• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי

אני פשוט בוחר להתעלם מהקיום של ההשקעה הזאת בתיק שלי
אני כן איזנתי קצת במימושים (והגדרתי לעצמי לאזן כל פעם שהמטבע יורד ב-30%), אבל בעיקרון, מצידי שהדבר הזה יישאר שם עד לסוף העולם

במקרה היותר ישים, אם אתה מאמין בחזון של ביטקוין ותחת ההנחה שהפדרל ריזרב ימשיך לפגוע בערך הדולר, חברות יאמצו את הביטקוין כמטבע ויהיה ניתן לרכוש את שירותיהן במטבע ישירות (כמו עם טסלה בזמנו)
זה קל מאוד להגיד להתעלם מההשקעה, אם זה מניות אז זה איכשהו סביר כי אתה יודע שהשוק עולה כבר 100 שנה אבל בקריפטו אם תגיע לסכום רציני יום אחד זה יכול להיעלם בהחלטת ממשלה כלשהי.

זה קל מאוד להגיד להתעלם מההשקעה, אם זה מניות אז זה איכשהו סביר כי אתה יודע שהשוק עולה כבר 100 שנה אבל בקריפטו אם תגיע לסכום רציני יום אחד זה יכול להיעלם בהחלטת ממשלה כלשהי.
הא בהא תליא. אם הוא יגיע ל-200K זה אחרי שהוא הוכיח כבר 15 שנה שלא משנה מה הממשלה תגיד, הוא "שווה" להחזקה.
[לא המלצה! להתרחק כמו מאש]

@דור ה
הרבה מאוד זמן פסלתי את הספר הזה ("ביטקוין והעתיד הכלכלי שלך") - יש מה לקרוא בו?
למה פסלת?
זה השער פתיחה האולטימטיבי לישראלי-קריפטוליפ הנבוך. ממליץ בחום.
*לא טוב לפסול דברים. אין הסכין מתחדדת וכו'

1621777228563.png
קח עצה טובה בת 10 שנים (מאיש חשוב שכבר לא איתנו).

עריכה:
אם אתם כבר פה כדאי לקרוא על האל:

נערך לאחרונה ב:
הא בהא תליא. אם הוא יגיע ל-200K זה אחרי שהוא הוכיח כבר 15 שנה שלא משנה מה הממשלה תגיד, הוא "שווה" להחזקה.
[לא המלצה! להתרחק כמו מאש]
צפה בקובץ המצורף 183
קח עצה טובה בת 10 שנים (מאיש חשוב שכבר לא איתנו).
יש דברים שלוקחים זמן שעלולים להשפיע על השוק הזה כמו פיתוח אלטרנטיבות.

נראה מעניין
חייב להודות שאנגלית היא לא כוס התה שלי, אבל מוכן לתת לזה צ'אנס
אגב, אם כבר ספרים - הרבה מאוד זמן פסלתי את הספר הזה ("ביטקוין והעתיד הכלכלי שלך") - יש מה לקרוא בו?
לא קראתי אבל המליצו לי עליו כמה פעמים, אני חושב ששווה קריאה במיוחד כשאתה מעדיף בעברית.

יש השוואות בינה לבין בלוקציינים כמו קארדנו?
אני בטוח שאפשר למצוא השוואות אבל אני לא מתעסק בזה, רוב הטענות של השיטקוינס זה שהם יותר מהירים ויותר זולים מביטקוין, העברות בלייטנינג הן כמעט מיידיות ובעמלות מאוד נמוכות, זה מבחינתי מה שאני צריך לדעת כדי להבין שאם לייטנינג תצליח המון שיטקוינס יתנדפו מהעולם.

קח לדוגמה אתר שנותן המלצות מעודכנות על גובה העמלה שכדאי לשלם לפי הזמן שתרצה שההעברה תתבצע, תראה איזה פער מדהים בין גובה העמלות ומהירות ההעברה בין on-chain ללייטנינג:

- אגב, גם באתר של הבורסה שם מזהירים מפני ארנקים חמים שמחוברים לרשת הלייטנינג, זאת לא יכולה להיות בעיה ל-HODLs? או שרובם גם ככה מחזיקים את הביטקוין שלהם בארנקים חמים?
מומלץ לשמור את רוב הביטקוין (החלק שאתה עושה עליו HODL) באחסון קר, ורק קצת בארנקים חמים ובמיוחד בלייטנינג שעוד לא בטוחה לגמרי, אם ננסה להקביל למערכת הבנקאית אז אחסון קר זה חסכונות\השקעות ואחסון חם זה עו"ש\מזומן בארנק.

באמת שווה לפסול כל אלטקוין? חלקם באמת נראים רציניים
אל תקשיב לי. אני אומר את דעתי על סמך ניסיון עבר ואיך שאני מצליח להבין את התמונה.
אני אישית לא מצליח להבין את זכות הקיום של שום שיטקוין שקיים כרגע מלבד ניסיונות כושלים לשפר את ביטקוין או סקאם מוחלט (בעיקר סקאם).

אבל מי אני בכלל? אני בטח לא יודע את העתיד. יש מצב שבעתיד יהיו 40 סוגי מטבעות שונים שכולם מוצלחים ושווים מיליארדי דולרים ושביטקוין לא יהיה אחד מהם.

אגב doge לדעתי הרבה יותר לגיטימי מאיתריום לדוגמה, doge הוא פרויקט מבוזר שיש מאחוריו קהילה שרוצה להשתמש במטבע, הוא לא נוכלות.
מה תגיד למישהו שהחליט להשתמש ב-doge? זה שוק חופשי וכל עוד אנשים חושבים שזה מטבע אז זה מטבע.

עובדה מגניבה לגבי doge - תיכנס ל-git שלהם ותראה מי המפתחים שהכי מעורבים ושתרמו הכי הרבה לפרויקט, תחפש את השמות האלה ותגלה שרובם המוחלט הם מפתחי ביטקוין. למה? כי doge היה פעם פשוט מטבע מצחיק עם קהילה מגניבה שכולם אהבו ואף אחד לא לקח ברצינות, אז מפתחי ביטקוין תיחזקו גם אותו, זה אף פעם לא היה רמאות כמו השאר.

רוב הפרויקטים האחרים הם רמאות מוחלטת ופה מתחיל הקטע של ה-toxicity של הביטקוינרים, או כמו שהסולידית ועוד אנשים קוראים לזה "ג'יהאד" ו-"כת".
אחרי כל השנים האלה יש 0 סובלנות לרמאים, שנכון להיום פשוט חוגגים ועושים מאות מיליוני דולרים על אנשים תמימים שמתרגשים מ-buzzwords.

"זה יותר מהיר פי 90000 ויותר זול פי 65000! ממשלת זימבבואה הולכת לאמץ את זה! חברת BMW תייצר עם המטבע הזה את המנועים שלה!"
חארטות על גבי חארטות 24/7/365

HODLLLLLL
אני עושה את זה נכון? :)
הביטקוין אשכרה קרס ב-30% אחרי שקניתי אותו, נראה לי שאהיה בסדר
אחזיק חזק במסע עד למיליון דולר למטבע או ל-0
Yep, זאת הדרך (:

אשמח למשתמשים, יש לי הרבה מה להשלים
אני נותן לך את מי שעלו לי עכשיו לראש, כמובן שאתה כבר תוכל להמשיך משם לפי לייקים וריטווטים שהם עושים אחד לשני וכו', אם תיכנס לזה אתה תמצא תוך כמה ימים עשרות משתמשים מאוד מעניינים, אצלי אישית טוויטר זה 99% ביטקויןD::

נערך לאחרונה ב:
אגב doge לדעתי הרבה יותר לגיטימי מאיתריום לדוגמה, doge הוא פרויקט מבוזר שיש מאחוריו קהילה שרוצה להשתמש במטבע, הוא לא נוכלות.
ל-Ethereum יש רעיון שונה מ"סתם מטבע". הוא היה הראשון מסוג זה, והוא בסיס להרבה דברים קיימים אחרים, אז נראה לי שהוא כבר "לגיטימי".

עובדה מגניבה לגבי doge - תיכנס ל-git שלהם ותראה מי המפתחים שהכי מעורבים ושתרמו הכי הרבה לפרויקט, תחפש את השמות האלה ותגלה שרובם המוחלט הם מפתחי ביטקוין.
doge הוא סתם בדיחה שנשארה קיימת בגלל אינרציה.

אם אתה מתכוון לזה, אני מניח שזה בגלל שהוא fork של ביטקוין. בשנים האחרונות לא נראה שיש לו יותר מדי פיתוח או מפתחים, אם כי יכול להיות שקורים דברים מאחורי הקלעים. אבל אני בספק שזה רציני. לא חושב שיש לו שאיפות טכנולוגיות כלשהן?

אם כבר, אלט קלאסי שנראה לי בעל ערך הוא Litecoin, שכן יש לו הצדקה טכנית.

שdoge הוא סתם בדיחה שנשארה קיימת בגלל אינרציה.
הפסקת לצטט אותי בדיוק איפה שכתבתי ש-doge זה בדיחה (ואם לדייק: "מטבע מצחיק עם קהילה מגניבה שכולם אהבו ואף אחד לא לקח ברצינות").

לא טענתי ש-doge הוא פרויקט רציני, טענתי שהוא לא רמאות ושתמיד הייתה קהילה אמיתית מאחוריו.

אם אתה מתכוון לזה, אני מניח שזה בגלל שהוא fork של ביטקוין. בשנים האחרונות לא נראה שיש לו יותר מדי פיתוח או מפתחים, אם כי יכול להיות שקורים דברים מאחורי הקלעים. אבל אני בספק שזה רציני. לא חושב שיש לו שאיפות טכנולוגיות כלשהן?
ידוע שאין לו שום פיתוח, וגם הפיתוח שהיה זה פשוט העתק הדבק מביטקוין, זה כל הקטע ב-doge.
בנוסף בעקבות העובדה שזה פרויקט שנזנח הוא אמור להיות מלא בפגיעויות אבטחה.

יכול להיות שדווקא מעכשיו זה יהפוך לפרויקט רציני בגלל אילון מאסק, עוד לא ברור אם הוא נסחף עם הצחוקים שלו ועם מלחמות אגו עם ביטקוינרים או שהוא באמת רוצה לפתח את הפרויקט הזה ברצינות ולהשתמש בו כמין "שלד בורסאי" של מטבע קריפטוגרפי שהוא יכול להשתלט עליו.

אגב אני לא חושב שאם אני אעשה עכשיו Fork לביטקוין אז זה יראה כאילו המפתחים הם Contributors בפרויקט שלי, אני טועה?
כי בגלל זה חשבתי שהם הוסיפו את הקוד שלהם גם ל-doge בשביל הצחוקים, זה היה נראה לי הגיוני כי לאורך השנים כולם צחקו מהפרויקט הזה ולקחו אותו בכיף.

נערך לאחרונה ב:
לא יודע מה הלוגיקה של GitHub לגבי contributors, אבל עושה רושם שזה פועל גם בדברים שהם fork "רשמי", וגם כאלה שלא.

לגבי doge, אולי הוא כן היה במקור חצי scam. ייצור כסף מכלום, עם יתרון לאנשים הראשונים. אבל נראה שגם scams יכולים להפוך לבעלי ערך שמחזיק, לפחות לזמן מה, אחרי שנוצרת אינרציה.

בכל מקרה הוא לא נראה לי לגיטימי מבחינת ערך או שימוש. אין לו שום יתרון ורק חסרונות. אלא אם רוצים לנסות לתזמן לפני אמירות של מאסק. :)

נערך לאחרונה ב:
אגב אני לא חושב שאם אני אעשה עכשיו Fork לביטקוין אז זה יראה כאילו המפתחים הם Contributors בפרויקט שלי, אני טועה?
כי בגלל זה חשבתי שהם הוסיפו את הקוד שלהם גם ל-doge בשביל הצחוקים, זה היה נראה לי הגיוני כי לאורך השנים כולם צחקו מהפרויקט הזה ולקחו אותו בכיף.

יכול להיות שהם הוסיפו קוד משלהם(בספק דוג' לא השתנה יותר מידי) אבל אם עשית Fork לפרוייקט והוספת אותו לחשבון שלך הcontributors יירשמו גם אצלך בפרוייקט(בדקתי הרגע בעזרת Fork שעשיתי לביטקוין)

@paskar @EryX
תודה על המידע!

עדיין ביטקוינרים "אחראים" על הפיתוח של doge ובאמת לקחו את הפרויקט הזה בכיף, אבל כנראה שלא פיתחו בצורה אקטיבית, גם לא בשביל הצחוקים.
פחות עובדה מגניבה בחיים...

לא נראה לי שמפתחי ביטקוין משמעותיים יבזבזו זמן על דבר כזה. יש להם מספיק מה לעשות בביטקוין, ובחברות שהם עובדים בהן.

אגב, אם מאסק ירצה מטבע משלו, הוא בטח לא יתבסס על Doge אלא על ביטקוין או מטבע משמעותי אחר. או אולי יתחיל מ-0.

מקור: אני. :)

LTC הוא פרקטית ביטקוין, ומבוסס באופן שוטף עליו, עם כמה שינויים קלים שהופכים אותו לשימושי יותר ביומיום:

• פי 2-4 קיבולת.
  • פי 4 מהירות אישור (פרקטית יותר בגלל שאין עומס על הרשת).
  • בגלל שאין עומס על הרשת, תמיד אפשר להעביר בזול (חוץ מהפקעות מחיר של בורסות).
  • מבחינת היקף מסחר תמיד היה בעשיריה הפותחת, ופרקטית בחמישיה*, כך שהוא נזיל ויש בו עניין שוטף.
  • הוא כנראה הותיק ביותר חוץ מביטקוין, כך שיש היסטוריה ולא סביר שיש חולשות ראויות לציון.
  • אלגוריתם PoW שונה, לטוב או לרע.
  • נראה שמשמש כר ניסוי לטכנולוגיות חדשות שנראה שבסוף עוברות לביטקוין. Lightning התחיל שם. MimbleWimble צפוי בקרוב (לא ברור אם יהיה רלוונטי לביטקוין).

* Tether זה משהו אחר, BUSD מוגבל לבורסה אחת, Doge נמצא שם זמנית בשביל הקטע, והאחרים באים והולכים.

נערך לאחרונה ב:
יכול להיות שדווקא מעכשיו זה יהפוך לפרויקט רציני בגלל אילון מאסק, עוד לא ברור אם הוא נסחף עם הצחוקים ... או שהוא באמת רוצה לפתח את הפרויקט הזה ברצינות
לא יודע לגבי הרצינות...
נכתב ע"י Elon:
Someone suggested changing Dogecoin fees based on phases of the moon, which is pretty awesome haha

לא יודע לגבי הרצינות...
מסכים, פשוט במידה והוא כן רציני אני לא רואה סיבה למה להתחיל משהו חדש ולא להמשיך עם doge.

שיעשה מה שבא לו, הוא בסה"כ עוד אחד שרק הגיע וכבר חושב שהוא יודע איך לתקן הכל, לסיפור הזה יש סוף זהה בכל פעם מחדש.

1621898451178.png

למאסק יש היסטוריה של כן להצליח בתחומים שהחליט להיכנס אליהם.

אם להתחיל משהו חדש מאפס: הגיוני, כי המטרה היא לעשות זאת אחרת לגמרי, ויש לו את היכולת.
אם להתבסס על משהו קיים: Doge הוא בסיס רעוע בלי שום יתרונות. רק בשביל הקטע? לא בלתי אפשרי לגמרי, אבל לא נראה כהחלטה הגיונית אם המטרה היא פרקטית.

נערך לאחרונה ב:
לא קראתי אבל המליצו לי עליו כמה פעמים, אני חושב ששווה קריאה במיוחד כשאתה מעדיף בעברית.

נמנעתי מלקרוא את הספר הזה במהלך השנים האחרונות, בעיקר בגלל ששפטתי אותו לפי הכריכה (כן, זה די נדוש, אבל זאת האמת :) )

השם "ביטקוין והעתיד הכלכלי שלך" נשמע לי כמו Scam הרבה יותר מספר לימוד
גם ההתחלה ה''רומנטית'' של כסף לאורך ההיסטוריה, לא בדיוק תרמה אף פעם לעניין

אבל - בעקבות הניסיון שלי להבין קצת יותר את הביטקוין, החלטתי לתת לספר צ'אנס - והוא פשוט מדהים
זה ככל הנראה מקור המידע המאורגן הטוב ביותר לגבי הביטקוין בעברית

אני לא מאמין שאפילו לא ניסיתי ללמוד את התחום במשך כל הזמן הזה...

נ.ב. - בידרו אותי שני הרפרנסים לסולידית
פעם אחת בציטוט מהציוץ שכתבה בקריסה ב-2018, ועוד פעם כשהתייחס לפוסט שכתבה על הביטקוין

נמנעתי מלקרוא את הספר הזה במהלך השנים האחרונות, בעיקר בגלל ששפטתי אותו לפי הכריכה (כן, זה די נדוש, אבל זאת האמת :) )

השם "ביטקוין והעתיד הכלכלי שלך" נשמע לי כמו Scam הרבה יותר מספר לימוד
גם ההתחלה ה''רומנטית'' של כסף לאורך ההיסטוריה, לא בדיוק תרמה אף פעם לעניין

אבל - בעקבות הניסיון שלי להבין קצת יותר את הביטקוין, החלטתי לתת לספר צ'אנס - והוא פשוט מדהים
זה ככל הנראה מקור המידע המאורגן הטוב ביותר לגבי הביטקוין בעברית

אני לא מאמין שאפילו לא ניסיתי ללמוד את התחום במשך כל הזמן הזה...

נ.ב. - בידרו אותי שני הרפרנסים לסולידית
פעם אחת בציטוט מהציוץ שכתבה בקריסה ב-2018, ועוד פעם כשהתייחס לפוסט שכתבה על הביטקוין
אני שמח לשמוע, ושיכנעת אותי אז קניתי את הספר (:

חדשות טובות לביטקוין, Taproot בדרך להינעל, ככל הנראה עד מחר בצהריים.

Taproot הוא השדרוג הכי משמעותי שהיה בביטקוין בשנים האחרונות ויוסיף פרטיות וסקיילביליות.

למידע נוסף:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
A מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי השקעות אלטרנטיביות 2994
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 127
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה