• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מאמר מהויקי - מייק, המשקיע המתחיל, שמבולבל מכמות האפשרויות

מישהו יודע איך הקרן מנהלת דה פקטו את השקלים שהיא מקבלת מישראלים? האם היא מבצעת המרה לדולרים ואז רוכשת את הנכסים ואז בפדיון בדיוק הפוך? איך לא משיתים עלינו את הוצאות הגידור לשקל או שהקרנות הללו חשופות מט"ח?

מישהו יודע איך הקרן מנהלת דה פקטו את השקלים שהיא מקבלת מישראלים? האם היא מבצעת המרה לדולרים ואז רוכשת את הנכסים ואז בפדיון בדיוק הפוך? איך לא משיתים עלינו את הוצאות הגידור לשקל או שהקרנות הללו חשופות מט"ח?
זאת לא עלות של עושה השוק? יכול להיות שזאת סיבה לספרד הגבוה?

מישהו יודע איך הקרן מנהלת דה פקטו את השקלים שהיא מקבלת מישראלים?
היא לא מקבלת שקלים. גם לא דולרים/פאונד או כל מטבע אחר. לא מלקוחות קצה בכל אופן.
כל המסחר נעשה בין אנשים או בין אנשים לעושי שוק.
איך לא משיתים עלינו את הוצאות הגידור לשקל
כי אין גידור.
שהקרנות הללו חשופות מט"ח?
לא.
הקרנות הללו חשופות למניות. (אלא אם כן אתה מתכוון לקנות האג"ח שלהם).
זאת לא עלות של עושה השוק? יכול להיות שזאת סיבה לספרד הגבוה?
אכן

היא לא מקבלת שקלים. גם לא דולרים/פאונד או כל מטבע אחר. לא מלקוחות קצה בכל אופן.
כל המסחר נעשה בין אנשים או בין אנשים לעושי שוק.

כי אין גידור.

לא.
הקרנות הללו חשופות למניות. (אלא אם כן אתה מתכוון לקנות האג"ח שלהם).

אכן
משהו לא מסתדר לי עם מה שאתה אומר, הקרן הזאת הוקמה ומכרה יחידות בשקלים, זה שהיא לא מוציאה יחידות חדשות כמו קרן פתוחה אוקיי אבל מה קורה עם הכסף שהתקבל בשקלים? אם הקרן סוגרת את שעריה מחר איך היא מחזירה את הכסף?

מה קורה עם הכסף שהתקבל בשקלים?
הקרן לא קיבלה כסף בשקלים.
מי שהופך שקלים ליחידות קרן ולהיפך זה עושה השוק.
אם הקרן סוגרת את שעריה מחר איך היא מחזירה את הכסף?
לא יודע, בטח רשום בתשקיף.
מניח שבמזומן לפי המטבע של הנייר שאתה מחזיק

הקרן לא קיבלה כסף בשקלים.
מי שהופך שקלים ליחידות קרן ולהיפך זה עושה השוק.

לא יודע, בטח רשום בתשקיף.
מניח שבמזומן לפי המטבע של הנייר שאתה מחזיק
רציתי לקרוא את התשקיף אבל 130 עמודים גדול עליי עכשיו לבזבז.
אם הם מחזירים במזומן לפי המטבע הנקוב אז או שהם מגודרים או שהקרן חשופה למט"ח, לא נראה לי שבלאק רוק תממן את שינוי המטבע מכיסה.

אם הם מחזירים במזומן לפי המטבע הנקוב אז או שהם מגודרים או שהקרן חשופה למט"ח, לא נראה לי שבלאק רוק תממן את שינוי המטבע מכיסה.
לא זה ולא זה.
אלו מניות. אתה פשוט תקבל את שווי המניות וזהו. בלי הצמדה לשום מטבע (מקומי או זר)

לא זה ולא זה.
אלו מניות. אתה פשוט תקבל את שווי המניות וזהו. בלי הצמדה לשום מטבע (מקומי או זר)
אני מערך את הנחישות שלך לענות אבל כשאתה לא יודע אל תכתוב סתם. המניות נקובות בדולר והקרן בשקל, חסר משהו במשוואה שלך.

המניות נקובות בדולר ואתה תקבל את השווי השקלי.
זה נקרא חשיפה למט"ח למרות שלמעשה זו חשיפה לנכסים.
הרי אם מחר הדולר צונח החברות יעלו בהתאם ושקלית לא תראה שינוי
@לב אריה

אני מערך את הנחישות שלך לענות אבל כשאתה לא יודע אל תכתוב סתם.
מעניין. איך הגעת למסקנה שאני לא יודע?
המניות נקובות בדולר והקרן בשקל, חסר משהו במשוואה שלך.
אני חושב שפה מקור הבלבול שלך. יש הבדל גדול בין "נקוב" לבין "צמוד ל".

המניות נקובות בדולר ואתה תקבל את השווי השקלי.
זה נקרא חשיפה למט"ח למרות שלמעשה זו חשיפה לנכסים.
הרי אם מחר הדולר צונח החברות יעלו בהתאם ושקלית לא תראה שינוי
@לב אריה
תודה רבה, אז זה בדיוק מה ששיערתי שהקרן חשופה למט"ח.

מעניין. איך הגעת למסקנה שאני לא יודע?
הכל בסדר חבר, תודה.

• אהבתי
Reactions: ITS
בפעם האלף, היא לא חשופה למט"ח. היא חשופה למניות.
ממליץ לך בחום לקרוא את אחד ממליון השרשורים שיש פה על גידור.

לא, דוקא לא כלכך בסדר.
ואני חשבתי שהיא חשופה לתפוזים. עזוב נו, אתה צודק מה אתה רוצה שאגיד לך? הם קיבלו מהישראלים שקלים, קונים מניות בדולרים ומחזירים אחרי זה בשקלים וגם לא מבצעים גידור ואין חשיפה למטבע מבחינת מחזיקי הקרן, קח דף תצייר את הכל ותבין מה לא מסתדר במשוואה הזאת.
אתה יודע מה בוא נעשה את זה ביחד.
שער דולר שקל בשביל הדיון 10 שקלים לדולר
אני נותן לך 100 ש"ח ביום הקמתה של הקרן ששווים 10 דולר שזה בדיוק המחיר של מניית גוגל. לאחר שנה גוגל מכפילה את ערכה ל-20 דולר והשקל דולר יורד לחמישה שקלים לדולר. הקרן עשתה עליה של 100% ואני מקבל את אותו סכום שנתתי ביום הקמת הקרן דהיינו אפס תשואה, בוא תסביר לי איך אין חשיפה למטבע?

@לב אריה
שמע, אתה בא בגישה מתנשאת וזה ממש לא מתאים. במיוחד שאין לך שום דבר לגבות את הגישה הזאת כי אין לך מושג על מה אתה מדבר.
אמרתי לך כבר - היו מליון שרשורים על גידור, אין לי כוח לעוד אחד כזה.
אם אתה רוצה ללמוד ולהבין אתה מוזמן לקרוא את אחד השרשורים הקיימים. אם אתה רוצה להישאר בור אז תמשיך בגישה שלך של לזלזל באנשים ולחשוב שאתה יודע הכי טוב.

@לב אריה
שמע, אתה בא בגישה מתנשאת וזה ממש לא מתאים.
אמרתי לך כבר - היו מליון שרשורים על גידור, אין לי כוח לעוד אחד כזה.
אם אתה רוצה ללמוד ולהבין אתה מוזמן לקרוא את אחד השרשורים הקיימים. אם אתה רוצה להישאר בור אז תמשיך בגישה שלך של לזלזל באנשים ולחשוב שאתה יודע הכי טוב.
הכל בסדר חבר, חבל על האנרגיות. שיהיה לילה טוב.

ואני חשבתי שהיא חשופה לתפוזים. עזוב נו, אתה צודק מה אתה רוצה שאגיד לך? הם קיבלו מהישראלים שקלים, קונים מניות בדולרים ומחזירים אחרי זה בשקלים וגם לא מבצעים גידור ואין חשיפה למטבע מבחינת מחזיקי הקרן, קח דף תצייר את הכל ותבין מה לא מסתדר במשוואה הזאת.
אתה יודע מה בוא נעשה את זה ביחד.
שער דולר שקל בשביל הדיון 10 שקלים לדולר
אני נותן לך 100 ש"ח ביום הקמתה של הקרן ששווים 10 דולר שזה בדיוק המחיר של מניית גוגל. לאחר שנה גוגל מכפילה את ערכה ל-20 דולר והשקל דולר יורד לחמישה שקלים לדולר. הקרן עשתה עליה של 100% ואני מקבל את אותו סכום שנתתי ביום הקמת הקרן דהיינו אפס תשואה, בוא תסביר לי איך אין חשיפה למטבע?
אתה גם עם ביטחון עצמי מופרז וגם טועה.
כמו ש @roneng המליץ - תקרא שרשורים בפורום בנושא ותשתה כוס מים.

אתה גם עם ביטחון עצמי מופרז וגם טועה.
כמו ש @roneng המליץ - תקרא שרשורים בפורום בנושא ותשתה כוס מים.
גם אתה מוזמן להעמיד אותי על טעותי בדוגמא שנתתי לרונן שבוחר להעלב מכל דבר ובאמת שללא סיבה, מדובר על דיון אינפורמטיבי ואין לקחת דבר אישית.
אם אני הייתי לוקח אישית כל פעם שכותבים נגדי...ויש עשרות כאלה

לא חושב שאני מבין משהו, אבל הטעות הבסיסית כאן זה בכלל להניח שיש הגדרה חד-משמעית לתשואה.
נניח יש בבעלותך שעון. ביום ראשון המחיר שלו בשקלים הוא 100 ובדולרים 10. ביום שני המחיר שלו בשקלים הוא 100 ובדולרים 20. האם הייתה תשואה של 100% או של 200%?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Rahash קרן פנסיה ברילוקיישן - מאמר קצר שכתבתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
א מאמר מעניין שראיתי - השקעה במדד המניות הכללי עלול להביא לתוצאה הפוכה מזו שרציתם שוק ההון 27
עתיד מתוק מאמר של שלמה גרינברג בביזפורטל על סוכנויות הנדל"ן הממשלתיות בארה"ב שוק ההון 0
T מאמר וקישור לספר (Understanding big debt crises)- מישהו הצליח להוריד? התפתחות אישית 9
ביולוג ירושלמי ההשכלה הגבוהה צריכה לעבוד דיאטה. מאמר שמסביר את האמת מאחורי הנתונים. אוף טופיק 110
Izik ""לא יותר מעשרה אחוז במניות...להמנע מהשקעות באינדקס נרחב" לפי מאמר בגלובס שוק ההון 12
Waler בניית פרופיל בכוח גס - המלצה על מאמר שוק ההון 1
פשוט מאמר על תשואות שניתן לצפות ממניות שוק ההון 1
M מאמר נהדר ב wsj של זוויג בעניין pre mortem בהשקעות שוק ההון 18
daat99 מאמר מעניין על וורן באפט ואג"חים אוף טופיק 4
משה מאמר מעניין על החיים בחברה ללא עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 7
S שאלות בשביל מייק מתחיל שוק ההון 0
א סוגי ההשקעות שלי לעומת מייק שוק ההון 3
G מה מייק היה עושה עם דולרים? שוק ההון 12
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ריש-לקיש כפירה בתיק הדגל של מייק, שכנעו אותי אחרת שוק ההון 17
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 307
אוגורן להציל את מייק שוק ההון 1
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה