• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למי שייכים כפסי הפיצויים?

אני כרגע מסתכל על חוזה העסקה שלי ולצערי אין שם שום דבר שמזכיר את סעיף 14(האם הסעיף הזה היה קיים בשנת 2014 ?)

אני לא טועה, כי אם החליט העובד למשוך את כספי הפיצוים לאחר ההתפטרות למעסיק יש זכות לקחת אותם חזרה
אז אשפר את הניסוח שלי,
המשפט הבא אינו נכון:
אם אתה מתפטר ללא שום סיבה כספי הפיצויים נשארים אצל המעסיק אלא אם חתמתם על סעיף 14
גם אם לא חתמתם על סעיף 14 העובד יוכל לייעד את את כספי הפיצויים לקצבה הם לא יוחזרו למעסיק ולא ישארו אצלו, הם יועברו לבעלות העובד אך לא יוכל למשוך אותם לפני גיל פרישה.

תוכל לקרוא כאן: http://www.prisha.co.il/article/סכומים-משוריינים---סעיף-26-לחוק-פיצויי-פיטורים/

להלן הציטוט הרלוונטי:
לפי החוק, בכפוף לכל התנאים האמורים, המעביד אינו רשאי למשוך את כספי הפיצויים שהופקדו בקופת גמל לקצבה, מעביד אשר מעוניין להבטיח כי אכן הכספים מיועדים לקצבה, יכול לדרוש מקרן הפנסיה ו/או מחברת הביטוח ו/או מקופת הגמל לחתום בפניו על התחייבות להחזרת הכספים אליו, במידה והעובד יבחר, בשלב כזה או אחר, למשוך את הכספים ולא לייעד אותם לקצבה.

מה קורה כאשר העובד שהתפטר, מחליט למשוך את כספי הפיצויים בסכום חד פעמי ולא לייעד את הכספים לקצבה ?
במקרה זה העובד חשוף לדרישת המעביד לקבל את כספי הפיצויים בחזרה.

אז אשפר את הניסוח שלי,
המשפט הבא אינו נכון:

גם אם לא חתמתם על סעיף 14 העובד יוכל לייעד את את כספי הפיצויים לקצבה הם לא יוחזרו למעסיק ולא ישארו אצלו, הם יועברו לבעלות העובד אך לא יוכל למשוך אותם לפני גיל פרישה.
אני אשפר את הניסוח, למרות שלא התכוונתי להרחיב בנושא בכלל :)
כספי הפיצוים נשארים בכל מקרה אצל המעסיק והוא זה שמשחרר אותם לטובת העובד, לרוב העובדים שעוזבים לא יודעים שהכסף הזה שייך להם והמעסיק רשאי לקחת אותם, כמובן שזה לא חוקי אבל לאחר 7 שנים העובד רק יכול לחפש..
אז להלן הניסוח החדש:
כמובן שהמעסיק חייב לשחרר את כספי הפיצויים אם העובד מבקש אך התנאי הוא שיקבל אותם חזרה אם ידרוש בידיעה שהם נמשכו ולא יועדו לקיצבה

אני כרגע מסתכל על חוזה העסקה שלי ולצערי אין שם שום דבר שמזכיר את סעיף 14(האם הסעיף הזה היה קיים בשנת 2014 ?)
סעיף 14 לא תמיד בא לטובת העובד, לדוגמא עובד אשר משכורתו עולה עם השנים יקבל פחות כסף
אני צריך קצת food for the brain אז לא לתפוס אותי במילים בשעת חולשה :/

מה אני יכול לעשות במקרה הספציפי שלי במידה ואין לי סעיף 14 בחוזה העבודה ?

רוצה לקבל את כספי הפיצויים שלי אחרי עבודה במקום במשך שנתיים.

סביר להניח שיש לך סעיף 14, מתוקף צו הרחבה לפנסיית חובה. זה לא אומר שתוכל למשוך את כספי הפיצויים, זה בסך הכל אומר שכספי הפיצויים שהופקדו לקרן ישארו על שמך.

סביר להניח שיש לך סעיף 14, מתוקף צו הרחבה לפנסיית חובה. זה לא אומר שתוכל למשוך את כספי הפיצויים, זה בסך הכל אומר שכספי הפיצויים שהופקדו לקרן ישארו על שמך.

מה ז"א ? איזה עוד דרך יש ?

לגבי שינוי מסלול השקעה בפיצויים חייב אישור מעסיק לשינוי. הרוב מעדיפים לא להכנס לזה אז אוטומטי אומרים "לא"
בנוגע למשיכת פיצויים ע"י המעסיק. הרכיב של הפיצויים בקרן על שמך. עם עזיבת עבודה (שאומרת שאין התנגדות) + 161 בסיום העסקה הכספים יהיו סופית שלך. יש מקרים חריגים שהמעסיק מבקש להחזיר אליו את כספי הפיצויים. זה לא קורה בשניה והרוב לא ממהרים לעשות את זה. זה התנהלות של המעסיק מול הגוף המנהל הוא מבקש להחזיר ומצהיר למה. החברה מודיעה לעובד וכו. לא קורה כלכך הרבה.
ויש מקרים שהמעסיק מציין בטופס עזיבת עבודה שחרור בעת "אירוע מזכה" לא מלא ומיידי. במיוחד עם מי שחתומים על סעיף 14. זאת אומרת קיבלת, הפיצויים שלך. אבל תמתין לגיל פרישה.
לגבי למשוך או לא למשוך זה עניין שלך אם אתה זקוק עכשיו לכספים הפטורים או יכול לתת להם להישאר שם לקצבה. בהחלט משיכה מורידה מהצבירה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A למי שמגיש דוח מס עצמאית מיסים 12
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
A הנחה במס שבח למי שמעמיד את הדירה לשכירות? פוסטים מאיכות נמוכה 0
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
0 דירה בהנחה למי שכבר זכה בעבר נדל"ן 8
U ביטוח נסיעות לחו"ל למי שאינו אזרח ואין לו ביטוח לאומי צרכנות פיננסית 5
וינסנט טופס 1099 מ-BoA למי שאינו אזרח אמריקאי מיסים 44
ג למי שקצת טכני - המלצה על שירות חסימת פרסומות בענן אוף טופיק 11
ב למי מדווחים קודם IRS או מס הכנסה? מיסים 2
Regevkr שאלה על טופס 1040-NR למי שאינו תושב ואינו אזרח ארה"ב מיסים 1
I מה מומלץ למי שמעוניין להחזיק קרן לשעת חירום שתוכל לתת מענה לשלל מצבי קיצון? שוק ההון 12
D שאלה טכנולוגית למי שמתמצא פוסטים מאיכות נמוכה 8
שם משתמש בעייתי אזרח ישראלי המתגורר בחו"ל - למי משלם מס רווחי הון? מיסים 2
Aslan שאלה בנוגע לביטוח בריאות - למי שמבין צרכנות פיננסית 2
נ אפיקי השקעה נוספים - למי שכבר מושקעת בשוק ההון שוק ההון 10
E שאלה היפותטית לגבי חבות מס הכנסה + בט"ל למי שעובד חלק מהשנה מיסים 5
M שאלה למי שמבין בספליט בבקשה שוק ההון 4
ה בקשה להחזר מס למי שלא עשה בקשה לתיאום מס מיסים 10
S עוד לא החלטתי למי להצביע ורוצה לשמוע דעות של אחרים פוסטים מאיכות נמוכה 154
oferM המשלוחים מאליקספרסס הפכו להיות איטיים. למי הפתרונים? אוף טופיק 11
T עמלות גבוהות בקניית ETF אירופאי - יש פתרון למי שלא יכול לקנות ETF אמריקאי? שוק ההון 7
F הוצאות על משלוחים למי שאין אוטו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
י חוסר התאמה בין אתר מאיה לתשקיף - למי להאמין? שוק ההון 2
E מילוי הצהרת הון למי שאינו נשוי ע"פ חוקי מדינת ישראל אוף טופיק 4
B גוף הפנסיה שייך את החשבון שלי למסלול שגוי והפסדתי תשואה. למי לפנות? צרכנות פיננסית 4
D שאלה למי שחי פעם בארה"ב אוף טופיק 46
שמנת חמוצה שאלה - רק למי שיש כח :) אוף טופיק 3
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31
ש מהי תוכנית אג"ח למי שרוצה שישים אחוז אג"ח שוק ההון 0
ת מחפש מקלדת חדשה, למי שמקליט הרבה (משפטנים, מתכנתים) - המלצה? אוף טופיק 6
R למי יש קופת גמל להשקעה? שוק ההון 80
C שאלה - למי שפרש, לגבי הבנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
S רוצה להיות סגור על עצמי לגבי למי להצביע בבחירות אוף טופיק 80
Y אשמח לקצת מידע למי שהקים חברה במקלט מס לצורך הגנה ממיסוי.... שוק ההון 0
wa11a למי אתם תורמים ? (אם בכלל) אוף טופיק 197
Liron2035 שינוי אחוז ההפרשה לפנסיה למי שבונה תיק השקעות למטרות מחיה ממנו שוק ההון 11
כ דיכאון בחירות - למי להצביע? אוף טופיק 4
S האם אתם סופרים את הפנסיה ככסף שבבעלותכם? למי שיש לו פנסיה שוק ההון 96
Fitch Reviews של דף בפייסבוק - שאלה למי שמכיר אוף טופיק 2
Danielovich תאום מס למי שיש אזרחות אמריקאית צרכנות פיננסית 4
Y איך עובד מס רווחי הון למי שמשקיע דרך אינטרקטיב או משהו דומה? שוק ההון 6
always.smile סיווג נכון בפיננדה - פניה למי שמשתמש באפליקציה צרכנות פיננסית 1
A בחירת ספק סלולארי בדגש על גלישה למי שנמצא הרבה בחו"ל צרכנות פיננסית 32
I צורך בתיאום מס למי שעבד בשתי עבודות באותה שנה - אך לא בו זמנית צרכנות פיננסית 13
ו קרן השתלמות למי שלא עובד (עקרת בית) שוק ההון 33
amidar למי שמתלבט בנושא לימודי מחשבים (מכל סוג), מומלץ להעיף מבט. אוף טופיק 2
c881 למי שמחפש לבנות לעצמו חדר כושר אוף טופיק 9

נושאים דומים

Back
למעלה