• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מאמר מהויקי - מייק, המשקיע המתחיל, שמבולבל מכמות האפשרויות

נניח ואתם מייק בן ה20 ויש לכם כמה אלפים פנויים להשקעה. במקום מייק הייתם שמים את הכסף על הקרן העולמית או בסנופי?
מייק מבין את ההבדל בדמי הניהול ובמיסוי, פתח כבר דיון בנושא אך עדיין מבולבל

רק לזכור שהקרן העולמית היא כבר בערך חצי סנופי וחצי כל השאר. אז חצי-חצי זה בעצם שלושת רבעי - רבע

קורא המון כאן, ובפורום, ותודה רבה לכל אחד ואחד כאן
מה שחסר לי זה מאמר מהויקי סוג של מייק-שמשקיע באג"ח (מה מומלץ והדרך הפשוטה לזמן רב)
כמו"כ על השקעות אלטרנטיביות מדדים של מטבעות או משהו בסגנון

קורא המון כאן, ובפורום, ותודה רבה לכל אחד ואחד כאן
מה שחסר לי זה מאמר מהויקי סוג של מייק-שמשקיע באג"ח (מה מומלץ והדרך הפשוטה לזמן רב)
כמו"כ על השקעות אלטרנטיביות מדדים של מטבעות או משהו בסגנון
מתחבר מאד..

כנראה שבגלל הריביות הנמוכות והשאיפה לתשואה אנשים פחות עוסקים באג"ח..

מה גם שבעוד שמניות הן מנוע הצמיחה, אג"ח יכול להיות הרבה דברים.. וזה פשוט מורכב.

מתחבר מאד..

כנראה שבגלל הריביות הנמוכות והשאיפה לתשואה אנשים פחות עוסקים באג"ח..

מה גם שבעוד שמניות הן מנוע הצמיחה, אג"ח יכול להיות הרבה דברים.. וזה פשוט מורכב.
אין קרן עולמי על כל סוגי האג"ח עם דירוג אשראי גובה?

אין קרן עולמי על כל סוגי האג"ח עם דירוג אשראי גובה?
יש כמה והן הוזכרו פה בשרשור (BNDW/AGGG) אבל יש חשיפה למטבע זר שמגדיל נורא תנודתיות. בנוסף, יש עניין של איכות האג"ח והמח"מ שלו ואיך לשלב בתיק.

יתרון בולט של הקרן העולמית הוא שהמיסוי עליה הוא ריאלי, דהיינו שהרווח מחושב בניכוי אינפלציה. לדוגמה, אם הקרן עלתה ב-10% אבל מדד המחירים לצרכן עלה גם בזמן הזה ב-10% אין רווח ריאלי ולא נשלם מס.
מקבילתה היא הקרן SSAC הנסחרת בבורסת לונדון.
התייעצות אני משקיע דרך ib בvwra האם כדאי להתחיל להכניס את הכסף לisac בגלל יתרון המיסוי הריאלי?

החשבון שלי בib מסיבות של רילוקיישן, החשבון נח בעיקר כדי להעביר כספים ומשמש גם כחשבון השקעות בנוסף לאופצייה מינוף שמאוד אטרקטיבית מבחינתי. האם יש סיבה לחשוש מההעברה של הני"ע אחר כך לבנק על מנת להנות מה"הטבת מס" האם משהו התנסה בזה?

הייתי מנסה להימנע מרכישת נייר נוסף וגם יש לי העדפה לואנגארד אבל הפרש של 1-3% במיסוי עלולים להיות משמעותיים הרבה יותר

התייעצות אני משקיע דרך ib בvwra האם כדאי להתחיל להכניס את הכסף לisac בגלל יתרון המיסוי הריאלי?
אין מיסוי ריאלי אם אתה קונה את ISAC בכל מטבע שאינו שקל.
ואתה לא יכול לקנות בשקלים/בבורסה בת"א דרך IB אם אתה תושב ישראל.
האם יש סיבה לחשוש מההעברה של הני"ע אחר כך לבנק על מנת להנות מה"הטבת מס" האם משהו התנסה בזה?
לא צריכה להיות בעיה להעביר, אבל לא בטוח איך בדיוק המס יחושב במקרה כזה.
יכול להיות שאתה צודק ובאמת זה יחושב כמו נייר שקנית בשקלים מראש.
הפרש של 1-3% במיסוי עלולים להיות משמעותיים הרבה יותר
לא יודע איך הגעת ל 1-3% הפרש.
זה כמובן תלוי בתשואות ואופק ההשקעה, אבל מחישובים שאני עשיתי ההפרש הוא יותר בכיוון של 0.1%

בנוסף אל תשכח גם את העניין של שינוי סדר מכירה. יכול להיות שזה אפשרי (עם כמה טריקים) גם בברוקר ישראלי, אבל ב IB זה משמעותית יותר פשוט.

החשבון שלי בib מסיבות של רילוקיישן
אגב, אם הרילוקיישן שלך הוא לארה"ב, שים לב שקרנות איריות זה PFIC.
אני לא בטוח מה ההשלכות אם אתה רק ברילוקיישן זמני, אבל לאזרחים אמריקאים לא כדאי להתקרב לזה.

מה זה אומר PFIC?
חשבת קרנות איריות זה עדיף אם רוצים להמנע ממסה ירושה, אז איך אזרחים אמריקאיים נמנעים מזה?

אז איך אזרחים אמריקאיים נמנעים מזה?
לאמריקאים יש תקרה של 12.06M דולר במקום 60K דולר לזרים.
בכל מקרה אמריקאים ממוסים במס ירושה על כלל אחזקותיהם בעולם ככה שקרנות איריות לא עוזרות להם.

מה זה אומר PFIC?
אם אתה אמריקאי זה אומר בגדול תשלום של הרבה מאוד מס.
חשבת קרנות איריות זה עדיף אם רוצים להמנע ממסה ירושה
נכון. כל עוד אתה לא אמריקאי.
אם אתה אמריקאי אתה גם ככה משלם מס ירושה על כל הנכסים שלך, בלי קשר לשאלה איפה הם מוחזקים.
חוץ מזה שהתקרה הרבה יותר גבוהה.

ייתכן שמייק כבר שאל אבל פספס את התשובה

מייק כרגע ללא תיק ומעוניין לפתוח תיק, פסיבי פשוט, מבין האופציות שנפרסו בפניו בדיונים השונים הבין בין השורות, שמשלל סיבות יש יתרונות רבים לעבוד עם IB

מייק אזרח ישראלי בלבד אך הולך להתחתן עם אזרחית אמריקאית, במידה וכרגע התיק יהיה רק על שמו, אך בעתיד חשבון הבנק כנראה יהיה משותף וכל מה שמנגזר מכך.

כיצד זה משפיע על שיקוליו האם לפתוח תיק בIB או לחלופין לפתוח בבית השקעות מקומי ואילו קרנות לרכוש(אמריקאיות\איריות).
והאם ניתן להשאיר את התיק רק על שמו ומה קורה באמת במקרה של צורך בירושת התיק לבת הזוג\ילדים ?

מייק אזרח ישראלי בלבד אך הולך להתחתן עם אזרחית אמריקאית, במידה וכרגע התיק יהיה רק על שמו, אך בעתיד חשבון הבנק כנראה יהיה משותף וכל מה שמנגזר מכך.

כיצד זה משפיע על שיקוליו האם לפתוח תיק בIB או לחלופין לפתוח בבית השקעות מקומי ואילו קרנות לרכוש(אמריקאיות\איריות).
והאם ניתן להשאיר את התיק רק על שמו ומה קורה באמת במקרה של צורך בירושת התיק לבת הזוג\ילדים ?
זה מאד מסבך את העניינים, אני ו @FIYaacov דנו בזה רבות לאחרונה, אולי גם נגיע לאיזה מאמר משותף.
יש פה הרבה אפשרויות, תלוי כמה קדימה אתה רוצה לתכנן ואם הילדים והנכדים יהיו אמריקאיים או לא.

תלוי כמה קדימה אתה רוצה לתכנן ואם הילדים והנכדים יהיו אמריקאיים או לא.
אני יודע מה שאני יודע היום, מה יקרה בעוד 10,15 ו 40 שנה מבחינת התכנון והאזרחות של ילדי הילדים שטרם נולדו רק הזמן יגיד.

השאלה היא נכון להיום ובהסתכלות ל5-15 שנים הקרובות, שאני משקר לעצמי שאני חושב שאני יודע בגדול מה יהיה בטווח הזה

אני יודע מה שאני יודע היום, מה יקרה בעוד 10,15 ו 40 שנה מבחינת התכנון והאזרחות של ילדי הילדים שטרם נולדו רק הזמן יגיד.

השאלה היא נכון להיום ובהסתכלות ל5-15 שנים הקרובות, שאני משקר לעצמי שאני חושב שאני יודע בגדול מה יהיה בטווח הזה
כשאתה מתכנן לעתיד אתה לא עושה את זה בגלל שאתה יודע.. כי אתה לא.
אתה בוחר כי אתה זה שתצטרך להתמודד עם ההשלכות.

3. אין ביטוח על הכסף.
לא יודע אם כבר שאלו כאן (לא שמצאתי), אבל אשמח להרחבה על הסעיף הזה בברוקרים ישראלים.
האם מדובר על ביטוח של הניירות ערך שקיימים לי בחשבון? או על המזומן שיושב בחשבון?
איך זה יכול לבוא לידי ביטוי לרעתי שאין ביטוח על הכסף? מה התרחיש שיכול לקרות?
בברוקרים ישראלים הכסף לא יושב בבנק בחשבון נאמנות כלשהו? זה לא אמור להיות בטוח?

האם מדובר על ביטוח של הניירות ערך שקיימים לי בחשבון? או על המזומן שיושב בחשבון?
גם וגם.
איך זה יכול לבוא לידי ביטוי לרעתי שאין ביטוח על הכסף? מה התרחיש שיכול לקרות?
יש המון תרחישים אפשרים.
דברים כמו מעילה למשל.
בברוקרים ישראלים הכסף לא יושב בבנק בחשבון נאמנות כלשהו?
אכן.
ולא רק בברוקרים ישראלים, זה נפוץ גם בברוקרים זרים.
זה לא אמור להיות בטוח?
בטוח זה עניין יחסי :)
בכל מקרה, ביטוח אין.

אגב, גם על הכסף שיושב בחשבון הבנק שלך אין ביטוח.
ותאכלס זה כבר יותר מסוכן, כי אם הבנק פושט רגל אתה פוטנציאלית בבעיה. לעומת זאת אם בית ההשקעות רק פושט רגל אז בגדול לא אמורה להיות לך בעיה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Rahash קרן פנסיה ברילוקיישן - מאמר קצר שכתבתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
א מאמר מעניין שראיתי - השקעה במדד המניות הכללי עלול להביא לתוצאה הפוכה מזו שרציתם שוק ההון 27
עתיד מתוק מאמר של שלמה גרינברג בביזפורטל על סוכנויות הנדל"ן הממשלתיות בארה"ב שוק ההון 0
T מאמר וקישור לספר (Understanding big debt crises)- מישהו הצליח להוריד? התפתחות אישית 9
ביולוג ירושלמי ההשכלה הגבוהה צריכה לעבוד דיאטה. מאמר שמסביר את האמת מאחורי הנתונים. אוף טופיק 110
Izik ""לא יותר מעשרה אחוז במניות...להמנע מהשקעות באינדקס נרחב" לפי מאמר בגלובס שוק ההון 12
Waler בניית פרופיל בכוח גס - המלצה על מאמר שוק ההון 1
פשוט מאמר על תשואות שניתן לצפות ממניות שוק ההון 1
M מאמר נהדר ב wsj של זוויג בעניין pre mortem בהשקעות שוק ההון 18
daat99 מאמר מעניין על וורן באפט ואג"חים אוף טופיק 4
משה מאמר מעניין על החיים בחברה ללא עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
S שאלות בשביל מייק מתחיל שוק ההון 0
א סוגי ההשקעות שלי לעומת מייק שוק ההון 3
G מה מייק היה עושה עם דולרים? שוק ההון 12
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ריש-לקיש כפירה בתיק הדגל של מייק, שכנעו אותי אחרת שוק ההון 17
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
אוגורן להציל את מייק שוק ההון 1
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה