• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כרטיס אשראי ומה שביניהם

סולידון

משתמש סולידי
דירוג
9
היי חברים ,
בנוגע לכרטיס אשראי בארץ, למיטב הבנתי בניגוד לארה"ב ברוב העסקאות אנו לא משלמים ריבית בחלוקה לתשלומים .
אם עובדה זו נכונה או לפחות נכונה חלקית - האם זה לא נכון תמיד להשתמש בתשלומים כדי לצרוך כל דבר (כל עוד אין ריבית...) ?

לא פעם קראתי/שמעתי שעבור הוצאה שוטפת עדיף לא להשתמש בכרטיס אשראי . אינני מבין מה עומד מאחורי העמדה הזאת ? מדוע עבור הוצאה שוטפת מומלץ שלא להשתמש בכרטיס אשראי ?

תודה לעונים .

עסקה רגילה בתשלומים לא נושאת ריבית. יש עסקאות עם ריבית שנקראות עסקאות קרדיט.
לדעתי הסיבה היחידה לא לחלק לתשלומים היא שזה עלול לגרום לאנשים להוציא כסף שאין להם. אם זה לא המצב אז אין בעיה. אני מסייג ואומר שהוצאות שוטפות זה טיפשי לחלק לדעתי - לא רואה טעם בלשלם 8 תשלומים במקביל לסופר, אחד על כל שבוע בחודשיים האחרונים.

יש לך "עמלת שורה" על עסקת תשלומים - חצי שקל בכל שורה.
אם זו לא הוצאה שוטפת, תשאל את בעל העסק אם במקרה יש "הנחת מזומן", אם יש הנחה של 200~300 שח - זו הריבית שאתה נאלץ לשלם בתשלומים.
לגבי צריכה שוטפת - ענו לך מספיק.

אני חושב שבמידה ואין עמלה הרי שחלוקה של כל עסקה לתשלומים היא משתלמת והגיונית. מדובר בהלוואה חינם שנותנים לי. אני מקבל משכורת כמעט קבועה בכל חודש ויש לי הוצאות כמעט קבועות - אני משקיע בסוף כל חודש את ההפרש. בהינתן שהכלכלה צומחת וכיוון השוק צפוי בטווח הארוך להיות חיובי אז אני מוצא את זה כהחלטה נכונה.

נערך לאחרונה ב:
עדיף לא לפרוס
רוב העסקים שמקבלים תשלומים בהיקפים גבוהים עושים ניכיון אשראי - בעצם לוקחים הלוואה בשמך ומגלגלים את זה אלייך
לכן תמיד יתנו לך הנחת מזומן בהגדרה
ובכלל, עסק ממוצע משלם 1.2-1.5% עמלה על מרבית סוגי העסקאות, לכן אם אתם קונים משהו יקר, נגיד ב 20 אלף ש"ח, אפשר תמיד לקבל הנחה של 500-700 שקל רק על נושא התשלום במזומן(שטרות ממש או שיק) (1.5% עמלה + נגיד 2% מימון אם לוקחים ב 12-24 תשלומים)
לא חבל?

ברור שאם ניתן לקבל הנחה אז זה כדאי בייחוד עם הריבית האפסית שיש היום. אבל בהרבה מקרים שנקתלתי בהם לא הסכימו להנחת מזומן. בדיוטי פרי או בסופר אין הנחות מזומן.

אני חושב שבמידה ואין עמלה הרי שחלוקה של כל עסקה לתשלומים היא משתלמת והגיונית. מדובר בהלוואה חינם שנותנים לי. אני מקבל משכורת כמעט קבועה בכל חודש ויש לי הוצאות כמעט קבועות - אני משקיע בסוף כל חודש את ההפרש. בהינתן שהכלכלה צומחת וכיוון השוק צפוי בטווח הארוך להיות חיובי אז אני מוצא את זה כהחלטה נכונה.
אתה יוצא מנקודת הנחה של "לעולם חוסן" - אתה בטוח שתמיד תהיה לך עבודה, בשבילך - אני מקווה שזה נכון.
- משפחה שאני אצטרף אליה כמלווה בפעמונים ותמשיך "לקחת הלוואות" של פריסה לתשלומים - אני אעזוב לנפשה.
כרטיס אשראי משמש מספר מעט של אנשים בצורה מושכלת.
את רוב האנשים, כרטיס אשראי משמש בשביל להשכיח מהם שהוציאו כסף, אז חלוקה לתשלומים משמשת אותם אף יותר ואחרי חצי שנה, הם כבר לא זוכרים מה כל ההורדות.

אולי אנסח את זה בצורה שונה - נניח שיש לך אפשרות לקחת הלוואה בחינם של 1000 שקל בחודש כל חודש. למה שלא תפקיד אותה בפקדון יומי / חודשי / מק״מ? זה כסף חינם שנותנים לי גם אם אשלם אותו עוד חודש או עוד שנה בינתיים אני ארוויח עליו ריבית.
מה שאתה כנראה מתכוון לומר זה שיש אנשים שמוציאים הרבה יותר כשהם קונים בתשלומים. כמו כן אנשים לא חוסכים עצמאית כסף.
לאנשים שחוסכים אגרסיבית זה פשוט לא רלוונטי. כמות ה״חוב״ שלי לחברות האשראי (חוב שאני לא משלם עליו ריבית) לא עולה על שתי משכורות שלי.

@מייקל בדקת בזמן האחרון מה הריבית שמקבלים בפקדון יומי/חודשי/מקמ?
כל חודש אתה מקבל הלוואה בחינם של 1000 שח? מתי מחזירים?

c881 , כמו שאמרתי בזמנו יש כלל אצבע נכון ואחריו יש מקרה לגופו (*)
אני מקווה שלא תחזור לטיעונים הטכניים של ;) מקרה לגופו - לא צריך לשאול בפורום.

(*)
מה שאתה כנראה מתכוון לומר זה שיש אנשים שמוציאים הרבה יותר כשהם קונים בתשלומים. כמו כן אנשים לא חוסכים עצמאית כסף. לאנשים שחוסכים אגרסיבית זה פשוט לא רלוונטי. כמות ה״חוב״ שלי לחברות האשראי (חוב שאני לא משלם עליו ריבית) לא עולה על שתי משכורות שלי.

בקשר לריבית בבנק על העו"ש , פקדונות היום אתה צודק , מלבד מספר בנקים שנותנים ריבית 3% על הפלוס על משכורת או שניים.
אבל אכן ,עד לפני כמה שנים הדבר יותר השתלם.

נערך לאחרונה ב:
שלום סולידון,

מעבר לעובדה ש"זה גורם לאנשים להוציא כסף שאין להם", יש כאן גם כמה נקודות קריטיות למחשבה לפני חלוקת עסקה לתשלומים:

לרעת החלוקה:
1.במילה אחת - דיפלציה. אם וחילקת עסקה ל12 תשלומים ובזמן הזה המחירים ירדו, הרי שיצאת בסוג של הפסד כי הרי יכולת לקנות את המוצרים במחיר זול יותר (בעתיד).
לא ניתן לצפות מראש.

לטובת החלוקה:
1.אם ואתה קונה משהו מסוים שחוסך לך כסף/ מייצר לך כסף ואין לך כרגע את כל הסכום לקניה שלו, משתלם לקנות בתשלומים מראש (בעסקה ללא ריבית כמובן).
כי הרי מתישהו תקנה את המוצר הזה לא? תצתרך לחסכוך בשבילו כסף לא? אז למה שמראש הוא לא יממש את החיסכון/הכנסה שהוא יכול לממש? החיסכון במקום יתבטא בהחזר החודשי של התשלומים רק שתקבל "ריבית" של הסכום שהוא חוסך/מייצר.
כמובן שאת הכסף אפשר גם להשקיע בשוק ההון במקום ולהרוויח יותר, אבל מצד שני, בשביל להרוויח משוק ההון צריך זמן וכאן אלמנט הזמן והטווח הארוך לא כ"כ אפשריים.
ניתן לצפות מראש.
2.אינפלציה - אם אתה קונה מוקדם יותר משהו שאין לך את הכסף בשבילו ויהיה לך בעוד שנה, יש סיכוי שעד אז, בעוד שנה, המחיר יהיה גבוהה יותר עקב עליית המחירים. גם כאן, כמו בדפפלציה אי אפשר לצפות את זה מראש.

בהצלחה!

מה שרשמת לגבי דפלציה לא נכון. שוב יש פה הנחה של קניית יתר. במידה ואני קונה את אותו דבר והשאלה היא איך לשלם אז לא ברור לי איך דפלציה רלוונטית. מה שאתה אומר יכול להיות שיקול עבור דחייה של קנייה זה לא רלוונטי לדחייה של תשלום. במידה והריבית שלילית אתה צודק. אעדיף לתת את הכסף שלי כמה שיותר מהר. אבל זה לא המצב.

גם כשמדובר בהלוואה ללא ריבית והצמדה, הבעיה היא בהרגל של להיות בחוב. חודש חדש מתחיל, אני מסתכל על העו"ש שלי וחושב שזה הכסף הזמין ברשותי. אבל זה לא נכון, כי עוד לפני שפתחתי את הארנק, ב-2 לחודש אשלם את התשלום על הקניות בסופר מהחודש האחרון, וזה שלפניו ולפני לפניו... זו לא הרגשה טובה אלא יש בה משהו מהשעבוד. להיות בן חורין זה להיות נקי מחובות, לדעת שהכסף שמופיע לי בעו"ש הוא באמת שלי.

@אלון מה שרשום בעו"ש זה לא שלך, זה של הבנק. הבנק פשוט חייב לך.

הכסף נזיל ואני יכול מתי שבא לי להוציא את הכסף דרך הכספומט, להעביר לאדם אחר או לתיק ההשקעות שלי... אז לא אכפת לי מההגדרה.

אלון לי ולך יש חשיבה שונה. כשאני מסתכל בעובר ושב אני חושב: הנה כסף שהיה פעם שלי. הכסף בעובר ושב זה כסף שאני משאיר לחיובי האשראי שלי. החלק מהמשכורת שלי שעובר לחסכון נשאר לכל היותר יומיים בעובר ושב.
הכסף שלי זה רק הכסף שאני חוסך באמת. עובר ושב זה לא חסכון. זה חשבון בזבוזים עד המשכורת הבאה.
אני מסכים שאנשים ששיעור החסכון שלהם נמוך ושלא רוצים לחסוך כמה שיותר - זה כנראה לא מתאים להם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ה כרטיס אשראי - עלות מט׳׳ח קרובה ל 0 פוסטים מאיכות נמוכה 9
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
N כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
WRLD כרטיס אשראי ראשון צרכנות פיננסית 22
A כרטיס אשראי flycard מסוים צרכנות פיננסית 1
TheOneTech כרטיס אשראי לא יקר לעסקאות מתמשכות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
פיטר גריפין ביטוח נסיעות דרך כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 26
TheOneTech שאלה על כרטיס אשראי של חבר מחו"ל צרכנות פיננסית 6
C דוח מסלקה פנסיונית ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 8
F כרטיס אשראי מומלץ להוצאות גבוהות פוסטים מאיכות נמוכה 13
הoוליד כרטיס אשראי לחייל המשוחרר צרכנות פיננסית 1
א כרטיס אשראי לחשבון מעוקל צרכנות פיננסית 15
E הוצאות בחו"ל - חשבון דולרי לעומת כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M כרטיס אשראי קריפטו שעובד בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 1
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
M כרטיס אשראי מומלץ צרכנות פיננסית 2
D כרטיס אשראי קריפטו לישראלים השקעות אלטרנטיביות 1
ת כרטיס אשראי "שופרסל" לא נתמך באפליקציית Google Pay? צרכנות פיננסית 18
M שאלה לגביי כרטיס אשראי בנקאי המקושר לחשבון מט"ח צרכנות פיננסית 2
stamEhad הוצאת כרטיס אשראי עם חשבון בWise צרכנות פיננסית 1
ז מה המודל העיסקי של כרטיסי אשראי ללא דמי כרטיס? צרכנות פיננסית 20
ה כרטיס אשראי נחסם צרכנות פיננסית 3
ת כרטיס אשראי ומשיכת מזומנים פוסטים מאיכות נמוכה 5
I כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט צרכנות פיננסית 19
I כרטיס אשראי פלטינה - הוט צרכנות פיננסית 9
בורג 250 שקל מתנה עבור הזמנת כרטיס אשראי ביט צרכנות פיננסית 25
ה כרטיס אשראי חדש מבטל את הישן? פוסטים מאיכות נמוכה 37
מ כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 22
1337justme כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 42
S מדוע חיוב כרטיס אשראי בחו"ל מתבצע בשורה נפרדת? צרכנות פיננסית 2
D פתיחת חשבון בנק והזמנת כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 5
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
D כרטיס אשראי חוץ בנקאי צרכנות פיננסית 19
י קבלת כרטיס אשראי ללא תלוש שכר צרכנות פיננסית 20
ב כרטיס אשראי וירטואלי צרכנות פיננסית 21
Rio להבין מהעו"ש בבנק איזה כרטיס אשראי ספציפי מחייב? צרכנות פיננסית 13
M כרטיס אשראי וחשבון בנק מומלצים לנסיעות לחו"ל אוף טופיק 21
M האם חייב כרטיס אשראי? צרכנות פיננסית 13
O כרטיס אשראי עסקי צרכנות פיננסית 13
T כרטיס אשראי לטובת קרדיט סקור ומשכנתא נדל"ן 2
ת ביטול כרטיס אשראי בנקאי, הם הביטול הוא דרך הבנק? פיזית בסניף? צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה