגובות מטבע אחד לאחד), ניתן להמנע מכל זה. זאת בעצם החוזקה של המעטפת ועל זה משלמים דמי ניהול.
כמו שלא מעניין אותך להתעסק בפרוצדורות וההשלכות של השקעה בחברות סיניות לדוגמה, כשאתה מחזיק קרן עוקבת מדד עולמי או באחזקה פיזית של זהב.
תשלם 25% רווחי הון במכירה וזהו. נסחר כמו כל קרן אחרת בתיק שלך.
מה גם שניתן להחזיק את הקרנות בקופות IRA ובכך להמנע מתשלום מס בכלל.

כל זה כמובן רלוונטי למי שמעוניין לעקוב אחר מחיר הביטקוין ולא לכל שימוש אחר.

שאלה למביני עניין - בהנחה שהמחיר הסביבתי של ביטקוין מטריד אותי (לא ניכנס לזה) - האם שימוש ב etf עוקב ביטקוין מנטרל קצת מהבעיה הסביבתית? במילים אחרות - האם הימנעות מהעברת מטבעות בבלוקצ'יין חוסכת אנרגיה או שרוב האנרגיה מתרכזת בכרייה ולכן זה לא רלוונטי.
אנא תחסכו ממני תשובות כמו "ההשפעה שלך זניחה". גם בבחירות היא זניחה ואני עדיין הולך להצביע כל פעם שנותנים לי.
השאלה העקרונית היא האם צריכת החשמל של המערכת שאני מכנה בפשטות 'ביטקוין' תפחת אם יעברו לעבוד עם ניירות עוקבי ביטקוין (שוב, תחסכו לי את ההערות שזה נגד הקונספט של המטבע וכו').

ברור. בדרך כלל משלמים דמי ניהול על מנת שלא להחזיק ישירות.
בתגובה ל- @nicepo1 ציינתי את אחד ההבדלים בין אחזקה ישירה ל-ETF, אני יודע מה הסיבה לדמי ניהול.
נשמע שאתה מדבר על מדינות. ובכן, מדינות יכולות בקלות לעשות את כל זה עם המקבילה השלטונית של $5 wrench attack - זורקים אותך לכלא. ואז איבדת גם חירות וגם את הכסף (ביטקוין שאין לך גישה אליו, לא ממש יש לך אותו).
1. לא מבין איך אנשים פה מנפנפים באיומי כלא לכל עבר, אתה חושב שזה כזה פשוט? אתה לא יכול פשוט לזרוק את כולם לכלא כי זה מה שבא לך לעשות בטח כשמדובר על מיליוני משתמשים, ובטח שאתה לא יכול לדבר על זה כאילו אתה אומר משהו נורמלי.
2. אם תוציא את ביטקוין מחוץ לחוק במדינה אחת, אותם אנשים שמעכשיו עבריינים יכולים לעבור למדינה אחרת.
3. גם אם אתה בכלא יש לך גישה לביטקוין שלך, מספיק ביקור אחד של קרוב משפחה והסיסמה אצלו (או שכבר דאגת לזה מראש).
4. חוסר הצנזורה של ביטקוין יעיל מעוד סיבות חוץ ממלחמת חורמה נגד הממשלה שלך, כמו שאמרתי יש הרבה תרחישים נוספים שדורשים העברה שלא תיחסם כמו קריסה של שירותים בנקאיים לדוגמה, אף אחד לא ישליך אותך לכלא כי בזמן שהבנקים קרסו שלחת ביטקוין, או אפילו אם בחרת לשלוח ביטקוין בזמן החגים כשהבנקים לא עובדים בכלל.
5. אני רוצה להזכיר לך שביטקוינרים הם לא עבריינים, ביום שתוכיח שביטקוינרים הם עבריינים שמסכנים את הסביבה אני אחזור לדבר איתך על אופציית הכלא, עד אז זו טענה פראית לגמרי.

כל הדיבורים האלה על כמה המדינה יכולה פשוט לבעוט לי בתחת ביום שמתחשק לה רק מוכיחים לי עד כמה אני חייב לנתק את הכסף שלי ממנה.
זה לא הבדל אינהרנטי בין אחזקה ישירה של ביטקוין לאחזקה שונה/נכסים אחרים, אלא לכל היותר בין חלק מהמוסדות הפיננסיים העוסקים בביטקוין לחלק מהמוסדות הפיננסיים המסורתיים. בהחלט בר שינוי, אם כי אישית אני לא בטוח מה עדיף.
ברור שזה הבדל גדול, תנסה להעביר כסף בשבוע של ראש השנה לדוגמה.
להעביר ערך 24/7 אפשר גם עם פיאט, זהב ועוד.
לא נכון, אתה יכול להעביר רק בשעות העבודה של המוסד הפיננסי שבו אתה מחזיק את הכסף שלך, ואם אתה מדבר על מזומן פיזי וזהב פיזי אז אתה מוגבל הרבה יותר (מבחינה גיאוגרפית).
מה זה משנה? נכסים פיננסיים אחרים, ובטח פיאט, מתחלקים לפי הצורך. אם היה מה לעשות עם מאית הסנט, היתה אפשרות כזו.
יש מה לעשות עם זה אך כרגע אין אפשרות לבצע בצורה טובה בעיקר בגלל עמלות שיוצאות יותר יקרות מההעברה עצמה, במידה ופתרונות כמו לייטנינג יעבדו ויצליחו להוזיל משמעותית את העמלות השוק הזה יכול להיפתח.
https://en.wikipedia.org/wiki/Micropayment
אפשר לשמור ביטקוין באמצעות זכירה, לא להעביר אותו (אפשר למסור את הסיסמה שלך למישהו, אבל הנכס יצא מרשותך רק אחרי שמישהו, הוא או אתה, ישתמש באינטרנט כדי להעביר אותו. אתה הרי לא באמת טוען שהבלוקצ'יין לא תלוי באופן מוחלט באינטרנט.
ברגע שנתת למישהו את הסיסמה שלך לביטקוין, כל עוד לא תחליף אותה הנכס בבעלותו בדיוק כמו שבבעלותך.

נערך לאחרונה ב:
שאלה למביני עניין - בהנחה שהמחיר הסביבתי של ביטקוין מטריד אותי (לא ניכנס לזה) - האם שימוש ב etf עוקב ביטקוין מנטרל קצת מהבעיה הסביבתית? במילים אחרות - האם הימנעות מהעברת מטבעות בבלוקצ'יין חוסכת אנרגיה או שרוב האנרגיה מתרכזת בכרייה ולכן זה לא רלוונטי.
אנא תחסכו ממני תשובות כמו "ההשפעה שלך זניחה". גם בבחירות היא זניחה ואני עדיין הולך להצביע כל פעם שנותנים לי.
השאלה העקרונית היא האם צריכת החשמל של המערכת שאני מכנה בפשטות 'ביטקוין' תפחת אם יעברו לעבוד עם ניירות עוקבי ביטקוין (שוב, תחסכו לי את ההערות שזה נגד הקונספט של המטבע וכו').
לא מבין גדול
אני מהמר שלא.
כי ככל שאתה ושכמותך תקנו עוד עוקבי ביטקוין, התעשייה תתפתח והמחיר בהתאם יעלה. וחוזר חלילה.
כמו שתקנה מחקה מדד.
אתה אמנם לא משקיע באפל אבל אתה בעקיפין (תכלס במישרין) מעלה את מחיר המנייה שלה. לא משנה אם היא מייצרת פחם או טלפון שמיוצר מכריית פחם.

*הכרייה היא לא באג, היא פיצ'ר

לא מבין איך אנשים פה מנפנפים באיומי כלא לכל עבר, אתה חושב שזה כזה פשוט? אתה לא יכול פשוט לזרוק את כולם לכלא
עניתי על היכולת לעקל/להחרים, ואם יש סיבה טובה (בעיני השלטון) לעקל/להחרים, אין שום מניעה לזרוק לכלא את מי שמעלים מהחוק את הנכסים שלו.
שום קשר ללזרוק לכלא מחזיקי ביטקוין.
(רלוונטי לכל חמשת הסעיפים שהוספת בעניין.)
ברור שזה הבדל גדול, תנסה להעביר כסף בשבוע של ראש השנה לדוגמה.
מעביר לדוגמה בביט (השירות של פועלים), או קונה באשראי, כתלות בהקשר.
נכון, להעביר סכום גדול שלא כעיסקה בכרטיס חיוב, או לחו"ל, יהיה לי מסובך כרגע, אולי לא אפשרי, אבל כאמור - לא הבדל אינהרנטי (אינהרנטי != גדול) בכלל. כמו שאפשר ביט או אשראי אפשר לייצר פתרונות בסקיילים נוספים.
ברגע שנתת למישהו את הסיסמה שלך לביטקוין, כל עוד לא תחליף אותה הנכס בבעלותו בדיוק כמו שבבעלותך.
אתה יכול לומר שהוא בבעלות משותפת עם יכולת חילוט של כל אחד מהשותפים. זו בודאי לא העברה לאחר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה