• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירידה מהארץ

מצב
הנושא נעול.
אין לך (ולי) מושג איך קבוצות חזקות ומאורגנות משתלטות על משאבי מדינה שאמורים להיות מחולקים בשיוויוניות. זה לא רק חרדים, אבל כשהם בשלטון הם בהחלט יודעים את העבודה.
ראה דוגמה מתוך אינספור מקרים בכל משרדי הממשלה.

אני מתבסס נתונים שמגיעים ממחקרים של אחרים

קבצים מצורפים

• Screenshot_20221019-094450_Twitter.jpg
    Screenshot_20221019-094450_Twitter.jpg
    KB 338.3 · צפיות: 36
נראה לא רציני
למה לא? תקציב הבריאות נותן הכי הרבה משאבים למי שיש הכי הרבה ילדים ככה גם בחינוך
כשיש הרבה ילדים גם משלמים פחות מס ועוד קח בחשבון שהשכר במגזר הזה נמוך יותר בממוצע ותגיע לתשלומי מס אפסיים ממש בממוצע

למה לא? תקציב הבריאות נותן הכי הרבה משאבים למי שיש הכי הרבה ילדים ככה גם בחינוך
כשיש הרבה ילדים גם משלמים פחות מס ועוד קח בחשבון שהשכר במגזר הזה נמוך יותר בממוצע ותגיע לתשלומי מס אפסיים ממש בממוצע
כי זה חישוב מאד מורכב שצריך לכלול המון התאמות בכל אחת מהכותרות שהוא מתיימר לכלול.
אבל אם מה שחשוב זו רק השורה התחתונה, די ברור שמי שמפרנס המון ילדים, עובד פחות וכשהוא עובד מרוויח פחות מהממוצע, יהיה במקום פחות טוב יחסית לאחרים.

שותפות מלאה באקדמיה? שילמדו את לוח הכפל קודם.
נראה שחרדים מסתדרים יפה יפה עם אוניברסיטאות בחו"ל, ובכללי לאורך ההיסטוריה, גם בלי קמפוס הפרדה.

תראה, בעבר אני מאוד האמנתי בקונספט של חיה ותן לחיות. רוצים הפרדה? בבקשה, אני רוצה תחב"צ בשבת, חמץ בפסח וכו'.
הבעיה שאותה הגישה לא הגיעה מצד החרדים, ולכן אין מנוס מלשחק במשיכה בחבל כדי להגן על הזכויות שלך.
לגבי לוח הכפל, ולגבי לימודים אקדמאיים בחו"ל, אתה מקשקש ממש. חרדים יודעים לוח הכפל היטב. חרדים לא למדו ולא לומדים במספרים משמעותיים בקמפוסים מעורבים, בשום מדינה בעולם.
לגבי עסקאות 'תן וקח' של חיה ותן לחיות. מי שבא לשנות את הסטטוס קוו המקובל זה למעלה מ70 שנה, ולחדש תח"צ בשבת וחמץ בפסח, זה הצד החילוני ולא הצד הדתי שמבקש לשמר את שהיה מקובל ומובן תמיד.
העובדה שחרדים מבקשים ללמוד מקצוע אקדמי בהפרדה בקמפוס חרדי, איננה בשום אופן כפיה על החילוני, אלא בקשה אלמנטרית לאפשר לחרדי להתקדם מקצועית לפי אמונתו ואורח חייו.
מה שקורה עכשיו זה, שהחילונים אומרים לחרדים: בואו ללמוד באקדמיה, בואו לעבוד, אבל תוותרו על אוחר החיים החרדי! וזה עוד מפי מי שמכנה עצמו 'ליברלי'...

בוא.. תא משפחתי חרדית מתוקצבת by far יותר מתא משפחה חילונית דרך בריאות לכל ילד וחינוך למשל

מהצד השני הם מכניסים הכי פחות כסף לקופת המדינה

אז בוא מבחינה כלכלית אין בכלל מה לדבר
דמגוגיה.
אי אפשר להחליט על בדיקת קבוצת 'משפחה' שט כי זה נוח.
בא נבדוק אזרח מול אזרח.
ילד חרדי חול ילד חילוני, וכדומה

לא שאני מעריץ אותם, אבל הם קיבלו את הקרקעות שהם קיבלו כשהן לא היו שוות כלום כדי לפתח מהן משהו. זו היתה העסקה: אם המדינה תצליח, צאצאיכם יהיו עשירים. רק תשקיעו את ההון והחיים שלכם בקרקע הזו.

ובאמת שאין לי אינטרס עם קיבוצניקים, אבל עם הרוויחו ביושר.

זה לא נכון :)
כל המשפט החוקתי בעולם, פחות או יותר, נובע בעיקר מפסיקות של העליון האמריקאי. כי זה בית המשפט החוקתי הכי ותיק בעולם. בגלל זה, התקדימים שלו מאוד חשובים גם לשאר העולם.
ובמדינות דוברות האנגלית אין חוקות. אין חוקה בבריטניה וגם לא בקנדה. זה יוצר שם בעיות מאוד דומות לאלו שיש בישראל, בהיעדר חוקה.
רק בשש מדינות בעולם אין חוקה רשמית כתובה, בריטניה, קנדה וניו זילנד הן שלוש מהן, ישראל היא עוד דוגמא. בקנדה יש חוקים ומסמכים שמתפקדים כחוקה וגם שם חוקקו פסגת התגברות ואין בקנדה בעיות דומות כמו בישראל עד כמה שאני יודע, אשמח אם תתקן אותי במידה ואני טועה
אוקי, נתמקד בזה
יש קבוצה נשים שהם מבחינת הדת שלהם (עזוב למה, אתה יודע שזה האומנה שלהם) רוצים כתה נפרדת ונשים מרצות, אתה טוען שזה לא חוקי כי זה סותר את השוויון, והם צועקים לך מנגד זה לא דמוקרטי, ואנחנו נשים, וזכותנו לבקש את זה וזה כפיה, ואתה עונה להם עיקרון השוויון זה בין אם את רוצה בין אם לא,
מה הבדל לקבוצה שתגיד לך שביטוים כפיה ודת אינם מתאימים לתיאור הפרדה במרחב הציבורי?
בקיצור אתה מגיע עם סט עקרונות של שוויון וטוען שאני חייב לקבל את זה.
והם מגיעים לך הם סט עקרונות אחרים.
אז מה הבדל בינך לבין חרדים? שאתה בטוח שאתה צודק.
בקיצור הגישה שלי תן לחיות לחיות ואיש איש בדתו ובאמונותו.
אתה שלא מקבל את זה, וצועק ששוויון לא אמור להיות במחלקות, לא שונה מאחי החרדים שמשכנעים שמותר להם לכפות אתך לא לנוסע בשבת.

בקיצור דמוקרטיה זה לקבל את המיעוט ואת האומנה שלו, כמו שאני לא רוצה שחרדי יתערב לחילוני כך להיפך,
נכון שאסור שזה יהיה בכפיה האומנה ועוד, אבל גם שיש המון גברים ונשים שחזקים באומנה שלהם צריך לתת להם את אפשרות.
לפחות איך שאני רואה את זה, הפרדה מגדרית באקדמיה גורמת לפגיעה בחופש העיסוק, חופש התנועה וכו׳ ובמקרה הזה הפגיעה באלה חמורה בהרבה מהפגיעה ברגשות הדתיים שמעוניינים בהפרדה מאשר בתואר ראשון למשל. גם בנוגע תחב״צ לשבת אני לא חושב שיש פה סימטריה, הפגיעה בחופש התנועה וההשלכות החברתיות והכלכליות על הציבור חמורה בהרבה מהפגיעה ברגשות הדתיים שמעוניים בשליטה טוטאלית במרחב הציבורי, אז גם פה אין סימטריה לדעתי.

דמגוגיה.
בא נבדוק אזרח מול אזרח.
בגישה שלהם, הבדיקה הכנסה מול הכנסה וזה נבדק בתא המשפחתי.
אני רק לא מבין מה הפתרון שלהם.

נערך לאחרונה ב:
לפחות איך שאני רואה את זה, הפרדה מגדרית באקדמיה גורמת לפגיעה בחופש העיסוק, חופש התנועה וכו׳ ובמקרה הזה הפגיעה באלה חמורה בהרבה מהפגיעה ברגשות הדתיים שמעוניינים בהפרדה מאשר בתואר ראשון למשל. גם בנוגע תחב״צ לשבת אני לא חושב שיש פה סימטריה, הפגיעה בחופש התנועה וההשלכות החברתיות והכלכליות על הציבור חמורה בהרבה מהפגיעה ברגשות הדתיים שמעוניים בשליטה טוטאלית במרחב הציבורי, אז גם פה אין סימטריה לדעתי.

@קפיצת הדרך שמח על השיח אתך, ונראה לי רק חידדת לי את המסר, אני כתבתי את הגישה שלי ואת שלך, אני מבין את הגישה הזאת, ואת גם מבינה מה גישה שלי. בעיקרון אני חושב שכמו שהיה כאן 70 שנה ימשיך להיות בהמשך, כתבתי למעלה שהגישה הליברלית והדתית לנצח תתנגש, ואת מסבירה זאת יפה. אני רק חושב שמתי שלא יכנסו כל אחד לשני מה הוא בדיוק עושה ואיך הוא חי, התנגשויות מטבעם ירדו.
(מה שכתבתי על אקדמיה היה רק להסביר את התנגשות, אני כתבתי הצד הדתי ואת החילוני)

@קפיצת הדרך אז מה נשאר שאני יחזיר אתך בתשובה כמה הדת אמת,
ואת תחזירי אותי בשאלה, כמה הדת שקר.
הרי בסופו של יום זה הויכוח, אני מגיע בדעה שהדת אמת אז מה יש לך לענות לי?
ואת מגיעה או שהוא שקר או שהוא איך שהוא באמצע ( אל תתפסי אותי, על הנקודה).
אז מה הפתרון? @משה גל
נראה לי זה מספיק תשובה, הנושא הזה נטחן עד הסוף, ונראה לי זה המסקנה. השאלה מה מכאן?

דמגוגיה.
בא נבדוק אזרח מול אזרח.
למה זה?

לדעתי צריך לבדוק תא משפחתי מול תא משפחתי
כל מי שבגיל התעסוקה החוקי בישראל הוא כבר תא משפחתי משל עצמו אם הוא בזוגיות כלשהי שהם חיים ביחד זה כבר תא של שניים וכל מי שיחיה איתם באותו מקום יהיה חלק מהתא

ולמה זה? כי צריך להבין מי הכי יפגע אם נניח מצב שבוא אין בכלל תקציבי רווחה וכל אחד מממן את עצמו
מפה נגזר מי המממן בחרבה ומי ממומן

אז הדרך הנכונה להשוואת הם תאים משפחתיים

נערך לאחרונה ב:
נראה לי זה מספיק תשובה, הנושא הזה נטחן עד הסוף, ונראה לי זה המסקנה. השאלה מה מכאן?
לדעתי אין דרך להגיע לאמצע הדרך בעניינים האלה, השאלה היחידה היא מי מחזיק יותר כוח בכנסת, ובהנתן המגמה הדמוגרפית אני לפחות מתכונן להגירה.

לדעתי אין דרך להגיע לאמצע הדרך בעניינים האלה, השאלה היחידה היא מי מחזיק יותר כוח בכנסת, ובהנתן המגמה הדמוגרפית אני לפחות מתכונן להגירה.
לקחת בחשבון שאולי יאסרו בחוק ליצא מישראל כוח אדם פרודקטיבי כדי למנוע מחסור?

אלא אם כן זה יקרה בארבע או חמש השנים הקרובות אז זה ממש לא מדאיג אותי, אני כבר לא אהיה בישראל.

בהצלחה, אם אתה צריך עזרה בלהשיג אזרחות זרה, אני יכול לעזור לך (מחזיק עוד 2 חוץ מישראל)

נו באמת. אה מכיר מדינה בה קיים חוק כזה?
אפילו בסין בה קוצרים איברים מאויבי המשטר, אנשים יכולים לצאת.

נו באמת. אה מכיר מדינה בה קיים חוק כזה?
אפילו בסין בה קוצרים איברים מאויבי המשטר, אנשים יכולים לצאת.
זה בסדר, אנשים נשרטו מארץ נהדרת קצת,
המפיק יכול לקחת כאן עוד כמה רעיונות;)

זה בסדר, אנשים נשרטו מארץ נהדרת קצת,
המפיק יכול לקחת כאן עוד כמה רעיונות;)
אין לי בעיה עם אנשים שעושים מהנושא צחוק, אבל חשבתי שמי שכותב כאן מדבר על חששות אמיתיים.

אין לי בעיה עם אנשים שעושים מהנושא צחוק, אבל חשבתי שמי שכותב כאן מדבר על חששות אמיתיים.
פתו"ש מראש הוא כתב שזה לשיח,
יש לי עוד אזרחות כי היה לי יותר נוח כך מבחינת כלכלית. (עבר לי לפעמים בראש, שמקסימום יהיה לי איך לברוח, ועוד אזרחות מלידה)

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
C ירידה מהארץ - לאן, למה, ואיפה לקרוא על זה? אוף טופיק 44
בן מלך ירידה בשוק ההון - מבצע? שוק ההון 21
T האם ירידה בכמות העסקאות אמורה לגרור ירידה במחיר? נדל"ן 34
D קרנות רייט למגורים - ירידה בהתחלות בניה, ביקוש גדל שוק ההון 19
י סנופי 500 מגודר מפני ירידה בערך הדולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ג האם שוק ההון מתמחר בוודאות ירידה במחירי הדיור? נדל"ן 38
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8
Modric19 ירידה חדה בVCIT שוק ההון 3
O ירידה בשכר לצורך עלייה בקריירה התפתחות אישית 15
ETL ירידה דרמטית בשער בליש"ט - הזדמנות לקניה במחירי רצפה? שוק ההון 3
newbie ירידה חדה (מדי?) בקרן השתלמות צרכנות פיננסית 33
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
M העברת דולרים מהארץ ל IB צרכנות פיננסית 8
P הפקדת אישור יציאה מהארץ, כשבחו"ל? אוף טופיק 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
N הוצאת כספים מהארץ כאקט מחאה על הרפורמה המשפטית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 176
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
J בדיקת PCR ביציאה מהארץ למחוסנים מנה שניה? אוף טופיק 7
S איך משקיעים בוול סטריט או נאסדק מהארץ? שוק ההון 6
U האם ניתן להשקיע בונגארד (VTSAX) מהארץ? שוק ההון 34
T העברת מט״ח מהארץ לחשבון בחו״ל צרכנות פיננסית 20
I פתיחת חשבון בנק ברוסיה מהארץ צרכנות פיננסית 4
ק מקלט מס לחברה שלא מתנהלת מהארץ שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה